Ahoj, chceme s přítelkyní letět do Thajska na dva týdny někdy v rozmezí poloviny listopadu až poloviny prosince. Teď se dají zpáteční letenky z Prahy sehnat okolo 15 tisíc na osobu. Myslíte, že za tuhle cenu se budou dát sehnat i nějak těsně před tou cestou, nebo už potom budou dražší? Jde mi o to, že bych rád počkal, jestli nebude nějaká speciální akce za ještě nižší cenu.. Jestli je tohle totiž normální cena tak bych počkal a kdyby nebyla akce tak je ta 15 tisíc koupil třeba až za měsíc a půl. Kdyby pak měly být dražší tak by asi bylo lepší koupit je teď za tuhle cenu. Díky Martin .

Thajsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Zdravím.

Mám naplánovaný trip napříč celým Thajskem od severu na jih. Nějak se mi do harmonogramu nedaří vtěsnat národní park Khao Sok. Stojí návštěva tohoto parku za to? Že bych tam z Phuketu jel? Docela se mi to zamlouvá i z hlediska že bych při cestě navštívil "ostrov Jamese Bonda"

Plánovali jsme vnitrostátní přelety, ale s bagáží už to tak výhodné není, tak plánujeme půjčit si auto. Má s tím někdo zkušenost? Na Srí Lance byla doprava docela chaos a jako zkušený řidič jsem si na to netroufl. V Thajsku je to lepší nebo také masakr? Děkuji za odpověď

0 Citovat

Zkušenosti s dopravou v Thajsku mám jako spolujezdec s tamější rodačkou. Je to tam fakt divoké. Žádné předpisy nerespektují snad s výjimkou stání na červené, když je křižovatka velká. Jinak čáry nečáry, rychlost nepodstatná, zastavení kdekoliv, motorky občas jedou vprotisměru, předjíždění ze všech stran, handsfree není potřeba atp. Body z našeho bodovacího systému tam naskakují jako v Mariovi ;) Přesto přese všechno jsem tam neviděl žádnou dopravní nehodu ani moc obouchaných aut. Řídit by se v tom asi dalo, ale raději bych si zkusil sehnat letenky. Bangkok Airways s odbaveným zavazadlem jsou dost často ve slevě ;) Tebe jako faranga si policajti, když už se objeví, můžou fakt vychutnat. Mimoto ty půjčovny tam taky nejsou zrovna levné.

0 Citovat

Khao Sok určitě stojí za to, už jen kvůli projížďce na Ratchaprapha Dam, která je famózní + džungle a příroda, ale to uvidíš v kterýmkoliv národním parku.

My za poslední 2 roky projeli úplně celý Thajsko půjčeným autem a asi takhle. Půjčení je tam za hubičku, když se trošku rozhlédneš (naposledy jsme měli skoro 3 týdny Isuzu D-Max za asi 7k Kč.). Co se týče provozu, je celkem chaotický, ale dá se na to v pohodě zvyknout, skůtry v pohodě v protisměru atd, ale co je důležitý, tak nikdo tam nedělá naschvály, když někdo jede blbě, je to proto, že prostě "neumí řídit", nikdo Ti tam schválně nezačne zrychlovat při předjíždění atd, takže pokud budeš dávat pozor a předvídat, tak je to v klidu. Druhá pozitivní věc je, že často jsou i cesty nižších tříd se 2 pruhy v každým směru. Khao Sok nemá jinak než autem cenu, dle mě.

Poslední věc, to co píše kopecký není pravda, policajti tě jako bílýho vůbec neřeší, i když bývají na cestách check pointy, tak nás nikdy nezastavovali, i když tam kolem nich musíš projet krokem. Thajci dobře vědí, že turisti je živí.

0 Citovat

Můžu potvrdit slova eremiho, že řízení auta v Thajsku je bez větších problémů, teda pokud ti nedělá problém řídit vlevo. Půjčeným autem jsme jeli z Bangkoku na Ko Chang a z5 a vše pohodě.

0 Citovat

@danh Air Asia + lomprayah je podle me nejjednodužší varianta ;)

0 Citovat

K návštěvě Khao Sok? Je to ve vnitrozemí, moc nevím, jak by se tam dostal lodí.... :)

0 Citovat

Taky se tu pridam koukam po letenkach na konec ledna , nebo tak do pulky unora , nemusi byt odlet z CR , nejspis asi nejlevnejsi cesta vzdy pres Bangkok , ale vzhledem k tomu ze bychom chteli spis Krabi- Ko Phi Phi - Ko Lanta tak bych klidne i Bangkok vynechal a uprednostnoval bych spis rychlejsi presun , pripadne pak stop over .

K tomu autu dotaz , ma nejaky vyznam pujcovat auto na Krabi ?

0 Citovat

V červnu letím na 14 dní do Bangkoku, v Thajsku už jsem byl (Krabi, Lanta, Langkawi, KL..). Koukám, že lodě v Andamanským moři mimo sezónu nějak nejezdí (chtěl jsem zkusit Ko Kradan, Muk, Ngai... ), tak kam se v tuhle dobu přesunout? Ko Samui, nebo spíš níž... ? Nějaký jiný tip/typ ?  ;) Díky.

0 Citovat

norbic napsal(a):

V červnu letím na 14 dní do Bangkoku, v Thajsku už jsem byl (Krabi, Lanta, Langkawi, KL..). Koukám, že lodě v Andamanským moři mimo sezónu nějak nejezdí (chtěl jsem zkusit Ko Kradan, Muk, Ngai... ), tak kam se v tuhle dobu přesunout? Ko Samui, nebo spíš níž... ? Nějaký jiný tip/typ ?  ;) Díky.

Tak píšeš,ze už jsi v Thajsku byl a v závorce mas půlku míst z Malajsie :).

Nejezdi turistické lodě, ale na Mook, Kradan a Ngai se normálně dostaneš z přístavu místními barkama. Jen počítej s tím,ze už je dost po sezóně,takže tam bude minimum turistu a třeba na Mooku kde jsem byl ja naposledy v květnu byl uzavřeny Charlie Beach resort na západě, takže nikdo nesbírá odpadky na plazi. Nebylo to ale nijak hrozné a pláž jsem měl prakticky pro sebe. Každopádně na nějakou parbu po večerech s turistkama to nebylo. Záleží co hledas.  Na ostrovy se dostaneš z Trangu,což je příjemné město, kam se nejlépe léta.  Jediná co mě naštvala,ze nejezdi loď na na Ko Rok.

0 Citovat

Než Ko Samui, tak raději Ko Phangan a Ko Tao aspoň z informací na webu to na mě působilo lépe, na druhou stranu proč nedat všechny 3 :-). Nebyl jsem ani na jednom, nakonec jsme letos upřednostnili druhou stranu. 


Z Bangkoku právě můžeš zkusit ostrovy u Kambodžských hranic - Ko Kood, Ko Mak. Na Koodu jsem letos byl a ten je opravdu top! Málo lidí, super pláže. Jen nevím jak počasí a opět trajekty v červnu -  to si checkni, možná to taky nejezdí.

0 Citovat

[citace="niemandos"]

Tak píšeš,ze už jsi v Thajsku byl a v závorce mas půlku míst z Malajsie :).


Jasný, jel jsem to i s Malajsií dohromady :D
0 Citovat

Koh Tao je trochu killer island :-) Ko Kood a Ko Mak si myslím, že v červnu nie je dobrý nápad.


Ja letím o mesiac neskôr a zatiaľ rozmýšľam skôr nad tým Koh Samui/Koh Phangan

0 Citovat

Mám tam 3 týdny v únoru - má tenhle itinerář smysl? https://mapy.cz/s/36fJJ

BKK - Phuket a Penang - Singapur jsou letadlem.

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Koh Tao je trochu killer island :-) 

Jo to je jeden z důvodů, proč jsem ho nakonec vynechal. Ne že bych se až tak bál, ale proč je tam podporovat a utrácet peníze, když se děje toto. 


Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Mám tam 3 týdny v únoru - má tenhle itinerář smysl? https://mapy.cz/s/36fJJ

BKK - Phuket a Penang - Singapur jsou letadlem.


Proč Pattaya? Za holkama? Nějak mě nenapadá jiný důvod proč tam jet. :-) 

0 Citovat

Spíš za tranďáky...

0 Citovat

 Thailand's Department of National Parks, Wildlife and Plant Conservation (DNP) announced the [Maya] bay will remain closed indefinitely.

https://edition.cnn.com/travel/a...index.html


Stěží uvěřitelné, že Thajsko dělá i něco pro ochranu přírody.

0 Citovat

toncek napsal(a):

Jo to je jeden z důvodů, proč jsem ho nakonec vynechal. Ne že bych se až tak bál, ale proč je tam podporovat a utrácet peníze, když se děje toto. 



Proč Pattaya? Za holkama? Nějak mě nenapadá jiný důvod proč tam jet. :-) 

Tak treba hleda jiny druh cestovani :-)

0 Citovat

Viem ze typicky otravna otazka, ale sak nevadi... Prve dva decembrove tyzdne sa vyskytla sanca na volno z prace s ktorou sa neratalo, tak na rychlo pozerame moznosti kam vypadnut. Zatial sme na rozcesti Jordansko alebo Thajsko. Otazka viacejmenej len k tomu Thajsku. Prebehol som vcera trochu moznosti leteniek a zatial som ako asi naj moznost nasiel s Aeroflot 30 november az 12 december Vieden-Phuket za 550e, je to s jednym kratkym prestupom v  Moskve, dlzky letov 14 resp 15 hodin, dobre odletove casy. Ako druha moznost je letiet do Bangkoku a odtial potom presun inam, nakolko ten Phuket nie je podmienka, dokonca by som povedal ze je to skor take vychodisko z nudze. Tu je ale cena napr z Bud (horsia dostupnost ako Vie, nakolko sme z BA) okolo 470e a nustnost este vnutrostatneho letu, resp. iny presun. Uplnou nahodou, nema niekto typa co je teoreticky lepsie ak Phuket nie je podmienka a nepozeral niekto este vacsou nahodou letenky niekam tym smerom do tepla na zaciatok decembra?


0 Citovat

Trošku mě překvapuje výběr těch zemí. V Jordánsku je ted poměrně zima a prší, ale si tě láká ta cena. Co se týká letenky do Thajska, vzhledem k termínu doslova za pár dnů je těch 550E na Phuket dobrý kauf, obzvláště když ti vyhovuje přestup a doba letu. Nad tou Budapeští bych hůl nelámal. Já jezdím vlakem z Uherského Hradiště do BUD a taková katastrofa to není. Z Bratislavi 2,5 hod vlakem plus hodina na letiště. Samozřejmě do Vídně na letiště přímým busem to není, to je jasné, ale kdyby byla cena o dost nižší, tak se to dá překousnout. Co se dívám, tak z Budapešti na Phuket je na ten tvůj termín za 565E s Qatarcema.  A úroven společnosti je maličkov vyšší než Aeroflot :) Problém může být odlet už v 8 ráno.

0 Citovat

nuz vyber ma jednoduche vysvetlenie - priatelka :) ked sa vyskytla moznost dovolenky takto narychlo, jordansko bola prva zem co ju napadla kam by sla plus presne ako si uviedol pri cene letenky na dane obdobie +-30e z viedne je to silny argument. Viem ze december nie je uplne ideal z hladiska pocasia na Jordansko, ale zase ani taka tragedia, pri troche stastia sa okupeme aj v mrtvom mori. Ten Phuket mi pride ako dobra cena vzhladom na okolnosti a keby bol Phuket vysnivana destinacia, uz by som to ani neriesil a kupil, ale ako som pisal, je to skor taka nudzovka, preto som skusil nadhodit ci by neslo aj nieco ine v thajsku (pripadne okoli) za +- rovnake ceny v uvedenom obdobi 

 

0 Citovat

No a co třeba odletět z Vídně na Phuket a vracet se z Bangkoku v Tebou uvedených dnech s Etihadem? https://bit.ly/2zpbiX5 ... Cena +/- stejná, ušetříš si jeden přesun. Na Phuketu nezůstanete, prvním trajektem se přesunete na Lantu, pár dní ta, pak ostrůvky k Malajsii a z Trangu do Bangkoku, kde budete poslední dva dny před odletem a ušetříte minimálně jeden vnitrostátní přelet :)

0 Citovat

Diky za navrh trasovania Jakube, skusim sa s tym este pohrat v tomto zmysle a nakombinovat rozne odletove/priletove miesta. Len teda, ked pozeram ten etihad, tak to vychadza 680eur co v porovnani s 550e teda v mojom ponimani rozhodne nie je +- rovnaka cena :) ked k tomu priratam ze trasa vieden-phuket su 2 prestupy, 26hodin cesty a s nutnostou nocovat 13 hodin v Abu Dhabi, tak mi to pride ako cisty masaker :)

0 Citovat

Tak, tak. Nápad přílet odlet z jiného města je fajn, pokud chce člověk teda trošku víc cestovat, ale let s Etihadem s jeho 2 přestupy a 26 hodin bych nebral ani kdyby to bylo za stejné peníze né tak o 130 E dražší :)

0 Citovat

Náhodou, Etihad nezní tak špatně. Obzvlášť pokud za +/- stejnou cenu bylo možné zůstat přes den v Minsku ;)

0 Citovat

Pořád je zajímavá nabídka open jaw Praha/Vídeň s Oman air do JV Asie kolem 10k .


To sice je, ale není to až od ledna??

0