Dobrý den, pročetl jsem snad všechny dotazy na tomto fóru,ale bohužel jsem odpověď nenašel.Když si budu chtít zažádat o Estu musím už mít koupené letenky a zajištěné ubytování? Plánujeme asi v září poprvé letět do New Yorku,ale ještě nevíme přesný termín. Vzhledem, že to bude první cesta do USA,tak bych to chtěl mít opravdu perfektně naplánované. Stát se může cokoliv a nikdy není 100% úspěšnost schválení a tak bych nerad jen tak vyhodil peníze za letenky.Díky moc  .

Esta

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Po internetu koluje spousta zkušeností, že prošla cesta s druhým pasem a Estou i po návštěvě Íránu, stejně tak koluje spousta zkušeností, že to neprošlo a dotyčný nebyl vpuštěn. Takže za mě určitě vyřídit vízum, za ty problémy a nervy to nestojí. Že se jedná pouze o tranzit je irelevantní, jelikož v USA nic jako tranzit neexistuje, vždy se musí projít imigrační a vstoupit na americkou půdu.

0 Citovat

Ahoj, v minulosti když jsem byl mladistvý jsem dostal podmínku, která již skončila a rejstřík je čistý. Bohužel to souviselo s marihuanou. 

Při žádosti o ESTU nebo případný vstup do USA může být zamítnut když už je rejstřík čistý? 

Mám raději žádat o vízum a předložit dokumenty?

Děkuji
0 Citovat

Obětuj 14 dolarů, požádej o Estu a budeš vědět.  Myslím si, že v USA registrech určitě nebudou mít o tobě záznam. Kdyby to přece jen neprošlo, tak pak teprve zkus žádat o vízum.

0 Citovat

ESTU klidne zkusim, ale bojim se ze to urednik pak zjisti a zamitne mi vstup. 

Pripdne jakou mam dat odpoved u otazky :

Porušili jste někdy zákon týkající se držení, užívání či distribuce nelegálních drog?

Protoze teoreticky jsem ho drive porusil, sice to je uz 5 let a nebyl jsem jeste plnolety.  Pokud dam ANO tak nejspise mi ESTU zamitnout , ale i tak to mam zkusit? 

Predpokladam, ze uvest NE nemam...


0 Citovat

Nechápu na co se ptáš? Otázka je jasné položená a odpověď je jasná. Když jim budeš lhát a oni na to přijdou, tak se do USA jak tak nepodivas. Fakt nevím co chceš slyšet.

0 Citovat

Když dáš ano tak estu zamitnou. Jinak v žádosti o vízum je úplně ta stejná otázka plus hromada podobných, nicméně tam máš aspoň možnost to pak při pohovoru na ambasádě vysvětlit a pak záleží na nich, jestli ti vízum schválí. Jinak ani vízum nezaručuje to, že tě pak na hranici neodmitnou. To vždycky záleží na úředníkovi, který má velké pravomoci a muže tě odmítnout i za to, že se mu nelíbí tvoje oblečení nebo plán cesty. Rozdíl je, že když tě odmítnou s estou, rovnou letíš domů příštím letem. S vízem máš možnost se odvolat k soudci, na kterýho si ale klidně můžeš počkat pár týdnů ve vazbě. 

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že podmínku asi nedostal za kouření jointa za školou, tak si nejsem jistý zda-li by kdokoliv soudný byl aspoň trochu nakloněn k nějakému vysvětlování...natož na ambasádě USA, to si vůbec  nedokážu představit. Ještě by jim mohl rict, že planuje strávit dovolenou v San Diegu ať to má pořádně grady 😀😀

0 Citovat

Říkám, že v případě víza je alespoň nějaká malá šance, že by ho dostat mohl, protože to rozhodují lidé a ne jako v případě esty, kde to program hned zamítne, když odpoví ano. Každopádně si ho vychutnají, jak na tý ambasádě, tak v případě, že to vízum dostane, i na imigračním v USA, kde to úředník bude mít hezky zvýrazněný. Rozhodně pak nepomůže, pokud bys přiletěl nebo pokračoval do zemí Jižní Ameriky, Karibiku nebo Mexika. Stejně tak dovolená ve výše zmíněném San Diegu nebo El Pasu by na důvěryhodnosti moc nepřidala :-D.

0 Citovat

ja by som letel do Kanady a pokusil sa prekrocit hranicu po zemi (legalne) :) ziadna ESTA, ziadne viza, kde by som mal nieco prehlasovat

0 Citovat

Až na to, že v kanadské eta je obdobná otázka, takže zbývá pozemní přechod z Mexika :D

0 Citovat

to ano, ale stale viac verim v prepacenie zo strany Kanady :D

0 Citovat

[citace="matej15"]

Až na to, že v kanadské eta je obdobná otázka, takže zbývá pozemní přechod z Mexika :D

Jo z Mexika to přece musí vyjít, to je jasný😀

0 Citovat

Ten pozemní vstup z Mexika není špatný nápad. V nejhorším při nevpuštění do USA si prohlédneš aspoň Mexiko. Doporučuju letět přes Mexico City do La Paz a strávit necelý týden na jihu Kalifornského poloostrova a pak ho přejet po zemi do Tijuany busem za 25 h. (krajina by stála za to, případně i další zastávky) nebo letět do Tijuany. Jednak nebude po předchozím cestování v Mexiku tak podezřelé na hranicích, proč vstupuješ do USA tudy, a taky to tam je krásné:

https://www.thetrvlblog.com/bala...ful-beach/

https://www.zonerama.com/liborst...um/5699753

Z centra Tijuany dojdeš na přechod pěšky a pak dojedeš nadzemním metrem do centra San Diega a z něj do LA vlakem (zpočátku podél pláže). Nějaký papír se na hranicích vyplňuje a asi má stejné otázky, ale bývá tam dlouhá fronta a asi nebudou mít čas něco podrobně zkoumat.

Jestli jsi uvedl své pravé jméno, asi bude lepší si ho tu pro jistotu změnit na nějaký nick.

0 Citovat

To Mexiko je bezva nápad. Ušetří sice 3500 za vízum, ale riskuje, že vyhodí x násobně víc za letenky do Mexika. A to se vyplatí...

0 Citovat

Buďme soudní, USA má víza mimo jine z důvodu, aby jim do zeme nelezla kdejaká verbez, třeba s kriminální minulostí. Pan se proste legalne do Států nedostane  vzduchem,po vode ani po zemi. Ale zkusit to muže, toť vše.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

To Mexiko je bezva nápad. Ušetří sice 3500 za vízum, ale riskuje, že vyhodí x násobně víc za letenky do Mexika. A to se vyplatí...

Cestování po Mexiku je vyhazování peněz za letenky do Mexika? Podle mě to má úplně stejný smysl jako cestování po USA a není o nic méně zajímavější. Určitě lepší než letět hned dalším letem domů z USA. Letenky do Mexika snad nejsou o tolik dražší než letenky do USA (k tomu domácí přelet, ale zase mínus vízum).
0 Citovat

Petr76 napsal(a):

To Mexiko je bezva nápad. Ušetří sice 3500 za vízum, ale riskuje, že vyhodí x násobně víc za letenky do Mexika. A to se vyplatí...

Tak pokud to koupí s příletem i odletem z Mexika tak peníze nevyhodí, protože minimálně to Mexiko mu zůstane i pokud ho na přechodu s USA otočí. Jak je to s pozemním přechodem přímo na letišti v Tijuaně? To se bere jako pozemní přechod nebo letištní? Pokud jako pozemní tak to by se taky dalo bez esty a víza.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Jak je to s pozemním přechodem přímo na letišti v Tijuaně? To se bere jako pozemní přechod nebo letištní? Pokud jako pozemní tak to by se taky dalo bez esty a víza.

Já jsem jel do Tijuany busem, ale předpokládám, že i když je letiště u hranice, musí se z něj dojet nejdřív 10 km na západ na hraniční přechod San Ysidro (na východ je i jiný bližší, který by se asi dal použít, ale bez návazného metra).
0 Citovat

 Jak je to s pozemním přechodem přímo na letišti v Tijuaně? To se bere jako pozemní přechod nebo letištní? Pokud jako pozemní tak to by se taky dalo bez esty a víza.

[/citace]


Sorry,ale teď plácás totální nesmysly.  Zjištění je otázku dvou kliku na google. Ve zkratce: jdes do fronty kde předkládás US urednikum patřične dokumenty opravňující te ke vstupu do země (pas,letenka)A ne, opravdu ne a ještě jednou ne, nepustí te legálně do země s kriminální minulostí a to, že by te pustili z Mexika (Ještě s drogovým deliktem) nemůžeš ani myslet vážně.

0 Citovat

inak s tou Tijuanou to som ani nevedel, velmi zaujimave. Ak som to dobre pochopil, je to vlastne len plateny "fasttrack", netreba ist cez pozemny prechod. Vstup z Mexika je od baggage claim, takze mexicku imigracku v pripade priletu do Tijuany treba absolvovat. 

0 Citovat

Ten pas samozrejme s vizem, ktere nedostane

0 Citovat

tonic napsal(a):

inak s tou Tijuanou to som ani nevedel, velmi zaujimave. Ak som to dobre pochopil, je to vlastne len plateny "fasttrack", netreba ist cez pozemny prechod. Vstup z Mexika je od baggage claim, takze mexicku imigracku v pripade priletu do Tijuany treba absolvovat. 

Ano, jen si přehlédl, že je potřeba absolvovat plnoceny US Border, pokud nejsi US rezident

0 Citovat

ved jasne, ale na ten nepotrebujes ESTA nie? kedze technicky sa jedna o pozemny prechod.

tam by to malo ist na visa waiver ako obcan CZ... ale to len spekulujem 

0 Citovat

tonic napsal(a):

ved jasne, ale na ten nepotrebujes ESTA nie?

tam by to malo ist na visa waiver ako obcan CZ... ale to len spekulujem 

Ne, ale vízum ano. A jsme zase na začátku diskuze

0 Citovat

Již 3x jsem cestoval do USA na ESTU a pokaždý mě okamžitě,max do 5 minut naskočilo schváleno.Ted se objevilo,že žádost se bude prověřovat a že mam 72 hodin čekat.To jako znamená,že i když jsem byl v USA již víckrát můžou mě ESTU nedat???Přitom jsem uvedl,že USA je pouze tranzitní země,že do ní nehodlám vstoupit.

0