Qatar Airways začal spamovat twitter skrz na skrz s dnešní (20.10.) plánovanou akcí.. Dle velkého množství tweetů do všech koutů světa to vypadá na velkou akci  .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

toz zadna hitparada od sohaju katarskych

0 Citovat

No ako pani? Podaril sa vam niekomu u katarcov refund ci je to marne?

0 Citovat

já mám nějaké rezervace s Qatar přes bravofly, u několika jsem chtěl s Qatarem dohodnout vystavení jejich voucheru +10%, ale prý to u rezervací přes OTA nejde a že budou bravofly refundovat cash (prý do 1-2 měsíců).

0 Citovat

Podařilo (přes Student Agency) a dokonce jsem ho i dnes na infolince úspěšně využil. Stačilo jen 60 min. diktování požadovaných informací po telefonu. Jestli touto rychlostí QR řeší ty statisíce/milionů refundací a nových rezervací po telefonu, potěš koště.

0 Citovat

Prosím máte někdo zkušenost s pobočkou v Praze? Dá se s nimi komunikovat i v ČJ? Děkuju.

0 Citovat

nedaří se mi to, mají dvě česká čísla, obě se chovají stejně divně, někdy zvoní a nikdo to nebere, a někdy mne to přesměruje na centrálu, kde se dá jen anglicky, jedinou výhodou je, že se to bere jako klasický hovor na českou pevnou linku. Český office je dostupný na mailu prgagencysupport@cz.qatarairways.com , ale telefon asi neberou a mají ho přesměrovaný.

0 Citovat

Moc děkuju za odpověď, mě to právě taky přesměrovalo, neumím zas tak výborně anglicky. Děkuju, zkusím e-mail.

0 Citovat

dnes mi Qatar poslal toto, tak uvidime, dam potom vediet,,,,


Dear Mr. xxxxxxxxx,

Greetings from Qatar Airways Support.

We apologize for the delay in replying to you and appreciate your patience.

This is to confirm that your refund request sent for booking reference XXXXXX has been processed.

We have refunded a total of CZK xxxxx to the card you made your purchase with, which should reflect on your account in a couple of days.

Please note that it may take up to 28 days for the amount to appear on your account statement.

In the unlikely event that your refund is not credited after 28 days, please feel free to contact us by replying to this email, and we will initiate an investigation with the card company.

Thank you for taking the time to communicate with us.

0 Citovat

Super. Už víš, jakou část (v procentech) z původní ceny letenky ti budou refundovat?


Já dneska objevil tuto stránku, kde mají seznam měst a letišť, kde momentálně lítají: https://www.qatarairways.com/en/...pdate.html


Já mám let do Tokia na letiště HND, které v seznamu není. Nicméně ve správě rezervace stále vidím let jako confirmed. Na stránkách QR se dá ověřit, zda je let v provozu. Nicméně to jde jen snad 5 dní dopředu. Na těch 5 dní tam ovšem let DOH-HND najít nejde. Pokud by let nakonec zrušili bylo by to nejlepší, ovšem otázka potom je, jak dlouho čekat než začít něco vyřizovat.


Let mám v půlce května, takže asi koncem měsíce mi nezbude nic jiného než jim zkusit zavolat. Nejsem si jistý jestli po mailu bychom se dobrali nějakého výsledku. 

0 Citovat

toncek napsal(a):

Super. Už víš, jakou část (v procentech) z původní ceny letenky ti budou refundovat?


Já dneska objevil tuto stránku, kde mají seznam měst a letišť, kde momentálně lítají: https://www.qatarairways.com/en/...pdate.html


Já mám let do Tokia na letiště HND, které v seznamu není. Nicméně ve správě rezervace stále vidím let jako confirmed. Na stránkách QR se dá ověřit, zda je let v provozu. Nicméně to jde jen snad 5 dní dopředu. Na těch 5 dní tam ovšem let DOH-HND najít nejde. Pokud by let nakonec zrušili bylo by to nejlepší, ovšem otázka potom je, jak dlouho čekat než začít něco vyřizovat.


Let mám v půlce května, takže asi koncem měsíce mi nezbude nic jiného než jim zkusit zavolat. Nejsem si jistý jestli po mailu bychom se dobrali nějakého výsledku. 


Mám to tak nejak podobne.

Vie-Doh , a Doh- Hnd ale na koniec Júna.

V rezervácii je všetko confirmed, ale momentálne ani jeden s týchto letov neoperujú. 

Tiež čakám či tie lety náhodou nezrušia sami i keď je to ešte relatívne ďaleko a možno sa bude dať už na prázdniny cestovať.

Každopádne ďalšia možnosť už je asi len voucher, a o ten stačí požiadať telefonicky do 3 dní pred odletom.

Keby som chcel refund tak netuším kolko by mi vrátili v najlacnejšom tarife..

Tiež to začnem riešiť tak 2 max 3 týždne pred odletom, alebo ak bude teda jasné že sa cestovať dať nebude tak možno skôr.

0 Citovat

Tak jsem dnes volal Katarcům. Operátorka mi zopakovala prakticky všechny možnosti, co mají uvedeny na webu. Co mě překvapilo je informace, že v případě přebookovaní stejné trasy na pozdější termín se neuplatňují žádné poplatky ani v případě, že letenka na pozdější termín je dražší. Čili pro ty, kteří můžou letět později si myslím, že to není špatná nabídka.


Operátorka samozřejmě tlačila voucher, ale full refund je možný - vrátí plnou sumu zpět. Ovšem čekačka na peníze cca 3 měsíce :-( Což už se mi zas tak nelíbí. Nicméně měl jsem za to, že refund je potřeba dohodnout přes telefon, ale operátorka mě opět odkázala na web ať si žádost o refund vyplním tam.


Takže I když na peníze budu čekat 3 měsíce asi do toho půjdu, protože využití voucheru je v mém případně nyní značně nejisté. 

0 Citovat

A kam si volal?  Na Českú linku či do Qataru?  Let ti teda zrušili, alebo pomenily?  Lebo inak by asi možnosť refundu nebola či?

Aj tá možnosť bez doplatku vyzerá zaujímavo... no uvidím čo ja poriešim o mesiac.


0 Citovat

Volal jsem na české číslo, ale automaticky přepojeno na nějaké jejich call centrum, takže asi Qatar. 


Let je předpokládám zrušený nebo bude zrušený. Nelze ho vyhledat nikde podle čísla i na svých stránkách mají, že momentálně lítají pouze na NRT letiště - já mám lety na HND.  Ovšem v manage my booking stále svítí rezervace jako confirmed. 


Podle toho co mají tady: 

https://www.qatarairways.com/en/...pdate.html

Já tomu rozumím tak, že na výše popsaná řešení situace mají nárok všichni, kdo mají let s odletem do 30.9.2020 a jsou nějak ovlivněni současnou situací. Ale určitě bych si to ověřil přímo s nimi pro tvojí konkrétní rezervaci. 




0 Citovat

Práveže ja som to pochopil tak, že sa to vzťahuje na všetky rezervácie do toho 30.9.

Ale na refund je nárok iba v prípade, že je niektorý let zrušený, alebo posunutý.

Pokiaľ lety normálne operujú tak je možný rebook s prípadným doplatkom, alebo voucher.  (ten doplatok možno odpúšťajú keď to povedala)

V mojom prípade zatiaľ lety ktorými mám letieť nepredávajú do konca Mája.

V Júni ich zatiaľ majú v predaji. Je možné, že ich budú lietať. V tom prípade by refund nemal byť možný. Ale pokiaľ by Japonci neotvorili do leta hranice tak pochybujem že tie lety spustia aby lietali prázdne. 

Nechám sa prekvapiť čo sa všetko udeje za cca 5 týždňov a podľa toho sa nejak zariadim.


0 Citovat

Tak som dnes pri náhodnej kontrole rezervácie zistil že uz nám QR pomenil lety.

Lety VIE-DOH a DOH-HND sú zrušené a namiesto toho vidím VIE-DOH a DOH-NRT.

Odlet sa nám posunul o 5 hodín skôr ako pôvodne, celková doba letu sa natiahla so 16:40 na 17:40 hod. Prílet je o 3 hod skôr ako na pôvodných letoch.

Žiadny oficiálny mail o zmene zatiaľ od nich nedorazil. Ale pokial im tú zmenu neodsúhlasím tak by mala normálne ako jedna s možností byť aj moznosť refundu, alebo sa mýlim?

Je to až 30.6. takže ešte je dosť času na riešenie, ale i tak moc neverím že sa už vtedy bude dať cestovať mimo EÚ za nejakých rozumných podmienok.

0 Citovat

Zdarec, tak taky posílám update mých peripetií. Dubnový odlet směr Cookovy ostrovy jsem se nakonec rozhodl přesunout. Jako první alternativu jsme zvolili odlet v říjnu, ale samozřejmě všechny nejlevnější letenky už byly vyprodané a doplatek za letenky by činil nějakých 17k/osoba, poplatek za přebookování gratis. Ale paní komunikující po emailu dodala, že pokud bych našel vyhovující spojení s odletem do 30.9., rozdíl v ceně letenky účtovat nebudou. Vše tedy přerezervováno a potvrzeno na polovinu září. Bezva!

Dnes mi však přišel mail o zrušení letů PRH-DOH-AKL (zpáteční let AKL-RAR platí), to samé platí pro cestu nazpět. Důvodem je níže uvedené:

We’re sorry to let you know that your flight for above mentioned PNR is no longer operating due to government and health authority regulations in place because of the current COVID-19 situation across the globe.

Na webu QR v MMB ovšem uvedené lety vidím jako Not Confirmed, ne Cancelled. Takže jsem email opět přeposlal do pražské kaceláře s dotazem, co s tím. O reakci se zase podělím.

Co tedy prozatím říct? Ještě 6 dní před původně plánovaným odletem 22. dubna nebyl náš let "Cancelled". A nyní, cca 4,5 měsíce před nově naplánovaném termínem odletu mi přijde oznámení, že naše lety byly zrušeny :). Teď si čtu zprávu, že od září QR bude z PRG létat A330 2x denně. https://zdopravy.cz/qatar-airway...nek-48347/

Možná QR už ví něco, co ještě nikdo další :)... Anebo nás raději vyškrtnou z letu a volná místa prodají za plnou, nedotovanou cenu někomu, kdo je ochoten plnou částku za V class zaplatit :). Sorry za možná úsměvné spekulace, ale prostě to nechápu.

0 Citovat

Smutná nepřekvapivá realita dnešní (a zřejmě i budoucí) doby :-(. Snad vám to nějak po vyždímaných nervech nakonec dopadne.

0 Citovat

Ja sa snazim byt nejako tak optimista a dufam ze nam letenky na SEZ katarci v pohode prebookuju niekedy na november a rovnako dufam ze nedorazi druha vlna. Do refundu sa mi stale vobec nechce nakolko tam mame v letenkach dost penazi a nerad by som sa dostal do situacie ze budeme mat zrusene letenky a peniaze za mozno raz dorazia na ucet...lebo este som nepocul o nikom kto poziadal o refund a ma peniaze na ucte. Btw, mame letiet PRG-DOH-SEZ 26.6. a v appke to mam stale confirmed aj ked tie lety su zrusene a mozno zacnu lietat od 1.7. ...skoro rovnaky pristup ako ked som pisal do cestovky ze co s tym ubytkom na SEZ, ci to vieme nejako posunut, voucher a podobne a oni sami navrhli ze nam v tejto situacii vratia "nevratnu zalohu"...a do troch dnov bola cela naspat na ucte.

0 Citovat

Tak ja s tým refundom budem tiež čakať asi až pokiaľ bude isté, že sa nebude dať cestovať. Teraz som niekde zachytil, že hranice EÚ by sa v polke Júna mali otvoriť. Ale zase neviem či vôbec,alebo za akých podmienok sa bude dať vstúpiť do Japonska a potom sa zase vrátiť na Slovensko. ( čo paradoxne vnímam ako väčší problém podľa vyjadrení našich politikov ).

Pokiaľ sa bude na obidvoch stranách uplatňovať podmienka buď karanténa, alebo testy , tak zase platiť 300€ pre 2 osoby asi nebudem ochotný.

No a ďalšia vec bude ako, a či budú fungovať v Japonsku atrakcie a služby.

Prebookovanie možné nebude , lebo priateľka a asi ani ja si nemožem zobrať kedykoľvek 14 dní voľna.

Voucher nás zase bude podvedome stále tlačiť niečo kúpiť len aby neprepadol.


No a ešte k tomu nám po včerajšom relatívne miernom posune časov letov ktoré už mi boli aj oficiálne oznámené som dnes pri kontrole rezervácie zistil, že lety opäť pomenili, a z 18 hodinovej cesty mi spravili 34 hodinovú s 19 hod. stopoverom v Dohe a tým pádom skrátenie pobytu v Japonsku o 1 deň.

Toto mi zatiaľ oficiálne neoznámili, ale pokiaľ by to tak ostalo tak to nebudem ochotný akceptovať.  Takže potom by ten refund pripadal ako najlepšia možnosť i keď to bude trvať aj 3 mesiace.

Takže čakám čo bude a riešiť to začnem najskôr začiatkom Júna. 

Takže asi tak.

0 Citovat

Tak sa zdá, že QR to vyriešili za mňa. Dnes ráno prišiel od nich mail že lety sú zrušené s možnosťami voucher+10% , alebo refund.

No a keďže voucher pre nás nič nerieši voľba bude jasná.

Škoda ,lebo sme sa veľmi tešili.

Takže toto leto pravdepodobne strávime v Slovenských luhoch a hájoch, lebo po vyjadrení kohosi s EK že EK bude proti selektívnemu otváraniu hraníc čo by v preklade znamenalo , že buď budú môcť prísť všetci, alebo nikto nejak prestávam veriť,že sa hranice otvoria v dohľadnej dobe.

0 Citovat

tak dnes mi tiez prisiel na mail "QATAR AIRWAYS – Flight Cancellation Notice"

Otazne je ako si predstavuju ten refund a kolko im to bude trvat...

Ja som v zivote dost rozhodny clovek, ale tentokrat ozaj neviem co vybrat. V podstate na dovolenku by som isiel rad, ale na druhu stranu ci sa vobec bude aj na jesen dat, pripadne ake budu obmedzenia. Nehladiac na to ze sa mi urcite moc nebude chciet po navrate absolvovat pripadna 14-dnova karantena, tak sa mi v lepsom pripade moc nechce letiet v C s ruskom, pripadne v rukaviciach a este nebodaj zeby ma to iste cakalo na SEZ v 5 hviezde...

Ked to vsak refundujem, je vo hviezdach kedy pridu naspat peniaze a podla vsetkeho C na SEZ za taku cenu ako som bookovat uz tak lahko nezozeniem.

0 Citovat

Tak aj mňa to hnevá že to takto dopadlo. I keď ja mám len economy. Ale tešili sme sa...

Tiež sme kupovali za celkom fajn cenu ktorá už dlhšie byť nemusí.

Ale pôjdem do toho refundu i keď to vrátenie môže trvať aj štvrť roka. Vrátiť by mali všetko lebo nevidím dôvod prečo nie.

Tiež nechcem absolvovať karanténu po návrate,alebo ktovie čo si ešte dovtedy na nás vymyslia. (platiť si testy a podobne)

Bohužial tento rok sa to celé serie...a vidím to v ideálnom prípade na nejakú víkendovku po Európe na Jeseň, alebo až niečo na Vianoce ak sa to všetko nejak utrasie a budú už zaužívané nejaké pravidlá.

Teraz sú informácie každú chvilku iné, a už ma to popravde ani moc nebaví stále sledovať a rozmýšlať čo bude.



0 Citovat

asi to tu někdo rozvede, možná k tomu bude i článek, ale asi to bude rychle pryč: Qatarci rozdávaj 100 000 zpátečních letenek pro doktory a sestry.

https://www.qatarairways.com/en/...MALL763390

0 Citovat

1st come 1st serve basis, registrace se otevrou od 23:00 ceskeho casu, platite "pouze"taxy, jeden zdravodnik/pharmacist plus jeden spolucestujici, vsak cist umite. Zjistil jsem ale zajimavou vec, GMT je ted v lete o hodinu min jak cas v Londyne. Furt se clovek uci.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

 platite "pouze"taxy

No ak tam budú ceny ako sme mali my...

50€ letenka , 400€ taxy :)

Priateľka je sestrička tak možno skúsim.

0