Do plážové destinace Mexika můžete vyrazit z Budapešti za 15.993 Kč. Letenky do Cancunu jsou dostupné od 20.srpna do 31.března 2014 vyjma 15-31.prosince Příklad rezervace >>  .

Letenky Cancún, Mexiko

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Jaké informace tě matou? Kvůli Německu jsem musel mít test, protože mám jen 1dávkový Janssen, ale s 2 dávkami do 270 dní by neměl být problém. Kontrola testu / očkování byla cestou zpět v únoru jen na check-inu v Mexico City. V Madridu a Berlíně už nic.

0 Citovat

Ahoj,

letíme v květnu. Máme Basic Economy, tedy jen s Carry on luggage. Mám několik dotazů - především na ty, co už s Iberiíí letěli.

Nejprve pozadí:

Berlín-Madrid (Iberia), Madrid-Mexico City (Iberia), Mexico City-Cancún (AeroMexico) a nazpět obráceně...

Abychom nemuseli kupovat na každou část letu checked in luggage (u části s AeroMexico to ani nelze), musíme si velký odbavený kufr koupit na letišti v Berlíně.

Můj dotaz zní:

Je možné na letišti koupit odbavené zavazadlo na CELOU CESTU, tedy i na část operovanou AeroMexicem? A jaká je cena? 70 EUR?

Počítáme s tím, že v Mexico City si budeme muset v rámci imigračních procesů kufr vyzvednout a znovu zacheckinovat. Ale pokud se nakoupí na začátku celá cesta, tak bychom neměli platit znovu že?

To samé se pak týká i cesty nazpět, akorát tentokrát budeme kupovat u AeroMexika.

Máte někdo, kde jste letěli do Mexika s Iberií s tím zkušenost? A jak jsou aktuálně plné lety Iberie? Nemáme zakoupená místa a doufáme, že se to za měsíc nenaplní a přiřadí nás vedle sebe automaticky.

Díky!

0 Citovat

Letěli jsme stejnou trasu v únoru a lety IB byli skoro plné, ale v zádu vždy dala najít prázdná trojka. Cestou z5 jsme na trase CUN - MEX bylo letadlo plný a my byli rozsazený po celým letadle.

S tím odbaveným zavazadlem ti neporadím. Měli jsme klasický příručáky, který jsme si nechali odbavit a do letadla si vzali baťůžky.

0 Citovat

Příručák 56 x 40 x 25cm do 10 kg (a další 40cm x 30cm x 15cm) by snad mohl na Yucatán stačit, pokud si neberete vybavení na potápění nebo nevím co. Zatím stále platí, že ho odbaví zdarma na celou cestu, pokud budete chtít viz puketapu a tato diskuze: https://www.cestujlevne.com/lete...ost/iberia

Bude lepší před letem zkontrolovat, jestli má Iberia na webu stále, že to tak je: https://www.iberia.com/us/luggag...d-luggage/

V únory byly lety dost plné, když se nedalo snadno letět jinam do tepla k moři, ale v květnu bude lidí určitě míň, protože není sezóna. Pokud jedete hlavně na pláže, upozorňuju na řasy: https://www.mexicanist.com/l/can...sargassum/

V I

0 Citovat

Díky za reakci. co se týče příručáku-nepříručáku... jde o to, že zpátky budeme chtít vzít třeba nějaké věci zpět :-) Tu část s odbavením carry on jsem nenalezl.

Co se týče řas, tak koukám na IG a zatím jsem nic hrozného neviděl. 

0 Citovat

Píšou, že se to má v následujících týdnech výrazně zhoršovat a květen asi náhle lepší nebude. Na IG dají lidi spíš fotky z čerstvě uklizené pláže než před úklidem. Množství řas ve vodě záleží i na konkrétním místě viz mapky.

0 Citovat

V MEX pokud je to na jedné letence, tak není třeba jít na check in, prostě se to po vyzvednutí a celní kontrole hodí na další pás. A stejně tak pokud je to na jedné letence se kufr kupuje na celou cestu.

Co se týče řas, dokážou být od úplně v pohodě po naprosto nechutný množství ve stejný čas na různých místech a určitě bych nad nima nemával rukou předem a podíval se na mapky. A jen někde se aktivně uklízí. Jak píše Libor_S, květen nebude lepší skoro určitě, ubývat začínají až během léta ale i v říjnu dokáží někde otrávit dovolenou.

0 Citovat

Řasy jsou jak kde. Minulý týden jich před jedním hotelem bylo plno a před dalším o par set metrů dál nic. Záleží dle mne jestli má daný hotel v moři síť bránící jim vyplavení na pláž. Páč když už na pláži jsou, museli by se uklízet pernamentně - je jich tolik že jednou denně je málo.

0 Citovat

Máte tip na nějaký hotel, oblast nebo pláž, kde obvykle v prosinci nebývají řasy? Díky.

0 Citovat

My byli přelom listopad/prosinec Catalonia Playa Maroma a řas naprosté minimum. A když už něco připlulo, tak bylo rychle odklizeno.

0