https://www.novinky.cz/cestovani...ceska.html .

Přímá linka Praha - Bangkok s Air Asia?

Založil ve fóru Letecké společnosti

Tohle Bureš ještě ovlivňovat neumí :) Takže stejně jako 4 roky předtím, i letos to záleží na vývoji trhu, dostupnosti strojů a cen paliva.

0 Citovat

Ja ne. Co taky jiného čekat od našeho pana premiéra. Ale fotecka hezká a o to tady jde především ;-)

0 Citovat

dawve napsal(a):

Mívají Thai někdy akce? Za 11-12k by to i z tej Vídně bylo fajn

Za 11 - 12k se v akci da letet s Qatarem z Prahy, to moc akce neni... ;-)

0 Citovat

Otazkou samozřejmě zůstane cena, protože pokud by letenka měla stát okolo 11 tisíc a více, tak to radši poletím s Qatarem...

0 Citovat

Jakub Seidel napsal(a):

Za 11 - 12k se v akci da letet s Qatarem z Prahy, to moc akce neni... ;-)

Tak informace je to víceméně pravdivá, ale reagujes na rok starý příspěvek :)))


0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak informace je to víceméně pravdivá, ale reagujes na rok starý příspěvek :)))


Mas pravdu no, to jsem jaksi nepostrehl... Nicmene pred rokem jsem letel s Qatarem PRG - BKK - PRG i s dvoudenním overstopem v Doha za 11 800 Kč. A kupovano normalně na Letušce, žádné chybové tarify nebo tak něco.  Nicméně na AirAsia X jsem zvedavý - s jakou přijdou cenou...

0 Citovat

Jakub Seidel napsal(a):

s jakou přijdou cenou...

Otázka spíš stojí "zda vůbec přijdou". Já se bez mučení přiznám, že jsem dlouhodobý skeptik ke smysluplnosti (ekonomické udržitelnosti) přímé linky Praha-Bangkok, zvlášť v low-cost podobě. A že prémiových cestujících se asi skutečně moc nenajde. Přál bych si samozřejmě opak, o tom žádná.

0 Citovat

Souhlasím se soudružkou i Kryštofem. 

0 Citovat

Koblihář se může setkávat, s kým chce, aerolinka může projevovat zájem o cokoli... neuvěřím, dokud neuvidím. 😂

0 Citovat

https://twitter.com/AndrejBabis/...0361474050

0 Citovat

cali napsal(a):

https://twitter.com/AndrejBabis/...0361474050

Hezke Cali. Pobavil jsem se :-)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Hezke Cali. Pobavil jsem se :-)

Velmi výživné komentáře na Twitteru. 😂
0 Citovat

Rudá Marta napsal(a):

Tohle asi nevyjde, to letadlo v Praze nenaplní. Ceny se dají očekávat podobné jako u Scoot, tedy ty za které se dají koupit v akcích lety běžných aerolinek s přestupem. Když započítáš další služby, které nejsou v ceně, ztrácí to smysl úplně. 

No, takový skeptik bych zase nebyl, dnes je Thajsko druhé Chorvatsko. Těch lidí tam létá opravdu hodně, myslím, že dvakrát týdně to v pohodě naplní. Záleží samozřejmě s čím budou létat, počítám, že sem hodí starou A330. Otázkou je samozřejmě cena, nicméně půlku jim zaplní cestovky, v létě budou prodávat Řecko a Bulharsko a v zimě Thajsko. Na přímou linku se lidí chytí hodně a nemám pocit, že by lidé, co létají s cestovkama zrovna řešili smysluplnost svých vydaných financí... ;-)

0 Citovat

Jakub Seidel napsal(a):

No, takový skeptik bych zase nebyl, dnes je Thajsko druhé Chorvatsko. Těch lidí tam létá opravdu hodně, myslím, že dvakrát týdně to v pohodě naplní. Záleží samozřejmě s čím budou létat, počítám, že sem hodí starou A330. Otázkou je samozřejmě cena, nicméně půlku jim zaplní cestovky, v létě budou prodávat Řecko a Bulharsko a v zimě Thajsko. Na přímou linku se lidí chytí hodně a nemám pocit, že by lidé, co létají s cestovkama zrovna řešili smysluplnost svých vydaných financí... ;-)

¨

Já osobně radši poletím do Thajska s normální aerolinkou s krátkým přestupem (třeba TK) než s Air Asia X přímým letem. Každopádně s tebou souhlasím, že tohle by bylo terno pro cestovky, spousta hlavně starších lidí má hrůzu z přestupu na jakémkoliv letišti v zahraničí - stačí si přečíst příspěvky ve zdejší diskuzi. 

0 Citovat

Tak já taky raději protáhnu nohy v půlce cesty, ale kdyby byla cena 8-9 tis, tak bych do toho klidně šel. To ale asi nebude, pokud vůbec bude linka. Jsem se do toho nějak zamotal  :)

0 Citovat

To jo ale je to s tím přestupem.

0 Citovat

Kačenka Konečníková napsal(a):

Tady hraje také velkou roli incoming a je otázkou, zda Thajci jsou ochotni, zvyklí cestovat do Evropy lowcostem a zda to pro ně ekonomicky dává smysl. Další věc pro cestovky je, že BKK není pro válení u moře úplně ideální, busem je to na jih daleko a tak bude přestup na letišti stejně potřeba, zejména pro návštěvu nejznámějších letovisek.

Bangkok je ideální pro Pattayu a na to spousta Pepíků bude slyšet.

0 Citovat

Já bych si s nima přímý let za dobrou cenu klidně dal. Letenka se Scootem z Berlína do Singapuru stála 7000 a taky jsem tu cestu přežil :-D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Bangkok je ideální pro Pattayu a na to spousta Pepíků bude slyšet.

To mluvíš o sobě?

0 Citovat

Shodou okolností jsem šel kolem cestovky dneska a mrknul na Thajsko. Je spousta nabídek, kdy se lítá jen do BKK. Nabídka je ve stylu poznávání nejznámějších památek v BKK, pohody v *** hotelu s bazénem na střeše a nádechu asie při nákupech. Ceny každopádně celkem palba. Takže spousta lidí klidně bude slyšet jen na BKK a nemusí letět dál. Budou spokojení i tak. Pokud by se objevily slušnější ceny (čemuž moc nevěřím), tak je to zajímavé i pro lidi, co rádi doletí jen do BKK levněji a pak si umí najít přípoj s kýmkoliv někam dál. Už nyní to lidi tak kombinují s ukrajincema.

0 Citovat

Karel napsal(a):

 tak je to zajímavé i pro lidi, co rádi doletí jen do BKK levněji a pak si umí najít přípoj s kýmkoliv někam dál. Už nyní to lidi tak kombinují s ukrajincema.

To by mě zajímalo Karle, kde jsi přišel na to, ze podobný přístup lidi kombinují jen s Ukrajincema :))

0 Citovat

jestli mě paměť neklame, tak ze STN do KUL s Air Asia jsme letěli za 8k a ten jejich "byznys" byl kolem 25k. Takže alespoň z mého pohledu konkurence PE Eva Air z Vídně. Ale rohšiřuji řady skeptiků, oznámení AA typu "rozlétáme Evropu" se objevují pravidelně, občas se dokonce na stránkách AA objeví nová destinace (vzpomeňme BCN) a nakonoc je z toho hovno.

0 Citovat

A ja som bol roky v tom, že skratka AA znamená American Airlines: aa.com  :)

0 Citovat

znamená, ale těm bystřejším z kontextu tohoto vlákna jistě tebou zmiňovaná společnost nevypadne.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

To by mě zajímalo Karle, kde jsi přišel na to, ze podobný přístup lidi kombinují jen s Ukrajincema :))

Bo lidi, se kterýma jsem se na toto téma bavil takřka vždy mluvili o Ukrajincích. Tím samozřejmě nevylučuju, že se lítá i jinak, zjevně ano. 

0