Ahoj, mám odlétat 3. října na 12 dní na Sv. Martina. Předpokládám, že do té doby bude letiště opravené. Ale co ostrov? Myslíte, že má cenu jet? Nechci přijet do zničeného místa... Ale Karibik mám vysněný..... .

Sv. Martin a Irma

Založil ve fóru Letiště

Ahoj, mám odlétat 3. října na 12 dní na Sv. Martina. Předpokládám, že do té doby bude letiště opravené. Ale co ostrov? Myslíte, že má cenu jet? Nechci přijet do zničeného místa... Ale Karibik mám vysněný.....

0

Ako už bolo povedané,ten ostrov žije z turizmu, tak to rýchlo dajú dokopy. A možno ešte aj ušetríš. Či máš na výber? Keď letisko otvoria, tak buď poletiš, alebo letenka prepadne bez náhrady.

0 Citovat

Díky, myslím si, že poletíme. Ale šlo mi o to místo, zda nebudu chodit v rujnách... :-)

0 Citovat

No ja nevim, ale pokud je zniceno 95% ostrova jak se pise v tisku, tak ja osobne bych tipoval ty ruiny... napsal bych do hotelu a zeptal se jak to tam vypada... pokud z neco neco zustalo, tak ti odpovi.-) Samozrejme ti muzou mazat med kolem huby, ale bude to verohodnejsi informace nez nazor od koholiv tady na foru... vcetne me.-)

0 Citovat

More bude, pláž bude a asi to bude aj lacnejšie.

0 Citovat

Pláž bude o 20 m kratší, sem tam loďka pod písem...Ale zase hezky uvidí třeba kořenový systém palmy kokosové:-)

0 Citovat

Do hotelu jsem již psala, tak uvidim, co odpoví. Nezbyde než počkat....

Pořád lepší být v mínusu za letenky, než zahučet za dovolenou, která by byla třeba depresivní z toho okolí..

0 Citovat

Jak uz tu nekdo psal... more bude a plaz taky. Ten zbytek... pokud je 95% ostrova znicena, tak jak dlouho muze trvat uklidit cely ostrov, opravit stovky mozna tisice domu, atd. I tak to bude zazitek, ale asi ne tak jako na pohlednicich.-) Na youtubu budou lidi postupem casu pridavat videa a nekam i fotky, takze z toho mozna pujde vycist jak to tam bude vypadat 2-3 tydny po hurikanu. Dal bych tomu cas a rozhodl se az tesne pred odletem nez rikat mesic dopredu letime/neletime.

0 Citovat

Těžko soudit jak rozsáhlé škody jsou, ale hlavně ze začátku při likvidaci toho nejhoršího asi poslední co místní potřebují je, aby se jim pod nohy pletli rozjívení turisté, kteří si budou dělat selfíčka u každého zbořeného baráku.

http://www.dailymail.co.uk/news/...ction.html

0 Citovat

Lol. Kupite si letenky do Karibiku v hurikanovej sezone a teraz ich radsej nechate prepadnut lebo tam budu ruiny? To je ako neodletiet do Norska v decembri kvoli tomu ze tam napadal sneh.

0 Citovat

Jestli jsem to spravne pochopil, tak kdyz v Japonsku znici zemetreseni treba Osaku, tak tam stejne pojedu, protoze podle tve logiky v Japonsku hrozi zemetreseni porad, tak si uziju zcela znicene mesto, protoze jsem si proste koupil letenky do zeme kde se to da ocekavat. Palec nahoru.

0 Citovat

Tady jsou všichni hrozně rozmazlení a zvyklí maximálně na vichřice a sem tam orkán jednou za pár let. Letět do Karibiku a nezažít hurikán je jako nenavštívit Manhattan v NY, nebo si nevsadit v Las Vegas.

0 Citovat

My letíme do Dominikány 6.10. a jsem naprosto v klidu :) jak píšou lidi, moře bude, pláž bude, hurikán už snad ne... :)

0 Citovat

re5pect napsal(a):

Jestli jsem to spravne pochopil, tak kdyz v Japonsku znici zemetreseni treba Osaku, tak tam stejne pojedu, protoze podle tve logiky v Japonsku hrozi zemetreseni porad, tak si uziju zcela znicene mesto, protoze jsem si proste koupil letenky do zeme kde se to da ocekavat. Palec nahoru.

Jasne, a este by si mohol miestnym pomoct s revitalizaciou nech je z teba nejaky osoh. Niet nad aktivnu dovolenku a poznanie domacich :)

0 Citovat

nevím, děláte z toho všichni vědu, kdo sledoval určité předpovědi, tak věděl, že letošní sezóna bude trochu bohatší a jen pro uklidnění, tak v Atlantiku a v Mexickém zálivu jsou dvě další tropické bouře na úrovni 1 a začínají zesilovat.

Jak je výše, moře bude, pláže nejspíš všude, zážitek nevšední taky a pomoct např. s něčím tam, tak možná zažijete více kulturního poznání místních než za normálních okolností.

0 Citovat

No, že pláže budou... Třeba slavná Maho Beach už tak nějak není: https://pbs.twimg.com/media/DJHj....jpg:large

0 Citovat

Proky napsal(a):

No, že pláže budou... Třeba slavná Maho Beach už tak nějak není: https://pbs.twimg.com/media/DJHj....jpg:large

Optimista by namítl, že se jen přestěhovala na druhou stranu silnice a k terminálu...

0 Citovat

tak prinajhorsom z toho bude "dark tourism" ... nieco na styl Cernobylu, alebo po ghost townoch

0 Citovat

Pred mesicem jsem byl u Osaky, kdyz o 30 km vedle pristalo na pevninu oko tajfunu Noru o prumeru asi 30 km. Musel jsem sice o 2 dny zkratit Kumano Kodo, ale je to tak, jak pise Padrino. Sel jsem se aspon podivat na pobrezi v Tanabe, jake to je, kdyz se blizi tajfun, ale zas tak strasne nefoukalo. Videt modrou oblohu v oku by byl super zazitek.

Pred 3 tydny v Baganu byl zase dobry zazitek tohoto typu, kdyz se reka Iravadi postupne priblizovala ke guest housu tak o 10-20 metru denne az na 30 metru v den odjezdu, i kdyz podle mapy ma byt temer 500 metru daleko. Na zatopene hlavni silnici Nyaung U byl navic diky tomu i mensi provoz, i kdyz se objevily lode. Je to tam temer kazdy rok. K cestovani patri videt, jak to vypada nekdy ve skutecnosti, i kdyz si to clovek vysnil jinak.

0 Citovat

Nechci vám do toho Danielo mluvit, ale osobně bych 3.10. rozhodně neletěl. To že jsou na turismu závislí je sice fakt, ale ten ostrov je úplně zničenej, pokud nevydržely ani některé betonové budovy, jak asi vypadá ten zbytek ? Nevím jaké máte zdroje, ale kromě budov byla kompletně zničena infrastruktura ostrova. Jak zde někdo zmínil, chodit mezi troskami by se nelíbilo ani vám ani místním. Můžu vědět, jaký máte hotel ? Nehledě na to, že tam budou přemnožený komáři a jiná havěť (ne nebezpečná), možná nějaká žloutenka, a co se týče jídla - to tam bude určtitě násobně dražší než normálně.

Měl jsem letět 19.9., letenky se mi podařilo u Air France vyměnit za poukaz v hodnotě letenek v plné výši, AirBnB také vrátilo 100%, protože v místě, kde jsme měli bydlet nezůstalo pohromadě vůbec nic.

0 Citovat

Alternatíva je aj letieť na SXM (ak sa naozaj nebudú dať stornovať) a následne letieť alebo preplaviť sa niekam do okolia, ktoré nebolo tak zasiahnuté.

0 Citovat

Tady ještě pro ilustraci videa ukazující úroveň devastace. Doporučuji hlavně třetí video z helikoptéry. Stránka je v nizozemštině, ale o text až tak nejde. https://nos.nl/artikel/2191769-s...traat.html

0 Citovat

Kobec srpna, září a začátek října je snad největší pravděpodobnost hurikánu v Karibiku. Letenky jsou taky nejlevnější, stejně jako ubytování. A nemusí to být ani hurikán, stačí , když okraj nějaké bouře lízne pobřeží a může taky pršet několik dnů v kuse ( zažil jsem na Floridě) a teplota spadla na jen 20C . Mně by trosky na plážích, zničené budovy, infrastruktura a další věci tohoto typu docela vadily. Na druhou stranu se dá přeletět na nějaký jiný ostrov, který byl mi hlavní dráhu hurikánu..

0 Citovat

Ondra napsal(a):

Nechci vám do toho Danielo mluvit, ale osobně bych 3.10. rozhodně neletěl. To že jsou na turismu závislí je sice fakt, ale ten ostrov je úplně zničenej, pokud nevydržely ani některé betonové budovy, jak asi vypadá ten zbytek ? Nevím jaké máte zdroje, ale kromě budov byla kompletně zničena infrastruktura ostrova. Jak zde někdo zmínil, chodit mezi troskami by se nelíbilo ani vám ani místním. Můžu vědět, jaký máte hotel ? Nehledě na to, že tam budou přemnožený komáři a jiná havěť (ne nebezpečná), možná nějaká žloutenka, a co se týče jídla - to tam bude určtitě násobně dražší než normálně.

Měl jsem letět 19.9., letenky se mi podařilo u Air France vyměnit za poukaz v hodnotě letenek v plné výši, AirBnB také vrátilo 100%, protože v místě, kde jsme měli bydlet nezůstalo pohromadě vůbec nic.

Určitě nepoletíme. Ten ostrov je v šíleném stavu. Snažím se před KLM přebookovat letenku jinam, ale zatím mají vydáno, že přebookují zadarmo, nebo vrátí peníze pro lety do 17. září. Máme letět 3.10. Tak nevim, zda čekat. Zda se dá předpokládat, že to letiště jen tak neopraví nebo zda dát 150E a přebooknout to rovnou...

0 Citovat

U rybníka v Jižních Čechách nelze podobné zážitky očekávat.

0