Ahojte, nerobili ste niekto posledne dni online check-in cez Wizzair? Mne to teraz nevyhodilo ziadne policka, kam sa zadava nationality, cislo pasu a expiracia ako obycajne. Takze na finalnom boarding passe mam tieto kolonky prazdne. Vyhodilo mi to iba na konci, ze ci som si si isty so spravnostou zadanych udajov, co som uz popravde sprvu ani celkom necital, kedze som robil check-in uz velakrat a zatial som nemal problem, tak som len automaticky odklikaval. Zacheckoval som sa zatial na cestu tam a spat mi to tiez neponuka ziadne policka kam zadat udaje. Nemal niekto niekedy podobny problem? Ci to mam nejak riesit alebo odletim aj bez vyplnenych udajov? Na boarding passe mam uvedene iba meno. .

Wizzair - Online check-in

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ahoj, prosím o skúsenosti s nasledujúcim problémom. Za týždeň letíme s Wizzair do Sofie, pred týždňom som celú cestujúcu skupinu online odbavila. Som si istá, že som v check-in formulári zadávala ako typ cestovného dokladu pas. Je samozrejme možné, že by som sa u jedného zo 7 ľudí sekla a zaklikla ako typ dokladu OP, ale rozhodne nie u všetkých. Každopádne som si až teraz všimla, že na letenkách máme ako typ dokladu National ID, ale číslo dokladu máme všetci zadané pas. Čo s tým? Riešiť/neriešiť?

0 Citovat

Nič si z toho nerob. Mne sa to tiež stalo. Ono fakt to niekedy preskočí z OP na passport. Dlhodobý bug. Tiež sa mi to už stalo.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Nič si z toho nerob. Mne sa to tiež stalo. Ono fakt to niekedy preskočí z OP na passport. Dlhodobý bug. Tiež sa mi to už stalo.

stalo sa Ti to a na letisku to nebol problém, chápem to správne? :)

0 Citovat

Ahoj,


právě jsem podělala online check-in - zadala jsem číslo občanky, ale zapomněla jsem překliknout Passport na National ID. Dá se to nějak řešit, je to v pohodě nebo je to velký problém? 

0 Citovat

Pokud cestuješ v rámci Schengenu, tak to nemusíš řešit, cestovní doklad budeš ukazovat maximálně na gate, jestli souhlasí jméno na něm se jménem na BP.

0 Citovat

Cestuju mimo Schengen, z Bosny do Maďarska. Takže předpokládám, že to tedy řešit mám...? Resp. jde to vůbec změnit u wizzairu nějakým rozumným způsobem? 

eremi napsal(a):

Pokud cestuješ v rámci Schengenu, tak to nemusíš řešit, cestovní doklad budeš ukazovat maximálně na gate, jestli souhlasí jméno na něm se jménem na BP.

0 Citovat

Ani při cestě z Bosny to řešit nemusíš, i tam stačí občanka a rozhodně po tom nikdo pátrat nebude.

0 Citovat

Zdravím,jen poznámka k check-in ,na co si dát pozor. Ikdyž zadáte občanku,kterou vám vyhodnotí jako ok,a pak následně projdete přes kontrolu o celníky,může vás zastavit slečna u kotroly letenek a nepustit do letadla ,jelikož nemáte platnost průkazu ještě 90 dnů(Srbsko,Bosna,Makedonie....)Takže hlídat platnosti,když už to mají tak blbě udělané a při check-inu vás ani neupozorní!!! ;-)

0 Citovat

A sú krajiny, ktoré vyžadujú 180 dní. Ale to je záležitosť imigračného úradu, nie leteckého dopravcu, a preto wizzair tento údaj nekontroluje.

0 Citovat

Ahoj, mám otázku. S Wizz Air letím poprvé, 8.9.2019 odlétám do Valencie a rovnou při zakoupení letenky, jsem udělala online check-in (dokoupila jsem předností nástup a zavazadlo, takže šel udělat 30 dnů před odletem), ale jsem posera :D a chci se zeptat, jak si ověřím, zda jsem opravdu ten online check-in udělala? Když jdu na jejich ofiko stránky, přihlásím se a kliknu na Odbavení (check-in) & Rezervace, nikde to nepíše, že je check-in proveden, ale zároveň ho nikde nelze provést znovu. Znamená to tedy, že je opravdu proveden? :) Vkládám obrázek, jak to vypadá. Díky moc!


wizz-air.jpg

0 Citovat

palubne listky sa daju stiahnut = checkin urobeny

0 Citovat

tonic napsal(a):

palubne listky sa daju stiahnut = checkin urobeny


Super, moc děkuju! :)

0 Citovat

Ja mam taky dotaz, kdyz koupim v jedne rezervaci 4 letenky a pouze 1 priority s klasickym prirucakem, funguje to tak, ze checkin jde udelat 30 dni pred jen u jednoho, zbyly 3 checkiny budou mozne 2 dny pred odletem??

0 Citovat

Nie, wizzair priority nedava moznost vyberu sedacky, ktora garantuje potom ten checking 30 dni vopred. takze bez zaplatenia sedaciek checkin len 48 hodin vopred

0 Citovat

Aha... a jeste: rozhodi 2+2 nebo posadi spolu? Jak toto maji oproti Ryanu, kde tu sedacku musim s detma prikoupit chte nechte.

0 Citovat

Děti nerozhodí, tam není nutnost si připlácet.

0 Citovat

Letím do DWC z OTP a při check-inu jsem tam napsal čislo občanky místo pasu. Bude problém nebo to je lepší vyřešit přes telefon před odletem?

0 Citovat

Wizzair zavádí automatické odbavení + odeslání boarding pasu do emailu a  app.

https://wizzair.com/cs-cz/inform...e-odbaveni

0 Citovat

Audit napsal(a):

Wizzair zavádí automatické odbavení + odeslání boarding pasu do emailu a  app.

https://wizzair.com/cs-cz/inform...e-odbaveni


To je super :)
0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):


To je super :)


To by mě zajímalo, co je na tom super.

Na stránkách Wizzu čtu: 

 "Automatické odbavení podléhá poplatku za let a každého pasažéra uvedeného v rezervaci"

Takže jen další způsob, jak vybírat penízky.


0 Citovat

už asi 30 minut hledám kolik ten poplatek stojí, zřejmě ho pro jistotu zveřejní až na konci bookigu, jak má Wizz zvyk odrbávat cestující


0 Citovat

1,50 euro som nasiel ako priplatok k existujucej rezervacii.

takze super by to bolo keby to bolo zdarma ako ma UIA... takto to je len dalsia "blbost", ktoru si priplatia travelhackery "pre istotu"

0 Citovat

Sám bych to nepoužil, ale kdybych chtěl někoho co nejblbuvzdorněji někam odeslat, tak by(ch) ten poplatek i zaplatil... 😊

0 Citovat

Aha, ja myslel, ze je to zadara :/ to je zase kravina

0 Citovat

Nič navyše zadarmo nebude :))

0