ZdravímVčera jsme měli odletět z Milana(bergamo) ale nás let byl uplne zrušen,dostali jsme hotel a dneska letime nazpátek večer z Benátek.Tak se chci zeptat jestli je nějaká možnost dostat od této společnosti odškodnění?popripade jestli mate někdo nějaké zkušenosti s tím wizzshitem:D děkuji  .

Wizzair

Založil ve fóru Letecké společnosti

Takže tá narodeninová akcia spustená!!!

Dnes  a zajtra zľava -30% na všetky lety a všetky destinácie bez časového limitu aj bez členstva WDC

Zaujímavé ale je, že keď prejdem do rezervácie, tak v kalkulácii ceny uvádza len zľavu 20%.

Ale aj tak lepšie ako nič....

0 Citovat

Po precitani skusenosti Pas vs OP, vyskusany web checkin na Pas, a na letisku pouzity OP.

Na ceste BUD - PRN - BUD

V BUD pouzity Pas vs OP nikto neriesil, ale zaujimalo ich ci ma OP cip, bola tam skupina ludi (SR) kde nie vseci mali novy OP s cipom, a neskor v lietadle som ich uz nevidel.


V PRN sa to babe na kontrole nepozdavalo, najprv, ze ci mam aj pas zo sebou, potom ze je to OK ale pre istotu vytlaci boarding pass :) ale dobuducna by sa mal doklad zhodovat, mozu si uctovat nieco za zmenu.

0 Citovat

MZVČR: Pro vstup do Kosova je nutno použít platný český cestovní pas. (pozn.: Jako cestovní doklad Kosovo uznává rovněž občanský průkaz nového typu s čipem s biometrickými údaji o držiteli, který musí být platný po celou dobu předpokládaného pobytu. ČR však dosud takový typ občanského průkazu vydala v omezeném množství.)

Kosovo není v EU, takže nestačí klasická občanka a může si to upravit sama země. Tedy vyžadují pas nebo biometrickou občanku.

0 Citovat

skor mi islo o to checkin info, ale doplnil som hore ze boli zo SR ;)  jj v CR to mate jasne,  v SR to je zatial ... "Na územie Kosova môžu občania Slovenskej republiky vstúpiť bez víz na všetky druhy pasov"

 ale da sa aj na OP s cipom

0 Citovat

Wizz, znova upravuje podmienky pre batozinu

"Only passengers with Wizz Priority will be able to bring their hand luggage on board subject to boarding procedures at each airport."

0 Citovat

Jsem zvědav, jak dlouho jim tohle pravidlo vydrží. Buď ho zruší nebo povolí small bag, jinak si to neumím představit.

0 Citovat

Tak to je trochu podpásovka. Od kdy to mají v plánu spustit? Letíme  s nimi příští týden a zatím jsem nedostal info že by se něco mělo měnit.

0 Citovat

Info asi nedostaneš, vyvěsili na webu a to musí stačit. Platit to má údajně už týden.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

 Platit to má údajně už týden.

tento tyzden to nekontrovali, aspon v PRN. 


jakob napsal(a):
Letíme  s nimi příští týden a zatím jsem nedostal info že by se něco mělo měnit.


daj vediet ako to bolo.

pripadne ak niekto bude letiet skor napis sem.
0 Citovat

misog napsal(a):

V BUD pouzity Pas vs OP nikto neriesil, ale zaujimalo ich ci ma OP cip, bola tam skupina ludi (SR) kde nie vseci mali novy OP s cipom, a neskor v lietadle som ich uz nevidel.

Pred mesiacom ma v BUD na bráne nechceli pustiť na OP bez čipu. Musel som ukázať pas.
0 Citovat

Podla mna je to len take bu bu bu , ono ten ich text zacina nejako takto "Vzhľadom na obmedzený priestor na palube nedokážeme zaručiť, že príručná batožina všetkých cestujúcich sa bude môcť prepravovať v priestore kabíny lietadla." Letim presne o tyzden, tak som zvedavy, ale pravidlo o batozine do podpalubia uz maju tusim dlhsie. V maji som ju bral na palubu, ale typek co dobehol medzi poslednymi s kufrom, tak ho letuska poslala dat ho dole nech mu ho supnu do podpalubia.


A taktiez potvrdzujem bezproblemovy nastup (BUD-Tirana-BUD) s obcianskym, aj ked check-in bol na pas.

0 Citovat

letime 4.7 a mam tam hlasku, ze ak chcem onboard zavazadlo, mam si prikupit wizz priority.


nie je toto dovod na free refund? letenku som si predsa kupoval za inych podmienok a s novymi nemusim suhlasit.
0 Citovat

Letím s nimi taky na začátku července a mám z toho obdobnou radost. Hlavně mívám už pěkně mrňavé příruční zavazadlo, kde jsou prakticky jen věci, co nesmí do podpalubí... :D

Jinak myslím, že letecká společnost odpovídá za poškození zavazadla. Není to tak? Asi si na účet Wizzu koupím nový batoh. 

0 Citovat

ako velmi funguje zobrat si batoh velkosti trochu vacsi camelback, a obliect si nanho bundu?

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Pred mesiacom ma v BUD na bráne nechceli pustiť na OP bez čipu. Musel som ukázať pas.


A kde konkretne ta to nechceli pustit? tiez PNR ?
0 Citovat

voughne napsal(a):

Podla mna je to len take bu bu bu , ono ten ich text zacina nejako takto "Vzhľadom na obmedzený priestor na palube nedokážeme zaručiť, že príručná batožina všetkých cestujúcich sa bude môcť prepravovať v priestore kabíny lietadla." Letim presne o tyzden, tak som zvedavy, ale pravidlo o batozine do podpalubia uz maju tusim dlhsie. V maji som ju bral na palubu, ale typek co dobehol medzi poslednymi s kufrom, tak ho letuska poslala dat ho dole nech mu ho supnu do podpalubia.



Jo tak to jsem četl. To mě úplně neděsí. Spíš jsem se bál, že to kategoricky budou dávat dolů všem, co nemají priority. Tato poznámka tam je už od 27.10.2017 Od té doby mám s nimi sice jen 4 lety, ale vše s batůžkem na palubě :)

0 Citovat

Ahojte, Wizzair zrušil noční let z Blavy do Skopje, peníze za letenky mi vrátí. Má cenu po nich vymáhat i peníze za ubytování, které jsem si musel v Bratislavě zařídit? Díky:)

0 Citovat

Skor kompenzaciu, podla toho kolko dopredu o zruseni letu informovali a z akych dovodov bol zruseny. 

0 Citovat

Katka napsal(a):

Skor kompenzaciu, podla toho kolko dopredu o zruseni letu informovali a z akych dovodov bol zruseny. 


Byl zrušený vlivem počasí a to asi hodinu po plánovaném odletu. Snad pustí žilou:)

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):


Byl zrušený vlivem počasí a to asi hodinu po plánovaném odletu. Snad pustí žilou:)

Ak to zrušili kvôli počasiu, tak nárok na kompenzáciu určite nie je. Alebo máš dojem, že dopravca môže ovplyvniť počasie?
0 Citovat

Afleben napsal(a):

Ak to zrušili kvôli počasiu, tak nárok na kompenzáciu určite nie je. Alebo máš dojem, že dopravca môže ovplyvniť počasie?


Tak info z Wizzairu jsem dostal takové, že jsem si měl zažádat o ubytování hned po zrušení. Nyní je už pozdě. Každopádně jsem rád, že mi vrátí cenu za letenky. Stálo to jen jeden telefonát.

0 Citovat

voughne napsal(a):


A kde konkretne ta to nechceli pustit? tiez PNR ?

Wizzair let Budapest - Priština. On line check in som mal urobený na OP. Zamestnankyňa na bráne mi povedala, že sa dá ísť len na OP s čipom. Tak som ukázal pas.

0 Citovat

Nase (prispate) ministerstvo ani obciansky nesponina, ale zjavne sa nan da ist , teda na tu cipovu verziu :) Tak dik za info, som rad ,ze to nebola Podgorica :D To by sme o tyzden mali problem (teda spolucestujuci).

0 Citovat

Ako ste pochodili s prirucnou batozinou? Mne prisiel vcera email s takymto textom: "WIZZ Priority is a limited availability product (max. 80 upgrades per flight) and may sell out fast. Upgrade your booking now to avoid your hand luggage ending up in the hold of the aircraft and having to wait for it at the baggage belt"


Hmm oni to snad myslia vazne :D

0 Citovat

@voughne já to tam teda nemám. Zato pěkně motivují všechny ty nedočkavce, co stojí u brány 40min před:

"Please note that if you do not have WIZZ Priority added to your booking then your hand luggage might be taken away during boarding at the gate. You can avoid this by:

• Adding WIZZ Priority to your booking latest by 3 hours before departure;

• Dropping your hand luggage at the check-in free of charge; 
• Bringing only a small bag (40 x 30 x 18cm) with you onboard, which must be placed under the seat. 
Arriving earlier to the gate you will have higher chances for taking your free hand luggage to the cabin area, and it will not be placed in the hold"
0