Dobrý den, pročetl jsem snad všechny dotazy na tomto fóru,ale bohužel jsem odpověď nenašel.Když si budu chtít zažádat o Estu musím už mít koupené letenky a zajištěné ubytování? Plánujeme asi v září poprvé letět do New Yorku,ale ještě nevíme přesný termín. Vzhledem, že to bude první cesta do USA,tak bych to chtěl mít opravdu perfektně naplánované. Stát se může cokoliv a nikdy není 100% úspěšnost schválení a tak bych nerad jen tak vyhodil peníze za letenky.Díky moc  .

Esta

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

gg.bn napsal(a):

Ne, ale vízum ano. A jsme zase na začátku diskuze

Ne, Češi (ani Slováci) při cestě do USA vízum nepotřebují. Jediné, co potřebují, je ESTA a to pouze pokud přiletí letadlem nebo lodí. Pokud překračují pozemní hranici, nepotřebují ani vízum, ani estu.

0 Citovat

p.kule napsal(a):

Již 3x jsem cestoval do USA na ESTU a pokaždý mě okamžitě,max do 5 minut naskočilo schváleno.Ted se objevilo,že žádost se bude prověřovat a že mam 72 hodin čekat.To jako znamená,že i když jsem byl v USA již víckrát můžou mě ESTU nedat???Přitom jsem uvedl,že USA je pouze tranzitní země,že do ní nehodlám vstoupit.

Mně se to stalo taky, zatím jsem měl tedy jen dvě esty. Jedna schválená hned, druhé to trvalo dva dny. Myslím, že to ještě neznamená nic nestandardního.

0 Citovat

Není to nic nestandardního. Nedávno to někde zveřejňovali, že ESTA už se nebude vydávat/schvalovat okamžitě, ale že to bude trvat do těch 72 hodin. Např. tady: https://onemileatatime.com/usa-e...approvals/ nebo tady: https://www.executivetraveller.c...-approvals

0 Citovat

takže místo aby se přístup pomalu vylepšoval a zjednodušoval,oni zase přídou s nějakou vychytávkou,příde mě,že letos tam je více otázek např sociální sítě atd to dřív nebylo

0 Citovat

Mně třeba zkomplikovali příští návštěvu USA tím, že musím žádat o vízum, protože jsem navštívil Severní Koreu. Nedávno to ještě platilo jen pro návštěvy Sýrie, Íránu atd. V březnu jsem byl ještě v USA na ESTU. Ale tohle výše bych jako komplikaci nepovažoval. Prostě si člověk tu ESTU nesmí dělat úplně na poslední chvíli.


Mimochodem, například Polákům teď USA zrušily víza.

0 Citovat

Já nechápu proč musím mít ESTU i při transitu.Jako kdybych za to mohl,že někam se prostě nedá z Evropy bez mezipřistání v USA doletět.Fyzicky jsem do USA vstoupil pouze jednou a to do New Yorku jinak asi 6x transit při cestě na dovolenou.A vždy trnout,jestli to tentokrát dají opět nebo ne.Ale jak to udělat,když nedají a téměř všechny cestovky mají lety přes USA.

0 Citovat

Dôvod jednoduchý - americké letiská nemajú poriadne medzinárodné tranzitné zóny. A neverím, že existuje destinácia (alebo je ich úplne minimum) do ktorej sa nedá dostať bez tranzitu v USA.

0 Citovat

p.kule napsal(a):

Ale jak to udělat,když nedají a téměř všechny cestovky mají lety přes USA.

Existují i jiné destinace na dovolenou než Karibik a Střední Amerika. Když už musíš jezdit stále dokola do stejné země nebo oblasti, zamysli se, jestli je nutné jezdit s CK. Většina lidí včetně starých se už naučila jezdit bez CK a vyhovuje jim to více, i když jsou i vyjímky jako resorty v Egyptě.
0 Citovat

Evropu a vlastně i asii jsem projel každý místo tak 3-4 x.Indický oceán mám taky za sebou.Dálný východ mě neláká Thajsko a Bali se mě nelíbí takže zbývá karibik.Hm a tak jen pro zajímavost mě najdi hotel all incl s letenkou za cenu za jakou létam já,hledal jsem to x krát a nikdy to nebylo levnější.Ono pokud si na booking zařídíš spaní v nějakým levnějším hotelu bez jídla ano je to levný,ale já mám rád své pohodlí.A nijak mě skutečnost,že letím s cestovkou neomezuje jen se mě líbí,že to mam vše zařízený a nemusím se starat,teda až na tohle vízum no.Já letěl jednou na vlastní pěst do New Yorku no a mezipřistání bylo ve Washingtonu a kvůli bouřce byl následný let do New Yorku posunut o 7 hodin.Tím pádem jsem přišel o transfer z letiště  čili taxi za 90 dolarů k hotelu.Zde recepce na hotelu byla zavřená a já musel volat a čekat až dorazí a pak rukama nohama vysvětlovat o co šlo atd atd.Tohle mě s cestovkou padá.Takže jako díky,jednou stačilo.Být mě 20-30 možná i 40 tak bych asi o tom lítat na vlastní pěst uvažoval,ale v mym věku je to už o pohodlí.Jo ještě na konec prý musí být ESTA i případě,že v USA vůbec nepřistaneš,ale jen nad ním chvíli poletíš,takže vlastně tím padá návštěva x států aniž bych musel mít ESTU.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Dôvod jednoduchý - americké letiská nemajú poriadne medzinárodné tranzitné zóny. A neverím, že existuje destinácia (alebo je ich úplne minimum) do ktorej sa nedá dostať bez tranzitu v USA.


Pomalu celý Karibik je bud tam nebo zpět přes USA.Teda pokud nedáš x desítek tisíc za přímý let,který stejně nelítá z Prahy takže ještě letenku Praha dotyčné letiště. Mě jednou stál tenhle kousek z přímým letem pro dvě osoby o 23000 kč navíc oproti přestupům.Ony jsou jako letenky levné,ale pokud máte dvě zavazadla už to roste o tisíce a není nám 20 abychom s manželkou cestovali na deset dní k moři s batohem.takže aby zájezd nedosáhl astronomické výše musí se koupit ten,kde je třeba při návratu mezipřistání v USA.Ted jsem kupoval zájezd na Bahamy a prošel jsem hodně nabídek,ale všechny byli přes USA.A když jsem našel jednu co letěla přímo z Londýna bylo to o 30000 na hlavu víc,takže jako nejsem blázen.
0 Citovat

Do Karibiku záleží kam. Území s nějakou vazbou na evropský stát mají dobré spojení evropskými aerolinkami dané země (KLM, Air France, British Airways), na ostatní ostrovy má pak mimo US aerolinek slušné spojení i Air Canada.

0 Citovat

Tak keď často cestujete cez USA, ambasáda, víza a 10 rokov pokoj

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Do Karibiku záleží kam. Území s nějakou vazbou na evropský stát mají dobré spojení evropskými aerolinkami dané země (KLM, Air France, British Airways), na ostatní ostrovy má pak mimo US aerolinek slušné spojení i Air Canada.


Ale to samozřejmě ano,ale za kolik.Pokud dám za dovolenou z mezipřistáním v USA 50000 na osobu a s Air Canada s mezipřistáním v Torontu,Montrealu nebo jinde 65000 kč na hlavu tak asi kdo by letěl s Air Canada???Psal jsem ano jsou možnosti,ale stojí to o desetitisíce více.
0 Citovat

Nemusí to stát tolik, nedávno tu byla akce s Air Canada, kde byly letenky do 500 eur. Hotelů za 80 tisíc pak jistě seženete mnoho. 

0 Citovat

@p.kule: Hele a v čem je vlastně s tou ESTOU problém? Vyřídím během chvilky online, platnost 2 roky, cena směšná. Když si ESTU vyřídím desetkrát za sebou, vždy po dvou letech, tak mě to pořád vyjde levněji než jedno vyřízení víza na ambasádě. A pokryju tím 20 let, zatímco vízum platí jen 10.

Jinými slovy, ESTA je přece to nejmenší, co by mě mělo na cestě do Karibiku a X dalších zemí štvát.

0 Citovat

Je to zbytečná diskuze. Kdyby měli na USA letištích transitní zóny jako "ve zbytku civilizovaného světa", nemuselo by se to řešit, ale ale bohužel to tak prostě je a těžko s tím někdo něco nadělá. 

0 Citovat

Proky napsal(a):

@p.kule: Hele a v čem je vlastně s tou ESTOU problém? Vyřídím během chvilky online, platnost 2 roky, cena směšná. Když si ESTU vyřídím desetkrát za sebou, vždy po dvou letech, tak mě to pořád vyjde levněji než jedno vyřízení víza na ambasádě. A pokryju tím 20 let, zatímco vízum platí jen 10.

Jinými slovy, ESTA je přece to nejmenší, co by mě mělo na cestě do Karibiku a X dalších zemí štvát.


Zbytečná snaha, pán, co musí pořád lítat mermomocí do Karibiku přes USA, by si jenom za tu dobu, co psal zde svoje příspěvky, vyřídil ESTU pro celou rodinu:-)) Problém bude zřejmě někde jinde;-)

0 Citovat

Me jen po pristani v Baltimoru poslali s kolegou od prepazky za nadrizenymi. Natesti po par minutahc rozhovoru bylo vse ok. prekvapive problem nakonec nebyl ani v ruskem ani v nekolika cisnkych vizech,ale v razitku o vstupu do UAE (Dubaj), kde je z nejakeho duvodu zajimal ucel cesty. Pri pozemnim navratu z Kanady byl duvod zajmu uredniku stejny. Zpetne jsme vyhodnotili, ze asi vadilo "Arab" v nazvu zeme. Nastesti nic krome par minut zdrzeni nakonec. Nicmene priste asi pojedu radeji s cistym pasem - nejmene duvodu k nejake prude pohranicniku.

0 Citovat

Nuny napsal(a):


Zbytečná snaha, pán, co musí pořád lítat mermomocí do Karibiku přes USA, by si jenom za tu dobu, co psal zde svoje příspěvky, vyřídil ESTU pro celou rodinu:-)) Problém bude zřejmě někde jinde;-)


ESTA je už vyřízena,já se jen ptal co to je za novinku těch 72 hodin a podivil se nad tím,že místo aby USA pomalu povolovala tak utahuje.A až budou přímé lety do Karibiku stát jako ty přes USA rád budu létat přímo.
0 Citovat

Proky napsal(a):

@p.kule: Hele a v čem je vlastně s tou ESTOU problém? Vyřídím během chvilky online, platnost 2 roky, cena směšná. Když si ESTU vyřídím desetkrát za sebou, vždy po dvou letech, tak mě to pořád vyjde levněji než jedno vyřízení víza na ambasádě. A pokryju tím 20 let, zatímco vízum platí jen 10.

Jinými slovy, ESTA je přece to nejmenší, co by mě mělo na cestě do Karibiku a X dalších zemí štvát.


Není už v ničem problém,jen,že ESTA naskakoval okamžitě,nyní se objevila hláška,že se musí čekat na prověření 72 hodin.Já to nevěděl a docela mě to vyplašilo,jelikož vždy jsem to měl do 5 minut.Ano,kdybych se staral mohl jsem o změně ve vyřizování vědět a neotravovat,ale k čemu už by tyhle fora asi byly co??Je zvláštní co vede lidi co mě zde nadávají k reakci,vždyt vás nikdo nenutí mě odepisovat,přečtu,zakroutím hlavou to je debil,ale nereaguju.Proč máte pořád potřebu něco negativně komentovat,pokud to není rada nikdo o to nestojí.Tady bývalo motto žádná otázka není hloupá,ptejte se.A pak se tu lidem smějete.Nechápu.
0 Citovat

p.kule napsal(a):


ESTA je už vyřízena,já se jen ptal co to je za novinku těch 72 hodin a podivil se nad tím,že místo aby USA pomalu povolovala tak utahuje.A až budou přímé lety do Karibiku stát jako ty přes USA rád budu létat přímo.

Do Karibiku se létá na přímo za ceny okolo 10k Kč, přes USA je to fakt levnější? To mi hlava nebere... asi mi něco uniklo.

0 Citovat

Áno, je to na smiech, lebo tu vyplakávate ako taký snowflake, že ESTA netrvá 5 minút, ale môže až neuveriteľné 3 dni. Vy máte právo cestovať, ale nie je povinnosť USA vás pustiť. By to asi chcelo zažiť cestovanie pred 1989. Toto sú fakt problémy prvého sveta...

0 Citovat

p.kule napsal(a):


ESTA je už vyřízena,já se jen ptal co to je za novinku těch 72 hodin a podivil se nad tím,že místo aby USA pomalu povolovala tak utahuje.A až budou přímé lety do Karibiku stát jako ty přes USA rád budu létat přímo.


72 hodin je maximum, tento týden jsem dělal během několika dní 3x ESTu pro rodinu a známé a bylo to vždy do 15 minut schváleno.


0 Citovat

p.kule napsal(a): podivil se nad tím,že místo aby USA pomalu povolovala tak utahuje.

Máte pocit že demografické trendy v takové Británii, Švédsku, Belgii nebo Francii umožňují byť jen teoreticky uvažovat o uvolnění.  A kapříci v DHS/USCBP si stěží asi vypustí vlastní rybník a řeknou... "jéje, jen nás nějak moc, pojďme třetinu z nás vyhodit a celé to zjednodušit".

1 Citovat

p.kule napsal(a):

Není už v ničem problém,jen,že ESTA naskakoval okamžitě,nyní se objevila hláška,že se musí čekat na prověření 72 hodin.Já to nevěděl a docela mě to vyplašilo,jelikož vždy jsem to měl do 5 minut.Ano,kdybych se staral mohl jsem o změně ve vyřizování vědět a neotravovat,ale k čemu už by tyhle fora asi byly co??Je zvláštní co vede lidi co mě zde nadávají k reakci,vždyt vás nikdo nenutí mě odepisovat,přečtu,zakroutím hlavou to je debil,ale nereaguju.Proč máte pořád potřebu něco negativně komentovat,pokud to není rada nikdo o to nestojí.Tady bývalo motto žádná otázka není hloupá,ptejte se.A pak se tu lidem smějete.Nechápu.

Já ti vůbec nenadával, toho jsem dalek. Nepoznal jsem z těch příspěvků, že ti jde jen o to prodloužení termínu vystavení. Měl jsem pocit, že v ESTĚ spatřuješ nějaký problém a že bez ESTY se nikam nedostaneš a vypadává ti tak X zemí, které bys jinak chtěl navštívit a nemůžeš. Pokud jde jen o tu dobu vystavení, je to OK, mě by to asi vylekalo taky, když jsem byl zvyklý mít ESTU "hned". ;)

0