Zatím neoficiálně, ale já v tom mám už jasno - Qatar míří do Prahy ! Aneb výběrové řízení na české PP - http://bit.ly/19TWQ77 .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

+Qatar se vztahuje na přestupy delší 12 hodin bez rozdílu cestovní třídy. O službu je nutné zažádat předem, kdy obdržíte voucher k hotelu – sami nic nevybíráte.

https://www.qatarairways.com/en/...qatar.html

Uber je dražší jak oficiální modré taxi. Takže na něj se vyprdněte :) Vše jsem popsal zde https://www.cestujlevne.com/letiste/doha

0 Citovat

Hele, já ještě žádnou letenku koupenou nemám a zajímalo mě právě, jak je to s tím tranzitním ubytováním, takže jsem se zeptal normálně přes contact us formulář na webu a do druhého dne jsem měl odpověď, takže za mně dobrý.

0 Citovat

@David Eiselt: Je vidět, že na to večer budu muset fakt zakleknout. Přehledností a jednoznačností ty jejich stránky fakt neoplývají :-D

Podle toho, kam jsem se proklikal, to vypadá, že si hotel můžu vybrat sám v rámci +Qatar... (viz screenshot).


hotelqatar.png

0 Citovat

Aha, tak to vypadá fakt zajímavě...

Já podstoupil akorát žádost o klasické tranzitní ubytování. Tam se to řeší přes prodejce.

0 Citovat

Booking fee je 0 USD, ktovie aka je naozaj konecna cena :D

0 Citovat

tonic napsal(a):

Booking fee je 0 USD, ktovie aka je naozaj konecna cena :D

0, vyzkoušeno

0 Citovat

Jinak jak to je s tou City Tour od Qataru zadáčo? Co jsem vyčetl, tak se o ní dá požádat snad jen až po příletu u check-in přepážky. Pickup je na letišti a drop-off taky? Jestli půjde tranzitní hotel, hodilo by se ve městě.

Plus na webu píší, že je určena jen pro pasažéry s časem přestupu mezi 5 až 12 hodin. Jenže na Tripadvisoru se lidi špičkují, že jim to dali s 14, 17 hodinovým layoverem. To je ještě nějaký jiný druh tour nebo k tomu přistupují tak lážo plážo?

https://www.qatarairways.com/en/...-tour.html

0 Citovat

A není to jedno? Vždyť tam k vidění stejně nic není...

0 Citovat

Vláďa napsal(a):

0, vyzkoušeno

tak to super, lebo u mna znamena "booking fee" nieco ako servisny poplatok :D

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

A není to jedno? Vždyť tam k vidění stejně nic není...

Tak abych to skoro nic nemusel pracně hledat sám... ;-)

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Uber je dražší jak oficiální modré taxi. Takže na něj se vyprdněte :) Vše jsem popsal zde https://www.cestujlevne.com/letiste/doha

Tam ale Davide píšeš 40-50 QAR za cestu z letiště. To mi nepřijde levnější než 27 QAR v případě Uberu...

0 Citovat

Lidi, tak jsem na vážkách, co si vybrat z jejich hotelového menu. Jestli jeden ze čtyřhvězdičkových hotelů asi kilometr dva od centra za to s bezplatným letištním transferem (přímo v textu). NEBO pětihvězdičkový hotel přímo u moře, ale bez bezplatného letištního transferu. Díval jsem se na ně i na Bookingu.com a takový pětihvězdičkový Fraser Suites Doha na Bookingu má napsaný rovněž bezplatný transfer, ačkoliv o něm Qatar na svém webu mlčí.

Čemu byste dali přednost vy? Zatím se přikláním k pětihvězdě v zálivu. Pokud klapne city tour, pickup do hotelu ani nepotřebuji. A od 5:30 by mi měl už jet na letiště autobus.

0 Citovat

Majú tam Uber a podľa kalkulačky cesta z letiska do centra (zálivu) stojí cca 5-6 eur. A nie si limitovaný žiadnym vyčkávaním na nejaký letiskový transfer ktorý chodí ktovie ako často.

0 Citovat

Díky. Nakonec jsem vzal jednu pětihvězdu :-) Však si to ode mě vyberou zpátky v ceně benzínu :-D Hotelový shuttle jezdí jen jednou za hodinu (a to ještě jestli), autobus každých 20-30 minut. Mimoto mají tam Uber.

0 Citovat

Snažím se hledat letenku od ledna s Qatar airwais z Prahy do Bangkoku. Ale na jejich stránkách mi nejde vybrat datum, stále to ukazuje jen 10. December, co dělám blbě? Nedělám to poprvé

0 Citovat

Chci se zeptat mistra Kopeckého. V podmínkách Qatar plus jsem se dočetl, že hotel v Doha je možné booknout pouze při koupi letenky, kdy musíš zadat multi-city. Tobě to šlo rezervovat i dotatečně, když už jsi měl letenku koupenou? Taky špekuluju, že bych se tam v březnu zastavil, když už je ten hotel zdarma a i letenky s tím dlouhým přestupem vychází nejlevněji. Aspon teda do mé destinace. Díky za odpověď

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Chci se zeptat mistra Kopeckého. V podmínkách Qatar plus jsem se dočetl, že hotel v Doha je možné booknout pouze při koupi letenky, kdy musíš zadat multi-city. Tobě to šlo rezervovat i dotatečně, když už jsi měl letenku koupenou? Taky špekuluju, že bych se tam v březnu zastavil, když už je ten hotel zdarma a i letenky s tím dlouhým přestupem vychází nejlevněji. Aspon teda do mé destinace. Díky za odpověď

+Qatar napsal(a):

Booking validity: 1 May to 31 December 2017.

Travel validity: 7 May to 30 April 2018. All travel must be completed by 30 April 2018.

Offer is valid for Qatar Airways tickets with transit in Doha.

Offer valid for Qatar Airways confirmed ticket holders only.

Qatar Airways E-ticket number is required to be entered at the payment page. Maximum of one booking is allowed per E-ticket number.

Offer is available on Qatar Airways flights transiting through Doha during on-ward or return journey. (E.g. London –Doha – Bangkok).

A minimum transiting time of 12 hours is required to be eligible for this offer.

Not applicable on codeshare flights.

Other terms and conditions apply. Please review at the time of booking.

A valid visa is required to enter the country. Nationals from a total of 80 countries can now take advantage of visa-free entry into Qatar. Entry into Qatar will be at the discretion of the immigration authorities. Discover Qatar is not responsible for the decision taken by the immigration authorities.

Já tam zase nic o multi city letence nevidím. Každopádně to mají nehorázně zmatené s protichůdnými informacemi napříč webem a dalšími svými vlastními informačními kanály (a to myslím dohromady jak Qatar Airways, tak katarské vládní organizace).

Každopádně zatím mi nikdo nepsal a nerozporoval mou rezervaci, kterou jsem jako správný prašivý nevěřící pes udělal v pátek, kdy mají svou verzi víkendu.

0 Citovat

Jojo.Máš pravdu. Díval jsem se na to včera pozdě večer pod vlivem, takže jsme to popletl. Takže chápu to správně, že ti rezervace prošla v pohodě? Kdy letíš? Dej pak vědět, jak to proběhlo. Já se chystám v březnu do Thajska přes Krabi, a letenky vychází nejlépe právě s dlouhým stopoverem tam nebo i zpátky v Doha. Díky

0 Citovat

Prosím o info jaký je rozdíl v Ekonomy promo až flexi? Čím se to lišší? Protože ceny jsou hodně jiné..

0 Citovat

Flexi - obecně můžete změnit datum odletu, případně vrátit peníze. Obvykle stojí několika násobek letenky na fixní datum. Z pohledu frequent flyer programu získáte dost mil.

0 Citovat

Díky, takže pro mne jako občasného cestovatele který ví na 100% že odletí je vhodný i ten nejlevnější tarif? Strava a ostatní v letadle jsou stejné pro všechny třídy economy?

0 Citovat

Vyber si nějakou letenku a pak se ti u ní zobrazí Fare details a Flight & Cabin features, tam se dovíš všechno, tu stravu taky.

0 Citovat

o.zlamal napsal(a):

Díky, takže pro mne jako občasného cestovatele který ví na 100% že odletí je vhodný i ten nejlevnější tarif? Strava a ostatní v letadle jsou stejné pro všechny třídy economy?

strava,vaha pre odbavene zavazadlo,atd , to je vsetko rovnake pre vsetky bookovacie tiedy (promo/saver/value/flexi) Ak nutne nepotrebujete menit/rusit letenku napr. 3hod pred odletom tak drahe economy tarify nepotrebujete kupovat, to je zbytocny luxus pre Vas ako obcasneho cestovatela, zaujimave to je pre tych,co zbieraju mile/body do FFP statusovych programov aeroliniek.

0 Citovat

Přesně tak, kup si letenku a stravu si můžeš zajistit i sám:

https://www.cestujlevne.com/disk...u-na-cesty

0 Citovat

Multicity být nemusí a stačí splnit podmínku 12 hodin přestup. Objednává se přímo přes ten web. Za sebe doporučuji Hotel W Doha. Byl jsem i v Marriott a Four Seasons, které se na něho moc nechytají. Uber vychází na cca 200Kč a cena je pevná, která se ukáže už při objednání. Přepravu zdarma měl myslím jen Oryx, ale ten je přímo letištní a do města trochu z ruky.

Jinak city tour jsme zkoušeli a bylo nám řečeno, že pokud máme hotel+transit víza, tak na ní není nárok.

0