Ahoj, chceme s přítelkyní letět do Thajska na dva týdny někdy v rozmezí poloviny listopadu až poloviny prosince. Teď se dají zpáteční letenky z Prahy sehnat okolo 15 tisíc na osobu. Myslíte, že za tuhle cenu se budou dát sehnat i nějak těsně před tou cestou, nebo už potom budou dražší? Jde mi o to, že bych rád počkal, jestli nebude nějaká speciální akce za ještě nižší cenu.. Jestli je tohle totiž normální cena tak bych počkal a kdyby nebyla akce tak je ta 15 tisíc koupil třeba až za měsíc a půl. Kdyby pak měly být dražší tak by asi bylo lepší koupit je teď za tuhle cenu. Díky Martin .

Thajsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

 

[/citace]

keby bol pre nich turizmus az tak dolezity tak su davno otvoreni ako Dominikanska, Zanzibar alebo Kostarika. Ta azijska mentalita je trochu ina, obdobne ako tak Sri Lanka alebo Vietnam. Tiez by si povedal ze tam budu otvoreni uz na Vianoce 2020 aspon s PCR testom a nic.

[/citace]

 

Tak nějak Tonicu. Já to vidím tak, že to otevřou, až bude schválený nějaký mezinárodní očkovací průkaz, který bude nutností pro návštěvu. V případě Thajska bych to tipoval až na prosinec 2021. 

0 Citovat

Letenky levný, ubytování v SHA hotelých levný. Jediný mínus drahý PCR testy. Vyrazím v listopadu pokud se bude moct cestovat po Andamanské moři. Ideální by bylo, kdyby otevřeli Malajsii. Lodí bych přejel na Langkawi a odtud přes Singapur domů.

0 Citovat

No všechno levný jen ta možnost cestovat jaksi minimální až žádná. Můj předpoklad z před sedmi měsíců. že se to v prosinci otevře, byl jak to tak momentálně vypadá více než optimistický. Ještě že mi Etihad zrušil na prosinec letenku.  

0 Citovat

Každý den tam z Prahy letí Emirátes. Papíry se vyříděj. Podmínkou je spát 14 dní na Phuketu ve SHA hotelu a 2x si vyšťorat nos, pak budeš moct všude. Pohybovat se můžeš všude na Phuketu. Hlavně mě láka málo turysů.

0 Citovat

Pohybovat se na Phuketu 14 dní je pro mě osobně naprosto nepředstavitelné. Měl jsem v plánu 13 dnů pobytu. Společně s těmi testy a rouškami prakticky všude tím pádem i zcela nepřijatelné. Kdyby bylo jen 7 dnů, tak bych o tom uvažoval. Ono Letenky jsou sice levné, ale když přičteš ty testy, nevím kolik jich bude potřeba dohromady i s cestou tam a zpět, tak už to taková hitparáda není. To poletím raději někam, kde můžu cestovat. Ale u někoho, kdo má fůru času, je to samozřejmě o něčem jiném.

0 Citovat

taclik.j napsal(a):

... 2x si vyšťorat nos, pak budeš moct všude.

PCR testy nejsou 2, ale 3. První hned po příletu, pak šestý den a pak 12.-.13. den. Podle ohlasů nejlevněji 2800 THB za jeden. 
Všude pak rozhodně nemůžeš, cestování do tmavě červených oblastí (například Bangkok) je zakázané, nelítají tam mimo jiné ani žádné domestic lety. 

0 Citovat

Pokud někdo leti z Prahy 3. listopadu s Emirates do Dubaje, můžu ho vzít tam i v Praze do salónku. Letím na Phuket. Jinak mě vstupy propadnou. Po novém roce dostanu nové.

0 Citovat

Letím 3.11. Za mě dobrý.  

https://www.novinky.cz/zahranicn...8try-coHGY

0 Citovat

Tak snad je to vlaštovka pro další rozvolnění do budoucna. :-) Detailnější podmínky (na česko platí zelený sloupec)


247366849-4814588441893383-8930858666817760434-n.jpg

0 Citovat

Tak hlavně, aby s tím seznamem zemí neblikali jako s diskokoulí. Pak by to byla jen přihrávka karanténním hotelům. Místo jedné noci rovnou 7 nebo 10... A pak taky aby se nezavřeli, jakmile budou mít 20 nebo 30 tisíc případů.

0 Citovat

Letenky za 9tis riskuje to někdo na příští rok? mám chuť to koupit ale bojím se:D

0 Citovat

Za tú cenu rozhodne nie . 

0 Citovat

dzejna napsal(a):

Letenky za 9tis riskuje to někdo na příští rok? mám chuť to koupit ale bojím se:D

Letenky za 9 tis jsou z Prahy skvělá nabídka. Klidně bych do toho šel, pokud tam chcete. Jsou tam krátké přestupy a A 350 je v pohodě, i když u Finnairu nemám zkušenost. Ale jestli chcete letět, tak spíš teď jak to otevřou. V novém roce jsou takové ceny až v březnu s to už bych měl velký strach, že poté, co se tam nehrnou turisté a začnou cestovat, tak čisla Covidu půjdou rychle nahoru a vláda to zase zavře. Můj odhad je, že to vydrží do konce unora, kdy je nejvyšší sezóna. Ale může to byt i dřív nebo později. Rozhodně bych nekupoval na polovinu příštího  roku.

0 Citovat

Finnair je v pohodě, Helsinki na přestup ideální a A350 pro mě asi nejlepší volba.

0 Citovat

Tak v zimě ty přestupy v Helsinkách nebo Moskvě moc nejsou na cestu v žabkách. To je asi hlavní nevýhoda. A pak člověk letí hodinu na sever do FInska, aby pak další hodinu letěl zpět na jih.

0 Citovat

Pravda je taková, že v žabkách cestuje jen amatér.
Jinak největší zima na letištích je právě v Asii, takže nějak  nechápu souvislost s Helsinkami při přestupu 2,5 hod. Pokud se tam teda nechodi k letadlu po letištní ploše, ale to snad ne :-). Jestli se vyplatí ta úspora za to, že si zaletíš je na každém. Jen mě pobavilo, že to zmiňuje zrovna Michal, který by si pro korunu nechal vrtat koleno :-)

0 Citovat

Mıchal napsal(a): A pak člověk letí hodinu na sever do FInska, aby pak další hodinu letěl zpět na jih.

Možná budeš překvapený, ale PRG-HEL-BKK je kratší než PRG-DXB-BKK. kouzlo kulaté Země. :)

 

Jinak z Prahy to léta Embraer 190, ty parkují u nástupních mostů, nebo se k nim jezdí busem? 

0 Citovat

Tak do Finska se letí 2 hodiny a autobusem se jezdí jenom k ATRku. Letistě je malý a pohodlný. Jinak mě překvapuje, že si Michal myslí, že Finnair lítá jižní cestou. 

0 Citovat

Embraer co si pamatuju parkoval u nástupních mostů. A podle vytíženosti se střídal s A320. 

0 Citovat

Narážím na občasnou potřebu vystoupit/nastoupit autobusem a severskou zimu. Do Thajska člověk většinou jede na lehko a nechce s sebou tahat zimní bundu, pokud nemusí.

0 Citovat

Helsinki nejsou zrovna na drsném severu, navíc zima ve Finsku je díky odlišné vlhkosti docela v pohodě. Respektive -20C ve Finsku je mnohem příjemnějších než -10C u nás.

0 Citovat

Já teda nevím. Pokud budu cestovat v únoru z Prahy, tak tam taky nebude plus 20C a na letiště se musím dostat. Je to ale zbytečná diskuze, protože dzejna se ptala, jestli má cenu to koupit ve vztahu ke Covidu, pokud jsem její obavy správném pochopil, a ne jestli se vyplatí  letět přes Helsinky nebo Dubai. 

0 Citovat

Tak cesta přez Helsinki vyjde zhruba na stejno jak letět přez DOHu, takže toto mně moc nevzrušuje, a ten krátký přestup a časy letů to je pohádka:D ale obavy z koronáče jsou silné a je fakt že nikdo neví co bude za 4 měsíce :(

0 Citovat

9k vypadá lákavě, ale je to pouze s příručním zavazadlem. Výhodou je naopak let z Prahy, celkový čas cesty a krátké přestupy. Když vezmu v úvahu současnou situaci a to, že není problém sehnat letenky to Bangkoku pod 400E z okolních zemí (a neberu akci z Berlína pod 200E), tak mi to za celkovou úsporu cca 2.000 Kč v tuto chvíli nestojí. 

0 Citovat

Při nákupu přes aerolinku je neomezené množství změn termínu do 31.12. a jedna změna po 31.12. (samozřejmě s fare difference). 

Není to plný refund jako má Emirates ani voucher jako má Katar, ale aspoň něco, pokud je nejistota dalšího vývoje. 

0