Zdravím,netušíte náhodou zda při cestě nha trang -> novosibirsk -> moskva -> praha je potřeba v rusku vízum? Jde mi hlavně o let novosibirsk -> moskva bohužel mi nikdo včetně aerolinek není schopen dát odpověď a já bych nerad skončil s nějakým problémem.Moc díky za rychlou odpověď. .

Novosibirsk transfer vízum

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

14 reakcí

Zdravím,


netušíte náhodou zda při cestě nha trang -> novosibirsk -> moskva -> praha je potřeba v rusku vízum? Jde mi hlavně o let novosibirsk -> moskva bohužel mi nikdo včetně aerolinek není schopen dát odpověď a já bych nerad skončil s nějakým problémem.


Moc díky za rychlou odpověď.

0

Ahoj, 100% bude potřeba, právě kvůli tomu vnitrostátnímu letu - v Novosibirsku vstoupíte normálně do Ruska. Tady to je bohužel bez debat, tranzit bez víza je v Rusku možný pouze při neopuštění tranzitní zóny letiště, což v tomto případě nijak obejít nelze.

0 Citovat

OK díky toho jsem se bál škoda, že mi to došlo 24h před odletem :-)

0 Citovat

Jo jo, zase se dal nezkušený cestovatel nachytat na nesmyslnou skládačku od kiwi.com a přijde o minimálně 9000 Kč. Aspoň ale při hledání přes skyscanner před přesměrováním píšou:

"Vlastní transfer
Přečtěte si před provedením rezervace

Je možné, že se na této cestě budete muset odbavit samostatně pro každý navazující let.

Mezi navazujícími lety mohou být při odbavení vyžadována tranzitní víza."

A na stránce kiwi.com píšou přímo, že je třeba.

Navrhuju přesunout dotaz do cestujeme dementně. Existuje vůbec na světě nějaká země, kde může občan ze země, u které je vyžadované vízum, letět vnitrostátním letem bez víza? Ono je teda už málo pravděpodobné, že by na jednu letenku vletěl a odletěl ze země včetně vnitrostátního letu (i když bez odbaveného zavazadla a s možností online check-inu by mohlo být i více letenek). I tady by bylo více letenek. Nejspíš ale i přesun mezi letišti v Moskvě, který by vízum stejně vyžadoval.

0 Citovat

1. S nezkušeným cestovatelem souhlasím kdybych byl zkušený jako ty dám si při výběru letenek majzla na vnitrostátní let. 

2. Zbytek co píšeš není pravda. Kiwi nepoužívám letenky byly vyhledány přes skyscanner a nic o vlastním transferu tam napsané nebylo.

3. O 9K jsem nepřišel letenky stály cca 8K z čehož minimálně půlku dostanu zpět. 


Upřímně ani bych sem ten dotaz nedával kdybych ty informace měl na 100% ověřené od aerolinek které mě ale přesměrovali s dotazem na ambasádu. Čekal jsem kdy přijde podobný post ještě teda by jsi měl zmínit, že takový lidé jako já by měli mít zakázáno cestovat. 

0 Citovat

Lidé jako ty by si měli nejdřív zjistit potřebné informace a pak teprve kupovat letenku. Vcelku standardní postup.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Existuje vůbec na světě nějaká země, kde může občan ze země, u které je vyžadované vízum, letět vnitrostátním letem bez víza? 

Ano, Cina  :))

0 Citovat

folprecht.mi napsal(a):

1. S nezkušeným cestovatelem souhlasím kdybych byl zkušený jako ty dám si při výběru letenek majzla na vnitrostátní let. 

2. Zbytek co píšeš není pravda. Kiwi nepoužívám letenky byly vyhledány přes skyscanner a nic o vlastním transferu tam napsané nebylo.

3. O 9K jsem nepřišel letenky stály cca 8K z čehož minimálně půlku dostanu zpět. 


Upřímně ani bych sem ten dotaz nedával kdybych ty informace měl na 100% ověřené od aerolinek které mě ale přesměrovali s dotazem na ambasádu. Čekal jsem kdy přijde podobný post ještě teda by jsi měl zmínit, že takový lidé jako já by měli mít zakázáno cestovat. 

Skyscanner neni prodejce letenek, jen srovnavac, ktery te presmeroval pravdepodobne na prodejce kiwi.com. Ostatni prodejci jsou ted vic nez za 2-nasobek a asi to pred tim bylo podobne, takze jsi mel nejspis kiwi. Ohledne transferu a viz se podivej do priloh a priste cti a klikej na informace. Napis sem pak, kolik si dostal zpet za letistni poplatky.


Vyhazovat sve penize si muzes, jak chces, aspon ses poucil. 


screenshot-20181216-172105.png
screenshot-20181216-172147.png
screenshot-20181216-173306.png

0 Citovat

tonic napsal(a):

Ano, Cina  :))

To je pravda, ale jen u některých měst a pokud je tam technical stopover mezi mezinárodním a vnitrostátním letem, ne? V tomto případě by vnitrostátní let byla asi samostatná letenka.
0 Citovat

no v tej cine je to je tak komplikovane, osobne by som na tento 24h transit cez Cinu cez dve letiska by som neriskoval ani keby to malo ist :)

0 Citovat

U Číny to lze i s klasickým vnitrostátním letem, nezávisle na tom, jestli je součástí mezinárodní letenky nebo ne. Ale jak říká tonic, je tam tolik výjimek, že se v tom nevyznají ani sami Číňani.

0 Citovat

Ano v Číně jde transitovat bez víza i s vloženým vnitrostátním letem, pokud se to vejde do 24 hodin s výjimkami typu Guangzhou nebo let do USA a podobně. Bohužel v Číně co platí dnes, nemusí platit zítra, takže klidně člověk může koupit letenku s tím, že si ověří, že vizum nepotřebuje a do doby odletu se podmínky klidně mohou několikrát změnit.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Lidé jako ty by si měli nejdřív zjistit potřebné informace a pak teprve kupovat letenku. Vcelku standardní postup.


S tím nelze než souhlasit. Samozřejmě je to moje blbost zatím jsem cestoval pouze po evropě kde na podobné věci člověk myslet nemusí a nebo jsem řešil vízum v cílové destinace a jednoduše mě podobná situace nedošla.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Skyscanner neni prodejce letenek, jen srovnavac, ktery te presmeroval pravdepodobne na prodejce kiwi.com. Ostatni prodejci jsou ted vic nez za 2-nasobek a asi to pred tim bylo podobne, takze jsi mel nejspis kiwi. Ohledne transferu a viz se podivej do priloh a priste cti a klikej na informace. Napis sem pak, kolik si dostal zpet za letistni poplatky.


Vyhazovat sve penize si muzes, jak chces, aspon ses poucil. 


Já tomu rozumím a opakuji kiwi nepoužívám letenky jsem koupil přímo u leteckých společností podle toho co jsem si našel na skyscanneru. Proto jsem nenarazil na tvůj screen až nyní vidím, že je to u na stránce rezervace. 

Co se týče té vrácené částky upřímně jsem nic nečekal a jen to zkusil. Podle toho co mi zatím napsali tak minimálně za letenku nha trang -> novosibirsk bych měl dostat z původní ceny 4K asi 3K (nezkoumal jsem podmínky takže ti ani neřeknu proč vrací tolik jedná se o s7 airlines) a potom nějaké drobné za další 2 letenky takže to skutečně dá víceméně polovinu.

0 Citovat

Předpokládal jsem, že nákup najednou by ti trochu zamaskoval, že je to více letenek. Nakupovat přes zemi s vízy bez předchozího zjišťování průlet na různé letenky je teprve odvaha. Ono by stačilo i bez vnitrostátního letu už jen to, že bys v Moskvě asi musel měnit letiště.

0
14 reakcí