Má někdo nějaké info ohledně tohoto letiště? Myslím osobní zkušenost - oficiální stránky jsou zde: http://www.guangzhouairportonline.com/ Mezinárodní letiště Baiyun leží v čínském městě Kanton (Guangzhou). Svoji hlavní základnu na něm má letecká společnost China Southern Airlines. Je reálné z tohoto letiště vyrazit na dejme tomu 5-6 hod. rychloprohlídku města? Jsou odtud a nazpět nějaké levné busy do centra města? Marně hledám nějaké info. Taky dotaz, jak je to s vízem? Vím, že vízum do Číny musí být, jedná se mi o to, zda se dá na místě vyřídit nějaké jednodenní na tu případnou rychloprohlídku Kantonu  .

Kanton Guangzhou (CAN)

Založil ve fóru Letiště

Ahoj, 18.10. jsem letěla z Paříže do Číny (Kanton), kde jsme měli 16hodinové čekání na let na Jávu. Po přečtení posledních příspěvků jsem se bála, že budeme muset celou dobu čekat na letišti (které bylo nic moc, takže to by se mi nechtělo), ale letuška mě ujistila, že dostat tranzitní vízum možné je. Po příletu jsme si o něj šli zažádat. Jiný pár, který jsme na letišti potkali nám řekl, že vízum ani nechtěli, že byli smířeni s čekáním na letišti, ale paní při kontrole pasu jim formulář k žádosti o tranzitní vízum přímo v nutila, že zadarmo dostanou transfer a hotel a že to budou mít lepší jak být na letišti. Sice jsme asi 3 hodiny trávili čekáním, než nám vízum bylo uděleno, ale následné zařízení transferu a hotelu už bylo rychlé. :)

0 Citovat

Ahoj Nikki, dostali ste tam 24hod alebo 144hod transitne viza? Udajne by tam nemali platit 24hod ale prave 144hod...

0 Citovat

Tak aspoň, že v tomhle případě se chovají normálně :D Každopádně super info, díky za zpětnou vazbu, u Číny se osobní zkušenost vždy hodí, když oficiální zdroje nevědí...

0 Citovat

Ahoj, právěže jsem dostala vízum určené přímo na těch 24 hodin. Nemohla bych tam na něj zůstat déle než těch 24 hodin, takže se nejednalo o 144 hod. :)

0 Citovat

Nikki děkuji moc za informace, letíme na 2 party - první 8.12. ale ta má ještě před Kantonem přestup v Chengdu, tak jsem zvědav, zda také budou mít možnost vydání 24hod. víza.

Druhá parta letí 18.12. přesně stejnou trasu jako vy z Paříže, tak pro ně super info.

0 Citovat

Zkušenost z 25.11.2017:

měl jsem přestup v Guangzhou / Canton 7,5 hodin.

Čínské imigrační úřady mě nepustili do města, musel jsem zůstat v tranzitním prostoru. Dle jejich vyjádření nepovolují vstup do země, pokud je přestup kratší než 8 hodin.

Mezinárodní tranzit je kontrola dokladů, pak o patro výš, kde je bezpečnostní kontrola (velmi nepříjemní zaměstnanci) a pak tranzitní prostor v terminálu pro zahraniční odlety.

Nemusel jsem mít žádní vízum. Je dobré mít palubní vstupenku do třetí země z Guangzhou / Canton.

0 Citovat

Díky za info, to je potvrzuje nepříjemné novinky. Podle nich by neměl být možný ani let přes Guangzhou při absolvování vnitrostátního letu (např. Amsterdam - Chengdu - Kanton - Sydney), resp. ne bez předem vyřízeného víza. Bude-li mít někdo aktuální info, nechť se o něj prosím podělí.

0 Citovat

Ahoj všichni! Jsem z těch víz totální jelen. Máme letenky na leden do Manily z Frankfurtu s mezipřistání v Guangzhou (4hod.) a cestu zpět stejně, jen je přestup 3hod. Musíme řešit tranzitní víza, pokud nechceme opustit letiště a doba bude kratší než 24hod? Díky Petra

0 Citovat

Pokud máš pouze běžný přestup mezi dvěma mezinárodními lety, nic neřeš. Transitní zónu neopouštíš.

0 Citovat

Super, díky!

0 Citovat

nechcem strasit, ale nie je ten let z Frankfurtu do Guangzhou s China Southern? Lebo ten ma opat taky ten drbnuty "stop" v Changsha (CSX)

potom asi plati toto:

Transit incl. multiple stops within China (People's Rep.)

is permitted at Guangzhou (CAN) only when the first transit

point is Beijing (PEK). The total maximum transit time is

24 hours.

edit: a este toto zo stranik China Southern


d9jkben-1.png

0 Citovat

este aj toto som nasiel, sice je to z 2015, ale k lepsiemu sa to nezmenilo

http://www.csair.com/gb/en/news/...0130.shtml

edit: ten web nejak strajkuje, tak som prilozil screenshot


z8atkf8-1.png

0 Citovat

No z roku 2015 bych to právě bral s rezervou. Jde totiž o to, že se napříč webem šíří zvěsti o tom, že bezvízový přestup v Kantonu není možný nikdy, pokud itinerář zahrnuje vnitrostátní let. Podle nové politiky (měla platit od srpna 2017) není možné při přestupu pod 24 hodin opustit tranzitní zónu.

Problém je v tom, že někdo tvrdí, že to tak skutečně funguje a aerolinka je musela přehodit na přímý let bez vnitrostátního legu v Číně, jiní zase tvrdí, že to tak není.

Odpovědi od oficiálních úřadů se člověk nedočká, aerolinka jednou napíše to, aby vzápětí někdo, kdo zrovna ten let letí, potvrdil opak... Je to s tou Čínou složitý...

0 Citovat

no tak Timatic hovori jasne, ze multistop jedine ak je Peking v itinerari.

Ja by som asi siel riesit tie viza.

0 Citovat

Místem vstupu do Číny je Changsha a místem opuštění je Guangzhou = v Changsha bude uděleno 24hod transitní vízum. Čas pobytu na území Číny by měl v tomto případě být 6:25hod což je v pohodě.

72h transitní vízum se uděluje jen na některých letištích a jen v případě, že opuštění země je ze stejného letiště. V tomto případě tedy nelze použít.

144h transitní vízum se podle všeho uděluje jen na letištích v "aglomeraic" Šanghaje a opět jen v případě, že přílet i odlet je z těchto letišť.

S výše popsaným itinerářem by problém nastal v případě, že že by odlet z Guangzhou byl později než v 7:25 ráno následujícího dne. Pak by to bylo víc jak 24hod na území Číny a nezbývá nic jiného, než vyřídit klasické visa.

0 Citovat

@rsaf - ano, toto je pravda, ale vyzera to, ze Guangzhou je nejaka vynimka - napr. poznamka z Flyertalku:

Update 16 September: Direct international air-to-air connections appear to be permitted at CAN, but it is unclear whether passengers are able to leave the sterile area. It is unclear whether passengers eligible for 72-hour TWOV will be able to enter under that scheme if their transit is less than 24 hours. Transit including multiple stops within China is permitted at CAN only when the first transit point is Beijing (PEK). The total maximum transit time is 24 hours.

0 Citovat

V CAN je skutečně výjimka, takže podle nových pravidel v CSX vízum 24hod uděleno nebude.

Pořád si suším v šuplíku jediný náznak neurčité FB-odpovědi od China Southern:

"Timatic has been updated in the last week to reflect this new policy, which prohibits passengers transiting in Guangzhou to leave the sterile transit zone if their transit time is under 24 hours. Hence the multi-stop domestic transit is also banned by Guangzhou immigration."

Teď tedy podle dalšího updatu, jak praví tonic, se to netýká multi-stopu přes PEK, Changsha ale vyňata není.

0 Citovat

Neznám letiště v CAN ani v CSX, můžou to mít Číňani jinak... V "normální zemi" by to ale asi proběhlo nějak takto:

- přistanu v CSX a jdu na imigrační. Předložím ticket podle kterého opouštím Čínu do 24hod (lhostejno jak) a imigrační mi udělí 24hod transitní víza. Prakticky budu na landside...

- v CSX nastoupím na vnitrostátní let do CAN, tedy bez jakékoliv kontroly imigračním...

- v CAN mě vyhodí na vnitrostátním terminálu, takže žádné imigrační... klidně můžu odejít z letiště.

- před odletem přijdu na imigrační a opustím Čínu, stihl jsem to do 24hod od vstupu = vše OK.

0 Citovat

Přesně takhle by to proběhlo v Číně před zářím 2017 a přesně takhle to proběhne u jakéhokoliv jiného itineráře po Číně, s výjimkou letiště CAN (SZX, URC a ještě asi dalších 4 bezvýznamných). U CAN je tedy ještě ta výjimka letů přes Peking, u kterých to proběhne dle výše popsaného.

Škoda, že v tom dělají takový bordel.

0 Citovat

Uff čert aby se v tom vyznal. Díky přestupu na CTU tedy ztrácíme nárok a budeme muset zůstat na letišti těch pár hodin před pokračováním dál. Přílet máme na CAN cca 19:45 a odlet v 5:55, tak snad to nějak zvládneme, nebude to první spaní na letišti :D.

0 Citovat

j.kulhanek napsal(a):

Uff čert aby se v tom vyznal. Díky přestupu na CTU tedy ztrácíme nárok a budeme muset zůstat na letišti těch pár hodin před pokračováním dál. Přílet máme na CAN cca 19:45 a odlet v 5:55, tak snad to nějak zvládneme, nebude to první spaní na letišti :D.

No podle Timaticu asi ztrácíte nárok úplně na bezvízový tranzit, včetně těch 24hodin a mělo by se vyřídit vízum přes ambasádu předem. Záleží ale, jak je k tomu přistupováno v praxi, chtělo by to nějakou osobní zkušenost, protože Velvyslanectví v Praze o žádné odlišné politice na letišti v Katonu nemá bohužel ani potuchy.

0 Citovat

presne, radsej by som poriesil tranzitne vizum. Kedze znovu vidim, ze vlevyslanectva tychto krajin a ich konzularne oddelenia su len na zbiernaie poplatkov. (+ v Cine to vyzera, ze kazda provincia/mesto si moze pomaly robit co chce s podmienkami pre viza)

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

No podle Timaticu asi ztrácíte nárok úplně na bezvízový tranzit, včetně těch 24hodin a mělo by se vyřídit vízum přes ambasádu předem. Záleží ale, jak je k tomu přistupováno v praxi, chtělo by to nějakou osobní zkušenost, protože Velvyslanectví v Praze o žádné odlišné politice na letišti v Katonu nemá bohužel ani potuchy.

Možná ještě hloupě se zeptám, ale pokud zůstaneme na Letišti, tak by problém být neměl? A na let Kanton - Langkawi nás pustí bezproblému i bez Čínských víz? Je to tak?

0 Citovat

ak mas let Europa-Kanton-Langkawi, alebo Europa-Peking-Kanton-Langkawi do 24 hodin v Cine tak ano... ale ak napr. Europa-Kunming-Kanton-Langkawi, tak to uz sme v tej sedej zone, ci je to do 24 hodin, alebo nie

0 Citovat

tonic napsal(a):

ak mas let Europa-Kanton-Langkawi, alebo Europa-Peking-Kanton-Langkawi do 24 hodin v Cine tak ano... ale ak napr. Europa-Kunming-Kanton-Langkawi, tak to uz sme v tej sedej zone, ci je to do 24 hodin, alebo nie

Mám to přesně takto, Praha - Kanton 1 letenka, Kanton - Langkawi 2 letenka:

8.12. Praha - Amsterdam odlet v 18:20, přílet 20:05

8.12. Amsterdam - Chengdu odlet 20:55. přílet 13:45 (+1 den)

9.12. Chengdu - Kanton odlet 17:20, přílet 19:45

10.12. Kanton - Langkawi odlet 05:55, přílet 9:55

0