Kompenzace - Turkish airlines

Napsal leos 2013-11-02T15:56:08+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
11 odpovědí

Zdravím.mohl by mi někdo poradit jak vyřešit kompenzaci u turkish airlines. Našel jsem pouze email ocihelp@thy.com. máte někdo zkušenosti jak to vyřešit?díky

Ahoj, přes koho jsi letenku kupoval? A co se stalo, že žádáš kompenzaci?

Ahoj. Dvě kompenzace žádám. 1případ při cestě do kathmandu-Turci prodali víc míst než měli kapacitu v letadle a čekali jsme dva dny v hotelu.
2 kompenzace při cestě zpátky 5hodinové zpoždění.A nemohl jsem na jejich stránkách najít žádný konkrétní email, který by to řešil.Tak jestli náhodou nevíš?

Tam jde ještě o to, přes koho jsi to kupoval? S ním to musíš řešit. Jinak u druhého případu je rozhodná doba příletu do cílové destinace, ne zpoždění odletu.

Adresa: Václavské náměstí 832/19, 110 00 Praha
Telefon:234 708 708

Tak u pelikána moc nepochodíš smiley to je nejhorší prodejce, který v čr existuje smiley ale třeba na sobě zapracovali. Přeji pevné nervy a úspěch!

v nejhorším případě zkus náhrady.cz smiley

Na pelikana nebo jakéhokoli jiného prodejce je absolutní nesmysl se obracet, ti s tím němají nic společného a asi než něco budu někomu radit bylo by dobré si to nejdřív ověřit.

If you believe that you have a valid complaint against an airline regarding denied boarding, downgrading, cancellation or long delay, you should first contact the air carrier that operated the flight. Regulation 261/2004 applies to all flights operated by any airline from any EU airport and flights to an EU airport operated by any EU airline.
http://www.airpassengerrights.eu/en/how ... plain.html

Nejdřív to tedy zkus přímo u aerolinky http://www.turkishairlines.com/en-cz/co ... ce/offices a pak (teoreticky) u úřadu pro civilní letectví Turecka. Já bych se poté co dostaneš zamítavou odpověď od aerolinky obrátil na "vymahače" typu http://www.refund.me. 15% z kompenzované částky myslím za tu ušetřenou námahu stojí, ale jestli si rád dopisuješ s úřady a korporacemi tak hurá do toho.

V tom případě s pětihodinovým zpožděním je ale nutné zmínit, že pro nárokování kompenzace nemáš žádnou oporu v zákoně, protože jde o let ze státu mimo EU a s aerolinkou mimo EU na což se EC 261/2004 nevztahuje a je čistě na velkorysosti aerolinky jestli nějakou kompenzaci poskytne.

The rules also apply where the flight takes place from third countries into an EU airport. In that case, however, requires that the flight is conducted by a European airline and that there are no local rules on compensation in the country of origin. The rules do not apply to overseas airlines flying to Europe from other parts of the world.
http://www.airpassengerrights.eu/en/you ... mmary.html

U toho letu do Kathmandu je to diskutabilní, striktně vzato je to let ze státu mimo EU do jiného státu mimo EU operovaný ne-EU aerolinkou, ale současně je to jeden itinerář, který měl počátek ve státě EU (předpokládám). O důvod víc proč se obrátit na profesionály.

1) když byl problém, vždy jsem řešil přes prodejce
2) Turkish je EU aerolinkou, stejně tak bych Turecko neházel do ne-Evropské lokality..
3) Turkish příručka - http://www.turkishairlines.com/download ... ilizce.pdf
4) měním téma na Kompenzace - Turkish airlines smiley

Pelikan se na mě vykašlal jak jsem čekal. Turkish airlines vytvořili tiket o náhradě tak uvidím. Ještě dotaz ztratili mi i zavazadlo a přivezli ho po 4dnech naštěstí. Co čtu tak mám právo na odškodné podle článku 22 Montreálské konvence. Jenom mi není jasné jestli se musí dodat faktury ke všemu. Nebo tam je nějaká jistá částka. nevíte?

Takže zaprvé nárokovat kompenzaci u prodejce letenek je nesmysl nehoráznej, mluví se o operujícím leteckém dopravci co ti má dát kompenzaci, hotovo, prdlajs pelikán nějakej smiley....zadruhé zpožděný zavazadla pokud ti nedaj rovnou kompenzaci musíš kdyžtak na základě montrealu žalovat v sídle společnosti, což je v turecku, na což se vykašli... cestu zpět nárokovat nemůžeš bohužel, cestu tam pokud jsi měl v cílové destinaci zpoždění větší než tři hodiny ano...

Jenom abych napsal výsledek tak za zavazadlo se podařilo dostat 50 dolarů. Lepší než drátem do oka. O zpoždění furt jednám.Vymlouvají se na počasí. Jak je to s tím když třeba v 10 hodin už se dá letět ale letadlo odletí až ve 2hodiny. Pořád se můžou vymlouvat na počas?

Podívej se tady. https://www.click2claim.eu/ Pokud nejde o ČSA tak to není úplně lehké to vyřešit.Služeb této firmy jsem použil dvakrát a vždy s úspěchem. Tonda

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!