Ahoj,asi před 14 dny jsme s kamarády letěli z Prahy do Bangkoku (akce s FlyDubai někdy z podzimu z tohoto webu). Jeden náš spolucestující byl Ukrajinec. Předem jsme věděli, že na místě bude na rozdíl od nás muset zaplatit za Visa on arrival asi 50USD. Když ale šel odložit zavazadlo (online chekin byl proveden předem), snaživá úřednice na přepážce po něm chtěla pasovou fotku, že bez ní ho do Thajska nepustí. Běžel tedy přes celé letiště k údajně jedinému automatu na fotky a ten byl mimo provoz. Po další asi hodině diskuze s úřednicí, kde padali všcné argumenty jako:-pokud chtějí na imigračním fotku, bude tam automat na fotky-máme 9 hodin přestup v Dubaji, tam jistě také bude automat na fotkybyla stále neoblomná s tím, že prý může dostat nějakou pokutu. Ještě jsme zkusili argument, že pokud bude problém, náš spolucestující řekne, že fotku ztratil až poté, co ji dotčené úřednici ukázal.No, výsledek byl, že ho do letadla nepustila a chudák si musel koupit novou jednosměrnou letenku na další den(jejíž cena se bohužel té původní akční moc nepodobala, ale když si plánujete půl roku dopředu volno, už to pak moc neřešíte)Po příletu do BKK jsme my a následně náš kamarád viděli vedle imigračního automat na fotky. Moc nechápu, k čemu tam byl, když každá imigrační budka měla digitální kameru a každého fotí digitálně a nikdo žádnou papírovou fotku nechce.Dotazy na zkušenější:-měla ta paní na letišti vůbec co kontrolovat nějaké náležitosti, když měl online checkin a jen odkládal baggage?-vzhledem k tomu, že ta paní za přepažkoun očividně operovala se zcela nepravdivou informací o nutnosti mít fotku, na základě které mu způsobila nemalou škodu, je nějaká šance domáhat se někde odškodného? Případně na kom? Téměř jistě šlo o zaměstnance pražského letiště, ale v tu chvíli dle mého názoru vystupovala jako zástupkyně FlyDubai. .

Znemožnění využití letenky letištní úřednicí

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

73 prispevku v prevazne vetsine stoji na strane Menzines Aviation a letistni urednici ,ktera jen strikne vyzadovala predpis , kdyby tato urednice mela trosku lidsky pristup tak ten dotycny letet mohl , ( nakonec se pise ze ten druhy ho pustit chtel )ona samotna neriskovala v podstate nic , protoze by tezko nekdo mohl dokazat ,ze fotku nemel , takove veci jsou vzdycky o lidech a pokud je tam jen spetka nadeje ( jako ze v te anglicke verzi toho predpisu mozna je ) a mel bych penize na spickoveho pravnika ,tak bych sel do soudniho sporu s Menzines Aviation a s tou letistni urednici, uz jen treba proto ji zneprijemnit zivot behanim po soudech a muzete mi tu nadavat jak chcete ,hezka ukazka toho , kdy urednik vidi slepe jen predpis

0 Citovat

tyrol_gangster napsal(a):

tvl ja vim ze jsem psal ze uz nebudu reagovat, ale to se fakt neda :-D vzdyt jde o elementarni logiku, na kterou tady reagujete zesmesnovanim. eremi zcela spravne sam pises "fotka je požadavek pro občana Ukrajiny pro získání visa on arrival v Thajsku" ale to neni totez jako pozadavek pro vystup z letadla na mezinarodni letiste v Thajsku, takze z jakeho titulu se z toho stal pozadavek k odletu z Prahy? Pokus o humor s Porosenkem a Thajskym kralem super, ale unika vam porad ze teta nemusi volat vubec nikam, uplne staci kdyz si prestane hrat na Thajskyho imigracniho urednika a hledat v psanem textu neco co tam proste neni. Teta ma kontrolovat visa requirements tzn. jestli ten clovek potrebuje mit s sebou viza, pak je samozrejme logicke ze staty pozaduji po aerolinkach lidi bez nich nepoustet na palubu. Pokud ale na prvnim radku ma napsany ze si je muze ten clovek obstarat az po priletu - jakou pravni oporu ma zjistovat cokoliv dalsiho? Tech 2000 Bahtu musim tete ukazat taky, i kdyz treba v zemi odkud letim nejdou vymenit?

Já nevím, ale být Tebou procvičím angličtinu. Pasová fotka je požadavek pro zisk visa on arrival a pokud jí nemá, tak nesplňuje podmínky pro vstup do země. Toť vše, dál není třeba nic řešit.

Zkus začít s tou elementární logikou Ty, není ničí povinností zjišťovat, kde je a kde není budka atd, prostě ukaž fotku, toť vše, pokud nemá, může se stát, že jej nepustí do země, jde to za leteckou společností a je jejich povinností dopravit ho zpět do země původu. Pokud Ti pořád uniká o co tu jde, tak je to zbytečná debata. Ženská si akorát plní svoje pracovní povinnosti. A ano, pokud by na to došlo, tak by mohla kontrolovat i ty prachy.

Jednoduše už proboha pochop, že to, zda jsou splněny podmínky pro zisk VOR kontroluje už ženská v Praze.
0 Citovat

mikir napsal(a):

73 prispevku v prevazne vetsine stoji na strane Menzines Aviation a letistni urednici ,ktera jen strikne vyzadovala predpis , kdyby tato urednice mela trosku lidsky pristup tak ten dotycny letet mohl , ( nakonec se pise ze ten druhy ho pustit chtel )ona samotna neriskovala v podstate nic , protoze by tezko nekdo mohl dokazat ,ze fotku nemel , takove veci jsou vzdycky o lidech a pokud je tam jen spetka nadeje ( jako ze v te anglicke verzi toho predpisu mozna je ) a mel bych penize na spickoveho pravnika ,tak bych sel do soudniho sporu s Menzines Aviation a s tou letistni urednici, uz jen treba proto ji zneprijemnit zivot behanim po soudech a muzete mi tu nadavat jak chcete ,hezka ukazka toho , kdy urednik vidi slepe jen predpis

Jasně Mikir o co by ses soudil, že jsi neměl něco, co jsi mít měl? To by jsi jim to nandal. Byl jsi vůbec někdy u soudu, víš, co to obnáší a jak to funguje? Ono to není tak jednoduchý jako ty velkohubý prohlášení, co tu hážeš.
0 Citovat

Eremi souhlasim naprosto s tyrolem , je snad nekde v tom textu napsano kde si ji ma opatrit ? On ji jen musi mit potom a ne v Praze . vetsina tu argumetuje tim ze letecka spolecnost pak musi toho dotycneho prepravit zpet na vlastni naklady , dobre , prepravi ho zpatky a nema snad pak moznost po nemz zpetne chtit uhradit ty naklady ? ,kdyz se prokaze jeho zavineni ?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Sorryjako, ale to co tady dovozuješ je absurdní hypotetizování vs. realita každodenní operativy. Kdekdo tady nadává (z neznámého důvodu i sprostě) obsluze přepážky odbavení, ale že má někdo letenky půl roku a mezitím si není schopen udělat "domácí úkol" , nad tím se nikdo nepozastavuje.

Nenadávám obsluze. Stejně tak jako souhlasím s tím, že si měl udělal onen "domácí úkol". Na druhou stranu, ono nařízení hovoří jasně - "make full use of IATA's Timatic database and consult the public authorities" - to, jestli takové ověření bude dělat teta na check-inu nebo manažer někde v Dubaji se svým týmem týden předem je mě, jako zákazníkovi úplně jedno. 

Prostě je tam dovětek o tom, že "and consult the public authorities", takže je evidentní, že se aerolinka nemá spoléhat pouze na Timatic, přece jen i tam to zadávají lidé a ani ti nejsou neomylní.

Takže, podle mého názoru, pokud se mu podařilo získat vyjádření od Thajské ambasády o tom, že není potřeba fotku (a tedy info v Timaticu nebylo aktuální/správné) a aerolinka tedy nesplnila onu povinnost uloženou EK, mohl by se zkusit domáhat náhrady škody.

0 Citovat

Eremi u soudu jsem byl nekolikrat a predstav si ze jsem i vyhral spor s docela velkou firmou v Irsku ,. jiste chapu ze ceske soudnictvi je ponekud nekde jinde ..

0 Citovat

tak ja som naposledy riesil VOA  s prestupom do Uzbekistanu v roku 2011. Tie som nemohol prist do Uzbekistanu len tak, ale potreboval som invitation letter. Takisto to bolo v timaticu. A tiez by som mohol povedat, ze v Moskve na letisku si to vytlacim, vsak mam to v telefone.

@mikir - aerolinka to nebude vyzadovat, lebo to, ze tam ten clovek doletel, tak to je ich vina. Rovnako ako keby si priletel do USA a by ta nepustili na americku podu. To sa asi stava najcastejsie. Na naklady leteckej spolocnosti domov.

@David - vsak na strankach thajskeho konzulatu v Kyjeve pisu, ze chcu fotky. Tak neviem co by chcel vymahat. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Eremi souhlasim naprosto s tyrolem , je snad nekde v tom textu napsano kde si ji ma opatrit ? On ji jen musi mit potom a ne v Praze . vetsina tu argumetuje tim ze letecka spolecnost pak musi toho dotycneho prepravit zpet na vlastni naklady , dobre , prepravi ho zpatky a nema snad pak moznost po nemz zpetne chtit uhradit ty naklady ? ,kdyz se prokaze jeho zavineni ?

Az poletite do USA, tak zkuste na prepazce argumentovat tim, ze si Estu udelate behem mezipristani ve FRA. Je to preci jen otazka nekolika minut. A nikde neni napsano ze tu Estu musite mit pred odletem z Prahy. 

Ne nema. V Timaticu je to jednoznacne napsano a handlingova spolecnost se tim musi ridit. Prave proto je to tam jednoznacne napsano. 

Letecka spolecnost pak proste posle handlingove spolecnosti fakturu s datem splatnosti. 

0 Citovat

They must have a confirmed return/onward ticket with a departure within 15 days from arrival date, 1 recent passport photo and at least THB 10,000.- per person (or THB 20,000.- per family). Their passport must contain at least 1 unused visa page.

1. Není napsané kde, což znamená že to můžou chtít po něm vidět 1. v BKK při příletu , 2. mohlo by se stát při přestupu v Dubaji a za 3. v Praze při check-in !  A jako pro mě by to znamenalo že už v Praze to nejspíše budou chtít kontrolovat. 

Ano, dalo by se polemizovat nad touto větou: Nationals of Ukraine with a normal passport traveling as tourists can obtain a visa on arrival... tak jinak: můžou získat vízum při příletu. Ale pokud je dále psáno ( výše ) že musí mít potvrzený odlet do jiné země/zpátečku v rámci 15 dnů, 1 foto a nejméně 10 000,- THB tak snad každému logicky uvažujícímu člověku dojde, že to už asi v Praze budou chtít po něm.  

0 Citovat

eremi: "může se stát, že jej nepustí do země" (kvuli fotce) tohle podle me jednoduse neni pravda a jen radim tazateli, aby si to nechal pisemne potvrdit z Thajske strany jako podklad pro claim u aerolinky. "podmínky pro zisk VOA kontroluje už ženská v Praze" :-D sorry ale tohle muze napsat jen nekdo kdo je zvykly nechat si v Ceske bananove republice srat podobnyma urednickama na hlavu. Btw tady jsem konecne nasel informaci i konkretne na webu BKK http://www.suvarnabhumiairport.c...vals-guide (nez se toho zase nekdo chyti tak ne, ta urcite pravne smerodatna neni, ale rozhodne pomuze ve formulaci dotazu na oficialni organy). Jadro problemu je v interpretaci tech par vet v Timaticu a i vzhledem k tomu ze anglictinu fakt cvicit nepotrebuju - diky za optani - jsem si 100% jistej ze bez dalsich zdroju je jejich vyznam takovy jak pisu ja tzn. do fotky, Bahtu, 4 karafiatu, fotobudek atd. nikomu nic neni az do okamziku kdy zadam po priletu o vizum, pokud neexistuje psany predpis - jiny nez eremiho domnenky - ktery rika ze ty oranzove vety plati v nejakem konkretnim momente ktery onoum obtainovani VOA predchazi (napr. boarding).

0 Citovat

tyrol...ked tu uz davas ten link http://www.suvarnabhumiairport.c...vals-guide

tak asi si si vsimol, ze je stary ten zdroj - medzi VOA je s Ukrajinou na 15 dni aj Slovensko a Cesko..

0 Citovat

@tonic proc by to byla jejich vina ,on nesplnil predpis a kde ho splni do toho v Praze nic nikomu neni , pokud by Praha dokazala , ze ho skutecne nemel kde splnit ,to by pak byla v pravu ho do letadla nepustit @ ustolujehed ano s USA je to podobna situace ,ale tam jde o viza a ne o fotku a to je rozdil a dobre handlingova spolecnost to letecke spolecnosti uhradi a tim ji pak zanika moznost a pravo to po me vymahat ?

0 Citovat

mikir napsal(a):

@tonic proc by to byla jejich vina ,on nesplnil predpis a kde ho splni do toho v Praze nic nikomu neni , pokud by Praha dokazala , ze ho skutecne nemel kde splnit ,to by pak byla v pravu ho do letadla nepustit @ ustolujehed ano s USA je to podobna situace ,ale tam jde o viza a ne o fotku a to je rozdil a dobre handlingova spolecnost to letecke spolecnosti uhradi a tim ji pak zanika moznost a pravo to po me vymahat ?

Zadny zakon neumoznuje v tomto pripade po cestujicim cokoliv vymahat. Vina je jednoznacne na strane letecke spolecnosti

0 Citovat

mikir, letecka spolocnost je POVINNA skontrolovat, ci moze doviezt pasaziera do cielovej krajiny.

Takymto pristupom mozme zriadait priamu linku Mogadisho-Berlin a za 3000 euro vozit Somalcov one way - vsak nech si uz Nemci riesia co s nimi, mne nic do toho ze nemaju platne doklady (a este zarobime na tom, ze nemecka vlada zaplati za deportaciu nasimi lietadlami cestou naspat). Dufam, ze sa z teba nestava millenial :D

0 Citovat

ustolujehad napsal(a):

Az poletite do USA, tak zkuste na prepazce argumentovat tim, ze si Estu udelate behem mezipristani ve FRA. Je to preci jen otazka nekolika minut. A nikde neni napsano ze tu Estu musite mit pred odletem z Prahy. 

To samozrejme neni pravda, protoze v pripade ESTA plati ze, "authorizes a traveler to board a carrier for travel to the United States" a tady lze pochopit proc se za pocatek cesty v pripade jedne letenky povazuje Praha. V pripade VOA ale asi tezko bude nekdo tvrdit, ze se v Praze odehrava onen Arrival .-)

0 Citovat

tyrol_gangster napsal(a):

eremi: "může se stát, že jej nepustí do země" (kvuli fotce) tohle podle me jednoduse neni pravda a jen radim tazateli, aby si to nechal pisemne potvrdit z Thajske strany jako podklad pro claim u aerolinky. "podmínky pro zisk VOA kontroluje už ženská v Praze" :-D sorry ale tohle muze napsat jen nekdo kdo je zvykly nechat si v Ceske bananove republice srat podobnyma urednickama na hlavu. Btw tady jsem konecne nasel informaci i konkretne na webu BKK http://www.suvarnabhumiairport.c...vals-guide (nez se toho zase nekdo chyti tak ne, ta urcite pravne smerodatna neni, ale rozhodne pomuze ve formulaci dotazu na oficialni organy). Jadro problemu je v interpretaci tech par vet v Timaticu a i vzhledem k tomu ze anglictinu fakt cvicit nepotrebuju - diky za optani - jsem si 100% jistej ze bez dalsich zdroju je jejich vyznam takovy jak pisu ja tzn. do fotky, Bahtu, 4 karafiatu, fotobudek atd. nikomu nic neni az do okamziku kdy zadam po priletu o vizum, pokud neexistuje psany predpis - jiny nez eremiho domnenky - ktery rika ze ty oranzove vety plati v nejakem konkretnim momente ktery onoum obtainovani VOA predchazi (napr. boarding).

Zkuste prosim prijmout jako fakt to, ze zdejsi diskuzi sleduji a prispivaji do ni ti, kteri na letisti pracuji a maji s touto problematikou bohate zkusenosti. 

A kdyz Vam nekdo napise ze to tak funguje z takovych a makovych duvodu, tak vezte ze te problematice rozumi. A nezkousejte to zpochybnovat ruznymi fabulacemi a nesmyslnymi az absurdnimi argumenty

0 Citovat

tyrol_gangster napsal(a):

To samozrejme neni pravda, protoze v pripade ESTA plati ze, "authorizes a traveler to board a carrier for travel to the United States" a tady lze pochopit proc se za pocatek cesty v pripade jedne letenky povazuje Praha. V pripade VOA ale asi tezko bude nekdo tvrdit, ze se v Praze odehrava onen Arrival .-)

Tyrol..ale tu by sa tiez dalo tvojou logikou polemizovat .. letim do NYC z Prahy cez Frankfurt. Nemam ESTA. Vsak poviem "tete" na checkine, ze vsak si u vybavim pocas layoveru vo Frankfurte, ved az odtial ma carrier/vessel berie do USA. To iste ako s tymi fotkami.

0 Citovat

tonic napsal(a):

mikir, letecka spolocnost je POVINNA skontrolovat, ci moze doviezt pasaziera do cielovej krajiny.

Takymto pristupom mozme zriadait priamu linku Mogadisho-Berlin a za 3000 euro vozit Somalcov one way - vsak nech si uz Nemci riesia co s nimi, mne nic do toho ze nemaju platne doklady (a este zarobime na tom, ze nemecka vlada zaplati za deportaciu nasimi lietadlami cestou naspat). Dufam, ze sa z teba nestava millenial :D

Bohuzel, obcane Somalska potrebuji ke vstupu do Nemecka vizum. Sice nepracuju na letisti a tak tomu podle hada u stolu prd rozumim, ale nasel jsem to na googlu. Ted vazne, kontrola je na miste. Ovsem v pripade, ze je mi cilovou zemi dana moznost poridit si VOA, me tam muzou dovezt vzdy, i kdyz nemam zrovna po kapsach fotku nebo nejakou obskurni menu - pokud a) mi cilova zeme potvrdi, ze mam moznost si tyto obstarat tam a zaroven b) pokud nejaky jiny zakon nebo kontrakt ktereho jsem ucastnikem (napr. ty zminovane FlyDubai T&Cs) mi neuklada povinnost si tyto obstarat driv. Odkaz na nic takoveho tady doted nebyl z cehoz zatim vyplyva jedine = prilis aktivni teta na letisti = sance na odskodneni, protoze co je psano to je dano a co psano neni to jsou prave ty "fabulace".

0 Citovat

tonic napsal(a):

Tyrol..ale tu by sa tiez dalo tvojou logikou polemizovat .. letim do NYC z Prahy cez Frankfurt. Nemam ESTA. Vsak poviem "tete" na checkine, ze vsak si u vybavim pocas layoveru vo Frankfurte, ved az odtial ma carrier/vessel berie do USA. To iste ako s tymi fotkami.

Polemizovat muzes, ale prohrajes prave proto, ze ESTA je cilovou zemi pomerne jasne definovana tak jak je definovana a teta tak ma argument (letenka PRG-FRA-NYC) ktery tezko necim prebijes. V pripade, ktery je diskutovan zde, je ale jejim jedinym argumentem to, ze si nekde precetla neco o fotce. V jeji neprospech hraje to, ze to neco proste NIKDE nerika, ze by se ji ta fotka mela jakkoliv tykat.

0 Citovat

A ted zcela vazne, co kdyby se ty pravidla dodrzovaly 100% a teta na prepazce chtela videt i THB 10,000.-? Verim, ze thajska mena by sla od predeslych cestovatelu nejak u nas sehnat..ale co kdyby stejna podminka byla na nejakou uplne absurdni menu a teta ji po mne chtela videt? Pak by byla v pravu teta? Neni to absurdni? Nezpochybnuju, co je v Timaticu, jen polemizuju.. Je to docela zajimava diskuze do budoucna co se tyce cestovani do zemi s komplikovanejsi Visa politikou. Buh vi, co jeste Timatic skryva za perly. 

0 Citovat

Je to už akademická debata o h...ě. Ať to dotyčný zadá nějaké vymáhací agentuře a myslím ho po dodání všech informací pošlou do háje, protože prostě tady není kde brát, přesně podle většinového názoru zde v diskuzi. A proboha nedávejte vinu tetce na checkinu, ta jede podle linie aerolinka=IATA=Timatic a rozhodně nemá zájem, aby zrovna jí zůstal pešek v ruce a někdo po ní claimoval část platu na vzniklé náklady.

0 Citovat

Cali +1. 

Udivuje mě, jak jsou někteří ochotni trávit čas okecáváním a  vymýšlením naprosto zcestných konstrukcí coby, kdyby...

0 Citovat

mikir napsal(a): kdyby tato urednice mela trosku lidsky pristup

Když jsme u toho lidského přístupu, poznamenal bych něco jiného. Dělal jsem dost let supervisora ve službách a byl jsem volán přesně k takovýmto případům, abych je rozhodl, protože na rozdíl od tetky za přepážkou jsem měl finální slovo (a plnou zodpovědnost za jeho následky). V tu chvíli by přede mnou stály odpovědi na tři otázky:

1, má zákazník pravdu? (zde nemá)

2, přivřu oči a povolím porušení pravidel? (zde nemohu)

3, vyfotím zákazníka na telefon a dojdu to do kanclu vytiskout? (zde by záleželo na chování zákazníka).

Pokud bych skončil u otázky jedna negativně od té chvíle se nemusím ptát na nic jiného a mohu s klidnou duší zapsat do knihy incidentů nacionále zákazníka, důvod odepření nástupu, podepsat, jít si dát další kafe a pokud dojde na soud, dát si ještě jedno, protože mě samozřejmě zastupuje zaměstnavatel. Pokud bych uvažoval dál, tak zda-li vyhodnotím trojku pozitivně, je jenom a jenom na mě a nikdo mi to nikdy nemůže přikázat nebo naopak zazlívat i přes kodex prozákaznického přístupu a milion dalších nařízení a oběžníků.

A upřímně, pokud by zákazník přišel se slušnou omluvou, vytisknu mu tu fotku rád a popřeju příjemný let; pokud by mě obvinil z inkompetence či čehokoli jiného, hledá si nové letenky – tyhle situace jsou vždycky o přístupu a profesionalitě všech zúčastněných.

0 Citovat

Honza napsal(a):

Když jsme u toho lidského přístupu, poznamenal bych něco jiného. Dělal jsem dost let supervisora ve službách a byl jsem volán přesně k takovýmto případům, abych je rozhodl, protože na rozdíl od tetky za přepážkou jsem měl finální slovo (a plnou zodpovědnost za jeho následky). V tu chvíli by přede mnou stály odpovědi na tři otázky:

1, má zákazník pravdu? (zde nemá)

2, přivřu oči a povolím porušení pravidel? (zde nemohu)

3, vyfotím zákazníka na telefon a dojdu to do kanclu vytiskout? (zde by záleželo na chování zákazníka).

Pokud bych skončil u otázky jedna negativně od té chvíle se nemusím ptát na nic jiného a mohu s klidnou duší zapsat do knihy incidentů nacionále zákazníka, důvod odepření nástupu, podepsat, jít si dát další kafe a pokud dojde na soud, dát si ještě jedno, protože mě samozřejmě zastupuje zaměstnavatel. Pokud bych uvažoval dál, tak zda-li vyhodnotím trojku pozitivně, je jenom a jenom na mě a nikdo mi to nikdy nemůže přikázat nebo naopak zazlívat i přes kodex prozákaznického přístupu a milion dalších nařízení a oběžníků.

A upřímně, pokud by zákazník přišel se slušnou omluvou, vytisknu mu tu fotku rád a popřeju příjemný let; pokud by mě obvinil z inkompetence či čehokoli jiného, hledá si nové letenky – tyhle situace jsou vždycky o přístupu a profesionalitě všech zúčastněných.

Od zacatku do konce vyjednavani jsme byli slusni a vicmene se snazili bez jakoekoliv vulgarity pani presvedcit, ze blba fotka(to byla jedina vulgarita co jsem za celou dobu pouzil) proste nestoji za to, aby memu kamaradovi(i nam ostatnim co jsme museli zmenit plan) zkazila dlouho planovanou dovolenou.

1) souhlasim

2) nesouhlasim. Privrit oci mohla a mohla kdykoliv tvrdit ze tu fotku videla.

3) O to jsme dotycnou ani neprosili, ale rikali jsme, zi si fotku nekde pobliz nechame vytisknout. Na to nam bylo receno ze musi byt na fotopapiru a mit presne dany format x krat y mm a ze se nam to urcite nepovede.

Kdyby jsme se na cely ukecavani vykaslali a poslali dotycneho taxikem nekam pro fotku, nejspis by to stihnul. Ale ja mel od zacatku debaty proste pocit, ze to ukecame. Nechybel mu pas. Nechybelo vizum, ktere by nemohl ziskat. Nemel plny pas. Nedelo se nic neresitelneho. Ja si proste nedokazu predstavit, ze by doletel do BKK a tam mu na imigracnim rekli "Vy nemate fotku? Tak to poletite zase domu".

Cele to bylo o tom ze si (a ted uz to reknu, abych si trochu ulevil a jak nekdo psal, ze to tu zamestnanci letiste ctou, tak doufam ze ona taky) jedna zamindrakovana krava potrebovala dokazat ze ma tu moc nekomu zkazit dovolenou kvuli fotce. To, ze prvotni chyba byla na strane cestujiciho snad neznamena, ze mu budu umyslne maximalne skodit, pokud mi naopak za toleranci nic nehrozi. A v tomto pripade proste nehrozilo.

Kazdopadne dekuji vsem za nazory, Podle me to ustanoveni o tom, ze dopravce by se nemel ridit jen Timaticem, ale vlastnimi silami by si mel aktivne zjistovat informace, aby neodeprel pristup nekomu neopravnene, by v tomto pripadu mohl hrat podtstatnou roli.  Uvidime, jestli se muj znamy k nejake stiznosti vubec dokope.

0 Citovat

superweb . napsal(a):

2) nesouhlasim. Privrit oci mohla a mohla kdykoliv tvrdit ze tu fotku videla.

Cele to bylo o tom ze si (a ted uz to reknu, abych si trochu ulevil a jak nekdo psal, ze to tu zamestnanci letiste ctou, tak doufam ze ona taky) jedna zamindrakovana krava potrebovala dokazat ze ma tu moc nekomu zkazit dovolenou kvuli fotce. To, ze prvotni chyba byla na strane cestujiciho snad neznamena, ze mu budu umyslne maximalne skodit, pokud mi naopak za toleranci nic nehrozi. A v tomto pripade proste nehrozilo.

Kazdopadne dekuji vsem za nazory, Podle me to ustanoveni o tom, ze dopravce by se nemel ridit jen Timaticem, ale vlastnimi silami by si mel aktivne zjistovat informace, aby neodeprel pristup nekomu neopravnene, by v tomto pripadu mohl hrat podtstatnou roli.  Uvidime, jestli se muj znamy k nejake stiznosti vubec dokope.

Prihmourit oci urcite nemohla. 

a) Pro imigracniho urednika to bude chyba letecke spolecnosti ze Vas do zeme dopravila

b) I kdyby, tak uz vidim jak v pripade ze po Vas budou chtit zaplatit pokutu napr. 1000USD budete tvrdit ze s tim souhlasite, ze to byla Vase chyba. Ne, budete tvrdit ze Vas prave ta holka ktera prihmourila oko pustila i bez fotky a ze o tom celou dobu vedela.

Prosim Vas, proc by Vam ta holka na checkinu chtela kazit dovolenou? Ta holka se MUSI ridit tim co je v Timaticu a pres to nejede vlak. Ten Timatic slouzi prave proto aby nemusel nikdo pokoutne vlastnimi silami zjistovat informace. Podle toho cestujici proste nesplnil pozadavky k prijeti k preprave. Jeste zde nepadla jedna vec. Na letisti funguje oddeleni KPV - kontrola pasu a viz. A toto oddeleni se privolava v tech pripadech, kdy panuje urcita nejistota v tom co je a neni napsano v Timaticu. Coz nebyl tento pripad. Navic jak jste se presvedcila, tak i na strankach ukrajinskeho konzulatu se jasne pise o nutnosti mit pasovou fotografii. Tam jste se v prvni rade meli podivat pred cestou. Svadet vinu na nekoho jineho je uplne bezpredmetne. Bavit se o tom ze by se stacilo vyfotit na prestupu v Dubaji je cista demagogie. Takhle to proste v letectvi nefunguje.

Jeste cekam ze sem nekdo napise, ze povinnosti letecke spolecnosti je obeslat individualne kazdeho cestujiciho pred cestou s informacemi co presne potrebuje pro vstup do zeme.

A veta o tom ze Vam schvalne chtela zkazit dovolenou je uplne mimo misu. Tu holku zajima jenom to, aby stihla vsechny lidi spravne a vcas odbavit, aby nikde neudelala chybu, stihla se premistit do gate, naboardovat vsechny cestujici a premistit se na dalsi checkin prepazku kde bude odbavovat dalsi let.

Nicmene pokud si myslite ze Vam byl nepravem odepren pristup na palubu, tak popiste Vasi situaci a poslete to na letstalk@flydubai.com a zadejte financni kompenzaci. Predem vsak upozornuji ze to bude promarneny cas.

0