Zdravím, zrovna jsme se vrátili z dovolené v Dominikánské republice. Letěli jsme 4, koupili jsme zájezd u CK MEIER'S WELTREISEN. Odlet s AirBerlin z Mnichova, přílet do Punta Cana. Při cestě tam (17.12.2013) bylo zpoždění, do cílové destinace jsme dorazili se zpožděním 5 hodin a 6 minut. Vše je možné doložit z letového plánu, který je online. Na letišti jsme každý dostali voucher v hodnotě 10 eur na jídlo. Podle informací, které jsme si našli, bychom měli celou věc řešit přímo s AirBerlin. Máme formulář, který vyplníme a odešleme. Moc se nám ale nezdá, že by jen tak zaplatili 600 eur na osobu. Tato částka by totiž měla odpovídat vzdálenosti a době zpoždění. Proto bychom chtěli podat žádost o kompenzaci tak, aby nedocházelo k nějakým průtahům či zamítnutí. Známe služby, které toto zařídí za nás, ale poplatky kolem 15-27% se nám zdají docela vysoké, protože jsme přeci jenom 4  .

Kompenzace - AirBerlin

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Moc hezky smiley Taky bych neresil tu "ceskou pavahu"...

Letecky spolecnosti s nama cestujicimi zachazej zpusobem, ze namame zadny prava. Z toho pohledu tleskam kazdemu, kdo od nich dostane, to na co ma narok smiley Kez by bylo vic lidi, ktery nad tim vsim jen nemavnou rukou. Mozna potom by letecky spolecnosti s nama jednali jako s lidma a mame taky svoje prava smiley

0 Citovat

Cca 3 roky zpět jsme měli spoždění cca 4 hod z Varadera do Düsseldorfu také s AB (čtyři letenky).Po brouzdání po internetu a forech jsem oslovil jednu firmu, zabývající se vymáháním kompenzace. S AB jsem se ani nepokoušel komunikovat, z důvodu už tak špatné komunikace a neinformovanosti při potížích na letišti v Německu. Ze začátku AB moc nekomunikovalo a bránílo se proplacení. I tak mě upozorňovali, že na kompenzaci mám nárok. Doporučili mi vydat se soudní cestou, že se o vše postarají a mají advokátní kancelář, se kterou spolupracují. Šli jsme do toho. Vyplnili jsme plnou moc advokátní kanceláři se zastupováním (soud probíhal v Německu). Po cca roce jsme vysoudili, po odečtění provize cca 11 000 Kč/os (x4). Ikdyž jsem ztrácel naději, vyplatilo se.

0 Citovat

Tady mě právě překvapilo, že své náklady i v případě soudu si vymohou sami, tedy 100% náhrada od letecké společnosti jde klientovi.

0 Citovat

Jak se tady píše, tak u Vašenároky.cz je dost problém při řešení zahraničních případů (odletové místo mimo ČR). Pokud tedy aerolinka nespolupracuje ani s něma, tak už nejsou schopni to řešit. Mě asi po roce řešení napsali, že v Německu jsou schopni to dát k soudu, ale už to nebude nikdo dále zastupovat. Kdyby se protistrana rozhodla bránit, tak už to pak neřeši. Je tedy lepší se předem zeptat co jsou schopni řešit.

0 Citovat

Pokud byste někdo měl problém s vymáháním kompenzací u leteckých společností, registrovaných v Německu nebo u letů z a do Německa, obraťte se na:

http://www.kanzlei-irion.de/
Herr Harald Irion ra@kanzlei-irion.de
Tel.: (07725) 9 14 99 - 25

Osobně prověřeno viz výše a za mě palec nahoru! V případě potřeby nějaké konzultace napište sz...

0 Citovat

Tak ještě k mé kompenzaci viz příspěvek výše na 1. straně. Teď jsem dostal e-mail od advokáta z Německa, že posílá dalších 588,- EUR, které vymohl, což je pořizovací cena letenek. Komplet, tedy ne posledního legu, který byl zrušen a na který jsem žádal kompenzaci. Nechápu... Ale potěšil:-)

Podotýkám, že to vše za 0% provize, tedy 100% vyplacená kompenzace a pořizovací cena letenek. Své náklady si jede svojí cestou.

0 Citovat

Aktuální info o kompenzaci. Měsíc zpět PRaha (CSA) - Dusseldorf - JFK (AirBerlin) . Let Dusseldorf - JFK zrušen. Náhradní spoj přes Berlin. Spoždění cca 8 hodin oproti původnímu plánu. Vyplněna stížnost na stránkách AirBerlin a po 3 týdnech peníze na účtu (600 eur). Za vyřízení reklamace Air Berlin mohu jedině pochválit.

0 Citovat

cali napsal(a):

Pokud byste někdo měl problém s vymáháním kompenzací u leteckých společností, registrovaných v Německu nebo u letů z a do Německa, obraťte se na:

http://www.kanzlei-irion.de/

Herr Harald Irion ra@kanzlei-irion.de

Tel.: (07725) 9 14 99 - 25

Osobně prověřeno viz výše a za mě palec nahoru! V případě potřeby nějaké konzultace napište sz...

hodlám je kontaktovat ohledně kompenzace se kterou na mě AB kašle a vytasili se pouze s voucherem na 100 €.. teoreticky myslíš že když voucher využiju a půjdu s nimi stejně do sporu o kompenzaci na 600€, můžou se tím nějak ohánět ? přecijen o voucher jsem je nežádal, beru to tedy jako bonus :-)

0 Citovat

Říkám se tomu česky bezdůvodné obohacení a musel bys to vracet, takže pokud chceš nárokovat kompenzaci, tak musíš voucher odmítnout a rozhodně nevyužívat. V krajním případě by mohli argumentovat, že jsi přijal jako kompenzaci ten voucher a nemáš nárok už na nic, případně jen na poměrnou část kompenzace atd. - nevím jak je naformulovanej mail s voucherem a jaký jsou jeho podmínky.

0 Citovat

Voucher neber. Tím si vše zkomplikuješ. Kontaktuj advokáta nebo nějakou agenturu.

0 Citovat

V pohodě, už jsem napsal do té kanceláře, kterou zmiňuješ. Mám teď nějak moc přípojů k nákupu, tak mě to trošku lákalo využít

0 Citovat

Zdravím, AirBerlin nám zrušil (zatím) let z Berlína do Miami na 19/10/2017, zpáteční předpokládáme bude zrušen během několika dní. SA jako zprostředkovatel nám nabídnul alternativu na 17/10 nebo na 22/10 (což pro nás není akceptovatelné, jsme 4 a z pracovních důvodů nelze akceptovat jiný termín) - lety s AB přes Düsseldorf. SA nám prý kvůli insolvenci nemůže nabídnout let s jinou společností (ač je nabízí a nám by vyhovovali-např.s Air France). Poradíte, prosím, jak postupovat? Chci podat u banky reklamaci transakce kreditní kartou (kterou jsem všechny 4 letenky SA platila), ale máme strach, pokud teď u SA řeknu, že letenky odmítáme, tak pak od toho SA dá ruce pryč a když se nezadaří reklamace u banky, tak nebudeme mít v ruce nic. Děkuji moc!

0 Citovat

Nejdříve je obvyklé zažádat o storno a refundaci z důvodu zásadní změny itineráře.

Poslední větu jsem nepochopil.

0 Citovat

Přesně jak píše Petr, storno z důvody změny a bič a pryč... Z AB teď bude dost opruz něco vyrazit.

btw - nevím, jestli někdo sleduje, jak vydrbali s topbonusem, kdy lidem nabídli směnu za vouchery na hotovost nebo na půjčení Sixt v naprosto šíleném kurzu. A vyplašenky hned mění:-)

0 Citovat

Včera mi přišla zpráva, že topbonus normálně funguje dál... ale moc podrobně jsem se tím nezabýval.

0 Citovat

To je chyba, že jsi to nečetl - jsou tam perly typu, že míle jdou kreditovat jen na letech Etihad, ale pouze na letech z 5 letišť v D a CH (zajímalo by mě, zda se najde takový osel..), míle můžeš vyměnit za euro voucher v poměru 20 EUR za 10000 mil...

V jejich shopu si za EUR a tučný doplatek v mílích můžeš koupi věci, jejichž samotná cena je nižší než cena v shopu. Já jen, aby nevznikla mýlka, že vše je ok a AB jede dál.

Ale chápu to, je potřeba snížit budoucí závazky, než to darují LH:-)

0 Citovat

Ještě jednou zdravím! Napsala jsem na SA, že pro nás náhradní lety jsou neakceptovatelné a přišla mně následující odpověď:

"Prosím o potvrzení, že nevyužijete náhradního spojení, které Vám dopravce nabízí, a že si přejete letenky z rezervace XXXXXX zrušit. Požadavek na refundaci dopravci pošleme, i když nárok na refundaci (dle podmínek dopravce) nevzniká. Je možné, že alespoň část částky obdržíme a pošleme vám ji.

Mohu Vám vytvořit potvrzení o zrušení letenek z důvodu zrušení letu do Miami, prosím o případné pokyny."

Jak to, že nemáme nárok na refundaci, když nám nejsou schopni dodat službu, kterou jsme si objednali a zaplatili a náhradní lety jsou pro nás neakceptovatelné. Děkuji za případné rady.... Řeším takovouto situaci poprvé...

0 Citovat

Petule: sice můžeš žádat o full refund, ale pokud jsi letenky bookovala před 15.8.2017, nedostaneš nic a jediná cesta je přihlásit nárok do insolvenčního řízení probíhajícího v Německu. Předpoládám, že pohledávky zajištěných věřitelů převýší majetkovou podstatu úpadce a dostaneš prd:-(

SA ti klidně zajistí novou rezervaci s AF, ale budeš ji muset zaplatit. Nabízené alternativní termíny s AB máš zdarma.

Pokud již byla částka za letenky připsána ve prospěch AB, tak si myslím, že ti banka (resp. karetní společnost) nic nevrátí, ale za pokus nic nedáš.

Jen pro jistotu uvádím, že SA ti za škodu neodpovídá.

Osobně bych doporučil vzít nabízený rebooking s AB na 17/10 resp. 22/10 , ale pokud píšeš, že to je z pracovních důvodů neakcepotovatelné, tak máte na výběr mezi variantami: nepoletíme nikam a částku za letenky asi už nikdy neuvidíme (těžko předjímat průběh insolvenčního řízení, ale že by to někdo - LH - koupil i s dluhy, se mi nezdá) X koupíme si nové letenky na původní termín, letíme a a částku za původní letenky asi už nikdy neuvidíme.

0 Citovat

Standa Rojicek: Iberii sem netahej, ta není v insolvenci. Jen abych to ujasnil: nárok na full refund po AB je, jen nebude (po zahájení insolvenčního řízení ani být nesmí!!) uhrazen dobrovolně, ale je třeba jej přihlásit do insolvenčního řízení.

0 Citovat

jj, ještě, že tu máme Lukáše:) Palec nahoru!

Alfa omega je ta insolvence a já bych tedy nad nabízenou alternativou vůbec nespekuloval, protože pokud odletíš a vrátíš se, pokládal bych to za velkou výhru.

0 Citovat

Děkuji všem, už v tom máme jasno! Rozhodly jsme se pro nové letenky a uvidíme, jak se vyjádří banka k charge backu.

0 Citovat

Za 3 týdny máme také letět s AB do NY. Toto uterý nám byl také nabídnut rebooking od SA, ale prozatím jen na cestu tam. Celou situaci jsme konzultovali s Evropským spotřebitelským centrem ČR, kde nám doporučili rebooking příjmout a prozatím minimalizovat náklady na cestu. Ubytování máme přes booking se zrušením zdarma, ale celá situace je dosti nepříjemná. Tak snad nás nikde nenechají.

0 Citovat

Nám bohužel z pracovních důvodů ty nabídnuté termíny nevyhovovaly...dej vědět, jak to dopadlo se zpáteční cestou - jestli Vám také měnili termín (jestli to bude zrušené) a jak to celé dopadlo....

0 Citovat

Petule, tak jsme dopadli tak, že v pátek nám přebukovali i zpáteční let, avšak včera vyhlásili zrušení letů na dlouhé tratě od 15.10. Měli jsme odlétat 12.10. a 19.10. se vracet zpět. SA nám dnes také nabídlo storno a možný charge back. Žádali jste o storno i charge back současně?

0 Citovat

x.zabicka: ano, nejdříve jsme museli stornovat, abychom měli papír pro banku....o chargeback máme zažádáno (RB), první reakce banky byla, ať si zažádáme u prodejce o náhradní letenky...tak jsme odepsali, že trváme na reklamaci transakce plat.kartou...

0