Kojenec do letadla

Napsal Jiri.storek 2018-03-09T11:09:21+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
8 odpovědí

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na jistou věc. Dnes vyšly letenky Bratislava - Burgas za cca €10 zpáteční pro jednoho. Když přidám roční dítě, cena pro něj je €50 zpáteční a ještě bez nároku na sedadlo. Můj dotaz směřuje k tomu, co by se stalo,kdybych dítěti koupil "dospělou" letenku? Může me dopravce odmítnout vzít na palubu? Díky za postřehy 

O jakeho dospravce se jedna?

ryanair, nic ine tam za takuto cenu nelieta :)

Klasicky pravidelny dopravce s tim nema problem. Low cost by take nemel byt proti.

Hlavně by měl odmítnout vzít toho rodiče, kdo tam to batole tahá jen kvůli tomu, že to stojí 10 euro. Myslím,,že může odmítnou úplně klidně. Roční dítě na sedadle sedět nesmí.

Než se takto ptát a spoléhat se na odpovědi těch, co o tom moc neví, je lepší napsat do googlu slova Ryanair a dítě a hned 1. odkaz to popisuje jasně:

https://www.ryanair.com/cz/cs/uz...mela-vedet

Neni to pravda. Jeden rodic muze letet se 2mi deti do 2 let a prave jedno z nich musi mit svoje misto v letadle! Na strankach Ryanair je napsano:

Mohu rezervovat samostatné sedadlo pro své dítě mladší 2 let?

Ano, můžete, ale pouze v případě, že použijete dětské bezpečnostní pásy AmSafe CARES nebo autosedačku schválenou pro použití v letadle s pětibodovým pásem.

https://www.ryanair.com/cz/cs/uz...dotazy#8-1


Tak nevím. Alefex tady něco tlačí o dvou dětech. Copak tazatel cestuje s dvěma dětmi. Taky nevíme, jestli už batoleti byl rok nebo né, což je pokud dobře vidím dost podstatné. A hlavně nejlepeší by bylo, kdyby ten dotyčný nikam neletěl. Ale Libor to je přeborník na vyhledávání čehokoliv :) 

Psal jste, ze "Roční dítě na sedadle sedět nesmí". Uvedla jsem priklad, ze v rodine mohou byt 2 infanty a pro jednoho musi byt sedadlo. Takze Vase tvrzeni neni spravne.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!