Esta

Napsal Jan 2018-10-14T14:06:27+02:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

guessWho napsal(a):

My sme práve ani nič neťukali do žiadnych kioskov :o)

Vážně? já tam teď měl ta zaškrtávací políčka, že nevezu ovoce, rostlinky, že nemám u sebe víc než 10 000 USD, že jsem nepřišel do kontaktu se skotem atd. Takové to, kde jsi na formuláři zaškrtnul 10x pod sebou "ne". :)

Proky napsal(a):

Vážně? já tam teď měl ta zaškrtávací políčka, že nevezu ovoce, rostlinky, že nemám u sebe víc než 10 000 USD, že jsem nepřišel do kontaktu se skotem atd. Takové to, kde jsi na formuláři zaškrtnul 10x pod sebou "ne". :)

Hej, na také som bol pripravený že budem vypĺňať ručne do toho papiera :) Ale naozaj sme nič nevypĺňali ani ručne, ani do kiosku (JFK). Jediná kontrola bola imigračný pracovník.

Ahoj, čtu si tady diskuzi co následuje při cestě do USA po návštěvě Íránu. V květnu letím do Íránu na starý stále platný pas se kterým jsem byl několikrát v USA a už na něj nemám platnou ESTU.  A v srpnu mám v USA pouze  tranzit s novým pasem na který jsem si udělal novou ESTU, teď ještě před odletem do Íránu, kterou mi schválili.

Zajímá mě, jestli má někdo zkušenost odjezdu do USA na nový pas, pouze s ESTOU, aniž bych musel žádat o víza za 160$. Dohledají, že mám dva pasy, a že jsem byl v Íránu? Podotýkám, že v USA jen přestupuji. Nebo si opravdu budu muset vyřídit víza.

Díky za vaše názory a zkušenosti

Po internetu koluje spousta zkušeností, že prošla cesta s druhým pasem a Estou i po návštěvě Íránu, stejně tak koluje spousta zkušeností, že to neprošlo a dotyčný nebyl vpuštěn. Takže za mě určitě vyřídit vízum, za ty problémy a nervy to nestojí. Že se jedná pouze o tranzit je irelevantní, jelikož v USA nic jako tranzit neexistuje, vždy se musí projít imigrační a vstoupit na americkou půdu.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!