Zdravím, chtěl jsem se zeptat na dvě otázky: 1) Jak je to s přísností kontroly rozměrů velkého zavazadla u AA? Měří se to i s kolečkama, držákama atd. nebo jenom hrany kufru? Na webu píšou max 157cm, na letence mám 158cm. Jde o to, že kufr, který mám, se pohybuje na hranici 157cm (když se to naplní, tak se to asi ještě trochu nafoukne). Bez koleček a madel to má cca 151cm. 2) Bude nějaký problém s nabíječkou k notebooku v příručním zavazadle? Respektive jsou vůbec na palubě zásuvky (EU?, US? vzít redukci?)? Nemám v notebooku totiž baterku  .

American Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

To mi nejak nedava smysl, proc by to nemelo pustit celou trasu, kdyz je to v ramci jedne letenky. Nikdy se mi to ani nestalo a i v appce AA se mi to ukazuje jako jedna cela trasa. Ja resim fakt ciste jen to sezeni, kdy me to v appce po kliknuti na “vyber sedadla” presmeruje na web BA... a tim padem nevim, pod kym se to cele provadi, protoze obe letecke spolecnosti maji jina pravidla. 

0 Citovat

Vlastnost leteckých informacních systemu - nikdo nevi, jak to funguje, nikdo nevi, co se stane kdyz neco udelaji - a pak konverzace na callcentru lufhtansy jde v tomto duchu "zkusim tady tu rezervaci zrušit" "uvidíme, jestli mě to nechá" "hmmm.. nejde to, budeme muset zavolat na KLM, aby to zrušili sami, a pak to budeme moci dokončit" 

Různorodost systémů, jejich propojení, odlišnosti pravidel u každé společnosti, a skutečnost, že vše je postavené víceméne na standardech starých desítky let (např. limit jedné rezervace na 16 segmentů apod) jen "nejak"prevedených do digitálu.

A pak se dejou veci - jako např. seating u Lufthansa Groupy na let Lufthansy - na webu lufthansy to šlo, ale chtělo to zaplatit. Na webu swissu to blblo pro jistotu kompletně. A v mobilní aplikaci Swissu šlo rezervaci  míst udělat zadarmo.

Ve vašem případě nezbude nic, než se nechat překvapit :)

0 Citovat

Ta posledni veta je presne to, co tak nejak ve skrytu duse tusim, ze tak bude. Jen jsem si rikal, ze alespon na ten dlouhy prelet bysme radi s pritelkyni sedeli spolu a potom, co jsem zacal resit ten rezervacni system me do oka trklo prave to rozdilny reseni u AA a BA. To byl duvod mych dotazu, ale ocividne je v tom proste hokej a je to “bud a nebo”.

0 Citovat

To jsou ty aliance. Já takhle získal hotel zdarma při přestupu v Dubaji. Emirates mi hotel nepovolili, protože jsem nesplňoval všechny podmínky, tak jsem si dal žádost přes Qantas a v pohodě. A stejně to funguje i u odbavení. Kolikrát se mi už stalo, že jsem při přestupu dostal nový boarding passy s tím, že to na první přepážce zadali špatně do systému nebo naopak nedostanu na přepážce všechny najednou a musím si to postupně během cesty vyzvedávat. Ne, tady opravdu neplatí žádná pravidla a navíc ne každý na přepážce zná všechny postupy a varianty. U BA bych se moc nebál, sedět by jste měli spolu, otázka je, jak to bude na cestě zpět. 

0 Citovat

Hmm hmm, jasne, chapu. Tak nejak si rikam, ze u BA by ti mozna malicko mohlo projit. 

jeste me napada - kdyz pockas do checkinu 24 hod. predem a pak tam nakliknu ty seaty a ono nas to rozsadi, tak porad muzu udelat krok zpet a sedadla koupit podle sebe? Nebo jak to prideli, tak smula a musim ten checkin dodelat? Vim, ze vyber sedadel muze byt uz mensi, ale ze bych porad pripadne mohl vybirat. 

0 Citovat

BA a AA používají rozdílné rezervační systémy - BA(Amadeus) a AA(Sabre), pro správu rezervace má každé aerolinka jiný rezervační kód, takže komunikace poněkud vázne😂 Přes BA a AA aplikace mně pro příslušné segmenty při znalosti správného rezervačního kódu seating jde vždy, ale nemám zkušenost s basic economy tarifem.

0 Citovat

To je super, jak tak jednoducha vec dokaze byt slozita v momente, kdy to potrebuje nekdo resit :D

1 Citovat

Ja jen psal jak to bylo u me. Proc by mela aerolinka delat to nebo ono po me nechtej. Zkouset v tom hledat smysl je ztrata casu… ale do toho jestli chces. Pokud chces mit jistotu tak si to kup. V opacnem pripade to nech osudu… bud to vyjde nebo ne. Osobne ti preju hodne zabavy na prostrednim sedadle… to jsem ty svy vysvetlil hned na druhym letu, ze jen kvuli tomu abysme sedeli vedle sebe nebudu 10h sedet na prostrednim sedadle… nastesti to pochopila

1 Citovat

Nemá někdo aktuální zkušenost jak je to teď u AA s WIFI na palubě na stránkách jsem se dočetl že 10USD ale to se mě zdá nějak málo na let z EU do Californie 

0 Citovat

Nuny napsal(a): BA a AA používají rozdílné rezervační systémy - BA(Amadeus) a AA(Sabre), pro správu rezervace má každé aerolinka jiný rezervační kód, takže komunikace poněkud vázne😂 

Spolupráce AA/BA je naprosto tragická. Poměrně často létam PRG-LHR-CLT-TRI a na cestě zpět je obvykle v TRI velký problém vystavit palubní vstupenku na let BA LHR-PRG.

0