Vstup do SAE s pasem platným méně jak 6 měsíců ??

Napsal Tomas89 2014-05-29 06:46:40 ve fóru Co se nevešlo
15 odpovědí

Mam takovej dotaz, v neděli 1.6. máme letět s Wizz do Dubaje, stala se taková věc a to ta, že se přítelkyni ztratil pas. Na úřadě vystaví na počkání nový, akorát ten má platnost pouze 6 měsíců a podmínkou pro vstup do SAE je, že pas musí být platný minimálně 6 měsíců po vstupu do země, nemá někdo zkušenost jestli to opravdu striktně dodržujou, nebo nad těmi 2ma dny mávnou rukou ?

Díky za názory

Jednou jsem to taky řešil, volal na ambasády atd. Zaručenou odpověď, že se zákon nedodržuje ti nikdo nedá, vždy záleží na konkrétním celníkovi či situaci. Případy odmítnutí rychlopasů už se staly, ale většinou je to kombinace toho, že se celníkovi znelíbíte i něčím jiným, jste drzí, něco převážíte, nemáte vyřešená viza, dostatečné finance, nemáte vyřešený hotel, plán cesty nebo zpáteční letenky atd. Pokud si pamatuju, tak v SAE se jim nezdají osamocené svobodné holky. Tudíž se držte při kontrolách při sobě. Jinak bych to risknul. Pokud budete jen pohodový turisti nikdo vás domu nepošle, maximálně vás upozorní. Kamarádovi končil pas za 3 měsíce. 3x to nikoho nezajímalo, 1x ho upozornili a chtěli vidět zpáteční letenku.

Tak v emiratech bych to zrovna neriskoval - tam jsou vzdy problemy - u pasovyho to jde vzdy jak kdyz seree - u kazdyho tretiho neco studujou a neco resi - risk je ...

Autor příspěvku to nepsal, psal to kamarád kterýho sem měl na drátě z Budapeště smiley

Tu citaci z MZV vim, pak teda nechápu proč je na webu Timatic napsáno že pro pobyt který nepřesáhne 3 měsíce stačí pas s datem platnosti 3 měsíce po vstupu do země, odkud teda Timatic tuto informaci čerpal ? To je právě to co tu nehraje, že Timatic, Emirates ( kam jsem volal a paní říkala že přes ně již několik lidí letělo do Dubaje s rychlopasem a každý byl vpuštěn do země ) i pasová kontrola na Ruzyni říkají že stačí 3 měsíce, ale MZV říká že 6 smiley

https://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_ ... user=GFB2C

National Czech Rep. (CZ)
Destination United Arab Emirates (AE)

United Arab Emirates (AE)

Passport required.
- Passport or passport replacing documents of visitors must be
valid for:
- at least 3 months from the date of entry, for visits of up
to 3 months; or
- at least 6 months from the date of entry, for visits
exceeding 3 months.

Tak Timatic by měl mít v letištních halách vždy pravdu.. potom to také nechápu.

No když jsem jí ukazoval ten papír z Timaticwebu tak říkala že se to týká pouze normálních pasů a ukazovala pořád na nadpis "for normal passport" a expresní pas, podle ní není normální pas, což je podle mě kravina. Podle mě je normal passport myšleno jako běžný pas a ne diplomatický pas.

Otázka je jak tudle situaci vyřešit, jedině ještě počkat na vyjádření SAE ambasády ve Vídni, blbý že každej s kym jsem dnes od Wizzair v Budapešti mluvil byl šíleně nepříjmnej a nechtěl vůbec danou situaci řešit. Na koho sem mam teda z Wizzair obrátit a řešit s ním tu situaci ??

No, ono řešit cokoliv s low-costem je na přezdržku.. Pokud nebude někde přesně specifikovaný co je normal pass. tak je to dle mě neprůstřelný.
Poslal bych dotaz např. na http://www.vasenaroky.cz/ a tam ti řeknou snad odbornou odpověd

Já bych to nehrotil a normálně letěl. Nic se nestane..

ahoj mate k tomuto tematu nejake aktualni zkusenosti? mne konci platnost pasu v unoru a vcera jsem si toho vsimla. pozitri odletam (ted mozna) a takze jsem bez sance na novy pas. diky za jakekoliv zkusenosti

"Aktuální zkušenost" máš popsanou docela podrobně výše. Co dalšího k tomu lze dodat??? Jseš do jisté míry vydána všanc náladám pozemního personálu letiště, zejména pokud odlétáš odjinud než z ČR.
Nic lepšího než v okamžiku doběhnutí 9. rok platnosti pasu, je prozíravé si zažádat o pas druhý a na ten cestovat.
Problém vyřešen za 600 Kč, které člověk útratí tak jako tak.

Jenže ten pas ti nevydaji za 2 dny, že?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ano vim, jsem blba, jenze ted spis resim co muzu udelat, nez co jsem udelat mela. pas nevydaji. rikali 4 dny, coz je malo.
tak nezbyva nez verit. diky

Aktuální informace v TIMATICu říkají toto:

Document Validity:

Passports and other documents accepted for entry must be valid for a minimum of 6 months from the arrival date.
•Passports and/or passport replacing documents issued to visitors NOT entering via Abu Dhabi (AUH) for a stay not exceeding 3 months, must be valid for a minimum of 3 months from the arrival date.

Jinými slovy - pokud letíš do Dubaje, měli by tě s pasem platným alespoň 3 měsíce po příletu pustit, pokud délka pobytu nepřekračuje 3 měsíce. Pokud letíš do Abu Dhabi, tak by tě neměli pustit (tj. vůbec do letadla) - potřebuješ platnost pasu alespoň 6 měsíců po příletu.

V případě, že by se stalo že letíš z EU do Dubaje a bude Ti odepřen nástup na palubu letadla, máš podle mě velkou šanci získat (případně vysoudit) kompenzaci ve výši 600EUR nad rámec ceny letenky.

dekuju mockrat za povzbuzujici a kontruktivni odpoved. zitra se uvidi....

Zdravím,
pro stejné experty jako jsem já - informace na Timaticu platí. Dostala jsem letenku do Dubaje minulý týden jako překvápko a koukám, že pas mi končí začátkem dubna. Na check-inu se zrovna někdo zaučoval, a můj pas se mu nelíbil, bylo mi řečeno, že s tímto pasem to asi nepůjde, ale od paní, která zaučovala, byl hned napomenut, že do Dubaje platí 3 měsíce místo 6. Jen se mne tedy zeptali, zda se vracím do 30 dnů. To jsem odkývala a už jsem z dovči zpět a vše bez problémů..
Takže no stress smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!