Pojisteni storna letenky - jak to ve skutecnosti funguje?

Založil(a) před 5 lety tlachy ve fóru Obecně o cestování letadlem

Dobry den,

pres spolecnost flydubai sme si zarezervovali letenky do Male (Maledivy). Moje zena mezitim otehotnela a termin porodu skoro presne vychazi na termin odletu. Cena letenek je cca 20 000 CZK. Kdyz letenky zrusime, tak nam flydubai nauctuje storno poplatek cca 5000 CZK a zbytek nam da ve forme voucheru v hodnote 15 000 CZK. Voucher muzu pouzit jenom na nakup letenek, kde jednim z cestujichich musim byt ja (protoze sem letenky kupoval) a je platny jenom po dobu 6 mesicu. Letenky se daji rezervovat max tak 1 rok dopredu a s 1,5 rocnim ditem se nam asi nikam cestovat chtit nebude, takze ten voucher je nam na 2 veci.

A to nejlepsi je, ze pojisteni storna letu nam preplati jenom storno poplatek minus 10% spoluucast, takze 4500 CZK. Prepis letenek samozrejme mozny neni, abych nedochazelo k preprodavani.

Je mozne po pojistovne vymahat nahradu skutecne skody, cos je v nasem pripade 20 000 czk?

0

Když si přečteš VOP tvojí pojistky, dozvíš se daleko více než ti je kdo schopen poradit přes internet bez znalosti právě oněch VOP.

0 Citovat

Kde je to storno letu pojištěné?

0 Citovat

Spíš mi z toho vyznívá, že by se nechal pojistit teď. To už nedoporučuji, protože by se jednalo o pojistný podvod = víš o zrušení dřív, než pojistku uzavřeš.

Obecně pojistka funguje tak, že proplácí vše o co jsi přišel. V tvém případě se obávám, že voucher bude uznán jako druh náhrady a tím se do pojistného nebude vztahovat.

0 Citovat

Cestovat s rocnim ditetem mi neprijde nic nerealneho. Dite mam, takze vim, o cem mluvim. Snazila bych se vybrat nejakou (v ramci moznosti) blizsi a kulturnejsi destinaci (pitna voda, obchody, nemocnice).

Myslim, ze na tehotenstvi se zadne storno nevztahuje, neni to nemoc. :-) At vam vse dobre dopadne.

0 Citovat

A co babybox?

0 Citovat

Twe Padrino, další level černého humoru:)

@AndreaZ - třeba Bibione by ta kritéria myslim splňovalo...

0 Citovat

cali napsal(a):

Twe Padrino, další level černého humoru:)

@AndreaZ - třeba Bibione by ta kritéria myslim splňovalo...

Děkuju, že si myslíš, že jsem úplně blbá. ;-)

Myslela jsem např. Dubaj - 6 h přímého letu, hygiena na dobré úrovni. Jestli jim ty prachy mají propadnout teď nebo příští rok, je už jedno.

0 Citovat

Nemyslím, jen jsem chtěl trochu konkurovat Padrinovi:) Dubaj.. Pokud nemyslíš od června do září:) Já myslím (a to ty dobře víš), že radost z (prvního) potomka převýší radost z cestování a nákladově to bude daleko nad letenkami...

0 Citovat

Priamy 6-hodinový let z Prahy do Dubaja, niekedy mimo najhorúcejšieho obdobia by sa s 1,5-ročným podľa mňa vpohode dal absolvovať. Aspoň na pár dní nech si vyskúša more, bola by fakt škoda to nechať úplne prepadnúť.

0 Citovat

Ja pamatuju casy (a to nejsem nijak stara), kdy se s 1,5 rocnima detma jezdilo 20 hodin busem do Italie. Tomu se teprve rika vyzva (ale dneska me jen z te predstavy jima hruza).

0 Citovat

Kam by asi doplul Kolumbus, kdyby řešil rodinu a pojištění storna?

Navíc otec je nejistý vždy a v případě některých porodnic bývají pochybnosti i o matce.

0 Citovat

Bych se Dubaje vůbec nebála, jen to chce nejezdit tam v létě. Já byla se stejně starou dcerou ve Venezuele a taky to bez problému šlo.

0 Citovat

je to na vas, niekto isiel s rocnym dietatom do venezuely bez problemov, pre niekoho prisiel do egypta vladny special. Ale Dubaj by som povedal ze je taka istota.

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že přítel bude muset na operaci, mě čeká zrušení celého měsíčního pobytu v Japonsku. Letenky máme koupeny u Finnair a přelety s ANA. Chtěla bych uplatnit pojištění storna, co máme u Erste. Předpokládám, že nejprve musím letecké společnosti požádat o vrácení letištních tax, a teprve potom se obratit na pojišťovnu, je to tak? Také u jednoho ubytovaní u Airbnb máme zřejmě nárok jen na polovinu zaplacené zálohy, dá se i tato ztráta uplatnit? Díky za Vaše komentáře.

0 Citovat

Jaké pojištění? Erste Premier? 

0 Citovat

Ano, máme pojištění ke kartám u Erste, takže Kooperativa. 

0 Citovat

Mohu pojištění storna uplatnit dvakrát, pokud mám jsem pojištěna u více subjektů? U úrazu tomu tak bylo, ale tady si nejsem jistá, protože vím, že limity u cestovního pojištění se mohou sčítat pouze do výše škody. 

Mimochodem, Kooperativa funguje rychle a dobře. 

0 Citovat

Počkej, ono někdy šlo uplatnit pojistku dvakrát? :)) na cokoliv?

Jinak bych se prvně obrátil na Kooperativu a oni ti sdělí, co a jak je potřeba. Většinou ale stačí doklad o koupi + doklad o navrácení dané částky zpět a rozdíl připadá k pojistnému plnění.

0 Citovat

Vrácení 2x = pojistný podvod

0 Citovat

Je to škodové pojištění.  Tedy nic navíc a rozhodně ne dvojí plnění. Při pojistné události se taky uvádí, zda máte i jinou pojišťovnu a za budete hlásit i tam. V takovém případě se pojišťovny dohodnou mezi sebou kdo kolik zaplatí. Pokud to zapřete, peníze vyinkasujete dvakrát, tak se jedná o pojistný podvod.

Ale napadá mě, že podle pojistných podmínek by teoreticky mohlo jít, že by v takovém případě mohla být zaplacena i spoluúčast.. To by stálo za prověření..

0 Citovat

1.) pojistku na storno/připojistku na neodletění, tak nelze uzavírat dodatečně, ale jen v době nákupu služby, která se tím pojišťuje. 

2.)  ve VOP každé pojišťovny je jasně definované krytí i výluky. Např. konkrétně u Kooperativy jsem se setkala s výlukou právě na rizikové těhotenství. Je poučné číst i odstavec výluk... 

3.) plnění od dvou pojišťoven nikdy nelze, vždy se při nahlašování uvádí, zda se nahlašovalo i jinde a kam.  Snaha získat plnění od více než jedné pojišťovny by byl podvod a podvody si pojišťovny mají snahu striktně hlídat.. 

4.) spoluúčast bývá obvykle vždy. Např. ve výši 20%. Záleží na konkrétních VOP dané pojišťovny.

5.) aby zafungovalo pojištění storna, musí se také většinou dodržet podmínka, zrušení letenky před odletem. Zase - dle VOP konkrétní pojišťovny. 

0 Citovat

Platím si dvě pojistky, které mi mají nahradit ušlý výdělek, protože jsem OSVČ. Po úrazu jsem využila obě, o žádný podvod nešlo. Tady to ale asi bude jinak. Zjistím si to.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Platím si dvě pojistky, které mi mají nahradit ušlý výdělek, protože jsem OSVČ. Po úrazu jsem využila obě, o žádný podvod nešlo. Tady to ale asi bude jinak. Zjistím si to.

Je rozdíl mezi obnosovým a škodovým pojištěním. Škodové hradí konkrétní škodu. Viz třeba majetkové pojištění (auta, nemovitosti, ale i pojištění storna zájezdu). Obnosové nehradí škodu, tam může být vícenásobné plnění.

0 Citovat

Ano, to dává smysl. Zkusím se tedy jen zeptat na to zaplacení spoluúčasti z druhé pojistky. Ale moc šancí tomu nedávám. Každopádně tohle jsou užitečné informace, určitě nejsem sama, kdo v tom neměl jasno.

0