Qatar Airways začal spamovat twitter skrz na skrz s dnešní (20.10.) plánovanou akcí.. Dle velkého množství tweetů do všech koutů světa to vypadá na velkou akci  .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Al Maha již otevřený je, byl jsem tam minulý týden. Vypadá to tam pěkně, nabídka jídla a pití mi přišla velmi dobrá

0 Citovat

Prosim o radu, dnes musim nutne koupit 2 letenky pro zname. Praha-Doha-Bankkok a zpet.


Ani oni ani ja nemaji ucet ani u Qatar airways ani u zadny jiny aliance. 


Oni temer nelitaji, takze jim jsou mile vicemene na nic. Mohu si jejich mile pripsat na nejaky svuj ucet a pripadne na ktery se to vyplati nejvice? Pokud nejde pripisovat na jiny jmeno, pak na jaky jejich ucet jim to pripsat? U qatar airways? Bude to mit pro nejaky prinos kdyz vicemene nelitaji?


Omlouvam se, nicmene tlaci me cas a nemam uz moznost tohle nejak vic vyzjistovat. Tak snad tu nekdo bude schopny rychle a strucne poradit. Predem moc diky!!

0 Citovat

Ne.

0 Citovat

V překladu- ty si jejich míle připsat nemůžeš. Klidně jim je ale nech připsat, vždyť to nic nestojí. Takřka nelítají, ale třeba začnou.

0 Citovat

QMILES muze za poplatek prevadet mezi QR FFP uctami ,ale to si musi on spocitat, jestli to dava smysl...

0 Citovat

nedává, co trošku dává smysl je jejich rodinný program, kdy za sporadické lety ženy a dcery dostávám 50% jejich mílí na svůj FFP.

0 Citovat

Predpokaldam, ze kdyz delam 1 rezervaci, tak se vyplati kazdemu z nich zalozit FFP a pripsat to individualne? Jinak diky za rady!

0 Citovat

Především, číslo členství ve FFP jde k rezervaci přidat i později (a tuším, že to jde i k již proletěnému letu), takže není potřeba to hrotit během nákupu. 

Každopádně, pokud létají max 1x za rok a ještě v nenjnižším tarifu, je to zbytečná práce a akorát je bude QR spamovat. 

0 Citovat

Členství je třeba založit před letem. Nárok na připsání mil za let lze i později. 

0 Citovat

Prave som kontroloval rezervaciu s Qatarom a vyzera to, ze zacinaju z Prahy lietat namiesto 787 s A350. Neni to prva pravidelna A350 do Prahy?

0 Citovat

kubinho napsal(a):

Prave som kontroloval rezervaciu s Qatarom a vyzera to, ze zacinaju z Prahy lietat namiesto 787 s A350. Neni to prva pravidelna A350 do Prahy?

Ano, to je!

0 Citovat

Nechcem strasit, ale ja to vidim od dnes v rezervaciach pocas vacsiny roka na "downgrade" v Prahe na A330-200 aj na poobednej linke :/ ...trosku rozmyslam co dalej, po dlhej dobe ked deti trosku odrastli ideme na dovolenku na SEZ a preto som kupil C aby sme si to uzili uz po ceste. Z povodnych B787/A332/A332/A320 mame dnes zrazu A332/B772/B772/A332 ( keby aspon ten B777-200LR z DOH na SEZ je QSuites, ale aj to vyzera na stare usporiadanie sedadiel... )

0 Citovat

podle článku je ta A350 jenom na únor, což se samozřejmě může natáhnout ... :) https://zdopravy.cz/qatar-airway...350-39283/

0 Citovat

Prosím o radu, asi jsem se probrala dost pozdě, ale již 2 krát jsme s manželem letěli s Qatarem, a nějak jsem nepobrala sbírání leteckých mil...asi to nejde registrovat zpětně, že? 

0 Citovat

Většina leteckých společností požaduje registraci do bonusového programu před uskutečněním letu. Pak lze připsat míle i zpětně. Jak Quatar konkrétně nevím. Ale zkusil bych požádat i tak, třeba něco dají. 

0 Citovat

jarkasvecova napsal(a):

Prosím o radu, asi jsem se probrala dost pozdě, ale již 2 krát jsme s manželem letěli s Qatarem, a nějak jsem nepobrala sbírání leteckých mil...asi to nejde registrovat zpětně, že? 

zaregistrovat sa do ich programu:  https://www.qatarairways.com/en/...efits.html


 dostanete  cislo  FFP a  potom poslete  email na "Membersvc@qmiles.com" , subject  napr:  "claim miles" a v emailu date vsetky udaje k letenkam: PNR, etix cislo, vase FFP, kopiu boarding-passov pre kazdy segment


a pozrite sa na ich webe na Qcalculator,aby ste vedeli do coho idete...  napr. na spiatocnu letenku v economy Praha-Sydney potrebujete 159.500 Qmiles :-) 

0 Citovat

Díky moc!

0 Citovat

Nedajte sa odbiť, že pri občasnom cestovaní vám tých pár míl aj tak na nič nebude.. za zaregistrovanie nič nedáte a niekedy...možno... Mne sa podarilo za 7.500 míl na TA  Miles  and smiles( čo je v podstate nič ), kúpiť letenku UA HNL - SFO za doplatok 5.04 €...

0 Citovat

mispi napsal(a):

Nedajte sa odbiť, že pri občasnom cestovaní vám tých pár míl aj tak na nič nebude.. za zaregistrovanie nič nedáte a niekedy...možno... Mne sa podarilo za 7.500 míl na TA  Miles  and smiles( čo je v podstate nič ), kúpiť letenku UA HNL - SFO za doplatok 5.04 €...

  u Star aliance je to trochu ine...  jeden znamy pred asi rokom kupoval oneway business award na webu United na trase:  Beirut - Istanbul - Frankfurt - Chengdu - Kathmandu za 35.000mil + 50usd


u Qataru je to zbieranie mil na awardy nezaujimave, to je moj subjektivny nazor,  Pred  "devalvaciou" , ktora bola v maji 2018, tak to malo zmysel..     


ak nemate status a zbierate mile a zacinate od nuly, tak napr. za  najlacnejsiu letenku v tarifu economy-promo  PRG-BKK  dostanete cca 3000 Qmiles,  ale na award   letenku v economy PRG-BKK  potrebujete  125.500 Qmiles!!    v roku 2018 ( do maja)  stacilo na tuto trasu PRG-BKK  70.000 Qmiles a po devalvacii, ktoru urobily zo dna na den,uz je nutnych tych 125.000 qmiles,,,, 

0 Citovat

Já si za ty míle vždycky nakoupil v Doha v duty free....

0 Citovat

Nevím jak u Qataru, ale běžně se za míle dají pořídit i neletenkové věci, na které stačí i relativně malé množství mil. Třeba u Skyteamu se dá relativně štědře kreditovat k Aeromexico (počítá v kilometrech místo mil) a za 4000 mil se dá koupit třeba 3chodový menu v Hard Rock Café v Praze (nebo kdekoliv jinde). U StarAlliance se to třeba dá hodit k United, kde za násobky 900 mil se dá koupit voucher v násobcích 5 USD (třeba na Ebay, Uber, Wallmart atd...). Takže rozhodně míle za long hauly má smysl si někam přidat.

0 Citovat

China+HKG,

https://www.qatarairways.com/en-...alert.html

0 Citovat

matej15 napsal(a): Třeba u Skyteamu se dá relativně štědře kreditovat k Aeromexico (počítá v kilometrech místo mil) a za 4000 mil se dá koupit třeba 3chodový menu v Hard Rock Café v Praze (nebo kdekoliv jinde).
Na chvilku jsem se zaradoval, že se konečně zbavím necelých 5000 mil z OK+, co mi v létě končí. A marně. Nikde to tam nevidím.

0 Citovat

Kde nevidíš?  Ten poukaz u Aeromexico nebo cokoliv použitelného u OK+? OK+ je jako jeden z mála programů fakt k ničemu. Jedině, že by se ti to nějak podařilo převézt se ztrátou k nim, pak se tam dají vzít i poukazy od 3000 mil. 

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Kde nevidíš?  Ten poukaz u Aeromexico nebo cokoliv použitelného u OK+? OK+ je jako jeden z mála programů fakt k ničemu. Jedině, že by se ti to nějak podařilo převézt se ztrátou k nim, pak se tam dají vzít i poukazy od 3000 mil. 

Aha, poukaz je od Aeromexiko. Nabyl jsem bláhové naděje, že je to SkyTeam-wide :D Mrknu na možnosti převodu k Mexiku. Jinak mi chybí necelých 200 mil na salónek. Něco mi říká, že propadnou :-D

0