Nějaké tipy k levnému parkování? (rozuměj zdarma)  .

Bratislava (BTS)

Založil ve fóru Letiště

Bratislava - Tbilisi 2x týdně (čt, ne) od 25.3. s Georgian Airways

Letenky od 4,6k https://www.cestujlevne.com/lete...2018-05-27

https://slovakaviation.sk/15-new...bratislavy

0 Citovat

na takuto nejaku linku cakam, perfektne

0 Citovat

Z dnešného článku o nahradení bázy AirBerlin na Tegli:

"Do Tegla mieri aj Ryanair, ktorý má zatiaľ deväť lietadiel a linky do 53 miest z letiska Schönefeld. Toto letisko síce opustiť nemieni, ale deviatimi ďalšími lietadlami bude lietať z Tegla, odkiaľ je do centra Berlína bližšie. Už požiadal o pridelenie príletových a odletových časov na svoju budúcu berlínsku základňu, ale smerovanie nových liniek zatiaľ neoznámil."

To by malo znamenať minimálne zo 20-30 nových spojení z Tegla, takže je dosť reálne, že zrušený Schonefeld z Bratislavy nahradí linka do Tegla.

0 Citovat

Při příletu Wizzairu ze Sofie v 21:15, dá se za normálních okolností stihnout odjezd Flixbusu v 22:25 z Hlavné stanice? Předpokládám, že spíš ne. Nástup do busu, pojezd 50 metrů a pasovka něco zabere a N61 z letiště někdy kolem tři čtvrtě odjede beze mě.

Díky za zkušenosti (plánuji víkendový návrat, letenku už mám a nedaří se mi najít kloudné večerní spoje).

0 Citovat

No nevím, teoreticky se to stihnout určitě dá, pokud budeš první na pasovce, chytneš 61 ve 21:45, ta pojede na čas a neujede ti pak trolejbus na autobusák, kam dorazíš ve 22:08.

N61, která jede přímo, ještě takhle brzy nejede, první z letiště v 00:01.

Pak jedině Uber/taxi. To vše navíc za předpokladu, že let ze Sofie přiletí načas. Co tak koukám do historie na FR24, tak vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z posledních letů dne, nadílka +10 až 30 minut není za poslední měsíce zas až tak výjimečná.

0 Citovat

Michal, máš to popletené. Flixbus ide z Niv, nie z Hlavnej stanice. A ešte aj to je dočasná autobusová stanica, ktorá je trošku ďalej od zastávky MHD. Keď to máš dávať na prestup, radšej si zavolaj Uber/Taxify.

Ale ide ti do Prahy aj bus o 23:00 a po polnoci prinajhoršom.

0 Citovat

Sorry za terminologii. Myslel jsem Nivy.

@tonic: Zatím ať jsem hledal, jak jsem hledal, nenašel jsem dřívější autobus než Regiojet v 2:15. A to jsem zkoušel různé podle Rome2rio. Můžu poprosit o jméno dopravce? Díky.

0 Citovat

A proč to nehledáš normálně přes idos??? Ve 23:04 jede EN476 Metropol

0 Citovat

rome2rio ... to je niekedy skor na skodu a viac pomyli ako pomoze :D

presne, idos, alebo slovenska verzia CP.sk

23:00 SAD Lucenec

0:15 Metro Plus

oba sa daju kupit online cez amsbus

Alebo fakt ten metropol, pospat a rano cerstvy do roboty:)

0 Citovat

Ostatně tím Metro Plusem může jet už ze Sofie a vyhnout se tak přestupu v Blavě ... ;)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ostatně tím Metro Plusem může jet už ze Sofie a vyhnout se tak přestupu v Blavě ... ;)

Tajny tip od travelhackera Petra - Letecke spolocnosti ho neznasaju! :D

0 Citovat

Díky. Šel jsem na to jako příliš vědecky a blbý idos mě nenapadl. Fakt se stydím. Hlavně že jsem prohledal Regiojet, FlixBus, Eurolines, Slovakia Lines, Orange, skenoval Rome2rio, díval se na jízdní řády v Google Maps :-D

>> nevíte, jestli se to dá koupit až na místě nebo pár minut před odjezdem? Že bych to koupil, až podle reálného času příletu. Na druhou stranu můj poslední noční bus z Berlína byl vyprodaný.

0 Citovat

ja myslim, ze tam mas dost kombinacii, takze do siestej rana sa urcite do Prahy dostanes.

0 Citovat

ten SAD Lucenec to odkud premava? V stanicnim cestovnim poriadku nie je ziaden bus smerem do Prahy o 23 uveden...

0 Citovat

z Rimavskej Soboty

https://jizdnirady.idnes.cz/drah...6JOn18ogw-

0 Citovat

Tak v nivovom poriadku odchod je o 22:50 :D

0 Citovat

tonic napsal(a):

Tajny tip od travelhackera Petra - Letecke spolocnosti ho neznasaju! :D

Možná bych si měl zřídit svůj blogísek!?!?

0 Citovat

panda napsal(a):

Tak v nivovom poriadku odchod je o 22:50 :D

22:50 prichod a 23:00 odchod nie?

0 Citovat

nie :P


screenshot-20171231-134846.png

0 Citovat

Tak tu priamo dopravca hovorí o 23:00 :)) však vždy lepšie byť na mieste vopred :))

http://www.sadlc.sk/public/cp/lc/60970201.htm

0 Citovat

Dnes na BTS fronta na pasovke na cca hodinu - a to sme boli jediné non-schengen lietadlo a fungovali všetky 4 búdky. Takže pri plánovaní nadväzujúcej dopravy s tým treba počítať - Sofia je non-schengen let a ak nebodaj tesne pred tým pristane aj ďalšie non-schengen lietadlo, môže to byť celkom na dlho.

Je to kvôli novým pravidlám ochrany Schengenskej hranice - každému, aj EU/EEA povinne museli skenovať pas v systéme a niekedy čakali na response aj pol minúty, niekedy to zas nechcelo naskenovať a museli to nahadzovať manuálne. Všetci non-EU museli dávať odtlačky a vypisovali im aj nejaké tlačivá s pečiatkami.

0 Citovat

Inak toto Schengen skenovanie je blbosť, taliani na mxp len v ruke pozreli EU občiansky (Non Schengen z kutaisi) a dovi

0 Citovat

To je znama vec,ze italove tu ochranu hranic fakt umi!:-D

0 Citovat

neviem ci to tu uz niekto spominal na fore, ale nevidim to tu na poslednej strane, tak pre info...

od aprila udajne ryanair rusi linku Bratislava - Berlin

0 Citovat

A zpáteční cesta ? :D

https://www.interez.sk/z-bratisl...edium=push

0