Dobrý den, pročetl jsem snad všechny dotazy na tomto fóru,ale bohužel jsem odpověď nenašel.Když si budu chtít zažádat o Estu musím už mít koupené letenky a zajištěné ubytování? Plánujeme asi v září poprvé letět do New Yorku,ale ještě nevíme přesný termín. Vzhledem, že to bude první cesta do USA,tak bych to chtěl mít opravdu perfektně naplánované. Stát se může cokoliv a nikdy není 100% úspěšnost schválení a tak bych nerad jen tak vyhodil peníze za letenky.Díky moc  .

Esta

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Dobrý den, pročetl jsem snad všechny dotazy na tomto fóru,ale bohužel jsem odpověď nenašel.

Když si budu chtít zažádat o Estu musím už mít koupené letenky a zajištěné ubytování? Plánujeme asi v září poprvé letět do New Yorku,ale ještě nevíme přesný termín. Vzhledem, že to bude první cesta do USA,tak bych to chtěl mít opravdu perfektně naplánované. Stát se může cokoliv a nikdy není 100% úspěšnost schválení a tak bych nerad jen tak vyhodil peníze za letenky.

Díky moc 

0

Pokud na vsechny otazky v Este odpovis ‘ne’ (ne, nejsem terorista, nejsem dusevne nemocny, nemel jsem ani nemam infekcni nemoc, nebyl jsem v Syrii, nemam delikt atd.) tak to schvaleni 100% je. Vyridi Ti to okamzite, mne to prislo za 30 minut cca.  Myslim, ze pokud jako kolega, co tu nedavno mel trest za drogy, nemas zadne kostlivce ve skrini, tak neni co resit. 

0 Citovat

Jediné o čem vím,je když mi bylo asi 19náct,tak jsem dostal pár hodin veřejně prospěšných prací,ale rejstřík mám čistý (kdyby tam nahlíželi a mám to tam napsat) Byla to taková mladistvá blbost (žádné drogy, ublížení na zdraví ani nic podobného) jen škoda do 5 000kč. Mám o to žádat, až budu mít letenky nebo můžu i dříve i když ještě nebudu znát přesný termín.

0 Citovat

Esta stojí pár dolarů a má platnost 2 roky, takže si o to klidně požádej předem. Rozbitá výloha v obchodě v 15ti se tam fakt nepíše. Pokud jsi nikdy nebyl v USA ani jsi nikdy nezkoušel žádat o jejich víza (= nemůžou tě mít v žádné databázi), vystaví to prakticky na počkání. 

0 Citovat

Esta na koupení letenek nebo ubytování není nijak vázaná, můžete žádat kdykoliv. Jen pokud plánujete jet až v září, je zbytečné to řešit teď. Esta platí na dva roky, tak ať si nezkracujete její reálnou platnost, pokud nechcete letět dříve.

0 Citovat

Jsem rád, že  o to můžu požádat dříve než budou letenky, alespoň mám o starost méně 😊. Všude se píše, že má člověk říkat pravdu a já ani neměl v plánu lhát. Proto jsem se radši zeptal a jsem rád, že to není to o čem bych se  v tom dotazníku měl zmínit. Díky moc za pomoc👍.

0 Citovat

No zase to s tou upřímností moc nepřeháněj, hrají si na demokraty a republikány, ale jsou to imperialisti.

Moc je zajímalo co chci dělat ve Washingtonu. Letěla jsem tam protestovat proti imperialismu, ale to by asi neprošlo, tak jsem si vzpomněla, že tam mají Kapitol, který musím vidět...

0 Citovat

Novinka v ESTě:

REMINDER: Apply for ESTA no later than 72 hours before departing for the United States. Real-time approvals will no longer be available and arriving at the airport without a previously approved ESTA will likely result in being denied boarding.

0 Citovat

Zdravím ve spolek,

rád bych se zeptal jestli je možné přiletět do Kanady a odlítat zpět z USA. Důvodem je to, že nechci vyřizovat Estu z důvodu návštevy Iránu a při skupině 6 lidí je US vízum drahá záležitost. Přechod po zemi do USA z Kanady není Esta vyžadována.

Nemáte někdo zkušenosti, že kanadským úředníkům nebude vadit odlet z USA, případně US úředníkům, že nemáme Estu při odletu?

Díky!

0 Citovat

Ahoj, odlet z USA kanadským úředníkům vadit nebude, ani US úředníkům přílet do Kanady. Vadit jim ale bude ta návštěva Íránu :D Vízum musíte mít tak jako tak, to s cestou po zemi ani estou nemá nic společného. 

0 Citovat

Ahoj, letos jsem přejel vlakem z Kanady do USA a stačilo jen vyplnit papír, který ti dají na nádraží. Měl jsem jen kanadskou ETU. Ale s tím Íránem si myslím budeš mít problém i při pozemním překročení hranic jak píše Kryštof. :)

0 Citovat

Díky za odpovědi!

0 Citovat

Neměl být problém přiletět do Kanady a odletět z USA (není potřeba Esta), viz - https://help.cbp.gov/app/answers...a_id/1094/~/do-i-need-to-apply-for-esta%3F:

"I am a citizen of a VWP country and am visiting the U.S. from Canada or Mexico?

If you are coming by land, you do not need to have ESTA authorization, however, you should return your green I-94W card upon departure. If you are arriving by land and departing by air, you should return your green I-94W to the airline representative prior to boarding your flight. "

0 Citovat

Nicméně nutnost víza z důvodu předchozí cesty do Íránu zůstává. 

0 Citovat

Však to jsme říkali i výše - tohle problém není. Ale fakt, že nepotřebujete estu neznamená, že nepotřebujete vízum, pokud jste byl v Íránu. Potřebujete.

0 Citovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda tady má někdo zkušenosti se schválením Esty a následně s jejím pozdějším zamítnutím. Žádné "kostlivce ve skříni" nemám, jsem pracující studentka a chtěla jsem si udělat desetidenní výlet do NY. Estu jsem si vyřizovala s dvouměsíčním předstihem, přišlo mi kladné vyjádření, ale potom těsně před cestou, když jsem to přes internet kontrolovala, vidím jenom "cesta nepovolena." Takže se žádná cesta nekonala, protože na vyřízení víza nezbývalo dost času. Opravdu nerozumím tomu, proč zrovna moje cesta nebyla povolena, když kdekoliv o Estě čtu, působí na mě jen jako nutná formalita. 

0 Citovat

Karolína Moškořová napsal(a):

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda tady má někdo zkušenosti se schválením Esty a následně s jejím pozdějším zamítnutím. Žádné "kostlivce ve skříni" nemám, jsem pracující studentka a chtěla jsem si udělat desetidenní výlet do NY. Estu jsem si vyřizovala s dvouměsíčním předstihem, přišlo mi kladné vyjádření, ale potom těsně před cestou, když jsem to přes internet kontrolovala, vidím jenom "cesta nepovolena." Takže se žádná cesta nekonala, protože na vyřízení víza nezbývalo dost času. Opravdu nerozumím tomu, proč zrovna moje cesta nebyla povolena, když kdekoliv o Estě čtu, působí na mě jen jako nutná formalita. 


Wow, tak to teda není úplně běžné - zkusil bych udělat ESTU znova.. :-)

0 Citovat

Karolína Moškořová napsal(a):

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda tady má někdo zkušenosti se schválením Esty a následně s jejím pozdějším zamítnutím. Žádné "kostlivce ve skříni" nemám, jsem pracující studentka a chtěla jsem si udělat desetidenní výlet do NY. Estu jsem si vyřizovala s dvouměsíčním předstihem, přišlo mi kladné vyjádření, ale potom těsně před cestou, když jsem to přes internet kontrolovala, vidím jenom "cesta nepovolena." Takže se žádná cesta nekonala, protože na vyřízení víza nezbývalo dost času. Opravdu nerozumím tomu, proč zrovna moje cesta nebyla povolena, když kdekoliv o Estě čtu, působí na mě jen jako nutná formalita. 

Tohle je celé divné, pokud ta Esta byla opravdu schválená, měla by takovou zůstat. Rozhodně by se tiše neměla změnit na neschválenou. Měli by tě o tom minimálně vyrozumět. Jinak se jim tam můžeš objevit na letiště s vytištěným formulářem platným v době tisku potvrzujícím, že můžeš vstoupit do USA. Při prechecku to většinou nekontrolují hloubkově a stačí jim tvé slovo nebo ukázat ten papír. 

0 Citovat

Při odbavení se aerolinka nejspíš nespoléhá na nějaký papír, který si cestující přinese. A i kdyby, tak k čemu by to bylo, když imigrační úředník stejně uvidí že ESTA nebyla udělena?

0 Citovat

Pokud si pamatuji, při mých 2 letech do USA, nikdy na odletovém letišti nezkoumali platnost ESTA. Proto je min. zvláštní, že ji v tomto případě nejdřív vydali a pak potichu stáhli.  Protože hned po jejím přidělení si můžete vytisknout oficiální dokument, kde se píše, že máto právo vstoupit do USA (úředník na hranicích vám to nemusí povolit uskutečnit, ale to už je jiný příběh). Možnost odebrat toto povolení kdykoliv do příletu do USA přinejmenším není veřejně známa. Možnost č. 2 je, že aerolinky mají propojený registr s US a podle čísla pasu jim vyjede, jestli cestující má platnou ESTA.

0 Citovat

A vyplňovali jste ESTU skutečně na oficiálním webu? Zaráží mě to, že "přišlo kladné vyjádření". Pokud vyřizujete estu na ofiko webu, nic nikam nepřijde, sami si stav žádosti musíte ověřit.

Co se týká kontroly, tak mě zase při všech cestách do USA estu kontrolovali. A samozřejmě to nedělají tak, že se kouknou na papír, ale tak, že buď protáhnou pas čtečkou anebo zadají manuálně číslo esty.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Pokud si pamatuji, při mých 2 letech do USA, nikdy na odletovém letišti nezkoumali platnost ESTA. Proto je min. zvláštní, že ji v tomto případě nejdřív vydali a pak potichu stáhli.  Protože hned po jejím přidělení si můžete vytisknout oficiální dokument, kde se píše, že máto právo vstoupit do USA. Možnost odebrat toto povolení kdykoliv do vstupu do USA přinejmenším není veřejně známa.


Jak že to nezkoumají? Při letu do Států vyplňuješ APIs, kde je mj. číslo pasu. Letecká společnost, údaje pošle Americké straně a mohla by i zjistit, jestli je cestovní doklad vhodný pro cestu. Každopádně tak či tak, po příjezdu imigrační úředník podle čísla pasu pozná, máš-li registraci schválenou nebo ne. Fakt že máš papír, který říká že v minulosti tomu bylo jinak, na tom nic nezmění. 

0 Citovat

Dík za doplnění. Už je to pár měsíců, tak si to pamatuji spíš zážitky přímo z letiště.

0 Citovat

Přesně tak. Loni po nás ESTA chtěli už v Praze na letišti (chtěli vidět ty vytištěné papíry) a když jsme je pracovníkovi na check-inu dali, na chvíli se zarazil, omluvil se a asi 10 minut něco probíral s kolegou stojícím opodál, přičemž se pořád dívali naším směrem. Přiznám se, že mi nebylo úplně lehce při představě, že naše cesta skončí v 6 ráno na letišti :) Nakonec ok. V Amsterdam při přestupu ESTA už neřešil nikdo (resp. nikdo se nás neptal) a na JFK stačil úředníkovi pas a když jsem se ho ptal, jestli chce i ty vytištěné A4, pousmál se a řekl, že to není třeba. Každopádně ze všech těch “kontrol” (Praha, Amsterdam, NYC) byla ta v USA ze všech nejpohodlnější - až na tu frontu.

0 Citovat

To je dost zvláštní, že chtěli vidět ty papíry. To se mi zatím nikdy u cesty do USA nestalo. I DHS na ESTA webu píše, že není nutné na letiště nosit výtisk nebo elektronickou kopii.

0