Z Vídně do Vancouveru - případné komplikace

Založil matheez před měs ve fóru Tipy na levné letenky
8 odpovědí

Ahoj, nejsem úplně nejzběhlejší ze zběhlých proto bych se rád optal..

Kupuju pro máti letenku z Vídně do Vancouveru na přelom dubna/května. Našel jsem si letenku s vyhovujícím termínem. Letí se s airfrance přes Paříž do Seattlu, pak se pokračuje do Vancouveru s Alaska airlines. Čekací doba je 3 hodiny v Paříži a 3 hodiny v Seattlu s tim, že se mění letecká společnost.

Otázka zní: Jaká je šance, že by moje mamka např. pro zpoždění transatlantického letu zůstala trčet v Seattlu a případně jak dlouho ?? :D Kdybych letěl já, asi bych to za tu supr cenu letenky prubnul, a s případnou komplikací počítal, ale tím, že letí někdo jinej, kdo úplně nehovoří dobře anglicky, zvažuju případné pro a hlavně proti týhle supr akce.

Ještě se doptám, nikdy jsem s airfrance neletěl, tak se chci zeptat na obsluhu a možnost stravování na palubě, ale předpokládám, že když je to let přes atlantik, tak pasažéry asi na pytlíku s burákama nedržej a že podávaj normální jídlo.. :-)

Díky moc, za jakoukoliv cenou radu.

Pokud je to možné, vyhnul bych se Air France a CDG jako čert kříži.

3 hodiny v SEA je až až. Nebo ty chceš aby tam zůstala? Tvůj dotaz tak trochu v tom smyslu vyznívá...

Na palubě dostane normální letadlové jídlo. Ale to je to poslední, čím bych se u AF trápil.

Alaska to nalitava 5x za den takze tvoji mamku maximalne posadi na dalsi spoj. CDG je na prestup silene letiste. Vyhnout se za kazdou cenu.

"Vyhnout se za každou cenu CDG" je pěkná věc, ale pokud stojí letenka s AF 10 tisíc a s ostatním dvojnásobek... :D Navíc CDG už dávno není taková noční můra jako kdysi. Tedy aspoň při přestupu realizovaném mezi terminály 2E-2F, což je u AF vždy.

Díky moc za Vaše postřehy !

jedina rada - bud dobry syn a kup mamke letenku s jednym prestupom (napr PRG-AMS-YVR).

s tvojim routingom si bude musiet vybavovat ESTA, bude musiet prechadzat US imigracnym a bude si musiet, ako je pri prvom prestupe v USA standardom, vyzdvihnut a znova checknut batozinu. tomu vsetkemu sa da vyhnut.

CDG je stále stejný mrdník jako byl, stále stejně arogantní personál, stále stejně chaotická orientace a hlavně: stále stejně časté, zběsilé stávky libovolných složek pozemního nebo palubního personálu. To se nezměnilo ani v nejmenším a právě proto bych se CDG vyhnul.

Pro příklad netřeba chodit daleko. Stávkovalo se v září a Vánocích se bude stávkovat zase: https://www.connexionfrance.com/...mas-strike

To jsou jen piloti. Mezitím určitě ještě stávkovali všichni od hajzlbáb po řídící letového provozu. Každý minimálně dvakrát.

Kultura bezpečnosti AF je taky zajímavá.

ATC tam stávkovalo asi 6x od Září....

Přihlášení a registrace