Esta

Napsal Jan 2018-10-14T14:06:27+02:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
6 odpovědí

Dobrý den, pročetl jsem snad všechny dotazy na tomto fóru,ale bohužel jsem odpověď nenašel.

Když si budu chtít zažádat o Estu musím už mít koupené letenky a zajištěné ubytování? Plánujeme asi v září poprvé letět do New Yorku,ale ještě nevíme přesný termín. Vzhledem, že to bude první cesta do USA,tak bych to chtěl mít opravdu perfektně naplánované. Stát se může cokoliv a nikdy není 100% úspěšnost schválení a tak bych nerad jen tak vyhodil peníze za letenky.

Díky moc 

Pokud na vsechny otazky v Este odpovis ‘ne’ (ne, nejsem terorista, nejsem dusevne nemocny, nemel jsem ani nemam infekcni nemoc, nebyl jsem v Syrii, nemam delikt atd.) tak to schvaleni 100% je. Vyridi Ti to okamzite, mne to prislo za 30 minut cca.  Myslim, ze pokud jako kolega, co tu nedavno mel trest za drogy, nemas zadne kostlivce ve skrini, tak neni co resit. 

Jediné o čem vím,je když mi bylo asi 19náct,tak jsem dostal pár hodin veřejně prospěšných prací,ale rejstřík mám čistý (kdyby tam nahlíželi a mám to tam napsat) Byla to taková mladistvá blbost (žádné drogy, ublížení na zdraví ani nic podobného) jen škoda do 5 000kč. Mám o to žádat, až budu mít letenky nebo můžu i dříve i když ještě nebudu znát přesný termín.

Esta stojí pár dolarů a má platnost 2 roky, takže si o to klidně požádej předem. Rozbitá výloha v obchodě v 15ti se tam fakt nepíše. Pokud jsi nikdy nebyl v USA ani jsi nikdy nezkoušel žádat o jejich víza (= nemůžou tě mít v žádné databázi), vystaví to prakticky na počkání. 

Esta na koupení letenek nebo ubytování není nijak vázaná, můžete žádat kdykoliv. Jen pokud plánujete jet až v září, je zbytečné to řešit teď. Esta platí na dva roky, tak ať si nezkracujete její reálnou platnost, pokud nechcete letět dříve.

Jsem rád, že  o to můžu požádat dříve než budou letenky, alespoň mám o starost méně 😊. Všude se píše, že má člověk říkat pravdu a já ani neměl v plánu lhát. Proto jsem se radši zeptal a jsem rád, že to není to o čem bych se  v tom dotazníku měl zmínit. Díky moc za pomoc👍.

No zase to s tou upřímností moc nepřeháněj, hrají si na demokraty a republikány, ale jsou to imperialisti.

Moc je zajímalo co chci dělat ve Washingtonu. Letěla jsem tam protestovat proti imperialismu, ale to by asi neprošlo, tak jsem si vzpomněla, že tam mají Kapitol, který musím vidět...

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!