Seznam států podle minimální platnosti cestovního pasu

Napsal

Přehled všech států a území podle vyžadované délky platnosti cestovního dokladu od opuštění země. Minimální platnost je kontrolována vždy před odletem a pokud byť o jediný den nesplňujete danou lhůtu, nebude vám povoleno vstoupit do letadla a odletět.

Pro vyhledání konkrétního státu využijte funkci hledání pomocí CTRL + F.

Půlroční platnost

Minimálně půl roku platný pas po skončení cesty musíte mít při cestování do většiny států:

180 dní: Afghánistán, Alžírsko, Americká Samoa, Angola, Anguilla, Antigua a Barbuda, Argentina, Arménie, Ázerbajdžán, Bahrajn, Bangladéš, Benin, Bhútán, Bolívie, Bonaire, Botswana, Brazílie, Brunej, Burkina Faso, Burundi, Curacao, Čad, Čína, Džibutsko, Egypt, Ekvádor, Eritrea, Etiopie, Fidži, Filipíny, Gabon, Gambie, Ghana, Grenada, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Chile, Indie, Indonésie, Irák, Írán, Izrael, Jižní Súdán, Jordánsko, Kambodža, Kamerun, Katar, Keňa, Kolumbie, Komory, Kongo, Kongo (Dem. Rep.), KLDR, Kuvajt, Laos, Libérie, Madagaskar, Malajsie, Malawi, Maledivy, Mali, Marshallovy ostrovy, Mongolsko, Myanmar, Namibie, Nepál, Nigérie, Nikaragua, Omán, Pákistán, Palau, Papua-Nová Guinea, Peru, Pobřeží Slonoviny, Rovníková Guinea, Rusko, Rwanda, Saba, Salvador, Samoa, Sierra Leone, Singapur, Spojené Arabské Emiráty (SAE) – pouze při pobytu nad 3 měsíce nebo vstup přes letiště Abu Dhabi, Srí Lanka, Súdán, Surinam, Svatá Helena, Svatá Lucie, Svatý Eustach, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Martin, Svatý Vincenc a Grenadiny, Sýrie, Šalamounovy ostrovy, Tádžikistán, Tanzanie, Thajsko, Tchaj-wan (Taiwan), Tonga, Trinidad a Tobago, Turecko, Turkmenistán, Turks and Caicos, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Venezuela, Vietnam, Východní Timor, Zambie, Zimbabwe.

Ostatní délky platnosti

120 dní: Federativní státy Mikronésie.

90 dní: Albánie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Kazachstán, Kiribati, Kosovo, Kyrgyzstán, Lesotho, Libanon, Mauritánie, Moldavsko, Mosambik, Nauru, Senegal, Spojené Arabské Emiráty (SAE) – pouze při pobytu kratším něž tři měsíce, neplatí pro vstup přes letiště Abu Dhabi, Středoafrická republika, Svazijsko.

45 dní: Jihoafrická republika (JAR).

30 dní: Hongkong, Macao, Nový Zéland.

Bez omezení – jen po dobu pobytu

Americké Panenské ostrovy, Andorra, Aruba, Austrálie, Bahamy, Barbados, Belgie, Belize, Bermudy, Britské Panenské ostrovy, Bulharsko, Dánsko, Dominika, Dominikánská republika, Estonsko, Faerské ostrovy, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Francouzská Polynésie, Gibraltar, Grónsko, Gruzie, Guadeloupe, Guam, Guatemala, Haiti, Honduras, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Jamajka, Japonsko, Kajmanské ostrovy, Kapverdy, Korejská republika (Jižní Korea), Kuba, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Maroko, Martinik, Mauricius, Mexiko, Monako, Montserrat, Německo, Niger, Nizozemsko, Norsko, Nová Kaledonie, Paraguay, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Seychely, Slovensko, Slovinsko, Somálsko, Spojené státy americké (USA), Srbsko, St. Pierre et Miquelon, Svatý Tomáš, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tunisko, Ukrajina, Uruguay, Uzbekistán, Vatikán, Velká Británie, Wallis a Futuna.

Informace pocházejí z oficiálních webových stránek místních úřadů a jsou aktuální k 1.9.2017.

Sdílej článek s přáteli

32 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den.A minimální platnost pásu v Česku?Děkuji.

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý večer chtěla bych se zeptat.dcera má prošly pas a za týden odjíždí na Slovensko potrebujem ho.musime vytvořit nový a stihneme to teď sem to zjistila děkuji za rychlou odpověď

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, Slovensko je v EU, pas samozřejmě nepotřebujete, stačí OP, viz: https://www.cestujlevne.com/blog...sky-prukaz

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, koncem června cestujeme s dětmi do Španělska, v srpnu jim končí pas. Budeme mít problém nebo máme nechat udělat nové?

Děkuji

před 6 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Číst asi umíte, čemu nerozumíte ve výše uvedeném přehledu na tom, že Španělsko je uvedeno v sekci "Bez omezení - jen po dobu pobytu"?

před 6 měs

To umím , tedy myslím, že ano :-) A proto jsem si v pokynech od cestovky ( ve smlouvě na cestu do Španělska ! ) přečetla toto... Většina zemí požaduje minimální platnost cestovního dokladu 6

měsíců od opuštění navštívené země (konkrétní informace si

můžete ověřit na internetových stránkách Ministerstva

zahraničí www.mzv.cz ,ale tam moje čtecí schopnosti selhaly :-( Přiznávám bez mučení, že mně to zmátlo :-)

Děkuji za odpověď !!!

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, od 18. 6. do 21. 6. 2018 odlétám se synem do Říma. Občanský průkaz syn ještě nemá a platnost pasu mu končí 25. 6. 2018.

Platí stále Itálie jako země bez omezení - jen po dobu pobytu? Může s touto platností pasu tedy vycestovat?

Děkuji moc za odpověď.

před 6 měs
David Eiselt

Ano, po Schengenu není důvod k zpřísňování pravidel.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Fascinuje mne kolik lidí řeší takovou banalitu... to je fakt tak složité dát si do outlooku nebo mobilu datum konce platnosti pasu -1 rok a pak až to datum nastane, tak si nechat hned vystavit pas nový?

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den, minimální platnost pasu 6 měsíců před cestou do Tanzanie je striktně vyžadována a kontrolována? Při pasu platném 'teprve' 5 měsíců a 14 dnů v okamžiku odletu mne nepustí do letadla? Děkuji za odpověď

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, problém je ale opačný. Váš pas musí být platný ještě minimálně 6 měsíců po skončení cesty do Tanzanie. Pokud máte nový pas, který je platný třeba den, ničemu to nevadí.

před 7 měs

Děkuji za odpověď, trochu jsem se v tom zamotal :)

před 7 měs

Zamotali i mě

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

stále platí, že platnost cestovního pasu při návštěvě Ukrajiny je omezena dobou pobytu? 5/2018

Děkuji za odpověď

A. P.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Ano, platí.

před 7 měs

Dobrý den, já jsem ale na MZV našla, že platnost musí být 3 měsíce. Odkud máte tuto informaci? Moc by mi pomohlo, kdyby stacilo pouze po dobu pobytu, vcera vecer jsem se dozvedela, ze muzu lete na finale ligy mistru, ale pas mi plati pouze do 11.6. 2018

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, informace čerpám přímo ze stránek ukrajinského ministerstva zahraničí, tady například z britské mutace: http://uk.mfa.gov.ua/en/consular...inian-visa

"If you don’t need visa to travel to Ukraine your passport should be valid on the day you enter Ukraine.

If you require visa to travel to Ukraine your passport should be valid at least 3 months after the date of intended departure from Ukraine and be issued no more than 10 years ago."

Tedy lhůta 3 měsíců se vztahuje jen pro ty, kteří potřebují na Ukrajinu vízum, což my nejsme.

před 7 měs

Super, diky moc!!

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, je nutné mít platný cestovní pas při cestování z ČR přes Turecko do Řecka, když v Turecku pouze přestupuji (hodinový přestup)? Děkuji.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, v tomto případě je nezbytné mít s sebou pas, občanka stačit nebude. Bez pasu nebudete vůbec vpuštěni do letadla.

Přidat odpověď
před 7 měs

Budu potřebovat pas pokud jedeme autem do Francouzských Alp ale musíme jet přes Švýcarsko nebo stačí pouze občanský prukaz

před 9 měs
Kryštof Hájek
Přidat odpověď
před 9 měs

Zdravím, na konci dubna odlétám přes Dubaj na Mauricius s tím, že v Dubaji máme přestupové okno 11 hodin. Chceme těchto 11 hodin využít k rychlé prohlídce města. Mám pochybnosti, jestli mě do těchto zemí pustí s pasem, který má platnost do 21.8.2018. Díky za případné odpovědi.

Odpovědět
před 10 měs

Dobrý den, pokud odlétám přes Paříž do Martiniku a do Guadeloupe, poté jen lodí ostrovy St.Vincent, St.Lucia a Barbados- pobyt v únoru a pas mi končí v dubnu - je to ok - nebo už je to nadoraz a pro klid duše si nechat vystavit nový pas?

Děkuji :-)

Děkuji

před 11 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše. Svatý Vincent vyžaduje platnost ještě půl roku po cestě. Takže to je už "za doraz" :D Druhá otázka je, jak moc to místní úředníci kontrolují, ale pravidla mluví jasně.

Přidat odpověď
před 11 měs

Jde mi o to, půjčí li mi automobil v Řecku, když můj pobyt v Řecku skončí 15.10.2018 a můj cestovní pas má platnost do 3.3.2019. S řidičským průkazem problém není - ten mám až do roku 2015.

před rokem

Jde mi o to, půjčí li mi automobil v Řecku, když můj pobyt v Řecku skončí 15.10.2018 a můj cestovní pas má platnost do 3.3.2019. S řidičským průkazem problém není - ten mám až do roku 2025. (V prvním dotazu jsem omylem uvedl u ŘP rok 2015 - opravuji na 2025)

před rokem

Dobrý den, mohla bych poprosit o oficiální link na informaci ohledně platnosti pasu do Dubaje? Moje 5leta sestra s tatkou má letet do Dubaje 4.5.2018 a sestře konci platnost pasu 19.8.2018, takže podle toho, co tady píšete by to mělo byt v pohodě, ale chtěla bych se na to podívat z oficiálních stránek a nemohu to nikde najít. Odlétají z Vídně a taťka neumí anglicky, tak aby měl kdyžtak něco v ruce, kdyby mu dělali na letišti problémy. Děkuji a přeji hezky den

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, syn má jet 20.12.2017 do Vídně na jednodenní výlet ze školou, stačí mu pas s platností 16.4.2018, nebo musíme mít delší platnost pasu, nerada bych aby měl syn na hranicích problémy, děkuji Tkadlecová

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, jak je uvedeno výše. Rakousko je v seznamu zemí, kde je to jedno. To zaprvé a za druhé do Rakouska stačí občanský průkaz, pas vůbec není nutný.

Stačí mi pouze rychlopas, když odlétám přes Turecko do Kypru ?

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, rychlopas neexistuje ;) Můžete si nechat vystavit standardní pas ve zkrácené lhůtě, který se nijak neliší od pasu v běžné lhůtě.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 3 minuty
Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
napsal David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 2 komentáře

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Čtení na 1 minutu
Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Čtení na 3 minuty
Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 46 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Čtení na 1 minutu
Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 5 komentářů

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

181 dalších článků