EasyJet - zavazadla

Napsal David Eiselt 2013-05-20 18:51:20 ve fóru Letecké společnosti
12 odpovědí

Od 2.července přichází v platnost úprava přepravních podmínek pro příruční zavazadla. Tato změna reaguje na nedostatek místa v kabině a následné nutnosti uložit některá zavazadla do klasického nákladového prostoru.

V případě, že Vaše zavazadlo je v rozměrech do 50 x 40 x 20 cm, máte garantováno, že zavazadlo zůstane po celou dobu s Vámi. Ostatní (avšak stále splňující omezení 56 x 45 x 25 cm) zavazadla v případě plných odkládacích prostor pofrčí do carga. smiley
Změna se týká frekventovaných linek, takže mimo Francii všechny lety z Prahy. Neboť taliáni létají i v červenci v zimních bundách a Češi si zase vozí plné kufry oblečení z Anglie. smiley

Rozhodně však nedochází k omezení, ani zdražení!

Ahoj =) Mohla bych se zeptat, zda easyjet nabízí odbavení zdarma u příručního zavazadla ? =) Tedy pokud bych jela s kufříkem nebo taškou + kabelkou, tak zda je možné, že mi tašku/kufr odbaví a nechají mě jít jen s kabelkou ? =) Děkuji

Ahojte,
akurát si rezervujem 2 letenky Praha -> Amsterdam -> Praha a na ceste späť by som si chcela prikúpiť jednu odbavenú batožinu. Pri rezervácií mi to ale stále hádže poplatok za oba smery. Je vôbec možné niekde navoliť, že to chcem len na cestu naspäť? Nechcem robiť dve separátne rezervácie vzhľadom k tomu, že za každú sa platí tuším 300 Kč. Ešte ma napáda alternatíva, že najprv preletím cestu tam a batožinu na cestu späť pridám až potom. Ale neviem, či to bude za rovnakú cenu. Niekto nejaké nápady? Dík smiley

Bohužel, tohle je easyjet. Musíš zaplatit za oba směry, nebo přikoupit bágl až odletíš první úsek.

A išlo by to ešte spraviť tak, že si batoh (splňajúci rozmery ako príručné zavazadlo) nechám odbaviť? V podstate ja som chcela kupovať odbavené na ceste späť len kvôli tomu, že si chcem priniesť z Kuby nejaké rumy smiley Sám EasyJet píše, že nie všetka batožina sa na palubu zmestí, tak by nemali byť proti. Je to cajk? smiley Lebo je to otázka šťastia tak to riskovať nechcem.

Ahoj,
mám dotaz. Dítě si nese do letadla hračku, řekněme velikost 15x15x15cm.
Bude to někdo řešit a nutit nás uklidit do příručního zavazadla??? (kam se asi už nenacpe smiley ) Letíme jenom s příručními zavazadly a poprvé s dětmi, takže jsem to předtím nesledovala. Letíme ze SXF.
Máte zkušenost? Díky.

Myslím, že problémy nehrozí ani kdybyste narazili na extrapitomce. Hračka není zavazadlo... a spousta lidí drží něco v ruce když jde do letadla, třeba flašku s pitím.

Mňa sa napríklad pri checkovaní veľkej baggage v Londýne už 2 krát baba na check ine opýtala, či chcem zadarmo odbaviť aj príručák. Ak majú plný let, zrejme by sa dali ukecať aj bez zakúpenej batožiny, ale spoliehať na to, že na check-ine nebude nejaká nepríjemná teta, do toho by som nešiel. Samozrejme musí príručák viditeľne spĺňať povolené rozmery a ak by sa pýtali že prečo, určite to nezdôvodňovať tekutinou, ale tým, že sa vám s nim nechce ťahať po letisku smiley

Blbá otázka, která zazněla 100 krát, ale jistota je jistota. Pořád mi to vyvrací, že to nejde. Kamarádka si chce kupovat dvě zavazadla, dohromady bude to mít 40kg, může být v jednom např. 25kg a v druhém 15kg ?

to Roiman4: to zcela jistě nelze, nebo lze ale s příplatkem za nadváhu :-)

tak díky no, já měl za to, že když si koupím dvě zavazadla a v jednom bude 22kg a v druhém 18kg, tak nikdo to nebude řešit, neboť to bude splňovat 40kg... no, ona se začíná stěhovat zpět do Čr a mě to čeká taky příští rok...

no neviem, ked si das kupu bagaze tak je tam poznamka:

You can share or pool your total weight allowance across your hold luggage and sports equipment.

takze asi to bude rovnako ako u Ryanair, kde tiez mozes "poolovat", ale jeden kufor musi mat max. 32kg.

aj ked zase v T&C pisu nasledovne:

19.4.10 If You are travelling with other passengers under the same Booking, You may pool or share Your Hold Luggage allowance with any other passenger in Your Booking. However, You will only be entitled to a maximum of 20kg allowance per Passenger that has paid for Hold Luggage.

takze otazka je naozaj, ci to ide aj ked je len jeden cestujuci a dva kufre, alebo len dvaja cestujuci dva kufre.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!