Wizzair - Online check-in

Napsal tripper 2013-08-01T20:50:10+02:00 ve fóru Letecké společnosti

Ahoj, prosím o skúsenosti s nasledujúcim problémom. Za týždeň letíme s Wizzair do Sofie, pred týždňom som celú cestujúcu skupinu online odbavila. Som si istá, že som v check-in formulári zadávala ako typ cestovného dokladu pas. Je samozrejme možné, že by som sa u jedného zo 7 ľudí sekla a zaklikla ako typ dokladu OP, ale rozhodne nie u všetkých. Každopádne som si až teraz všimla, že na letenkách máme ako typ dokladu National ID, ale číslo dokladu máme všetci zadané pas. Čo s tým? Riešiť/neriešiť?

Nič si z toho nerob. Mne sa to tiež stalo. Ono fakt to niekedy preskočí z OP na passport. Dlhodobý bug. Tiež sa mi to už stalo.

tonic napsal(a):

Nič si z toho nerob. Mne sa to tiež stalo. Ono fakt to niekedy preskočí z OP na passport. Dlhodobý bug. Tiež sa mi to už stalo.

stalo sa Ti to a na letisku to nebol problém, chápem to správne? :)

Ahoj,


právě jsem podělala online check-in - zadala jsem číslo občanky, ale zapomněla jsem překliknout Passport na National ID. Dá se to nějak řešit, je to v pohodě nebo je to velký problém? 

Pokud cestuješ v rámci Schengenu, tak to nemusíš řešit, cestovní doklad budeš ukazovat maximálně na gate, jestli souhlasí jméno na něm se jménem na BP.

Cestuju mimo Schengen, z Bosny do Maďarska. Takže předpokládám, že to tedy řešit mám...? Resp. jde to vůbec změnit u wizzairu nějakým rozumným způsobem? 

eremi napsal(a):

Pokud cestuješ v rámci Schengenu, tak to nemusíš řešit, cestovní doklad budeš ukazovat maximálně na gate, jestli souhlasí jméno na něm se jménem na BP.

Ani při cestě z Bosny to řešit nemusíš, i tam stačí občanka a rozhodně po tom nikdo pátrat nebude.

Zdravím,jen poznámka k check-in ,na co si dát pozor. Ikdyž zadáte občanku,kterou vám vyhodnotí jako ok,a pak následně projdete přes kontrolu o celníky,může vás zastavit slečna u kotroly letenek a nepustit do letadla ,jelikož nemáte platnost průkazu ještě 90 dnů(Srbsko,Bosna,Makedonie....)Takže hlídat platnosti,když už to mají tak blbě udělané a při check-inu vás ani neupozorní!!! ;-)

A sú krajiny, ktoré vyžadujú 180 dní. Ale to je záležitosť imigračného úradu, nie leteckého dopravcu, a preto wizzair tento údaj nekontroluje.

Ahoj, mám otázku. S Wizz Air letím poprvé, 8.9.2019 odlétám do Valencie a rovnou při zakoupení letenky, jsem udělala online check-in (dokoupila jsem předností nástup a zavazadlo, takže šel udělat 30 dnů před odletem), ale jsem posera :D a chci se zeptat, jak si ověřím, zda jsem opravdu ten online check-in udělala? Když jdu na jejich ofiko stránky, přihlásím se a kliknu na Odbavení (check-in) & Rezervace, nikde to nepíše, že je check-in proveden, ale zároveň ho nikde nelze provést znovu. Znamená to tedy, že je opravdu proveden? :) Vkládám obrázek, jak to vypadá. Díky moc!


wizz-air.jpg

palubne listky sa daju stiahnut = checkin urobeny

tonic napsal(a):

palubne listky sa daju stiahnut = checkin urobeny


Super, moc děkuju! :)

Ja mam taky dotaz, kdyz koupim v jedne rezervaci 4 letenky a pouze 1 priority s klasickym prirucakem, funguje to tak, ze checkin jde udelat 30 dni pred jen u jednoho, zbyly 3 checkiny budou mozne 2 dny pred odletem??

Nie, wizzair priority nedava moznost vyberu sedacky, ktora garantuje potom ten checking 30 dni vopred. takze bez zaplatenia sedaciek checkin len 48 hodin vopred

Aha... a jeste: rozhodi 2+2 nebo posadi spolu? Jak toto maji oproti Ryanu, kde tu sedacku musim s detma prikoupit chte nechte.

Děti nerozhodí, tam není nutnost si připlácet.

Letím do DWC z OTP a při check-inu jsem tam napsal čislo občanky místo pasu. Bude problém nebo to je lepší vyřešit přes telefon před odletem?

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!