Esta

Napsal Jan 2018-10-14T14:06:27+02:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
14 odpovědí

Dobrý den, pročetl jsem snad všechny dotazy na tomto fóru,ale bohužel jsem odpověď nenašel.

Když si budu chtít zažádat o Estu musím už mít koupené letenky a zajištěné ubytování? Plánujeme asi v září poprvé letět do New Yorku,ale ještě nevíme přesný termín. Vzhledem, že to bude první cesta do USA,tak bych to chtěl mít opravdu perfektně naplánované. Stát se může cokoliv a nikdy není 100% úspěšnost schválení a tak bych nerad jen tak vyhodil peníze za letenky.

Díky moc 

Pokud na vsechny otazky v Este odpovis ‘ne’ (ne, nejsem terorista, nejsem dusevne nemocny, nemel jsem ani nemam infekcni nemoc, nebyl jsem v Syrii, nemam delikt atd.) tak to schvaleni 100% je. Vyridi Ti to okamzite, mne to prislo za 30 minut cca.  Myslim, ze pokud jako kolega, co tu nedavno mel trest za drogy, nemas zadne kostlivce ve skrini, tak neni co resit. 

Jediné o čem vím,je když mi bylo asi 19náct,tak jsem dostal pár hodin veřejně prospěšných prací,ale rejstřík mám čistý (kdyby tam nahlíželi a mám to tam napsat) Byla to taková mladistvá blbost (žádné drogy, ublížení na zdraví ani nic podobného) jen škoda do 5 000kč. Mám o to žádat, až budu mít letenky nebo můžu i dříve i když ještě nebudu znát přesný termín.

Esta stojí pár dolarů a má platnost 2 roky, takže si o to klidně požádej předem. Rozbitá výloha v obchodě v 15ti se tam fakt nepíše. Pokud jsi nikdy nebyl v USA ani jsi nikdy nezkoušel žádat o jejich víza (= nemůžou tě mít v žádné databázi), vystaví to prakticky na počkání. 

Esta na koupení letenek nebo ubytování není nijak vázaná, můžete žádat kdykoliv. Jen pokud plánujete jet až v září, je zbytečné to řešit teď. Esta platí na dva roky, tak ať si nezkracujete její reálnou platnost, pokud nechcete letět dříve.

Jsem rád, že  o to můžu požádat dříve než budou letenky, alespoň mám o starost méně 😊. Všude se píše, že má člověk říkat pravdu a já ani neměl v plánu lhát. Proto jsem se radši zeptal a jsem rád, že to není to o čem bych se  v tom dotazníku měl zmínit. Díky moc za pomoc👍.

No zase to s tou upřímností moc nepřeháněj, hrají si na demokraty a republikány, ale jsou to imperialisti.

Moc je zajímalo co chci dělat ve Washingtonu. Letěla jsem tam protestovat proti imperialismu, ale to by asi neprošlo, tak jsem si vzpomněla, že tam mají Kapitol, který musím vidět...

Novinka v ESTě:

REMINDER: Apply for ESTA no later than 72 hours before departing for the United States. Real-time approvals will no longer be available and arriving at the airport without a previously approved ESTA will likely result in being denied boarding.

Zdravím ve spolek,

rád bych se zeptal jestli je možné přiletět do Kanady a odlítat zpět z USA. Důvodem je to, že nechci vyřizovat Estu z důvodu návštevy Iránu a při skupině 6 lidí je US vízum drahá záležitost. Přechod po zemi do USA z Kanady není Esta vyžadována.

Nemáte někdo zkušenosti, že kanadským úředníkům nebude vadit odlet z USA, případně US úředníkům, že nemáme Estu při odletu?

Díky!

Ahoj, odlet z USA kanadským úředníkům vadit nebude, ani US úředníkům přílet do Kanady. Vadit jim ale bude ta návštěva Íránu :D Vízum musíte mít tak jako tak, to s cestou po zemi ani estou nemá nic společného. 

Ahoj, letos jsem přejel vlakem z Kanady do USA a stačilo jen vyplnit papír, který ti dají na nádraží. Měl jsem jen kanadskou ETU. Ale s tím Íránem si myslím budeš mít problém i při pozemním překročení hranic jak píše Kryštof. :)

Díky za odpovědi!

Neměl být problém přiletět do Kanady a odletět z USA (není potřeba Esta), viz - https://help.cbp.gov/app/answers...a_id/1094/~/do-i-need-to-apply-for-esta%3F:

"I am a citizen of a VWP country and am visiting the U.S. from Canada or Mexico?

If you are coming by land, you do not need to have ESTA authorization, however, you should return your green I-94W card upon departure. If you are arriving by land and departing by air, you should return your green I-94W to the airline representative prior to boarding your flight. "

Nicméně nutnost víza z důvodu předchozí cesty do Íránu zůstává. 

Však to jsme říkali i výše - tohle problém není. Ale fakt, že nepotřebujete estu neznamená, že nepotřebujete vízum, pokud jste byl v Íránu. Potřebujete.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!