Dobrý den všem cestovatelům, kteří natáčí na svých cestách s GOPRO. Pořídili jsme si letos k vánocům a jsme trochu zoufalí. Nejen, že je vše v angličtině a návod jsme hledali na netu, stále nevíme jak na to. V počítači je video v příšerné kvalitě. Při připojení gopro k TV nejde video spustit vůbec. Bylo nám řečeno, že potřebujeme "nadupaný" počítač, který nám video přehraje v kvalitě, ve které gopro video natočí. Bohužel jsme toto nikde před koupí nevyčetli. Jsme zklamáni složitostí. Mysleli jsme si, že kameru zapneme a budeme točit, poté, že jen stáhneme video do PC....Před cestami sledujeme videa na youtube. Tato vložená videa byla v nějakém programu přeformátovaná ??? Pokud nemáme dostatečně kvalitní PC je nám gopro k ničemu? Prosím je zde někdo, kdo mi to vysvětlí od začátku jako uplnému laikovi? Děkuji Vám a hezké svatky .

GOPRO - prosím majitele o pomoc jak začít

Založila ve fóru Co se nevešlo

19 reakcí

Dobrý den všem cestovatelům, kteří natáčí na svých cestách s GOPRO. Pořídili jsme si letos k vánocům a jsme trochu zoufalí. Nejen, že je vše v angličtině a návod jsme hledali na netu, stále nevíme jak na to. V počítači je video v příšerné kvalitě. Při připojení gopro k TV nejde video spustit vůbec. Bylo nám řečeno, že potřebujeme "nadupaný" počítač, který nám video přehraje v kvalitě, ve které gopro video natočí. Bohužel jsme toto nikde před koupí nevyčetli. Jsme zklamáni složitostí. Mysleli jsme si, že kameru zapneme a budeme točit, poté, že jen stáhneme video do PC....Před cestami sledujeme videa na youtube. Tato vložená videa byla v nějakém programu přeformátovaná ??? Pokud nemáme dostatečně kvalitní PC je nám gopro k ničemu? Prosím je zde někdo, kdo mi to vysvětlí od začátku jako uplnému laikovi? Děkuji Vám a hezké svatky

0

Dobry den i Vam, Michaelo. Prvni otazka je, zda jste si opravdu poridili GoPro - priserna kvalita videa na PC napovida, ze spise nejakou “napodobeninu”. Osobne jsem GoPro nikdy nemel, ale troufam si rici, ze pokud video jede, tak jede v poradku a v kvalite, ve ktere bylo porizeno (necht me nekdo opravi). K prehravani např. 4k videa je opravdu zapotrebi, mit trochu toho vykonu v PC. Videa vlozena na YouTube jsou, jednoduse receno, vzdy ve stejne nebo horsi kvalite v jake byla nahrana, nikdy v lepsi kvalite, logicky. Ted bych asi potreboval videt vyrobni stitek GoPro pristroje a vyrobni stitek PC (nebo spis Notebooku?). Zkuste sem hodit fotky. :) 

Hezke svatky všem :)

0 Citovat

Gopro má aplikaci pro mobily/tablety, což bude možná jednodušší varianta, než řešit počítač pro 2K/4K video. 

0 Citovat

Dekuji za prozatímní odpovědi. 😊 Kameru mame Gopro Hero 7 white za 6500 Kc. O PC nic moc nevim jen to, ze ma 4 ram. A videii z youtube jsem myslela to, ze po stahnuti videa z kamery do PC musi byt video prevedeno pres nejaky program do formatu ve kterem jej lze na youtube nahrat.??? Protoze jak jsem psala, bylo nam receno, ze aby nam Pc video z gopro prehralo v plne kvalite musi byt  Pc vykonny, ale videa z YouTube si pustime na čemkoli bez ohledu na vykon....🤔 

0 Citovat

Aplikaci na tel jsme zkouseli ovsemosekana free verze je nedostatecna. A pote jsou vyzadovany placene verze. Meli jsme predstavu toho, ze vodea jednoduše stahneme na externí harddisk a pote budeme moci prohlizet v Tv.... Omyl.... Vedrt, ze k tomu budu pptrebovat aplikace, vykonny Pc, programy na úpravu a ja nevim co všechno, gopro neporidim. 😟😟😓 A ne o tomu vubec nerozumim. 🙈

0 Citovat

Zachovejte klid :) pokud vam video v PC jede nejak spatne nebo nejede vubec, tak to vice mene nevadi. Nemusite jej nijak prevadet, staci primo nahrat na YouTube - ono si s tim formatem poradi samo. Pri nahravni jen zvolite kvalitu, ve ktere to chcete potom poustet atd. Pokud prehrajete vide z YouTube, pak prehrajete i ty svoje pres YouTube. Je jen mozne, ze v PC nemate spravne “programy” aby video jelo jak ma ... jinak, vase televize nejspise nezvladne format videa GoPro, proto se z externiho disku nedaji prehravat. 

0 Citovat

Ja osobně je na YouTube nahravat nechci, jen jsem si rikala, ze ti co je nahravaji je proto musi uzpusobit. Me by stacilo si je pustit v tv. Ale to nam take nejde. Proto jsem psala, ze se videa asi musi po stahnuti prohnat nejakym programem. Nasli jsme gopro studio, ale nase pc to nedava. Video se nam do tohoto programu nechce ani stáhnout. A pri pripojeni primo samotneho gopro se nam v tv soubor nahlasi jako poruseny... 🙈🤔😟

0 Citovat

No tu to bez urazky vidim skor na problem medzi stolickou a klavesnicou :) 


Ak ste uz investovali dost penazi do gopro, tak investujte aspon par hod do pochopenia zakladnych suvislosti a potom to uz nebude take beznadejne :)

0 Citovat

Jestli to nemá český návod, tak to reklamujte u prodejce. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jestli to nemá český návod, tak to reklamujte u prodejce. 

Souhlasim, pokud vas to takhle na prvni dojem zklamalo, zkusil bych to vratit. Ikdyz nevim, zda je absence ceskeho navodu patricnym duvodem 🤷🏻‍♂️ 

Kazdopadne to neresi vasi touhu porizovat skvela videa 😉

0 Citovat

cizy napsal(a):

No tu to bez urazky vidim skor na problem medzi stolickou a klavesnicou :) 


Ak ste uz investovali dost penazi do gopro, tak investujte aspon par hod do pochopenia zakladnych suvislosti a potom to uz nebude take beznadejne :)

Ale proto zde zadam o pomoc a vysvetleni. Mozna se špatně vyjadruji... Rada bych zkratka vedela co potrebuji proto, abych si videa z gopro mohla kdykoli, kdekoli pustit a to v takove kvalitě, v jake je gopro natočí. 


0 Citovat

Paul Bart Frank napsal(a):

Souhlasim, pokud vas to takhle na prvni dojem zklamalo, zkusil bych to vratit. Ikdyz nevim, zda je absence ceskeho navodu patricnym duvodem 🤷🏻‍♂️ 

Kazdopadne to neresi vasi touhu porizovat skvela videa 😉


Vratit jiz nelze. Mame to z alzy a to dele nez je pro vraceni mozne. Ovsem navod na pouziti samotné kamery jsme nasli na internetu. Ovsem uz nikde nebylo uvedeno, ze je k tomu potreba dostatecne vykonny počítač. Bez nej si zkratka videa nepustim ani v PC ani na TV. Z toho jsem zklamana. Je to podle me dost dulezita informace, na kterou by mel byt kupujici upozornen

0 Citovat

PC s TV nema nic spolecneho. Vase TV je zrejme starsi a neumi prehravat tento “novejsi” format. PC bude taky starsi - “stejny” problem. Obecne, pokud pozadujete, aby vse “komunikovalo” se vsim, potrebujete priblizne stejnou uroven veskere elektroniky - jednoduse receno. Pokud staci, ze si video budete poustet z YouTube, pak jej tam zkuste nahrat a uvidite, ze to pujde 👍🏼

0 Citovat

https://gopro.com/help/articles/block/hevc


Nevim, jak jste na tom s anglictinou, tak v rychlosti - pri nekterych volbach kvality videa je moznost prepnout do "stare" verze formatu a tu vam nejspise prehraje jak televize, tak i starsi pocitac. Nejhur zkousejte snizovat kvalitu tak dlouho, az bude pocitac stihat. Stejne je asi zbytecne nahravat v 4k kvalite, kdyz si je nemate na cem prehrat. 

Popripade je ke konci clanku odkaz na program Handbrake, ktery je zdarma a prevede vam video s minimalni ztratou kvality. 

0 Citovat

Paul Bart Frank napsal(a):

PC s TV nema nic spolecneho. Vase TV je zrejme starsi a neumi prehravat tento “novejsi” format. PC bude taky starsi - “stejny” problem. Obecne, pokud pozadujete, aby vse “komunikovalo” se vsim, potrebujete priblizne stejnou uroven veskere elektroniky - jednoduse receno. Pokud staci, ze si video budete poustet z YouTube, pak jej tam zkuste nahrat a uvidite, ze to pujde 👍🏼


Dekuji zkusim 😊👍

0 Citovat

Davosh napsal(a):

https://gopro.com/help/articles/block/hevc


Nevim, jak jste na tom s anglictinou, tak v rychlosti - pri nekterych volbach kvality videa je moznost prepnout do "stare" verze formatu a tu vam nejspise prehraje jak televize, tak i starsi pocitac. Nejhur zkousejte snizovat kvalitu tak dlouho, az bude pocitac stihat. Stejne je asi zbytecne nahravat v 4k kvalite, kdyz si je nemate na cem prehrat. 

Popripade je ke konci clanku odkaz na program Handbrake, ktery je zdarma a prevede vam video s minimalni ztratou kvality. 


Dekuji Vam, takou radu zde mam celou dobu na mysli. S anglictinou spatne ale snag google pomuze 😅. Kdyz navod na pouziti je o... Zapnnout/vypnout,  vlozte pametov. kartu... atd, atd.... Ale takove informace neobsahuje, takze jeste jednou dekuji za radu a strucne vysvetleni.. 😊

0 Citovat

Jestli to máte z alzy, tak získání českého návodu je otázka jednoho telefonátu nebo mailu, když angličtinu nedávate. Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě!?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jestli to máte z alzy, tak získání českého návodu je otázka jednoho telefonátu nebo mailu, když angličtinu nedávate. Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě!?

Psala jsem ze cesky navod jsme si stahli z netu. To je jasne.  Ovsem neobsahoval to, co jsme chteli vedet. A to bylo vysvetleni, proc jsou videa v PC v priserne kvalite..a co mame mi, ci udelat k tomu aby tomu tak nebylo. Na coz mi odpovedel pan pred vami. 


0 Citovat

Tou příšernou kvalitou v PC myslíte co? Pokud se video  v PC zasekává, respketive běží pomalu, tak opravdu může být problém v PC. V tomto případě zkuste v kameře snížit rozlišení na 1080p, pokud tedy teď máte nastaveno 4k. S přehráváním by pak neměl být problém, pokud nemáte vyloženě nějaký třeba 10 let starý stroj. Pokud ale máte na mysli špatnou kvalitu obrazu, rozmazaný obraz a podobně, tak může být vadná kamera. GoPro 7 má skvělý obraz a tedy nerozumím tomu co může znametat vámi zmiňovaná špatná kvalita.

Ještě k těm videím na youtube. Většina lidi, co točí na GoPro cestovatelská videa, tak k tomu používá ještě stabilizátor obrazu, takzvaný Gimbal, který zajistí, to aby se obraz netřepal třeba při chůzi. Já jsem třeba gimbal zakoupil zhruba 2 měsíce po koupi Gopra, protože bez toho krásné videa neuděláte. Dále je pak relativně dost videí i obrazově vylepšováno, ale toho je možné dosáhnout i programem, co to za vás udělá automaticky s relativně slušným výsledkem.

0 Citovat

Michaela AD napsal(a):

Psala jsem ze cesky navod jsme si stahli z netu. To je jasne.  Ovsem neobsahoval to, co jsme chteli vedet. A to bylo vysvetleni, proc jsou videa v PC v priserne kvalite..a co mame mi, ci udelat k tomu aby tomu tak nebylo. Na coz mi odpovedel pan pred vami. 


A v jaké kvalitě tedy videa natáčíte?

0
19 reakcí