Kanton Guangzhou (CAN)

Napsal Bear 2013-08-09T14:54:09+02:00 ve fóru Letiště

Tak jsem se právě vrátil z konzulátu a výsledek je takový, že Konzulka absolutně o ničem netuší. Nebyli jsme tam sami s touto informací.

Pořád nás přesvědčovali, že pokud o tom neví konzulát, tak nic takového neexistuje a ať letíme. Já jsem vehementně trval na tom, že chci mít jistotu. Tak závěr byl takový, že konzulka řekla, že když nám nevadí vyhazovat peníze zbytečně, tak nám do zítra vydá tranzitní víza za 95eur. 60eur vízum + 35eur expresní poplatek.

Jak to vlastně proběhlo na letišti?

Ahoj,

jsem z těch přestupů v Číně celá zmatená. Máme koupené letenky z Frankfurtu na Bali a máme jednu zastávku označenou jako technický stop a to v Changsha (asi na hodinu a půl) a pak další zastávka je na letišti Baiyun kde máme 9 a půl hodiny čas. Budeme potřebovat nějaké vízum?

Obávám se, že vízum je nutné. Changsha CSX + Guangzhou CAN je dvojitá zástávka v Číně a nevyhovuje podmínkám pro udělení 24-hodinového víza po příletu (TWOV).

Zkuste kontaktovat prodejce, zda Vám změní routing bez poplatku. Pokud ne, tak nezbývá než požádat o vízum na velvyslanectví Číny.

Tu asi platí staré známe - je to síce dlhší a menej pohodlný let, ale aspoň je drahší :)) Trmácať sa z Česka do Frankfurtu a späť (minimálne 100 euro so všetkými viac-nákladmi), 60 eur za čínske víza, 2x cesta na čínske veľvyslanectvo a späť, dva prestupy na biednych čínskych letiskách s nutnosťou imigračného konania bez možnosti počas tých prestupov čokoľvek rozumné vidieť (v Kantone nič dokopy nie je a Hong Kong za 9 hodín nestíhate) + letový čas 30+ hodín s jednou z najhorších long haul aeroliniek - to sa naozaj oplatí.

Ja si na komfort letov inak vôbec nepotrpím, ak by sa letelo z nejakého zaujímavého mesta a prestupovalo by sa celý deň v Pekingu/Shanghai/Hong Kongu/Xi-Ane... tak pohodička, ale toto je fakt dokonalý prípad toho, čo sa tvári výhodne ale nakoniec je to úplne desná ponuka.

Mohol by som len tak zo zaujímavosti vedieť, koľko stála takáto letenka?

Dekuji za radu. Myslela jsem si to. Jinak jo je to let totalne na pi*u. Je to nase prvni takova dovolena,kterou si zarizujeme sami a vybrala jsem uplne ten nejhorsi let! Ale ted uz s tim neudelam. Takze pouceni pro priste!

Áno, naprd to je, ale aspoň ste našťastie informovaná o potrebe víz... Horšie by bolo prísť do Frankfurtu a byť na checkine otočení

https://www.flyertalk.com/forum/...hread.html

Co takhle ověřit si to přímo u aerolinky?

Dobrá rada pre všetky ostatné svetové aerolinky, ale nie tie čínske. Ani oni sami netušia a pravidelne poskytujú absolútne odporujúce si vyjadrenia a často pri check-ine prídu s nejakým "pravidlom" ktoré v skutočnosti neexistuje a odmietnu nástup.

A okrem toho sa aj tie pravidlá samotné menia každú chvíľu.

Že se divím... Včera v Šanghaji se mi i celníci zdáli nějací zmatení z našeho (ne)mezinárodního letu do Prahy přes Xi'an, ale dobře to dopadlo, až na jednu zbytečně vystátou frontu, dokonce i zavazadla přiletěla do Prahy s námi. :)

MoonEclipse má pravdu, dvakrát jsem žádal China Southern Airlines o oficiální vyjádření a v rozmezí pár hodin mi přišli zcela rozdílné odpovědi (mail tvrdil, že vízum ano, FB tvrdil, že vízum ne). Každopádně Timatic praví, že vízum ano, internetem pak kolují zvěsti od cestujících, že jedni vpuštěni bez víza nebyli, druzí byli. Takže vyřízené vízum = jistota.

Moc dekuji za info, viza si urcite zaridime. Uz pro nas klid na dusi :-)

Jakmile máte mezipřistání v jiném čínském městě a potom letíte do Guangzhou. Musíte udělat vízum. Definitivní !!! Jsme nazpátek z Guangzhou. Je to změna, dříve to tak nebylo. Čtyři návštěvy za poslední dva roky. Něco jiného je přímý let do Guangzhou z Evropy, tam je to pořád stejný.

David Eiselt napsal(a):

Jak to vlastně proběhlo na letišti?

Díky vízům to na letišti proběhlo naprosto hladce, úředník vždy nalistoval stranu s vízem, dal razítko a šli jsme dál. Je pravda, že to vízum vzhledem k domestic flight byla naprosto jediná věc co je zajímala. Už při vstupu na let Amsterdam - Chengdu bylo vízum jediné co si v pase nalistovali. My měli z Prahy zpoždění přes 2,5hodiny a dobíhali jsme v Amsteru let na Final Call, tak jsem přesvědčen, že bez víza bych je tam během té chviličky nepřesvědčil, aby nás do letadla pustili.

Týden po mém letu za mnou přilétali 3 kamarádi, kteří měli přímý let Paříž - Kanton a následně pokračovali Kanton - Kuala - Langkawi. Měli na přestup 3 hodiny a dobíhali také let do Malaysie na poslední chvíli, protože je tam tahali od jednoho okénka ke druhému, fotili si jejich pasy, posílali si to přes nějakou Čínskou obdobu whatsapp (nejspiš Line :D). Chtěli po nich spoustu doplňujících info, zda mají booknuté hotely mimo Čínu, zda mají seating v letadle (to byla prý hlavní věc co chtěli). Hlavně mějte u sebe vše vytištěné, v mobilu je to nezajímalo a na wi-fi se jen tak bez Čínské sim nepřipojíte. Nakonec ještě prý chtěli něco a to měl kamarád jen v mailu, tak ho pustili k PC, kde čekal snad prý 20min než se vůbec načte mail. Dalším bodem byla prý bídná úroveň EN, kdy bylo opravdu složité něco vysvětlit. No každopádně nakonec víza dostali, takže pokud letíte přímý let Zahraničí - Kanton - zahraničí jste v poho. Pokud domestic flight, vízum 100% zařiďte. Možná bych to risknul v případě, že bych měl třeba min. 10hodin na přestup a měl to tam čas řešit, protože oni sami jsou zmatení a nikdy nevíte na jakého člověka za přepážkou narazíte, takže mít vízum typu G = 100% jistota bezproblémového přestupu v řádu minutek.

super, tak som rad, ze to dobre dopadlo. Najsmutnejsie na tom ale je, ze si dobre spravil a polsuchol rady anonymov na internete a nie oficialne zastupenie Cinskej ludovej republiky v Prahe :D

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!