1. Fórum
  2. Obecně o cestování letadlem
  3. Změna času odletu - Emirates

Změna času odletu - Emirates

Napsal Šón D. Šíp 2018-01-04T23:31:03+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
4 odpovědí

Rád bych se zeptal, jestli je nějaká možnost zaprvé kompenzace (např. hotel) nebo zjistit další možnosti. Popíšu situaci - přes Cestujlevně jsme koupili letenky Skopje-Záhřeb-Dubaj-Bangkok (a zpět). Dnes mi přišla zpráva od Student agency (která prodej nejspíš zprostředkovává), že byly provedeny změny v rozpisu letů a máme potvrdit, jestli s tím souhlasíme. Konkrétně to pro nás znamená, že strávíme plus 24h v Záhřebu, tj. "uprostřed" cesty - zůstal nám totiž odlet ze Skopje do Záhřebu, ale let ze Záhřebu do Dubaje a dál do Bangkoku se posunul o 24 hodin.. Poradil by nám někdo, jaké jsou teď naše možnosti?

Děkuji mnohokrát!

Zavolal bych na Student Agency - protože ta vám letenku prodala - a sdělil jim že s navrhovanou úpravou itineráře nesouhlasíte a požadujete změnu tak abyste nemuseli čekat +24 hod v ZAG, tzn.

a) aby posunuli i odlet ze Skopje (samozřejmě za předpokladu že ještě nemáte letenky do Skopje jinak si nikterak nepomůžete tak ani tak)

b) pokud k a) nebudou svolní zvážit žádost o storno a plnou refundaci

c) smířit se se změnou a trčet den v ZAG. Že by vám hradili hotel je u nejlevnějších tarifů málo pravděpodobné, u tarifu chyběl palivový příplatek, tudíž je možné že se vám snaží cestu takto "zpříjemnit".

Současně - ještě než jim budete volat - bych se podíval kolik TEĎ stojí letenky do BKK na váš/jiný přijatelný termín z PRG nebo VIE. Třeba zjistíte, že nemusíte poskakovat tři dny po celém Balkáně kvůli úspoře pár stovek. Podle toho co najdete se rozhodněte co se (ne)akceptace změn týče

A o jaké datum se jedná? V první řadě bych ověřil, jestli ten zrušený let ze Záhřebu do Dubaje, případně z Dubaje do Bangkoku na původní datum se normálně v tuto chvíli prodává. Pokud ano, není žádný důvod ke změně

Tam je problém, že Croatia to nelétá každý den. Ale určitě při zrušení segmentu můžeš požadovat kompletní změnu termínu. Takže si posuň cestu na jiný termín, v závislosti s přípojem no :) Ale Záhřeb za to stojí!

Ale změněn byl úsek ze Záhřebu do Dubaje a dál do Bangkoku a to Emirates létají každý den, nebo ne?

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!