Co všechno je třeba vyndat za elektroniku na pás při bezpečnostní kontrole? Píšou notebook, tablet, čtečka, mobil. Ale co třeba powerbanka či kabely? Ja pro jistotu vždycky vyndám všechno a pak to pět minut cpu zpátky do kabely. Když jedu na business trip, tak té elektroniky mívám poměrně dost. A říkám si, zda neni zbytečné vyndávat třeba myš či kabely. Jaké máte zkušenosti? .

Elektronika - bezpečnostní kontrola

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

19 reakcí

Co všechno je třeba vyndat za elektroniku na pás při bezpečnostní kontrole? Píšou notebook, tablet, čtečka, mobil. Ale co třeba powerbanka či kabely? Ja pro jistotu vždycky vyndám všechno a pak to pět minut cpu zpátky do kabely. Když jedu na business trip, tak té elektroniky mívám poměrně dost. A říkám si, zda neni zbytečné vyndávat třeba myš či kabely. Jaké máte zkušenosti?

0

Tablet a notebook ven. Myš, kabely, nabíječky, powerbanka v pohodě vevnitř.

0 Citovat

já se jednou ptala, co všechno mám vyndat a paní řekla, že jen notebook, takže od tý doby nechávám vše (čtečku, nabíječku, mobil, baterky, foťák apod.) v batohu a vyndat to nechtějí... ale je to zkušenost cca 10 letů...

0 Citovat

Taky nechávám nabíječky v příručáku a nikdy nebyl problém.

0 Citovat

Jak kdy, jak kde. Někde chtějí skoro všechno, někde nic.

Kabely a myš ale teda po mně nikdy nikdo nechtěl.

0 Citovat

Ja do jednoho kose hodim notas, fotak,hodinky, penezenku(y), mobil(i), power banku a sacek "kosmetiky". Nabijecky a kabely nechavam v batohu v druhem kosi s dalsima vecma.

Ale zalezi vzdy, kam jedu. Takze nekdy nemam notas atd...

0 Citovat

Dík. Zítra to zkusím.

0 Citovat

Na Seychelloch nechceli vybrať nič. Táto bezpečnostná kontrola predčila zatiaľ všetko.

0 Citovat

Přesně tak, záleží kde. V Asii většinou vůbec elektroniku v zavazadle neřeší včetně notebooku a ani ho tu už nevyndavám a nikdo nic neřekne. Výjimkou je Čína, kde je mega buzerace a chtějí vyndat všechno, naposledy mi tam celej batoh vysypali a všechno 20 minut prohlíželi, takže jsem pak běžel na last call se všemi a věcmi v ruce až do letadla. Stejně tak tam chtějí vidět i powerbanku, tam je pak zajímá její kapacita. To jsem zažil v tý Číně a v Thajsku, jinak to nikoho nezajímalo jinde. Podle mě asi i záleží jaký mají ty rentgeny, protože třeba v Praze na mě hned vyjedou že tam mám notebook a nevidí nic dalšího a mám ho vyndat. Přitom jinde třeba neřeknou ani popel, to znamená že musí mít lepší rentgen, který to asi skenuje ze všech stran, že jim tam notebook nevadí.

0 Citovat

raz za cas chcu, aby som vybral zrkadlovku, kvoli testom na vybusniny.

0 Citovat

Standardně je nutné vybrat všechna větší zařízení, aby neblokovala průchod rentgenu a securiták mohl nahlédnout do zavazadla.

Občas je nutné je i zapnout.

0 Citovat

Mě jde hlavně o kabely, myši, sluchátka, powerbanku, cestovní adaptér a podobnou verbež.

0 Citovat

A co jsi dělal doteď?

0 Citovat

Vsechno vyndal. Což je opruz to pak zase dávat zpátky.

0 Citovat

Ja to vsechno cpu do zip bagu jak tekutiny a jen ho vytáhnu najednou...

ted do TLV to bylo mini dron+baterky+nabijecka, akcni kamera+nahradni baterka, dva telefony, kabely s nabijeckama, fotak+nabijecka, sluchatka

Představa že to lovim po celym kufru nebo nedejbože batohu je dost šílená :D a to i když toho mám půlku po kapsách

0 Citovat

Nehrotil bych to. Noťas vytahuji vždy, zrcadlovku většinou posílám na pás v brašně, ostatní nevytahuji. Většinou když je na security frmol, je u pásu pomocník, který např. když vidí fotobrašnu tak řekne, že je potřeba foťák vytáhnout. Funkčnost foťáku chtěli ukázat jen jednou, notebook jsem ještě zapínat nemusel.

V Asii až tak neřeší elektroniku jako takovou, ale hodně hlídají všechny baterie - v odbaveném zavazadle nesmí být žádné, na velké baterie v příručáku (powerbanky, ale opravdu veliké) jsou nějaké limity... Řeší se to nejspíše kvůli požárů způsobených lithiovými bateriemi - v Asii je mezi lidmi víc toho jejich šrotu a tak i větší nebezpečí...

0 Citovat

PRG a LHR - kabely i myš v batohu ok.

0 Citovat

Já teda vyndavám jen noťas a bag s tekutinama, občas ještě zrdcadlovku s objektivem když vysloveně chtějí. Všechno ostatní zůstává v baťoho. Jediný letiště kde vysloveně prudili byl zatím jen Taškent. Tam my všechno jednotlivě vyndali z baťohu a zkoumali. Koukali do objektivů, fotáku, chtěli zapnout noťas atd... Jinak zatím se mi nikdy nestalo, že by někdo zkoumal powerbanku (mám Xiaomi 20000)

0 Citovat

Kamarád si ze starého Atari vyrobil laptop a protože obsluze rentgenu připadla hromada baterek-"buřtíků" pod klávesnicí podezřelá, musel ho i zapnout. :-D https://www.youtube.com/watch?v=7snQw_sPcF4

0 Citovat

V Mexico City povyndavali a prohlizeli uplne vsechno, jedno po druhem, vcetne harddisku, maleho fotacku, a stihle powerbanky k telefonu. Nakonec nasli vidlicku, tupou a asi 10 cm celkove dlouhou, a na tu se museli jit zeptat nadrizeneho...

0
19 reakcí