Zatím neoficiálně, ale já v tom mám už jasno - Qatar míří do Prahy ! Aneb výběrové řízení na české PP - http://bit.ly/19TWQ77 .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

To je super zpráva

0 Citovat

dali už na linku z Prahy ten Airbus A330? byl slíbenej od října, ale podle všeho pořád létá A320

0 Citovat

Slíben nebyl. Že to zmíní šéf QR na tiskovce jako možnost neznamená, že to tak bude. Stačí se začíst to historie tiskových oznámení QR. Podle nich by samotná linka do Prahy lítala už pár let, je to nutné brát s rezervou :D

0 Citovat

no já nevím, když řekne, že to bude koncem října, tak už bych to za příslib považoval...navíc mi to přijde i logické, když krátce po spuštění služeb přidali rotaci a o zákazníky zjevně nemají nouzi.

0 Citovat

radeji 2x A320 denne, nez 1x A330 a dlouhe cekacky v qataru... btw. sef qataru toho nakeca/naslibuje...

0 Citovat

Presne tak,uprimne teda nechapu,co je tak uzasneho na A330 proti A320 na 5 hodinovym letu,ktery tady mnozi bez problemu absolvuji s FR nebo W6.V pohodli u QR nevidim na tehle trase zadnej zasadni rozdil.

Jediny kde by me to snad trapilo,tak v business.

0 Citovat

presne, ak ma dobry seat pitch tak to je jedno. Aj ked pre mna je widebody vzdy maly sviatok :D

Predsa do ttych mojich oblubnenych destinacii je to len sama A319/32x, alebo 737. Ked uz leti Embrear alebo Bombardier, tak vianoce :D

0 Citovat

dawve napsal(a):

navíc mi to přijde i logické, když krátce po spuštění služeb přidali rotaci a o zákazníky zjevně nemají nouzi.

Asi mají spíš volnou kapacitu díky sporům v rámci GCC.

Chce to ale trochu počítat. Změna z A320 na A330 je navýšení kapacity o nějakých 40-50% v Y a o 100% v C. To je drobný detail, který mnoha lidem uniká. Prodat letenky za 11,000 do BKK není žádné velké umění, na rozdíl od 12 dalších, skutečně zaplacených letenek v C.

Frekvence je důležitější než to jestli jde o malé nebo velké letadlo a je docela komické že to někteří tolik řeší, aby nakonec stejně jeli 5 hodin do Mnichova protože je letenka o 300 levnější.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jediny kde by me to snad trapilo,tak v business.

Zrovna QR A332 podle mě není v C až taková výhra. Všechny mají "angle-flat seats with 165 degree recline", layout 2-2-2 a zastaralý IFE. Oproti tomu A320 v novém provedení se honosí "flat bed seats with 180 degree recline".

0 Citovat

Já mám zato, že jsem někde viděl, že do Prahy lítají s A320 s tou starou verzí C, kde jsou taky jen angle flat, ale možná se pletu. Pokud jo, tak souhlasím s Tebou.

0 Citovat

prostě radši letím A330, ano je to subjektivní a možná neopodstatněné, ale přijde mi stabilnější a pocitově lepší z hlediska prostoru na jednoho cestujícího. je to ale samozřejmě vedlejší faktor, chtěl jsem hlavně letět z Prahy a s QA. nevěděl jsem, že šéf QA je tlučhuba, který vypráví pohádky na potkání, asi by to měl někdo říct zdejším médiím, která to pak postavila jako hotovou věc :)

0 Citovat

Zdar, plánuji punkovou variantu ubytování při návštěvě Kataru. Chci se jen pro sichr optat - při udělování razítka pro vstup do Kataru nevyžadují nějaký doklad o ubytování nebo dokonce to neověřují?

Pro představu - přílet mám ve 12h, odlet v 8h další den ráno. To by pro mě znamenalo vstávání v 5 ráno a o hotel nemám zájem. Hotel sice booknutý na bookingu mám, ale zrovna u něj se nehodlám přít o slevu 40 USD, aby byl za rozumnou cenu :-D Qatar Airways jsem se už ptal a jako economy promo nemám nárok na tranzitní ubytování.

0 Citovat

Chtěla bych se zeptat, jak je to s možností zdarma hotelu s QATAR airways (platí to i v economy třídě? musí tam být nějaký daný počet hodin na tranzit?..) Případně jak je to s dětmi - uvádějí, že hotel je pro 2 dospělé osoby + max 1 dítě... (máme dvě děti 6, 8 let). Poletíme do Thajska. děkuji za rady!

0 Citovat

Ahoj,

tu sú všetky info ohľadom hotela zadarmo:

https://discoverqatar.qatarairwa.../plusqatar

Ja som to rezervoval pred mesiacom a mám hotel v centre Dohy na jednu noc zadarmo, ale mám letenku v biznis triede.

0 Citovat

Tady je info, co jsem dostal z jejich supportu:

Our Stopovers for the Purpose of Connection (STPC) hotel accommodation facility, whether free or paid depending on your eligibility, is only provided for passengers who do not have an immediate connection available between two connecting Qatar Airways flights on the date of departure from origin. An immediate connection is a transit time with duration of less than 8 hours between the scheduled time of arrival (STA) and the scheduled time of onward departure (STD) in Doha, Qatar (DOH).

Pokud už máte letenky, zeptal bych se přímo Qatar Airways. Na základě ID vaši rezervace Vám budou schopni sdělit, zda na to máte nárok nebo ne.

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

Ahoj,

tu sú všetky info ohľadom hotela zadarmo:

https://discoverqatar.qatarairwa.../plusqatar

Ja som to rezervoval pred mesiacom a mám hotel v centre Dohy na jednu noc zadarmo, ale mám letenku v biznis triede.

Toto jsou dvě odlišné služby - discoverqatar zarezervuješ free hotel při přestupu nad 12h zdarma online. Klasické tranzitní ubytování při přestupu nad 8h rezervuješ pouze telefonicky a jak říká kolega níže, operátorka ti rovnou sdělí, zda máš nebo nemáš nárok. K hotelu přes discoverqatar nemáš dopravu z a na letiště, ke klasice ano.

0 Citovat

Děkuji za odpovědi! (zatím máme zkušenosti jen s Emirátama, tak zvažujeme vyzkoušet "nové").

Ještě k odpovědi Vládi - kam volám při telefonické rezervaci hotelu?.. Jsme ve fázi hledání letenek. Nemáte zkušenost, že by Qatar airways měly nějaké "akce"? (Emiráty mívaly...:-)

0 Citovat

Tak tak, na +Qatar (t.j. 1 noc v hoteli v Dohe pri prestupe nad 12 hodín zdarma) majú nárok všetci bez ohľadu na typ letenky. Platia čisto hotel, žiadnu dopravu ani stravu (ani raňajky). Dá sa vybrať ale konkrétny hotel a v ponuke sú aj 5* v centre za "katalógovú" cenu okolo 150USD/noc. Ak by niekto chcel dlhší stopover v Dohe, tak za 100USD/izba sa dá doplatiť druhá noc, čo už ale nie je žiadne terno.

Obmedzujúce je akurát cestovné obdobie - rezervácia do 31.12.2017 a ubytovanie musí byť najneskôr 30.4.2018, platí niekoľko Blackout dates (Vianoce, Silvester, katarské sviatky...)

Na klasický hotel + doprava + strava má nárok len absolútne minimum ľudí, keďže absolútna väčšina spojení nemá vynútený 8+ hodinový prestup.

0 Citovat

Ještě otázka k tomu +Qatar. Využili jste to někdo? Dá se tam booknout i nějaký city tour, stojí to za absolvování nebo se raději projít po centru sám? A ví někdo orientačně cenu za taxi/uber mezi letištěm a centrem?

0 Citovat

@MoonEclipse: Fakt? Mně tvrdili, že mám tarif Economy Promo a u toho není nárok na nic. A ještě kdyby byl, musí mít letenka určitou minimální cenu. Třeba to za tu dobu změnili. Ta jejich podpora byla zmatená a hodně ji všechno trvalo.

Každopádně jim až budu v zahraničí, zkusím zavolat na jejich německou linku. Za optání nic nedám :-D Mám 18 hodinový stopover v Kataru s odletem v osm ráno. Jestli nepřidali další lety, tak nic dalšího mezitím neletělo.

0 Citovat

kopecky napsal(a):

@MoonEclipse: Fakt? Mně tvrdili, že mám tarif Economy Promo a u toho není nárok na nic. A ještě kdyby byl, musí mít letenka určitou minimální cenu. Třeba to za tu dobu změnili. Ta jejich podpora byla zmatená a hodně ji všechno trvalo.

Každopádně jim až budu v zahraničí, zkusím zavolat na jejich německou linku. Za optání nic nedám :-D Mám 18 hodinový stopover v Kataru s odletem v osm ráno. Jestli nepřidali další lety, tak nic dalšího mezitím neletělo.

Ako píšu aj vyššie, sú to dve rozdielne služby. +Qatar si bookuješ sám cez web a je to čisto len hotel a tranzitné víza zdarma, bez akéhokoľvek ďalšieho servisu z ich strany. Podstatný je len ten prestup >12 hodín a cestovné obdobie (+ rezervácia do konca roku) a kľudne medzi tým môžu letieť aj ďalšie lety. Je to program na podporu turizmu v Dohe, takže oni ten stopover priamo "vnucujú", ak aj letí skorší let.

Asi to pochopili tak, že žiadaš o bežné tranzitné ubytovanie, na ktoré sa vzťahuje kopec podmienok a je len pre prémiové letenky.

0 Citovat

toncek napsal(a):

A ví někdo orientačně cenu za taxi/uber mezi letištěm a centrem?

My platili z letiště k muzeu (MIA) 27,6 QAR a od restaurace Orient Pearl zpátky na letiště 27,2 QAR. Na letišti je dobrý jít čekat nahoru. My čekali dole a řidič nám musel volat.

V té restauraci nás v pohodě pustili na prohlídku, což doporučuju, je to zajímavej zážitek, plus mají free wifi, což posloužilo dobře na objednání Uberu.

0 Citovat

@MoonEclipse: No, hlavně odpovídají asi po 3 týdnech, takže.. Každopádně díky za tip. Bude se hodit.

Vygooglil jsem +Qatar a jestli jsem to správně pochopil, zde (https://discoverqatar.qatarairwa.../plusqatar) si můžu vybrat svůj hotel v duchu cestuj levně. Itinerář letenky pro zpáteční cestu mám bez žádného umělého stopu v Doha. Jen čekání 18 hodin na další let, tak snad to ničemu nebude vadit. Večer to ještě prozkoumám v pohodlí velkého monitoru.

0 Citovat

poekova napsal(a):

Děkuji za odpovědi! (zatím máme zkušenosti jen s Emirátama, tak zvažujeme vyzkoušet "nové").

Ještě k odpovědi Vládi - kam volám při telefonické rezervaci hotelu?.. Jsme ve fázi hledání letenek. Nemáte zkušenost, že by Qatar airways měly nějaké "akce"? (Emiráty mívaly...:-)

já vždy volal do kaceláře QR v zemi, odkud jsem letěl a bez problémů. Aktuálně mám potvrzené 3 rezervace ( 2x tranzitní ubytování a 1x discoverqatar)

0 Citovat

Ještě jedna poznámka obecně ke komunikaci s QR. Často čtu že lidi neví kam napsat, zavolat a když už se něčeho dopátrají, čekají X dnů na odpověď. Já s nimi komunikuji pouze přes twitter, kde odpovídají v řádu hodin na cokoliv nebo přes telefon a nikdy jsem neměl problém.

0