Ahoj, letím s odbaveným kufrem a na palubu si beru obrovskou kabelku - nevejde se do rozměrů 35×20×20. nemám ale žádné jiné palubní zavazadlo, takže předpokládám, že by to mělo být v pohodě a můžu to počítat jako palubní kufr. můžete mi to potvrdit? :) taky doufám, že mi kabelku nedají do zavazadlového prostoru kvůli nedostatku místa (pravidlo 90 či kolika zavazadel na letadlo) , osobní věci pryč prostě nedám... .

Ryanair - příruční zavazadlo

Založila ve fóru Hledám letenku

8 reakcí

Ahoj, letím s odbaveným kufrem a na palubu si beru obrovskou kabelku - nevejde se do rozměrů 35×20×20. nemám ale žádné jiné palubní zavazadlo, takže předpokládám, že by to mělo být v pohodě a můžu to počítat jako palubní kufr. můžete mi to potvrdit? :) taky doufám, že mi kabelku nedají do zavazadlového prostoru kvůli nedostatku místa (pravidlo 90 či kolika zavazadel na letadlo) , osobní věci pryč prostě nedám...

0

Ahoj, důležité je, že se vejde do rozměrů pro větší zavazadlo, pokud už další nemáte ;) A do zavazadlového prostoru vám kabelku nepošlou, pokud se vejde pod sedačku před vámi. Nevím, co si mám představit pod pojmem "obrovská" :D

0 Citovat

super, díky :) obrovská = o dost větší než ty první rozměry, ale půjde i zmáčknout, takže by to mělo být v pohodě

0 Citovat

za posledne 2 tyzdne mam za sebou 4 lety s Ryanom a pravidlo 90 kufrov neuplatnili ani raz. V pohode pustali kazdeho s kufrom, pokial evidentne nevybocoval z rozmerov

0 Citovat

kubinho napsal(a):

za posledne 2 tyzdne mam za sebou 4 lety s Ryanom a pravidlo 90 kufrov neuplatnili ani raz. V pohode pustali kazdeho s kufrom, pokial evidentne nevybocoval z rozmerov

Já letěla s Ryanairem před týdnem a přestože jsem byla v cca první třetině tak mi zavazadlo chtěli odbavit :( (trošku větší batoh). Možná je to ale tím, že jsem si check in dělala úplně na poslední chvíli

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Já letěla s Ryanairem před týdnem a přestože jsem byla v cca první třetině tak mi zavazadlo chtěli odbavit :( (trošku větší batoh). Možná je to ale tím, že jsem si check in dělala úplně na poslední chvíli

u prveho letu (z Prahy) ponukali odbavenie zdarma u gate, z dovodu, ze je lietadlo plne, ale nikoho nenutili. Nakoniec vsetky absolvovane lety boli z 99% plne a na vsetkych sme sa bez nejakych vacsich problemov pomestili aj ked mal kazdy ten svoj kufor so sebou. Mozno to len neriesili, pretoze potrebuju dohnat presnost letov a to s 10 minutami na odbavenie 180 ludi inak nejde :)

0 Citovat

kubinho napsal(a):

u prveho letu (z Prahy) ponukali odbavenie zdarma u gate, z dovodu, ze je lietadlo plne, ale nikoho nenutili. Nakoniec vsetky absolvovane lety boli z 99% plne a na vsetkych sme sa bez nejakych vacsich problemov pomestili aj ked mal kazdy ten svoj kufor so sebou. Mozno to len neriesili, pretoze potrebuju dohnat presnost letov a to s 10 minutami na odbavenie 180 ludi inak nejde :)

No mě bohužel řekli, že mi to musí odbavit a nijak se se mnou nebavili. Akorát já teda tu nálepku odtrhla a normálně s tim do letadla nastoupila, protože jsem pak měla jenom mini kabelku na peněženku a doklady a fakt nebudu v rukách tahat notebook, jídlo a pití...

0 Citovat

Ahojte :)

Celkom narýchlo otázka, čítal som o zmene podmienok pre cabin bag-y v Ryanairy, že rušia možnosť druhého (malého) zavazadla pre ľudí ktorý nemajú priority boarding, alebo flex ticket. V appke je napísané v podmienkach už po novom, ale inde som sa dočítal, že zmena má platiť až od 1.11.2017. Vedel by mi to prosím niekto rýchlo potvrdiť/vyvrátiť?

Akurát sa balím a 100% som s tým malým bagom počítal (beriem drona), a keď mi to rodina povedala, tak ma to celkom vyviedlo z miery.

EDIT: Tak som to akurát našiel aj na stránke Ryanairu, takže idem spokojne aj s malým extra baglom. Je to škoda, ten extra bag sa mi u nich dosť páčil.

Pripájam linky pre tých, čo by narazili na rovnaký problém (možno sa to tu v nejakom bode riešilo, ale v poslednej dobe som viac mimo ako doma, plus som bol vtedy niekde v Nepále bez internetu :) ):

http://www.express.co.uk/travel/...ance-rules

http://onemileatatime.boardingar...e-changes/

http://corporate.ryanair.com/new...-bag-fees/

0 Citovat

Skoda ze sa tu nedaju vkladat smajliky, momentalne prekrucam ocami uz asi 10ty krat :D Ty si cosi vymyslis, este na to aj sam odpovies a cele ZLE! Ryan ziadne druhe zavazadlo nerusi! Od 1.11 ak nemas priority ci flex ti ide vecsia batozina do podpalubia, tu druhu mensiu si budes moct vziat na palubu.

Koniec koncov to pise aj v jednom z tvojich odkazov, len si asi taky zbrkly, ze si si to ani nevsimol? (alebo popracovat na svojej anglictine?) : "All other (i.e. non-priority) customers will only be allowed to bring one smaller carry-on bag on board the aircraft, while their second (bigger) wheelie bag must be placed in the hold (free of charge) at the boarding gate. "

0
8 reakcí