Metro v Dubaji

Napsal janskova.veronika 2018-08-01T18:00:28+02:00 ve fóru Co se nevešlo
7 odpovědí

Dobrý den, chystáme se na 10 dnů do Dubaje a rádi bychom, co nejvíce využívali metro/MHD. Ale máme problém ho pochopit. Moc nevíme jestli bude výhodnější koupit si červenou kartu nebo stříbrnou a také jak se počítají ty zóny. To tu trasu někam zadávám a podle toho se to odečte nebo se to odečítá podle toho kolikrát projdu turniketem? A také jestli ej to opravdu přenosné na všechnu MHD tzn můžu jet kousek metrem a pak třeba busem? Děkuji mnohokrát za rady.

Veronika

My sme vždy riešili striebornou NOL.. nabijete, odpočíta samé a dobijete ľahko na každej stanici metra aj s kartou. pri tých vzdialenostiach aj tak viac ako 4-5 jázd metrom denne neurobíte a ku koncu v aj tak budete na pláži len.. 10 dní je fakt dosť :)

Díky za info :)

Z tohoto to není pochopitelné? S čím je nejasno? Pokusím se editovat a co nejlépe upravit :)

https://www.cestujlevne.com/pruv...aj/doprava

Ano, je to přehledné, ale toto je na moc stránkách a informace se vždy v nějakém malém bodě liší. Třeba někde jsem četla, že červená není přenosná (když to použiju na bus musím už jezdit jen busem). Pak člověk neví, co si má vybrat jako pravdu. Přečetla jsem si i přímo jejich stránky a z toho jsem taky moc moudrá nebyla, tam mi přišlo, že by bylo nejlepší si koupit  týdenní jízdenku.  Vždy je lepší ta osobní zkušenost a nechat si od nich poradit.


Ja mel stribrnou kartu. Jen co si pamatuji, tak karta nesla uplne vybit a muselo na ni zustat minimalne 5 dirhamu. 

Zrovna v Dubaji pokud jedete ve 4 lidech, tak už vychází na stejné nebo menší peníze taxi, který stopnete normálně na ulici. Ani ve 3 lidech už není úspora taková, aby stálo za to řešit odkud a kam jezdí busy nebo jezdit na stojáka v metru. Taxi je tam podstatně levnější než v Praze.

Díky za tipy :)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!