Kompenzace - AirBerlin

Napsal LukeK 2013-12-27 13:55:18 ve fóru Obecně o cestování letadlem

V současnosti nás vyzvali k přihlášení do insolvenčního řízení. Vy kdo jste podali žádost o charge back a ještě nemáte rozhodnuto, budete se do insolvence přihlašovat? Díky za info.

U mě stále nerozhodnuto. V insolvenčním řízení je naděje na kompenzaci limitně blízká nule, takže tam ta přihláška myslím ani nemá smysl.

Ahoj, tak u mě po 2 měsících nakonec z banky peníze vrátili (resp. spíš asi z karetní asociace). Takže to nevzdávejte!

Tak niki už dnes tiež zastavili lety.

https://www.flyniki.com/en/start.php

Dear Guests

The flight operations of NIKI Luftfahrt GmbH under the IATA airline code HG were suspended on Thursday, 14th December 2017.

Passengers who booked their flight through a tour operator should contact their tour operator directly. The tour operator is responsible to accommodate these passengers.

For passengers who booked their flight directly with NIKI, several airlines have organised repatriation flights from overseas to Germany, Austria and Switzerland for the period until 31st December 2017. The following airlines are participating:

Condor: www.condor.com, tel. +49(0)180 6 767767Eurowings: www.eurowings.com, tel. +49 (0)180 6 320 320Germania: www.flygermania.com, tel. +49(0)30 610 818 000 from Germany, +41 43 508 3489 from SwitzerlandLufthansa, Austrian Airlines, Swiss: www.lufthansa.com, tel. +49 (0) 69 86 799 799

TUIfly: www.tuifly.com, tel. +49(0)180 6 000120

The airlines will inform you directly about the exact conditions of the repatriation.

We would like to thank you for your loyalty over the years.

The NIKI team

Do Vánoc by nám měla vypršet 45denní lhůta na vyřízení. Dnes po rozhovoru s bankou Unicredit, nám bylo sděleno, že protistrana (letenky od SA) je proti, tudíž že to asi nedopadne :( Oficiální vyjádření prý zašlou do Vánoc. Dá se ještě něco udělat?

Ty můžeš buďto insolvenci nebo chargeback, ne oboje najednou. Závisí to od toho, kdy jsi letenky kupoval. Pokud to bylo před 15.8., žádej banku o chargeback, pokud později tak je mi líto.

SA s tím nemá nic společného, musíš to tlačit vůči aerolince.

Letenky jsme kupovali před 15.8. a o charge back máme už zažádáno skoro 3 měsíce. Unicredit nám ale sdělil, že protistrana nesouhlasí s vrácením peněz. Nechápu, jak jedna banka může vrátit peníze a jiná ne, když se jedná o stejné případy.

Jak to bylo přesně časově? Let tam, potom vyhlášení insolvence a nerealizovaný let zpět? Nebo vyhlášení insolvence ještě před termínem obou letů a neproletěla jsi vůbec nic?

Prodejce ti musel poslat nějaké instrukce k těm letům (změna/zrušení).

Počkej na vyjádření od banky a pak můžeš případně postupovat dál (bankovní ombudsman, regulátor ČNB, ad..).

Letenky jsme koupili 12.8. (Praha-Berlín-NY), 15.8 vyhlášena insolvence, odlétat jsme měli 12.10., ale v září bylo vyhlášeno, že lety po 15.10. budou zrušeny. Tudíž cestu tam jsme mohli využít (byla nám přebukována přes Dusseldorf), ale zpět už bychom se nedostali.

To bude asi ten problém - pokud nedošlo ke zrušení toho letu tam (let byl normálně operován), nebo sis to nedohodla s prodejcem/aerolinkou, tak nenastoupením na ten první let ti byly další lety zrušeny bez náhrady - uvidíš co ti napíšou.

Přečti si obchodní podmínky k těm zakoupeným letenkám.

Dík za odpověď ;-) Letenky jsme kupovali přes SA a ihned po zveřejnění, že lety nebudou operovány jsme SA napsali, že nepoletíme ani jednu cestu.

Tohle je ale docela specifické - pokud ti prodejce/aerolinka podstatně změní itinerář, tak máš právo ho odmítnout. Pokud tvé odmítnutí bylo z tohoto důvodu, tak bys měla mít právo na vrácení peněz.

Zrušení zpátečního letu určitě podstatná změna je, nemluvě o přesměrování toho prvního.

Jde tedy zejména o důvody - přesná formulace co bylo napsáno v emailu.

Určitě bych to dál zkoušel...

Kdo máte pohledávky u AB, můžete zvýšit jejich příjem a tedy posílit šance na refund letenek nákupem majetku v aukci.

https://www.dechow.de/auction/category/30851

Já bych si koupil do pracovny na památku to nafukovací letadlo, zachovali se ke mně při kompenzaci královsky a dopřáli i ubytko v nejdražším resortu v Cancunu. Budou mně chybět; -)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!