EasyJet - zavazadla

Napsal David Eiselt 2013-05-20T18:51:20+02:00 ve fóru Letecké společnosti
18 odpovědí

Od 2.července přichází v platnost úprava přepravních podmínek pro příruční zavazadla. Tato změna reaguje na nedostatek místa v kabině a následné nutnosti uložit některá zavazadla do klasického nákladového prostoru.

V případě, že Vaše zavazadlo je v rozměrech do 50 x 40 x 20 cm, máte garantováno, že zavazadlo zůstane po celou dobu s Vámi. Ostatní (avšak stále splňující omezení 56 x 45 x 25 cm) zavazadla v případě plných odkládacích prostor pofrčí do carga. smiley
Změna se týká frekventovaných linek, takže mimo Francii všechny lety z Prahy. Neboť taliáni létají i v červenci v zimních bundách a Češi si zase vozí plné kufry oblečení z Anglie. smiley

Rozhodně však nedochází k omezení, ani zdražení!

Ahoj =) Mohla bych se zeptat, zda easyjet nabízí odbavení zdarma u příručního zavazadla ? =) Tedy pokud bych jela s kufříkem nebo taškou + kabelkou, tak zda je možné, že mi tašku/kufr odbaví a nechají mě jít jen s kabelkou ? =) Děkuji

Ahojte,
akurát si rezervujem 2 letenky Praha -> Amsterdam -> Praha a na ceste späť by som si chcela prikúpiť jednu odbavenú batožinu. Pri rezervácií mi to ale stále hádže poplatok za oba smery. Je vôbec možné niekde navoliť, že to chcem len na cestu naspäť? Nechcem robiť dve separátne rezervácie vzhľadom k tomu, že za každú sa platí tuším 300 Kč. Ešte ma napáda alternatíva, že najprv preletím cestu tam a batožinu na cestu späť pridám až potom. Ale neviem, či to bude za rovnakú cenu. Niekto nejaké nápady? Dík smiley

Bohužel, tohle je easyjet. Musíš zaplatit za oba směry, nebo přikoupit bágl až odletíš první úsek.

A išlo by to ešte spraviť tak, že si batoh (splňajúci rozmery ako príručné zavazadlo) nechám odbaviť? V podstate ja som chcela kupovať odbavené na ceste späť len kvôli tomu, že si chcem priniesť z Kuby nejaké rumy smiley Sám EasyJet píše, že nie všetka batožina sa na palubu zmestí, tak by nemali byť proti. Je to cajk? smiley Lebo je to otázka šťastia tak to riskovať nechcem.

Ahoj,
mám dotaz. Dítě si nese do letadla hračku, řekněme velikost 15x15x15cm.
Bude to někdo řešit a nutit nás uklidit do příručního zavazadla??? (kam se asi už nenacpe smiley ) Letíme jenom s příručními zavazadly a poprvé s dětmi, takže jsem to předtím nesledovala. Letíme ze SXF.
Máte zkušenost? Díky.

Myslím, že problémy nehrozí ani kdybyste narazili na extrapitomce. Hračka není zavazadlo... a spousta lidí drží něco v ruce když jde do letadla, třeba flašku s pitím.

Mňa sa napríklad pri checkovaní veľkej baggage v Londýne už 2 krát baba na check ine opýtala, či chcem zadarmo odbaviť aj príručák. Ak majú plný let, zrejme by sa dali ukecať aj bez zakúpenej batožiny, ale spoliehať na to, že na check-ine nebude nejaká nepríjemná teta, do toho by som nešiel. Samozrejme musí príručák viditeľne spĺňať povolené rozmery a ak by sa pýtali že prečo, určite to nezdôvodňovať tekutinou, ale tým, že sa vám s nim nechce ťahať po letisku smiley

Blbá otázka, která zazněla 100 krát, ale jistota je jistota. Pořád mi to vyvrací, že to nejde. Kamarádka si chce kupovat dvě zavazadla, dohromady bude to mít 40kg, může být v jednom např. 25kg a v druhém 15kg ?

to Roiman4: to zcela jistě nelze, nebo lze ale s příplatkem za nadváhu :-)

tak díky no, já měl za to, že když si koupím dvě zavazadla a v jednom bude 22kg a v druhém 18kg, tak nikdo to nebude řešit, neboť to bude splňovat 40kg... no, ona se začíná stěhovat zpět do Čr a mě to čeká taky příští rok...

no neviem, ked si das kupu bagaze tak je tam poznamka:

You can share or pool your total weight allowance across your hold luggage and sports equipment.

takze asi to bude rovnako ako u Ryanair, kde tiez mozes "poolovat", ale jeden kufor musi mat max. 32kg.

aj ked zase v T&C pisu nasledovne:

19.4.10 If You are travelling with other passengers under the same Booking, You may pool or share Your Hold Luggage allowance with any other passenger in Your Booking. However, You will only be entitled to a maximum of 20kg allowance per Passenger that has paid for Hold Luggage.

takze otazka je naozaj, ci to ide aj ked je len jeden cestujuci a dva kufre, alebo len dvaja cestujuci dva kufre.

Dobrý den, žádám Vás o pomoc..

Poletím poprvé s dítětem do dvou let  u Easyjet.

Prosím o přeložení, nechápu to :/

If you’re travelling with an infant who will be seated on your lap, only an additional baby changing bag is allowed for the infant (45x36x20cm) this must be placed under the seat in front of you. If the infant is occupying their own seat they are allowed a cabin bag plus a changing bag (45x36x20 cm).

Standard size Trunki’s (46 x 20.5 x 31 cm) can be taken on board and will need to be placed under the seat in front of you. Larger size Trunki’s will have to go in the hold.


Tzn., že dítě co mi bude sedět na klíně, tak má nárok na zavazadlo o rozměrech 45x36x20 cm a bez váhového limitu?


Co se týče příruční zavazadla pro dospělé, tak má nárok každý na 1x 56x45x25cm bez příplatku?

Pokud chceme ještě mít např. kabelku, tak jedině si připlatit Up Front sedadla a potom je povoleno k příručnímu zavazadlu ještě 

1x 45x36x20cm?

Easyjet nemá váhové limity na příruční zavazadla?


děkuji předem.

Dobrý den, pomoc nebyla třeba, chápete to naprosto přesně :) A ne, easyJet nemá oficiální váhový limit pro příruční zavazadlo.

Dobrý den.

Možná někdo ví: Easyjet má povolená zavazadla 56 x 45 x 25. Mám 2 kufry a oba jsou včetně koleček 60 x 45 x 25. Jestli se to bude skutečně měřit při nástupu do letadla, nebo to nikdo nevšimne? (let Praha - Milan a zpět).

Předem děkuji.

To je o štěstí. Připrav se spíš na to, že budeš platit, ať se pak nedivíš. 

Na kolečka pozor a obvzlášť u kombinace EZY + Malpensa!! Před několika lety jsem měl přesně takový příručák a s EZY párkrát letěl (cca 10 segmentů). Za tu dobu jsem nacvičil elegantní pohyb, jakým spustit kufr do koše, aby nikde nezadrhl. Až jednou při letu z Milána do Prahy se personál nenechal obalamutit a s úsměvem mi řekl, že je to sice moc hezký, ale že je zapotřebí spustit kufr rovně dolů, ne obloučkem. To byl samozřejmě problém, kufr se nevešel a chlápek mě poslal na check-in, ať si kufr odbavím a zaplatím. To jsem ovšem odmítl akceptovat, takže jsem rozjel velkou show, kdy jsem skákal po kolečkách  tak dlouho, až jsem jedno ulomil. Chtěl jsem i druhý, ale na to už nikdo neměl nervy, tak mě nakonec pustili s polovičním podvozkem na palubu. Ten kufr byl stejně před vyhozením, a tak mě to nemrzelo, ale byla to zbytečná komplikace.

Ty rozměry mají své důvody. Podívej se někdy na cestující, co nastupují jako jedni z posledních. Marně hledají místo v binech, kam uložit své kufry. Před nimi se tam totiž nastěhovali ti, kteří měli kliku a personál je nevyhmátl s větším zavazadlem. To se jim ale nevešlo do binu podél, takže ho tam dali napříč. Pak se tam namísto 3 kufrů vejdou jen dva, což mi mimo jiné přijde dost sobecké. On si každý řekne, že +/- 5-10cm nehraje roli, ale asi hraje.

Závěr referátu: Ano, 5cm navíc je riziko a být tebou koupím si příručáky, které odpovídají podmínkám. :-)

Děkuji. Asi budu muset koupit si nové...

Ahoj,

jeden rychlý dotaz. Chápu dobře podmínky Easyjetu, že pokud letím s foťákem/kamerou v brašně, tak se tato brašna nezapočítává jako kabinové zavazadlo ? Tudíž defakto mohu mít klasické kabinové zavazadlo + brašnu s foťákem ? Díky


Camera recording equipment

Camera recording equipment may be taken on-board that is outside the size restrictions of normal baggage (maximum dimensions 63cms x 27cms x 28cms – length x width x height).

Cameras must be stored in the overhead lockers length wise so that they take up the least amount of space possible and they are not required to travel inside a bag of any kind. They cannot be carried under the seat in front of you and you must be able to easily disconnect and remove the lithium battery.

Unfortunately due to limited space in the aircraft, to ensure that your camera can travel on-board with you, we recommend you arrive at the gate as early as possible as we cannot guarantee locker space on-board.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!