Qatar Airways recenze

Založil Simona před 2 měs ve fóru Letecké společnosti
9 odpovědí

Dobry den,

rada bych se zeptala, jestli mate nekdo zkusenosti s leteckou spolecnosti Qatar Airways? Rozhoduji se mezi nimi a Emirates na let do Bangkoku...Cenove to maji podobne.

Nekde jsem cetla, ze je to nejlepsi aerolinka tohoto roku, ale trochu se bojim sankci, ktere byli na Qatar uvaleny, aby to nejak negativne neovlivnilo lety.

Dekuji za odpoved!

Simona

ahoj, ja jsem advokat Qataru. Prave lidi jako ty (se zbytecnymi obavami kvuli qatarskym sankcim) zpusobili vylidneni economy class, takze mas velkou pravdepodobnost, ze budes mit volbou sedacku vedle sebe. Emirates z Prahy maji velke dvoupatrove letadlo (A380) vs Qatar normalni male dopravni letadlo, jake znas treba z Wizzairu (A320). Potom z Dubaje ci Doha do Bangkoku uz mas u obou spolecnosti vzdy velke letadlo. Rozhoduj se i podle delky prestupu, at mas co nejmene promrhaneho casu na prestupovem letisti. Pokud uvazujes o stopoveru v Doha ci Dubaji, tak asi Dubaj ma toho vice co nabidbout. U Qataru mas v limitu u odbaveneho zavazadla 10kg navic. Ale suma sumarum je to asi sumak, obavy z qatarskych sankci hod za hlavu.

Emirates se dost pohoršily. Nižší váha zavazadla, výběr sedadla jen za docela vysoký příplatek. Pokud tě neláká návštěva Dubaje, volil bych s klidným svědomím Qatar.

Dekuji moc za odpovedi :) Budu se asi tedy orientovat cena/ delka prestupu. Diky moc!

Obě dvě budou v klidu. U Emirates se nadává na dlouhé přestupy, já na stejné trase měl v Dubaji vždy cca 2-3 hodinky, což bylo naprosto optimální a bez problémů. V ekonomy třídě bych se nejlepší aerolinkou nenechal ovlivnit, servis bude v obou případech good, rozdíl bych neočekával. Je to hlavně dle daného letu. Jaký je stopover časově? Raději ho strávíš v Dubaji nebo Doha? Chceš zkusit z Prahy A380, nebo ti je to fuk?

Nějaká třetí možnost na výběr není?

Letěl jsem jen s Qatarem a to jen jednou na letošní trip to Thajska. Letěl jsem normálně economy. Místa akorát, jídlo bylo poživatelné, servis mi přišel taky dobrý, personál příjemný, usměvavý a ochotný i v economy :-). Letadla nová - jeden segment jsme letěli Dreamlinerem, jiný zase A350. Za mě cajk, dostal jsem se z místa A do místa B stejně rozbitý jako po jakékoliv jiné 24 hodinové cestě :-D

Přestupy, ale byly nic moc. 4 hodiny na cestě tam a to od 01:00 do 05:00 a 6 hodin na cestě zpět od 20:00 do 02:00, takže nic ideálního

Qatar byl urcite v pohode. Letel jsem s nim dvakrat do Asie (celkem 8 letu), z toho jednou z Budapesti a jedno z Vidne. V Kataru jsem mel hodinu na prestup a kupodivu jsem vse stihal, i zavazadla dorazily. Vzhledem k obecne precpanym letum Emirates (a jak psal nekdo vyse snizenim limitu a hlavne placenim za zvoleni mista) bych doporucil zvolit Qatar Airways.

@toncek ahoj taky zvazujeme Thajsko nekdy koncem ledna Qatar me zaujal ,protoze ma nabidku letu na Krabi s prestupem v Doha , zvazoval bych tam i stop over jestli to ma nejaky smysl . Je mi celkem jedno odkud bude letenka do Thajska , ale vypada to ze Qatar ma z Prahy vyhodnejsi ceny nez odjinud a mozna bude i nejaka akce

Ten prestup je tam jen 2.45 zpatky je to dlouhe ,tak sbiram zatim info jak o ceste tak i o Thajsku-)

Přihlášení a registrace