Iran Air

Napsal Lukáš Horák 2018-02-12T19:08:35+01:00 ve fóru Letecké společnosti
9 odpovědí

Iran Air bude od LLŘ létat jednou týdně z Teheránu do Budapešti s A300-600. Cenově to asi nebude žádná hitparáda, letenky na mezinárodních trasách mají hodně drahé. 

Zdroj: https://www.routesonline.com/new...on-in-s18/

Zpátečka Frankfurt - Teherán u nich stojí cca 16 tisíc, Milán - Teherán 12,5 tisíce, reálně to z té Budapešti vidím na cca 10 tisíc.

Osobně bych byl radši, kdyby se do Íránu dostal třeba Wizz Air ;-)

Dobrý den,

potřebuji rezervovat letenky z Teheranu do Kermanu.

Linku Teheran Kerman pravidelně obsluhují společnosti Mahan Air a Iran air.

Váš rezervační systém neumožní rezervaci na tyto lety.

Děkuji za vysvětlení.

Není možné jakékoliv lety v Iránu rezervovat z České republiky přímo. Musíte se obrátit na jakoukoliv iránskou cestovní kancelář , ti vám to zařídí, ale vezmou si poplatek. Jinak já vám mohu najít ještě lety od jiné společnosti na airplaneticket.ir, je to jen v perštině, ale když mi řeknete přesně datum, tak se vám podívám, ale nejde to moc dopředu. Jinak je to zbytečné to rezervovat předem, pokud nejedete na jejich Nový rok 21.3. Můžete koupit až při příletu. Jen  nezapomeňte, že IKA je pouze pro mezinárodní lety, vnitrostatni létají z Mehrabadu asi hodina od sebe. Takže pokud přiletíte na IKA můžete tam hned koupit let do Kermánu, mají tam budky , ale pak se musíte přesunout na druhé letiště. A samozřejmě musíte platiti v riálech.V každé cestovní agentuře v Tehránu a kdekoliv jinde lze potom letenky rovnou koupit. navíc Kermán není tak v médě, myslím, že to nebude problém.

Dívala jsem se vám, létá vám tam pět společností a minimálně 5 letů denně, někdy i víc, záleží , jaký den chcete letět.

Jinak Mahan Air má web i v angličtině velice přehledný.

Na destinia.com se dají letenky od Mahanu koupit, ale nevím, jak to vychází cenově oproti nákupu přímo v Iránu. Netuším, jaký je teď kurz riálu na místě, oficiální kurz je samozřejmě nevýhodný. 

Kurs byl v březnu asi 150000 rialů za euro, to dostanete v jakékoliv směnárně i na letišti. Letenky z Tehránu do Kermánu jsou kolem 2 milionů, pokud budete kupovat v Iránu Na airpanet ticket .ir jsou ceny na pondělí od 2 do 5  milionů. Čím frekventovanějsí destinace a větší konkurence tím, levnější letenky.  Jen bohužel stav letadel je kvůli embargu dosti žalostný, naposledy spadlo letadlo loni z Teheránu do Jasuje od společnosti Aseman Air. Já se normálně v letadle nebojím, ale letos z březnu z Birjandu mi moc dobře nebylo.

Dva tyzdne dozadu bol kurz 1€  = 154 000 rialov

Hlavne sa určite neoplatí kupovať letenky takto dopredu, ale až na mieste. Letenky za vás kúpia kľudne aj  v hoteli, kde budete bývať. Cena pri nákupe na mieste je cca 4 krát nižšia než takto dopredu.

Trasu budú tiež pravdepodobne operovať aj nejaké mieste aerolinky takže možností odletu na každý deň bude dosť. 

@Jano 

Psala jsem pánovi , kolik společnosti tuto trasu dělá a nabídlu mu, že mu to najdu a pak si to koupí, tak si to snad přečte. Napsala jsem mu i ceny co jsou na dnes, pokud to koupí přímo na místě.

Letenku  si budu rezervovat až na místě  což je asi  nejednoduší řešení . 

Jinak děkuji za informace.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!