Cestopisy (novinka) – vaše připomínky a náměty

Napsal David Eiselt 2018-09-24T15:07:27+02:00 ve fóru Cestujlevne.com

Ešte fixnite tie nicky, opäť som zmätený z Michalov :))

To nejsou nicky. To jsou jména 😂

Ja osobne bych docela uvital podporu cestopisu i v jinem nez ceskem jazyce, resp. idealne podporu jazykovych mutaci daneho cestopisu.

Nemala cast mych znamych nemluvi cesky, takze kdyz uz neco sepisuju, je to vetsinou v anglictine (pripadne cestopis z navstevy Laosu ted na podzim jsem psal puvodne jako domaci ukol do rustiny, takze ho mam v rustine). Pricemz nemam problem to prelozit i do cestiny a dat to sem, ale v tom pripade to na svuj FB stejne budu muset dat nejspis v anglicke verzi, cemuz bych se nejradsi vyhnul (FB neni moc dobra platforma na neco takoveho a nedej boze, kdyz se me nekdo zepta na detaily nejake cesty a ja ho chci odkazat na cestopis par let stary, pak to tam hledejte). Ano, je tu jeste moznost si udelat vlastni web/blog, ale kdyz uz tu mame na cestujlevne docela peknou platformu na cestopisy, radsi bych vyuzil ji. Za me by bylo idealni, kdybych se mohl presunout zcela sem a na FB dat jenom odkaz, a kdyby si nasledne dany navstevnik mohl prepnout mezi treba EN a CZ verzi cestopisu.

Chapu, ze cestopis v jinem nez ceskem jazyce tu bude asi cist minimum lidi, kdyz je cely web v cestine. Takze si nejsem jisty, kolik lidi by tuhle moznost realne vyuzilo a jestli tedy dava vubec smysl z vasi strany travit cas na implementaci neceho takoveho. Ale nedalo mi to se aspon nezeptat, treba se tu preci jen najde par dalsich lidi, kterym by to mohlo prijit vhod? :)

V jednom cestopisu bylo odhaleno, proč se objevují předložky spojené s dalším slovem. Například "vmístě". Autor udělal export z Wordu, kde mezi slovy byla nedělitelná mezera. Místní editor ji smazal a slova tak spojil. Bude opraveno?

Leoš Literák napsal(a):

V jednom cestopisu bylo odhaleno, proč se objevují předložky spojené s dalším slovem. Například "vmístě". Autor udělal export z Wordu, kde mezi slovy byla nedělitelná mezera. Místní editor ji smazal a slova tak spojil. Bude opraveno?

To by bylo super. Už jsem četl pár cestopisů, které vypadaly jako od hotentota, ale autor v tom byl (skoro) nevinně. 😁

Ještě jsem si všiml jedné věci - když dám na konec komentáře smajlík, tak zmizí; lze obejít mezerou za ním.

Obecně vkládání ze schránky je problematické. Co já se už zanadával.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!