Zatím neoficiálně, ale já v tom mám už jasno - Qatar míří do Prahy ! Aneb výběrové řízení na české PP - http://bit.ly/19TWQ77 .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Hotel zdarma zatím platí do 30.4. při přestupu nad 12 hodin, dáváme to ke každé akci i s odkazem.

Hodnocení je takové PR honění trik, ale všímej si třeba amenity kitu, počtu servisů, kvalit jídel a desertů, filmy v nabídce a samotná funkčnost zábavního systému. Nic víc v economy neoceníš.

0 Citovat

Dnes 16.1.2017 má Quatar airways výprodeje letenek.......

0 Citovat

Dana123 napsal(a):

Dnes 16.1.2017 má Quatar airways výprodeje letenek.......

Nic zajímavého tam nevidím, je tam něco?

0 Citovat

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit, zda někdo víte jaký je rozdíl mezi Economy Promo,  Economy Saver, Economy Value, Economy Flexi. Chceme si pořídit letenky na Bali a nevím jakou variantu zvolit a co jednotlivé nabídky znamenají. Předem všem děkuji

0 Citovat

rozdíly jsou v cenách a restrikcích. Promo je samozřejmě nejlevnější a s největšími restrikcemi, flexi nejdražší a umožňuje nějaké úpravy. Pro příklad jsem si dal Praha-Bali na 9.10.

Saver: 11062 Kč, changes:3609Kč,No show:13609Kč, Cancellation 7011Kč

Value: 12893Kč, changes:zdarma, No show: 6805K4, Cancellation: 3403Kč

Flexi 19323Kč, changes:zdarma, no show:3403Kč, Cancellation: zdarma


odbavené zavazadlo máš v každém tarifu zdarma, stejně jako kabinové zavazadlo (do 7kg). Výše uvedené ceny jsou jen za jednosměrnou letenku na Bali!! Ale samozřejmě stejný cenový princip platí pro lety zpět z Bali do Prahy.

0 Citovat

asi je to úplně mimo mísu, ale teď na flyertalku vidím letenku v byznysu se Singapore Airlines z Istanbulu do Jakarty či Bali za velmi pěkných 1500USD. Můžeš se na pár dnů zastavit v Singapuru, jeden stopover "zdarma", nebo řekněme raději v ceně.

0 Citovat

V sobotu jsem letěl DOH-VIE a na palubě jsme měli menší "incident", kdy si dva cestující trošku vjeli do vlasů. Přeskočím detaily.  Skončilo to tak, že se po sobě vzájemně ohnali a jeden si z toho odnesl oteklé oko. Nicméně měl jsem pocit, že vedoucí kabiny se snažila zjistit co se vlastně stalo, ale s jedním účastníkem se nebyla schopná domluvit, protože ji nerozuměl. Mám pocit, že jsem zaslechl nějaké české či slovenské nadávky, takže možná že to dokonce byl krajan :-) 

Vedoucí kabiny se tedy ptala toho co schytal ránu a byl schopen s ní komunikovat, zda chce situaci řešit s nějakou "oficial authority". Říkal že ne, že nechce zdržovat, že všichni chtějí domů. Nevíte co se by se dělo v momentě, kdy by řekl, že to nějak řešit chce? To letadlo by prostě přistálo někde, kde se zrovna nachází (byli jsme někde nad Irákem nebo Tureckem) a tam to řešili nebo se to řeší až po doražení do cílové destinace?


Situace měla dohru asi za další dvě hodiny, kdy vedoucí kabiny přišla znovu a říká postiženému, že i když nechce situaci nijak řešit, tak jejich společnost má daný nějaký proces, že pokud k něčemu takovému dojde, musí to hlásit a řešit, takže po přistání ve Vídni bude čekat policie. Skutečně, když jsme vystupovali z letadla tak před ním čekalo snad 10 policistů. Oba aktéři zůstali na svých místech. Jak to dopadlo netuším.   
0 Citovat

Ano, neco jako opily pasazer. Pilot rekne doslo k incidentu na palube a jde na nouzove pristani. Dojede nekam letadlem na vzdalene misto od terminalu, kde bude cekat policie. Naposledy nekdo cekal v letadle snad osm hodin, protoze se musela vymenit posadka. 

0 Citovat

Jj zazil sem ze v USA vtrhla do letadla parta SWATaku se samopalama, potom co se nejaky nactilety dementi z Ukrajiny (leteli dokonce spolecne na nejakej sportovni kemp nebo co) fackovali na sedackach - letadlo doletelo dle planu do cilove destinace a tam si pro ne naopak prisli hned na zacatku (vytahli vsechny cleny te skupiny) a vyvedli je z letadla do pripravenych aut.. :)


Kazdopadne sem jeste zazil po ceste A380 EK (business) ze se tam jeden Egyptan ktery dostal free upgrade diky statusu strasne ozral, zacal se hadat z posadkou a taky na nej cekali pred letadlem..


Bohuzel lidi sou hrozny dementi, uprimne by me ani neprekvapilo, kdyby to byl nejake Cech.. Ze zakona by vsichni pitomci meli litat Travelem, do zahranicnich aerolinek bych je ani nepoustel.. :]

0 Citovat

Hele k tomu bude asi nejvíc vědět Dave, který snad dělal chvíli jako palubní personál (pokud mě pamět nešálí). Myslím, že o postupu rozhoduje vždy kapitán a volí adekvátní kroky dle závažnosti situace (doletí do cíle, vrátí se, přistane nejblíže aktuální polohy). O těchto situacích personál na palubě sepisuje hlášení, kterým kryjí hlavně sami sebe pro případný následný claim ze strany cestujícího (aby místo napadení spolucestujícím nenahlásil třeba napadení palubním personálem).

0 Citovat

Ahojte, dal si někdo v poslední době stopover v Kataru? Jako láká mě to, jindy se tam nepodívám, ale jestli to za to stojí si tam dát den nebo ne? Případně kolik byly náklady za prohlídku města? Jinak můžu mít přestup jenom 3 hodky a letět dál do Malajsie.

Díky za info, Klára
0 Citovat

kllarick napsal(a):

Ahojte, dal si někdo v poslední době stopover v Kataru? Jako láká mě to, jindy se tam nepodívám, ale jestli to za to stojí si tam dát den nebo ne? Případně kolik byly náklady za prohlídku města? Jinak můžu mít přestup jenom 3 hodky a letět dál do Malajsie.

Díky za info, Klára


To by me taky zajimalo. Plus jestli nekdo zkusil po 30.4. tu nabidku na hotel za USD 23? Je k tomu i moznost nejakeho programu v Kataru nebo ciste ubytko???

0 Citovat

kllarick napsal(a):

Ahojte, dal si někdo v poslední době stopover v Kataru? Jako láká mě to, jindy se tam nepodívám, ale jestli to za to stojí si tam dát den nebo ne? Případně kolik byly náklady za prohlídku města? Jinak můžu mít přestup jenom 3 hodky a letět dál do Malajsie.

Díky za info, Klára
Měl jsem to loni v lednu. 5* hotel ještě za nula. Náklady do 500 Kč za jídlo, MHD a suvenýry. Z mého pohledu levnější než Dubaj.

0 Citovat

Katar je v mnohém hezčí než Dubaj :) za mě návštěvu doporučuji. Ale 1 den stačí https://www.cestujlevne.com/cest...-dauha-318

0 Citovat

za me teda v zadnem pripade - do dubaje jezdim casto i samostatne ale katar mnohem mnohem horsi

0 Citovat

Za den, nebo i půlden to stojí! V zimě jsem tam měl zastávku, na hotel jsme se dostali kolem 4té odpoledne a odlet jsme měli kolem 8mé ráno (takže kolem 6té z hotelu). Ubytování v 5* přímo na Souq Waqif, obešli jsme co se dá obejít pěšky, prolezli trh vč. bizarností jako Falcon Market a dali večeři. Žádná velká drahota to tam není, i taxík z/na letiště byl za přijatelnou sumu, pro cestu na letiště jsme si taxík předem domluvili na hotelu, ráno na nás už čekal. 

Trošku problém byl při příletu s imigračním - hromada lidí a otevřené snad jen dvě přepážky, strávili jsme tam určitě přes hodinu. Dost času zabrala i výměna peněz na letišti - proces jako bychom vyměňovali milion, kopie pasu, několik podpisů...

Jinak i při tak dlouhém STOPu (cca 17hod) jsme měli zavazadla odbavená až do cílové destinace (nemuseli jsme se s nimi tahat, na druhou stranu to chce mít vybavený příručák). 

0 Citovat

Souhlas s rsaf, za pulden to stoji. Mel jsem to stejne, prilet odpo, odlet druhy den dopo. 5* na souq waqif, takze marina, trhy, vecere za normalni penize, omrknout drazbu koni, vyspat se v ciste posteli, snidani dat v salonku na letisti a pokracovat cerstvy dal.

0 Citovat

Z meho pohledu ztraceny čas, ale přiznávám, ze mě města absolutně nelákají. Myslim, ze po šesti hodinách letu ještě člověk není rozlamany, aby musel odpočívat, v čisté postely se vyspim v cílové destinaci, kde budu o půl dne dřív. Min. rok jsem nad tím uvažoval a to to byla ještě zdarma, ale vykašlal jsem se na to a zvolil dvouhodinovy přestup. Kvůli několika hodinam procházky po městě vystat hodinovou radu na imigracnim, trmacet se z letiste a na letiste, ubytovavat se v hotelu? Myslim, ze někteří si to zvolili jen proto, aby mohli spat v pětihvězdičkovem hotelu a zaškrtnout si další místo na mapě. 

Samozrejme ne všichni :-)) 

Když už bych do toho sel tak min. na cely den spis dva, abych trosku nasal atmosféru. Řekneme večer přiletět, vyspat se a pak mít cely den a odletat pozde večer.

0 Citovat

v muslimskych zemich se blbe nasava...

0 Citovat

No, když jsem tam přiletěl já, na imigrační nešel skoro nikdo, úplně prázdná hala a taková pětice nudících se úředníků...

0 Citovat

Daniel napsal(a):

v muslimskych zemich se blbe nasava...

Psssssst. To sem Dane netahej ;-)))

Ale mas samozrejme pravdu. 

0 Citovat

Dan jako správný felčar jistě vozí kapesní  soupravičku na vnitrožilní aplikaci:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Dan jako správný felčar jistě vozí kapesní  soupravičku na vnitrožilní aplikaci:-)

No jo, to jistě ma, ale když on to není ten správný zážitek, když to nevychutnas chutovymi poharky. 

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Za den, nebo i půlden to stojí! V zimě jsem tam měl zastávku, na hotel jsme se dostali kolem 4té odpoledne a odlet jsme měli kolem 8mé ráno (takže kolem 6té z hotelu). Ubytování v 5* přímo na Souq Waqif, obešli jsme co se dá obejít pěšky, prolezli trh vč. bizarností jako Falcon Market a dali večeři. Žádná velká drahota to tam není, i taxík z/na letiště byl za přijatelnou sumu, pro cestu na letiště jsme si taxík předem domluvili na hotelu, ráno na nás už čekal. 

Trošku problém byl při příletu s imigračním - hromada lidí a otevřené snad jen dvě přepážky, strávili jsme tam určitě přes hodinu. Dost času zabrala i výměna peněz na letišti - proces jako bychom vyměňovali milion, kopie pasu, několik podpisů...

Jinak i při tak dlouhém STOPu (cca 17hod) jsme měli zavazadla odbavená až do cílové destinace (nemuseli jsme se s nimi tahat, na druhou stranu to chce mít vybavený příručák). 

Super, díky! Ještě co mi vrtá hlavou je, kolik vyměnit peněz na jeden večer. Taxi bych řešila uberem, tak jestli se jídlo (ne luxusní) dá platit kartou nebo spíš cash? Protože co pak s přebytkem peněz?

0 Citovat

Sak si zeber pasteku :)

0