Od 2.července přichází v platnost úprava přepravních podmínek pro příruční zavazadla. Tato změna reaguje na nedostatek místa v kabině a následné nutnosti uložit některá zavazadla do klasického nákladového prostoru. V případě, že Vaše zavazadlo je v rozměrech do 50 x 40 x 20 cm, máte garantováno, že zavazadlo zůstane po celou dobu s Vámi. Ostatní (avšak stále splňující omezení 56 x 45 x 25 cm) zavazadla v případě plných odkládacích prostor pofrčí do carga. Rozhodně však nedochází k omezení, ani zdražení! .

EasyJet - zavazadla

Založil ve fóru Letecké společnosti

A divíte se? Nikomu se nechce platit navíc, to jen některé lidi rajcuje, když si můžou nad takovou pokleslostí zamoralizovat

0 Citovat

je to pořád lowcost, za kufry se běžně platí, palubní zavazadlo v ceně má nadále neomezenou hmotnost a zejména ve 4 se dá podstatně ušetřit na placeném zavazadle, pokud tedy každý netrvá na vlastním kufru.

0 Citovat

za 16 liber na let a rodinu se to hands free dá. To je tisícovka ke zpátečce a vlastně si ještě můžu vzít batůžek. Na 14 dní u moře to stačí bohatě. Ovšem teď to budu porovnávat s Ryanairem, třeba to někde v součtu vyjde nastejno.

0 Citovat

přesně... jak píše padrino... to už je lepší letět nalehko a ty šnorchly děckám na místě koupit a pak vyhodit, ne? :-) nebo půjčit

0 Citovat

A teď mě napadá, jestli lze do těch hands-free zavazadel dát tekutiny? Pohledám

0 Citovat

tak to vetsi se  odevzdava na bag dropu, tak nevidim duvod proc ne

0 Citovat

No koukala jsem namatkove na nektere lety a nikde se tam nedalo prikoupit v nove rezervaci hands-free, jedine odbavena zavazadla.

0 Citovat

Tak jsem to zkoumala a hands free se kupuje zvlášť, nedělá se to v rezervaci. Jde to jen v okně 30 dní do odletu nebo na letišti a dokonce za stejnou cenu jako na netu

0 Citovat

Zdravím, chci se zeptat - když easyjet zmenšil rozměry palubního zavazadla zdarma - jak moc se to při nástupu kontroluje? Naposledy jsem s nimi letěl před covidem. Jde mi o to, jestli to risknout a vzít si normální palubní zavazadlo a nepřiplácet, bo radši připlatit? :D díky

0 Citovat

To záleží hlavně na personálu letišti. Vždy doporučuji risknout to, přinejhorším se to doplatí na místě, ale z dlouhodobého hlediska je levnější nepripacet za kufry a pak holt při 30. letu zaplatit 'pokutu' na místě.

Taky záleží co je 'normální palubní zavazadlo' jestli je to teda velký batoh nebo je to kufr. U kufru bych byl opatrnější. 

1 Citovat

No, pokud to bude o neco vetsi, tak to zrejme projde, ale pokud to bude klasicky rozmer, jak byl driv, tak to dost pochybuju, protoze budete vycnivat. Ted jsme s nimi leteli 2x a vsichni maji na palubu male batuzky, kabelky atd., krome priority a ty jdou zvlast. Kupte si hands free, to je par korun, ve vice lidech jeste min a vemte si klasicky prirucak + maly batuzek a je to. 

0 Citovat

andreko napsal(a):

 Kupte si hands free, to je par korun, ve vice lidech jeste min a vemte si klasicky prirucak + maly batuzek a je to. 

 

Nevíte někdo jak je to nyní s handsfree? Kde se dá koupit? Při koupi letenek jsme našli možnost v kategorii "Buy before your flight" tohoto zavazadla, avšak nyní, když už by se to pro náš let dalo koupit tato možnost zmizela...., A u samotného check inu jsem také neviděl možnost si připlatit "hands free".  

0 Citovat

To se kupuje solo, ne pri koupi letenek ani u check inu. Bylo to primo na strankach v preorder, ale nevim jak to maji ted, leteli jsme s nima na konci srpna a bylo dostupne 30 dnu pred odletem. Dalo se to koupit i po check inu.

0 Citovat

Tak to zrusili, hands free uz neni.

To simplify our baggage options we’re no longer offering Hands Free, however we still have a wide range of other bag choices available including a large cabin bag option from £5.99, or hold bags from just £6.99. If you’ve already booked or have a voucher for Hands Free, you can of course still use the service.

0 Citovat

A já se divila, proč mi přišel mail o zavazadlech. Handsfree holt bylo moc levný :(

Všichni se snažej přežít, jak se dá :(

0 Citovat

Jo, to jsme asi dolitali s nima, sice pisou od 5,99£, ale realne jsem koukla namatkove na 2 lety a bylo to kolem 20€/1 smer, takze v nasem podani cca 160€ 👎. Zdrazeni jako prase.

0 Citovat

Škoda, to Hands free bylo za dobry peníze. V září jsem letěl PRG - BCN a na check-inu nám baba tvrdila, že Hands free je zrušený, takže musíme za kufry zaplatit! Ukazovali jsem ji doklad o zaplacení za HF a ona to pořád nechtěla pochopit, až nakonec kolega ji to vysvětlil... Při zpátečním letu to neřešil nikdo. 

0 Citovat

Dobrý den, 

Asi mám tady hloupý dotaz, Ještě nikdy jsem nekupoval letenky u Easyjet. 

mám rezervaci viz níže. Teď ten hloupý dotaz. ty příruční zavazadla mají nějaký váhový limit? Při dokončení rezervace mi to nabízí přikoupení bagáž +23kg 

 

děkuji za radu 

Radim 

Košík 5 508,30 Kč5 508,30 Kč

 

  Cena podrobně  Praha na Neapol Flight number EJU4856 Odlet 16:35 st 14 zář

 

Přílet 18:30

 

Vaše letenky Dospělý 2 x 879,00 Kč879,00 Kč Vaše možnosti letů Standard Plus (sedadlo 3B v cenovém pásmu Up Front, přednostní nástup Speedy Boarding) 569,00 Kč569,00 Kč Standard Plus (sedadlo 3A v cenovém pásmu Up Front, přednostní nástup Speedy Boarding) 569,00 Kč569,00 Kč Vaše příruční zavazadla Malé příruční zavazadlo 2 x Zahrnuto Velké příruční zavazadlo 2 x Zahrnuto Neapol na Praha Flight number EJU4855 Odlet 14:10 st 21 zář

 

Přílet 16:05

 

Vaše letenky Dospělý 2 x 782,15 Kč782,15 Kč Vaše možnosti letů Standard Plus (sedadlo 3A v cenovém pásmu Up Front, přednostní nástup Speedy Boarding) 524,00 Kč524,00 Kč Standard Plus (sedadlo 3B v cenovém pásmu Up Front, přednostní nástup Speedy Boarding) 524,00 Kč524,00 Kč Vaše příruční zavazadla Malé příruční zavazadlo 2 x Zahrnuto Velké příruční zavazadlo 2 x Zahrnuto

 

0 Citovat

15kg + 15kg (malé + velké kabinové zavazadlo).

https://www.easyjet.com/en/help/...ld-luggage

0 Citovat

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli náhodou někdo neví, jak je to aktuálně s cenovým vývojem za příručák? (teď jsem na 1400 prg - lis, odlet za 3 týdny)

0