1. Fórum
  2. Letecké společnosti
  3. Air Asia

Air Asia

Napsal David Eiselt 2012-05-13T13:29:59+02:00 ve fóru Letecké společnosti

A na letisti klid a mir 😃 co dokaze jeden “twit” 

Nakonec to bude zajišťovat taky AA, ale Agrofert Airways... (sarcasm) 

Ahoj, před třemi týdny jsem koupila zpáteční letenku s Air asia Colombo-Bangkok, před třemi dny mi jen přišla SMS, že lety zrušili a mám kouknout na email. Ale na email nic nepřišlo/ přičemž předtím letenky došly.  Jejich stránky mi hážou, že rezervace neexistuje a můj email také ne. Neporadí mi prosím někdo, jak s nimi postupovat? 

Moc díky, zkoušela jsem to, ale vždy chtěli můj email a po jeho napsání přišla odpověď, že ho neznají. Přitom mi poslali letenky a v nich je uveden správně. Vše jde do ztracena.

to je divné, a vnutit jim Booking reference number? Podle toho by to měli poznat. Zkusit jim po messengeru poslat printscreen rezervace?

Právě mi z ivyzkumy přišel dotazník na téma Cestování letadlem. Nejdřív jako jak často létám, s kým, kam, jaké znám aerolinky. Pak dotazy na nízkonákladové aerolinky, co je pro mě důležité (cena, přímý let, pohodlí, servis, atd). Pak dotazy na Thajsko, jestli jsem byl/plánuji cestu a co mě na Thajsku láká. A na závěr dotazy na média a sociální sítě,  která sleduji.


Takže já myslím, že už se chystá reklamní kampaň k nástupu na trh a zjišťují si, jak jí cílit.

V Paříži je vystavený A330neo Air Asia později alokovaný v Bangkoku.

No, snad Andrej vyjednal lepší kabinu, toto připomíná klecový chov ve Vodňanech. 


https://thepointsguy.com/news/ai...0neo-tour/

Pohádka pokračuje, nově obsahuje i Kuala Lumpur :-D

https://zdopravy.cz/sef-airasia-...pur-37397/

Dokavaď v Praze letadlo AirAsia nepřistane, tak tomu nevěřím. Jo a ke konfiguraci 3-3-3 v A330, stačí odkaz níže, aby bylo jasný, že nasadit takovýhle letadlo na lety do ČR by nebyl nejlepší nápad. A jiné letadlo na long haul AirAsia nemají. https://www.lidovky.cz/relax/zdr...zdravi_ele

A330 v konfiguraci 3-3-3 mají i Cebu Pacific a zase tak hrozné to nebylo. Šířka sedačky i rozestup naprosto srovnatelný s tím co má třeba Ryanair. Pokud bude fakt dobrá cena i klidně na úrovni Scootu z Berlína nebo nižší, tak si to bez problému zákazníky najde.

matej15 napsal(a):

A330 v konfiguraci 3-3-3 mají i Cebu Pacific a zase tak hrozné to nebylo. Šířka sedačky i rozestup naprosto srovnatelný s tím co má třeba Ryanair. Pokud bude fakt dobrá cena i klidně na úrovni Scootu z Berlína nebo nižší, tak si to bez problému zákazníky najde.

Tak svoji klientelu si to dozajista najde. Ale že by mě zrovna srovnání s Ryanairem nějak uklidnilo, se říct nedá. :-) Přece jen do BKK nebo KUL je to maličko dál. Ale jak píšeš, vydržet se dá ledacos. Když to někomu za ty 2-3 tisíce bude stát proč ne.

A nemyslím si, že bude cena stejná nebo nižší než Scootu z Berlína. Pokud ovšem nějaká vůbec bude.

matej15 napsal(a):

Šířka sedačky i rozestup naprosto srovnatelný s tím co má třeba Ryanair. 

Nemůžeš přece srovnávat krátké lety po Evropě s 11ti hodinovým letem do Thajska. Scoot má v B787 také 3-3-3 (tak jako všechny aerolinky kromě JAL), ale B787 má oproti A330 sirší trup. 

Breathe napsal(a):

Nemůžeš přece srovnávat krátké lety po Evropě s 11ti hodinovým letem do Thajska. Scoot má v B787 také 3-3-3 (tak jako všechny aerolinky kromě JAL), ale B787 má oproti A330 sirší trup. 

Však já to taky neporovnávám, jen tvrdím že rozměry jsou téměř totožné co má Ryaniar, kterým tady skoro všichni létáme, takže to rozhodně není tak, že by se na sedačku v AirAsia nebo Cebu Pacific A330 evropský člověk nevešel. Délka letu už je jiná věc, ale pořád v A330 jsou dosti velké prostory, kde se člověk může projít, případně stát. Takže ta cesta nemusí být horší než v B738 Ryanairu na Kanáry nebo A320 Wizzairu do Dubaje. Mimochodem třeba B777 Austrianu má v Economy uplně stejnou šířku sedačky jako Ryanair (a jen o 1 cm větší než u Cebu Pacific) a běžně to létá 12+ hodin do Los Angeles.

Já jsem letěl s AirAsiaX před pár lety KUL-SYD (8 hodin) v jejich A330-300. Taky tam mají 3-3-3 a pocitově mi to nepřišlo tak hrozný. Naopak o pár dní později jsem letěl SYD-HNL s JetStar a jejich B787-8 (taky 3-3-3) a měl jsem z toho letu horší pocit...

Ale asi by to muselo bejt fakt o hodně levnější abych s nima teď letěl PRG-BKK/KUL :D

Ceny nebudou určitě vybočovat z pražského standardu, za lepší cenou budeš muset do zahraničí jako obvykle.

Myslím, že s nimi poletí většina cestujlevne, zejména když bude sale. Když si vezmete, kolik lidí letí strastiplnou cestu přes Paříž na Martinik kvůli úspoře asi 3 tisíc. Tady to navíc bude kratší cesta. 

A můj tip na cenu? KLM bez kufru začíná v akcích na 10 000, LH s kufry na 11 500. Já to vidím tak na 200 USD jednosměrka, v akci tak 150 USD

Oni nebudou mít žádný důvod se cenově podbízet.

V Praze není žádná konkurence a většinu kapacity stejně vykoupí CK.

Podívej se jak to třeba dělá Wizzair: https://www.pelikan.cz/cs/akcni-...:KUT,S:REC


Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!