Má někdo nějaké info ohledně tohoto letiště? Myslím osobní zkušenost - oficiální stránky jsou zde: http://www.guangzhouairportonline.com/ Mezinárodní letiště Baiyun leží v čínském městě Kanton (Guangzhou). Svoji hlavní základnu na něm má letecká společnost China Southern Airlines. Je reálné z tohoto letiště vyrazit na dejme tomu 5-6 hod. rychloprohlídku města? Jsou odtud a nazpět nějaké levné busy do centra města? Marně hledám nějaké info. Taky dotaz, jak je to s vízem? Vím, že vízum do Číny musí být, jedná se mi o to, zda se dá na místě vyřídit nějaké jednodenní na tu případnou rychloprohlídku Kantonu  .

Kanton Guangzhou (CAN)

Založil ve fóru Letiště

1) transit visa. Ano vyřešíš je na letišti, ale pokud máš 5h přestup, potřebovat je nebudeš... Jen pokud odejdeš z letiště.
2) kufr poletí až do BKK.

0 Citovat

Super. Myslel som, že skocim do mesta na 3 hodiny. Takze mám pýtať Transfer visa na tak krátku dobu?

0 Citovat

Tak mit v CAN 5 hod. na prestup, urcite bych si nelajznul jed na 3 hod. do mesta smiley

0 Citovat

ráda bych si ještě upřesnila, na název přepážky ke které jít? nebo spíše, kdo si pamatuje, kde jí najít? dále nějaký spoj do centra? a cena v přepočtu na naše? Moc děkuji. Máme tam 15 hodin, tak bychom rádi neco viděli, pokud budete mít tip.. předem děkuji:-)

0 Citovat

Byli jsme tranzitem v Kantonu (Letiště Baiyun) - byly nám nabídnuty 2 možnosti, buď zdarma hotel nebo zdarma celodenní jízdenka na metro (bohužel ne na jiné prostředky dopravy) a tomu zdarma vstupy do 2 muzeí
Bylo to velice zajímavé, i když těch několik málo hodin je na Kanton málo, jen metrem se jede do města dost dlouho, v mapce, kterou jsme dostali, se špatně orientuje - názvy stanic jsou v ní např. jen čínskými znaky.

0 Citovat

Ahoj, pročetl jsem diskuzi a chtel bych se ujistit že jako přestupující cestujicí do cca 3 hodin nemusím řešit žádn víza, jen kdyby jsme nahodou chteli opusitit letište že? První cesta tak trochu stresujm... Moc díky

0 Citovat

Když nechceš opustit letiště a jít do města, žádná víza neřešíš.

0 Citovat

Dá se prosím na letišti domluvit anglicky? Letím z Pekingu do Melbourne a v Guangzhou mám na přestup 8 h a 15 min. Ráda bych využila hotel, ale bojím se, že se s nikým nedomluvím. Poradíte mi, kde na letišti to vyřídit? Předpokládám, že kufry vyzvedávat nebudu a poletí samy z PEK do MEL? Děkuji.

0 Citovat

tak naucit sa par viet po cinsky nikdy nezaskodi smiley CAN patri do TOP 20 letisk na svete (55 milionov cestujucich rocne),takze ak sa prave nebudes pytat upratovacky, nebude na transfer desku spolocnosti s ktorou letis (predpokladam China Southern) ziadny problem.

0 Citovat

Potřeboval bych poradit. . .
Mam v PEK 3hod. na prestup do CAN,mate please nekdo odsud zkušenost co a jak udělat ,aby se to stíhalo a kudy tudy, protože odlet a prilet je z ruznych terminalu.Diky

0 Citovat

no hlavne treba prestupit smiley a opat, bez detailov odkial kam ti tazko pomozeme

0 Citovat

No. . . Letime z PRG pres PEK do CAN a potom dal do Sing.
A v PEK jsou 3hod.na prestup a s tim spojene vyzved.zavazadel,pas.a cel.kontrola a pak opet odbaveni .Pry je prilet na jiny terminal ,nez odlet tak bych rad vedel jak se to stiha,nebo co se da udelat - pripravit dopredu -vyplnit kartu,jit na imigr.atd.,abychom se pripadne po vystani fronty nemuseli vracet apod.A jak jsou ty termin.daleko od sebe ?

0 Citovat

etse ze existuje internet a mozem si dohaldat ze letis s Hainan Airlines smiley Doletis do Terminalu 2, odlietas z jednotky. Dufam, ze mas po medzi priletom do Pekingu a odletom z Kantonu menej ako 24 hodin, inak potrebujes tranzitne viza. Tu je mapa:
http://en.bcia.com.cn/images/traffic/map_02.jpg
A chodi aj bus:
http://en.bcia.com.cn/traffic/freebus/index.shtml

0 Citovat

Mrknu na to,diky . . .

0 Citovat

A letenka do CAN je koupená zvlášť, nebo jaktože budeš vyzvedávat znovu zavazadla?

0 Citovat

Je koupena zaroven s tou do PEK,ale musím vyzvednout zavazadla jelikoz je to prestum z mezinar. na vnitrostat.let a i na Hainanu mi potvrdili,ze se musime o bagaz postarat sami ... (

0 Citovat

​Ahoj, mám dotaz ohledně dostupnosti hotelu zdarma v Kantonu na této trase:

8.12. Praha - Amsterdam odlet v 18:20, přílet 20:05

8.12. Amsterdam - Chengdu odlet 20:55. přílet 13:45 (+1 den)

9.12. Chengdu - Kanton odlet 16:05, přílet 18:15

10.12. Kanton - Langkawi odlet 05:55, přílet 9:55

Problém je, že let Kanton - Langkawi už není od China Southern Airlines, ale AirAsia, tudíž mám tedy asi smůlu že? Ještě bych se rád zeptal na tipy na nějaký night market, kam se dá dojet metrem a ochutnat nějaké místní speciality, nejspíše vyjedeme do města a pak se vrátíme na letiště, nějaký tip kde se v Kantonu na letišti vyspat? Děkujeme moc.

0 Citovat

Určitě žádný hotel zdarma není. To jsou tvé kombinace mezi lety a aerolinky s tím nemají co do činění... Jinak ještě raději zmíním povinnost víz.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Určitě žádný hotel zdarma není. To jsou tvé kombinace mezi lety a aerolinky s tím nemají co do činění... Jinak ještě raději zmíním povinnost víz.

Vízum potřeba není, mezi příletem do Chengdu a odletem z Kantonu je méně jak 24 hodin, tudíž platí 24 hodinový transit bez víza.

0 Citovat

Davide děkuji moc, s tím vízem počítám, že je to tak jak píše Matej15. Vidím to tedy na procházku do města a pak zpět na letiště, kde najdeme místo na krátky spánek. Kdyby měl někdo tip na zbylé dotazy budu jedině rád, ale to už si případně pomůžu sám :).

0 Citovat

Raději si pak vízovou povinnost zkontroluj http://www.iatatravelcentre.com/...ements.htm

Dost tam čachrují s těmi 24h vízy.

0 Citovat

Vízum do Číny dle nové politiky a zkušeností cestovatelů bohužel v tomto případě potřeba je. Už jsme o tom informovali, od září 2017 není možné využít 24hodinového víza zdarma, pokud je obsažen vnitrostátní let a letí se přes letiště Shenzhen, Guangzhou, Urumči, Yanji, Mudanjiang a Fuzhou.

0 Citovat

A sakra tak to je problém Kryštofe, to mi tedy ten přestup v Chengdu kazí kompletní plány. Vypadá to, že tedy budeme muset zůstat na letišti a počkat na ranní let :/.

Nicméně ještě se zeptám let zpět mám:

31.12. Langkawi - Kanton odlet 0:55, přílet 04:50

31.12. Kanton - Paříž odlet 23:25, přílet 5:45 (+1 den)

1.1. Paříž - Praha odlet 7:20, přílet 09:00

Tady už nebude problém se 72hod. tranzitním vízem na prohlídku města, pokud přilétám z Langkawi a následně letím do Paříže?

0 Citovat

Bohužel oficiální informace jsou prakticky nedohledatelné, ambasáda neví nic. Já vycházím z informací z Timaticu (databáze cestovních povinností, kterou využívají aerolinky), infa z China Southern Airlines a pár dalších indicií od cestovatelů. Pokud je někdo, kdo po září proletěl přes Kanton i s vnitrostátním letem, nechť se ozve :D Je v tom akorát příšerný guláš.

Zpět taky nevím, China Southern mi napsali, že: "Timatic has been updated in the last week to reflect this new policy, which prohibits passengers transiting in Guangzhou to leave the sterile transit zone if their transit time is under 24 hours", což indikuje, že pokud mám přestup kratší než 24 hodin, nemůžu opustit tranzitní zónu. Pokud delší, pak ano. Ale logiku to moc nedává, zvlášť když stále nabízejí tranzitní hotel zdarma. Takže opět, kdo má aktuální osobní zkušenost, bude vřele vítána!

Každopádně pokud byste si vyřizoval pro kvůli trase přes Chengu čínské vízum, pak vícevstupové je za stejnou cenu jako jednovstupové (60 €), takže už by to bylo na zpáteční cestě fuk.

0 Citovat

Aha, tak to je pro mě novinka. Pokud tomu tedy tak opravdu je, tak si stejně budeš muset vyřídit vízum, jinak tě nepustí už na letišti v Chengdu.

0