ZdravímVčera jsme měli odletět z Milana(bergamo) ale nás let byl uplne zrušen,dostali jsme hotel a dneska letime nazpátek večer z Benátek.Tak se chci zeptat jestli je nějaká možnost dostat od této společnosti odškodnění?popripade jestli mate někdo nějaké zkušenosti s tím wizzshitem:D děkuji  .

Wizzair

Založil ve fóru Letecké společnosti

Dobrý den, mám koupeny zpáteční letenky VIE -OVDA na březen, pobyt na 4 dny. Včera jsme se při sestavování programu rozhodli, že si pobyt prodloužíme. Koupím nové letenky do Eilatu s Ryanair a využijeme s WIZZ jen letenky zpáteční. Zpáteční letenku s WIZZ mám na jedné rezervaci, nemohou mi zrušit zpáteční let, když nepoletím tam s nimi?Bere se to jako  2 samostatné letenky? Děkuji pěkně za pomoc.

0 Citovat

Dobrý den, nebojte. Low-costy to berou jako 2 samostatné letenky, takže vám to nepropadne.

0 Citovat

Děkuji pěkně.

0 Citovat

tonic napsal(a):

v tomto pripade si treba urobit online checkin tak ci tak. V Skopje na letisku potom treba ist na checkin a tam dostanes peciatku a az potom mozes ist na gejty. Kedze par checkin prepazok obsluhuje vsetky Wizz lety a musia tam ist vsetci pasazieri, nenechvaj si odlet na poslednu chvilu. Podobne to funguje napr. v Kutaisi.

Zdravím všechny,letím ze Skopje v pátek 11.1.2019 do BTS platí stále informace viz výše ? Nebo lze udělat checkin v mobilu?

Děkuji za info
0 Citovat

Ano, online check-in na let ze Skopje do Bratislavy lze provést v aplikaci. Pro příště stačí google nebo navštívit web aerolinky, kde lze jednoduše zjistit, zda to či ono letiště podporuje mobilní palubní vstupenky! 

https://wizzair.com/cs-cz/inform...palubu#faq

0 Citovat

Zdravím, stala se mi nepříjemnost při změně času odletu ze strany Wizzair. Automaticky jsem dostal aktualizovaný let, nicméně mi samozřejmě nabídli zrušení, změnu atd (běžný postup). Aktualizovaný čas mi nevadil, proto jsem na změny nereagoval. Překvapení přišlo ve chvíli, kdy jsem chtěl provést online check-in a systém mi sdělil, že ho nemohu  provést, protože se jedná o ,,přerušený let".

Netušil jsem, co to znamená a domníval jsem se, že tedy kvůli jejich změně času se odbavím u přepážky. Tam ale mě okamžitě poslali k doplatkovému okénku Wizzair, kde mi sdělili, že jsem měl v obdrženém mailu cosi potvrdit. I když jsem argumentoval fotkou z mobilu, ze které bylo jasně zřetelné jsem chtěl provést online check-in, stejně mi napálili poplatek za check-in na letišti.

Má cenu věc u nich reklamovat? Posílat fotku z mobilu, ze které je jasné, že jsem chtěl check-in provést a že kvůli jejich změně letu já platím ,,pokutu"?

0 Citovat

Za skusenie nic nedas, ale nepocitala by som ze to vyde. V emaile naozaj bolo treba nieco potvrdit.

Ak to zmenili menej ako 2 tyzdne pred odletom tak je mozne ze mas narok na kompenzaciu. 

0 Citovat

Nedávno mi změnili čas letu, snad 14 dní mi to v aplikaci hlásilo, že je nějaká změna a mám jít na web, ale tam po mně nic potvrdit nechtěli, až teď jsem dostal dokonce i mail s odkazem, který vedl na web, kde mě konečně vybídli k potvrzení, změně nebo stornu. Sice upozorňují poněkud podivně, ale když už vyzvou k potvrzení/změně/zrušení, tak je docela velká blbost říct si, že to nějak dopadne a nic nepotvrdit. A za tu se platí... 🤦‍♂️

Já jsem zas udělal blbost před časem, kdy jsem zapomněl, že se dělá online check-in ne 2, ale 3 hodiny předem. Pěkně se mi ten let prodražil..... navíc mě zkásli nejen o airport check-in poplatek, který inzerují na webu, ale ještě i o poplatek za zaplacení toho poplatku, o kterém se na webu nedočtete. Trochu svinstvo, ale naběhl jsem si na vidle sám. 😂
0 Citovat

Bratislava-Skopje-Bratislava 9-11. 1.2019  v Bratislavě  ani ve Skopje na gatu nikdo nekontroloval velikost osobních zavazadel.Ve Skopje boarding pass v mobilu v pohodě funguje.Jinak více než 200 osob v každém letu je strašně zdouhavý boarding.

0 Citovat

Víte někdo prosím jak je to s přidělováním sedadel u Wizz.  Nalšla jsme docela pěkné letenky Vídeň - Larnaka ALE klasika cena nechutně naskakuje za kufry a sedadla. a když to sečtu tak letenky stojí 2x tolik a kousek.

Kufr OK. Chci letět s malým synkem 11 let a to si nelajzju mu nekoupit sedadlo.  Dočetla jsme se že Wizz nově přiděluje sedadla při Check in. Teoreticky když budu mezi prvníma mám šanci že nám dají sedačky vedle sebe :-)


Víte někdo prosím jak to doopravdy funguje? Dají nás k sobě neb nebudou chtít riskovat že dítě bude prudit?

Se sedadlama a kuframa se letnky na obě cesty prodraří o 68 Euro.... fuj :-)


díky za info 

(nechce se mi jim nazvat poplatek za sedadlo když za to můžeme letět na další výlet) :- )




0 Citovat

Ja mám pocit, že Wizzair nás nikdy nerozsadil. Aj teraz píšem z letu Sofia-bratislava a sme traja vedľa seba.

0 Citovat

Moje statistika z posledních letů:

3D+3F, 4A+3B, 2D+2E, 9D+9E, 13D+13f, 19B+19C, 2D+2E, 7E+7F, další už v mobilu nemám. Vychází mi z toho, že Wizz nerozsazuje tak často a tak daleko od sebe jako Ryanair. Vypadá to, jako by rádi rozesazovali ob jedno sedadlo.
0 Citovat

Tak to zní dobře. A jedno sedadlo se dá při troše štěstí s úsměvu vyměnit :-) Ryanair mě posladil  dceru max ob řadu ale s tou si to to risknu ta může letět i sama :-)

díky za info


0 Citovat

My lítáme s 8mi letým synem, loni s Wizzem asi 10 letů, letos dva...nikdy sedadla nedokupuji, a syn vždycky dostal sedadlo vedle jednoho z rodičů, druhý rodič seděl jak kdy...někdy někde blízko, někdy na druhé straně letadla, teď naposledy jsme dostali všichni 3 místa vedle sebe....

0 Citovat

Luton - Bratislava za 1€    //4.,6., 9., 10.2.// 

0 Citovat

Neviem či sa niečo zmenilo v sedadlovej politike wizzairu ale cez víkend som absolvoval BTS-SOF-BTS a rozsadilo nás to na oboch letoch "ryanair štýlom". Prvá osoba cesta tam rad 6, späť 10. Druhá osoba 22 a 29.

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Neviem či sa niečo zmenilo v sedadlovej politike wizzairu ale cez víkend som absolvoval BTS-SOF-BTS a rozsadilo nás to na oboch letoch "ryanair štýlom". Prvá osoba cesta tam rad 6, späť 10. Druhá osoba 22 a 29.

Z Wizzu se stala ruzova kopie Ryanu...
0 Citovat

My v pátek Katovice-Kyjev a seděli jsme spolu. Jako bonus exitrow 😉

Teď čekáme na let zpět a máme 8 a 12.

0 Citovat

Dobrý den, stalo se mi poprvé, že mi zrušili let, moc se neorientuju v těch kompenzacích, náhradách atd. Měl jsem letět 11.4.2019 z Katowic - Liverpool, na fotbal, wizzair mi zrušil let a nabídl klasika kompenzaci bud vrácení peněz na kartu, 120% kreditu na wizzair účet nebo přebookovat na jiný let. Nic mi napasuje, resp. letadlo letí až po fotbale. Je nějaký nárok na to chtít po Wizzaru, aby mi zajistil letenku od Ryanairu z Prahy - Liverpool, o den později, tj. 12.4.2019? Teď je samozřejmě už dražší než byla v době koupě u wizzairu. Nebo je to bez šance? Poslal jsem tam návrh na řešení problému. Tak ať vím co čekat. Jako houby zle, letenka stala 550 kč, teď stojí ryanair z prahy do liverpoolu 1500 kč. Máte někdo s tím zkušenosti? díky moc za info.

0 Citovat

Žiaľ, nemáš nárok na nič okrem prebookovania na iný Wizzair let, alebo refund

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Neviem či sa niečo zmenilo v sedadlovej politike wizzairu ale cez víkend som absolvoval BTS-SOF-BTS a rozsadilo nás to na oboch letoch "ryanair štýlom". Prvá osoba cesta tam rad 6, späť 10. Druhá osoba 22 a 29.


tak to sme sli rovnakym letom

0 Citovat

cizy napsal(a):


tak to sme sli rovnakym letom

haha :D škoda

0 Citovat

Je platnosť wizz kreditu zo zrušeného letu (tých 120% ceny letenky) nejako časovo obmedzená, existuje nejaká doba, dokedy musím ten kredit minúť, aby neexpiroval?

V tých podmienkách na webe sa strácam... Dík za info.

0 Citovat

jery napsal(a):

Je platnosť wizz kreditu zo zrušeného letu (tých 120% ceny letenky) nejako časovo obmedzená, existuje nejaká doba, dokedy musím ten kredit minúť, aby neexpiroval?

V tých podmienkách na webe sa strácam... Dík za info.




Nie, ked som tuto moznost vyuzil tak kredit nemal nijako obmedzenu platnost. Obmedzenu platnost ma iba napriklad ten kredit co dostanes za rezervaciu hotela...

0 Citovat

Nevíte o fíglu s tím Wizz kreditem? Bude mi teď expirovat kolem 200€ a nemám to za co utratit. V nejhorším případě zkusím koupit letenky s co nejpozdějším datem, kde bude větší pravděpodobnost změny letu.

0