Qatar airways

Napsal David Eiselt 2014-01-09T15:40:56+01:00 ve fóru Letecké společnosti

Hotel zdarma zatím platí do 30.4. při přestupu nad 12 hodin, dáváme to ke každé akci i s odkazem.

Hodnocení je takové PR honění trik, ale všímej si třeba amenity kitu, počtu servisů, kvalit jídel a desertů, filmy v nabídce a samotná funkčnost zábavního systému. Nic víc v economy neoceníš.

Dnes 16.1.2017 má Quatar airways výprodeje letenek.......

Dana123 napsal(a):

Dnes 16.1.2017 má Quatar airways výprodeje letenek.......

Nic zajímavého tam nevidím, je tam něco?

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit, zda někdo víte jaký je rozdíl mezi Economy Promo,  Economy Saver, Economy Value, Economy Flexi. Chceme si pořídit letenky na Bali a nevím jakou variantu zvolit a co jednotlivé nabídky znamenají. Předem všem děkuji

rozdíly jsou v cenách a restrikcích. Promo je samozřejmě nejlevnější a s největšími restrikcemi, flexi nejdražší a umožňuje nějaké úpravy. Pro příklad jsem si dal Praha-Bali na 9.10.

Saver: 11062 Kč, changes:3609Kč,No show:13609Kč, Cancellation 7011Kč

Value: 12893Kč, changes:zdarma, No show: 6805K4, Cancellation: 3403Kč

Flexi 19323Kč, changes:zdarma, no show:3403Kč, Cancellation: zdarma


odbavené zavazadlo máš v každém tarifu zdarma, stejně jako kabinové zavazadlo (do 7kg). Výše uvedené ceny jsou jen za jednosměrnou letenku na Bali!! Ale samozřejmě stejný cenový princip platí pro lety zpět z Bali do Prahy.

asi je to úplně mimo mísu, ale teď na flyertalku vidím letenku v byznysu se Singapore Airlines z Istanbulu do Jakarty či Bali za velmi pěkných 1500USD. Můžeš se na pár dnů zastavit v Singapuru, jeden stopover "zdarma", nebo řekněme raději v ceně.

V sobotu jsem letěl DOH-VIE a na palubě jsme měli menší "incident", kdy si dva cestující trošku vjeli do vlasů. Přeskočím detaily.  Skončilo to tak, že se po sobě vzájemně ohnali a jeden si z toho odnesl oteklé oko. Nicméně měl jsem pocit, že vedoucí kabiny se snažila zjistit co se vlastně stalo, ale s jedním účastníkem se nebyla schopná domluvit, protože ji nerozuměl. Mám pocit, že jsem zaslechl nějaké české či slovenské nadávky, takže možná že to dokonce byl krajan :-) 

Vedoucí kabiny se tedy ptala toho co schytal ránu a byl schopen s ní komunikovat, zda chce situaci řešit s nějakou "oficial authority". Říkal že ne, že nechce zdržovat, že všichni chtějí domů. Nevíte co se by se dělo v momentě, kdy by řekl, že to nějak řešit chce? To letadlo by prostě přistálo někde, kde se zrovna nachází (byli jsme někde nad Irákem nebo Tureckem) a tam to řešili nebo se to řeší až po doražení do cílové destinace?


Situace měla dohru asi za další dvě hodiny, kdy vedoucí kabiny přišla znovu a říká postiženému, že i když nechce situaci nijak řešit, tak jejich společnost má daný nějaký proces, že pokud k něčemu takovému dojde, musí to hlásit a řešit, takže po přistání ve Vídni bude čekat policie. Skutečně, když jsme vystupovali z letadla tak před ním čekalo snad 10 policistů. Oba aktéři zůstali na svých místech. Jak to dopadlo netuším.   

Ano, neco jako opily pasazer. Pilot rekne doslo k incidentu na palube a jde na nouzove pristani. Dojede nekam letadlem na vzdalene misto od terminalu, kde bude cekat policie. Naposledy nekdo cekal v letadle snad osm hodin, protoze se musela vymenit posadka. 

Jj zazil sem ze v USA vtrhla do letadla parta SWATaku se samopalama, potom co se nejaky nactilety dementi z Ukrajiny (leteli dokonce spolecne na nejakej sportovni kemp nebo co) fackovali na sedackach - letadlo doletelo dle planu do cilove destinace a tam si pro ne naopak prisli hned na zacatku (vytahli vsechny cleny te skupiny) a vyvedli je z letadla do pripravenych aut.. :)


Kazdopadne sem jeste zazil po ceste A380 EK (business) ze se tam jeden Egyptan ktery dostal free upgrade diky statusu strasne ozral, zacal se hadat z posadkou a taky na nej cekali pred letadlem..


Bohuzel lidi sou hrozny dementi, uprimne by me ani neprekvapilo, kdyby to byl nejake Cech.. Ze zakona by vsichni pitomci meli litat Travelem, do zahranicnich aerolinek bych je ani nepoustel.. :]

Hele k tomu bude asi nejvíc vědět Dave, který snad dělal chvíli jako palubní personál (pokud mě pamět nešálí). Myslím, že o postupu rozhoduje vždy kapitán a volí adekvátní kroky dle závažnosti situace (doletí do cíle, vrátí se, přistane nejblíže aktuální polohy). O těchto situacích personál na palubě sepisuje hlášení, kterým kryjí hlavně sami sebe pro případný následný claim ze strany cestujícího (aby místo napadení spolucestujícím nenahlásil třeba napadení palubním personálem).

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!