Prosím kde sehnat nejlevnější letenku na Mallorcu?odlet z ČR nebo Rakouska,případně Drážďan...díííky .

Mallorca

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

V neděli jsme se vrátili z Pallmy :) no bylo to naprosto super. Odlet z Berlína a počasí v sobotu špičkový. Super výlet za malé peníze :)

0 Citovat

l.rosecka napsal(a):

Ahoj, v pulce unora letime s přitelem na mallorcu, budeme spat v autě. Máte prosím nekdo tip kde se dá osprchovat a kde nejlepe parkovat ? diky

Ahoj, my se sprchovali na plážích.  Parkování se dalo skoro všude na parkovištích, která se večer vylidnila a nebo na ruzných krajnicích atak. Míst bylo spoustu :) užijte si to!
0 Citovat

No jenže my jedeme za 14 dní, tzn. je tam zima a většina pláží bude prázdná a s tím i zavřené sprchy si myslím..

Snad to nejak dopadne. Termín veřejné sprchy oni asi nemají.. :D nic takového jsem nenašla :(
0 Citovat

Tak navštivte plavecké bazény nebo fitness centra, tam přece sprchy jsou. :-)

0 Citovat

Mozete sa spytat nejakych bezdomovcov na mieste.

Pripadne nejaky utulok najst.


0 Citovat

Přemýšlím o výletu na Mallorcu na přelomu dubna / března. Konkrétně bych si rád prošel GR221 (Port d'Andratx - Pollença), ale nejsem takovej tvrďák, abych spal ve stanu nebo v autě :-) Aspoň tu postel, sprchu a snídani bych potřeboval... Budu nejspíš cestovat sám, tak by mně asi ani nevadilo něco na způsob hostelu, aspoň bych si to konečně vyzkoušel...


Rád bych se zeptal: je možný prostě vyrazit a pak si hledat ubytování na místě podle toho kam dojdu, nebo to není dobrej nápad ? Booking mi ukazuje obsazenost v mým termínu cca 80%... Co jsem tak v rychlosti koukal, tak v té první části (okolo Estellencs) těch možností třeba moc není a nevím, jestli to během jednoho dne dám třeba až do Banyalbufar (cca 35km)

0 Citovat

To ti neporadím, ale koukal jsem, že ten zmiňovaný úsek Estellencs - Banyalbufar je mnohem kratší. Na Mallorce jsem nebyl, ale obecně když je v plánu delší úsek a poblíž je sinice, dá se případně dojet stopem (někdy busem). Hostelů se neboj, potkáš tam obvykle sympatické lidi na popovídání.


K předchozímu dotazu. Nevím, co tam chcete v zimě tak dlouho dělat. Ale ve všem případě by jste snad mohli párkrát obětovat 800 až 900 Kč za noc za dva (případně přes něčí odkaz na booking.com cenu snížit o 15 USD) a dát si sprchu v ubytování. Ten bazén taky není zadarmo, tak by se spíš vyplatilo mít o něco vyšší cenu za normální ubytování, ideálně i s kuchyňkou (do restaurace asi chodit neplánujete). Každý den asi sprchu nepotřebujete, protože jste, předpokládám, nečekali, že budou veřejné sprchy všude dostupné, pokud by existovaly (ostatně málokde na světě se s něčím takovým dá počítat).

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Rád bych se zeptal: je možný prostě vyrazit a pak si hledat ubytování na místě podle toho kam dojdu, nebo to není dobrej nápad ? Booking mi ukazuje obsazenost v mým termínu cca 80%... 

Sice máme vždy půjčený auto, ale ubytování řešíme až ke konci dne (v rozmezí 17-22h) podle toho, co jsme stihli. Problém je akorát mimo “větší” města. Několikrát jsme museli najet i desítky km blíž civilizace. Každopádně mě tahle svoboda maximálně vyhovuje, ale pokud jdeš pěšky, tak to moc nedoporučuji. Nebo minimálně booknout něco už kolem oběda. 

0 Citovat

Půjčit si na celou dobu auto a naplánovat si nějaký jednodenní treky mám jako takovej alternativní plán... Akorát bych teda asi zůstal na jednom místě co se týče ubytování...


GR221 bych si fakt rád prošel, ale celkově ta první polovina treku (od jihu na sever) vypadá taková lehce komplikovanější z hlediska možností tak nějak rozumnýho ubytování. Soudě podle toho co se mi zatím povedlo dohledat... Vím, že zkusit stop, jet busem, případně si prostě zajistit odvoz se dá, ale chtěl bych to celý poctivě ujít :-D

0 Citovat

Moznosti sprchovani na Mallorce - pred 2 lety v breznu sprchy skoro vsude funkcni, ale nemuzu slibit ze tomu tak bude vsude. Na nekterych plazich by jste sprchy ani necekali a jsou, jinde naopak...pravidlo moc neexistuje, ikdyz je plaz temer ve vesnici tak ne vzdy je sprcha...

Ale pocitejte s tim ze v unoru je to vysprchovat a zalehnout nebo lepsi po ranu a pak se poradne obleknout :-)

Dalsi moznosti myti...u bazenu v resortech jsou sprchy. Moznost teple sprchy v satnach na fotbalovych hristich ci pabellon deportivo v mensich mestech ci vesnicich...casto byva otevreno nebo se zeptat, vetsinou funguje bez problemu...

Na zapade v Serra de Tramuntana pomerne dost potoku, pramenu a kohoutku s vodou...


K GR221 - spatna dalkova trasa to neni, ale jak uz to tak u tech dalkovych byva, tak cestou se spoustu zajimavych mist vynecha - vrcholy, kanony, plaze, zatoky...pro nekoho kdy vyslovene rad chodi asi ano, jinak asi vybrat jen zajimavejsi useky a pridat si radeji nejaky dalsi vylet....
0 Citovat

Podél GR 221 existuje síť turistických chat - ubytování tak, aby vše navazovalo na úseky jednotlivých etap dálkové trasy. Seznam chat postkytujících ubytování je uveden na stránkách Consell de Mallorca v sekci refugis, je potřeba předchozí rezervace ve většině případů.

Dále poskytuje ubytování pro turisty takéž klášter Lucc v centrální části pohoří Tramuntana, osobně doporučuji zde pár dní zůstat a podnikat výlety odsud, nabízí se nespočet možností jako např skalnatý vrchol Puig Tomir s bývalými jámami na uskladnění ledu, panoramatický trek okolo Puig Rog, který je přístupný pouze v neděli, poutní cesta z Caimari do Luccu nebo nedaleký kaňon Torrent de Pareis a zátoka Sa Calobra.

V zimním období je potřeba počítat, že ve vyšsích partiích pohoří Sera de Tramuntana může i sněžit.

0 Citovat

Moc děkuju za tipy. Na ty chaty jsem včera narazil, ale zdá se, že první část treku taky nepokrývají. Aspoň podle téhle mapy: 


http://www.eurotour-heritage.eu/..._Carte.jpg


A tohoto seznamu:


https://www.gr221.info/huts.htm


S vyjímkou "Ses Fontanelles", nicméně tam je min. rezervace tři noci.


Asi to udělám tak, že z GR221 půjdu jen z části a pak si půjčím auto a naplánuju něco jinýho.

0 Citovat

@michalvonprag: Jen tak pro zajímavost jsem něco o tom zkoušel najít a vypadá to, že jsou jen 3 refugia, která jdou rezervovat:

https://seu.conselldemallorca.ne...s/es/ruta/

Nebo je to jinde? Možná jsou ostatní refugia otevřená jen v červenci a srpnu. Tady v cestopisu se píše, že koncem září už byla nějaká refugia zavřená (po sezóně):

https://www.cestujlevne.com/cest...llorce-153

0 Citovat

Moje drahá polovička nakonec přecijen poletí se mnou, ikdyž se jí původně nechtělo, takže rezervace okolo GR221 a všechny původní plány jsem zrušil a přikoupil další letenky + zarezervoval auto...


Ubytování máme v Port de Pollença a chtěli bychom zajet na dračí jeskyně, což je na opačný straně ostrova, tak přemýšlím, s čím to spojit... Něco v okolí nebo po cestě... Rád chodím, tak jestli by třeba někdo měl tip na nějakej okruh, třeba v oblasti  Cap de Ferrutx ?


Třeba tohle nevypadá špatně, s tím, že bych to o něco prodloužil... http://www.mallorcahiking.com/en...tline.html


Díky.




0 Citovat

Ahojte, zkoušeli jste si někdo pronajat auto až na letišti? Jak to vychází cenově oproti onlinu?

0 Citovat

Michaela napsal(a):

Ahojte, zkoušeli jste si někdo pronajat auto až na letišti? Jak to vychází cenově oproti onlinu?

obecne o dost vic

0 Citovat

Mrkni na cestopis Katky Ostre , ta byla ted v dubnu  a pujcovali si auto az na letisti, bez rezervace dopredu ,ale zalezi kdy chces letet  a vubec jak se  budou ty podminky vyvijet  Ja se dival na  economycar  a ty ceny mi prijdou docela dobre,  mam s nimam dobrou zkusenost a dopredu se zas az tak moc neplati a zrusit to muzes zdarma  48 hodin pred dnem pujceni , jen mi vadi ,ze od koho to je se clovek dozvi  az po tom co dostane voucher a to mi docela vadi ,protoze ruzne pujcovny maji ruzne vysoky depozit ,ale treba uz to je jine nez to meli, dlouho uz jsem od nich nepujcoval, protoze  jak na Kanarech tak v Recku  pujcume  od mistnich bez depozitu  Naposledy od  economycar  Mauricius v 2018 ale tam jsem  nebyl  spokojeny ,jednak depozit byl  i pres pojisteni bez spolucasti  a pak  auto zadne velke stesti  ale vydzelo  tech 15 dnu  Po Evrope, ale v pohode od nich ,ale tohle info je pred covidem ,treba ted maji  jine podminky jako s letenkama  kdy je zmena zdarma  u  vetsiny spolecnosti   

Tam kde jsem jeste treba nebyl a neznam mistni pomery bych bez rezervace dopredu hlavne v sezone  neriskoval ,tam kde to znam a treba neni nutne pujcovat hned auto na letisti , to klidne jde risknout ,ale stejne si spis nacist mistni  pujcovny  ,kolikrat staci kdyz nejsou primo  v hale jako ty hlavni a maji lepsi  podminky a cenu nez ty zname 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Mrkni na cestopis Katky Ostre , ta byla ted v dubnu  a pujcovali si auto az na letisti, bez rezervace dopredu ,ale zalezi kdy chces letet  a vubec jak se  budou ty podminky vyvijet

Ten jsem četla, ale mimo sezonu jsou ty ceny jinde. Já tam byla v lednu a to bylo skoro zadarmo. Teď jede bratr za 14 dní, a ty ceny už jsou fakt nesmysl, od 10.000 kč za týden. Klasika sezona. Tak jen koumáme jak by se to dalo očesat.

0 Citovat

Zkus Centauro, tam byvaji na primo pres web i lepsi ceny, nez pres srovnavace.

0 Citovat

Mozna je to i tim Covidem, potrebuji dohnat ztraty. Ale sezona jeste neni.

0 Citovat

@mikir: min. 340e/týden je dobrá cena? pán je zřejmě bohatýr... :-)

0 Citovat

Nic, co by irsky duchod neutah :-)

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@mikir: min. 340e/týden je dobrá cena? pán je zřejmě bohatýr... :-)

Tak to muselo skocit ted nekdy ,dival jsem se  nekdy pred tydnem, nebo mozna 10ti dny na cervnovy termin a byly tam nabidky  okolo 150+ rekneme kolem 200 plus minus,  kdyz neberu do uvahy  Ford Ka , Fiat 500 apod,,, ted takove ty pouzitelne  kolem 300 ,Porovnaval jsem to predtim prave s tim co pise Katka Ostra ze meli Skodovku za  200 euro i s plnym pojistenim  

Baleary zrejme byvaji predrazene  od economy jsem mival nejcasteji ,mam tam uz i nejaky maly  bonus, ale nikdy jsem nemel vic jak rekneme 30 euro na den obvykle i  kolem 20-25 , cerven nebo zari  Na miste jsem si pak jeste  u te pujcovny dokupoval dalsi pojisteni ,abych se vyhnul depozitu, nebo  mel pojistene sklo,pneumatiky ,podvozek atd,,protoze jezdime pak vsude kde to jen trosku jde ...

0 Citovat

jj, taky jsem byl překvapený... původně jsem chtěl taky odepsat Michaele, že na letišti je to vždy dražší a ať se podívá na Katčin cestopis, ale radši jsem napřed koukl na ceny a sklapl. Je to děs...Přitom na Mallorce (a obecně ve Španělsku) byly vždy nejnižší ceny...

0 Citovat

To jsme v cervnu 2019 meli na Menorce oktavku za 80€/2 tydny pres Dollar🙄🤷.

0