Ahoj,jak velka blbost je letet do jedne ci vice techto zemi v zime? Tj. leden-brezen? V Gruzii to asi nevadi na vikendovku a sirne lazne, ale Azer a Armenii jeste procestovanou nemam a tam bych tudiz rad podnikl nejake vylety pripadne - asi vse bude tezce pod snehem a mimo mestskou turistiku to nema moc smysl, ze? .

Gruzie/Armenie/Azerbajdzan

Založil ve fóru Co se nevešlo

a tak jedlo na kaukaze uz automaticky :) 

ano premavaju novsie stroje, no my sme z Batumi do Kutaisi isli klasickym "elektropojezdom"

Bagrati je Bagrati ... ked si uz v Kutaisi, tak blbost tam neist, ale ist kvoli tomu do Kutaisi je blbost :)

0 Citovat

Pro nás je to třeba samozřejmost, ale mám podezření, že dost lidí o tom moc nepřemýšlí a prostě na místě něco uloví, když je hlad a nezjistí si předem, jaké jsou místní speciality a kde nejlíp vaří a nejlíp se nakupuje. Min. některé cestopisy tomu nasvědčují.

Mě naopak štve, když najdu nějakou super tržnici a nemůžu se na místě zdržet sspoň týden v apartmánu s kuchyňkou a všechnu tu nešpanělskou neumělohmotnou zeleninu, zralé a nenahnilé ovoce a nebabišské pečivo a maso ochutnat. 😊

0 Citovat

Nikdy jsem netvrdil, že se musí cestovat kvůli jídlu. 😁 Jen mi připadá, že v tomto směru podceňují přípravu i lidé, pro které není jídlo jen "jedlá hmota". 😊

Pro mě je jeden z důvodů cestování, samozřejmě nikoli jediný, i jídlo.

Vymluvit se z jídla nebo pití jde vždcky, třeba na alergii, a svým způsobem to ani nebude lež. 😉 

0 Citovat

Upřímně, byl jsem v Gruzii 10 dnů, půjčené auto, tedy sjezdil dost od hor po pobřeží a popravdě jídlo mně tam nikde úplně nenadchlo, ani v relativně drahých restauracích, ani doma u místních. Paradoxně nejlepší "gruzínskou" kuchyni jsem měl v gruzínské restauraci v Kyjevě, kde vaří Ázerbajždánci, a kdykoliv jsem v Kyjevě, zajdu tam:-)

@Navaja - chleba - to myslíš nějaké lepjošky nebo chačapuri? Toho jsem měl už 3. den dost a lezlo mně to snad i z uší.

0 Citovat

cali napsal(a):

Paradoxně nejlepší "gruzínskou" kuchyni jsem měl v gruzínské restauraci v Kyjevě, kde vaří Ázerbajždánci, a kdykoliv jsem v Kyjevě, zajdu tam:-)

Tip nedáš? 😊 Já byl párkrát v Kvevri na Hidroparku a jinou jsem od té doby nehledal.

0 Citovat

To není lež, není nutné se omezovat pouze na medicínský význam slova, můžu nejíst maso z důvodu psychické alergie na utrpení zvířat nebo tak něco, ostatně kdo nejedl 20 let maso, nemusí mu udělat jeho náhlé požití dobře, což by se taky dalo při troše dobré vůle prohlásit za alergii, ale chápu, kdo o svém vegetariánství rád konverzuje, ten se asi nebude chtít  rychle a jednoduše ze situace vykroutit. 😁

V Gruzii se chlastá dost, předem jsem si promýšlel ústupové strategie, ale naštěstí nebyly potřeba. 🙃

0 Citovat

J0x napsal(a):

Tip nedáš? 😊 Já byl párkrát v Kvevri na Hidroparku a jinou jsem od té doby nehledal.

https://gaga-rest.com.ua/restaurants/ a já chodím sem УЛ. ДЖОНА МАККЕЙНА, 30, někde to je ještě jako Ivana Kudri 30. Bacha, jsou 2 naproti, ta druhá je hezčí, ale jídlo je lepší tady. V létě tam bylo narváno. Možná jsou v Kyjevě lepší, ale ceny/výkon tady parádní. Akorát od minulé návštěvy neprodávají tvrdý chlast, ale lidé si ho nosí sebou:-) Možná vliv těch Ázerů.



img-20190704-085213.jpg

0 Citovat

Navaja: smajlíci se dají, velmi zjednodušeně, vyložit tak, že to, co píšu, nemyslím smrtelně vážně. Jinak, což sám říkám nerad a nejradši bych to ani nevěděl, cokoli se dá vyložit jakkoli, aneb, slovy klasika, "podle vkusu každého soudruha". 😂

0 Citovat

tonic napsal(a):

a tak jedlo na kaukaze uz automaticky :) 

ano premavaju novsie stroje, no my sme z Batumi do Kutaisi isli klasickym "elektropojezdom"

Bagrati je Bagrati ... ked si uz v Kutaisi, tak blbost tam neist, ale ist kvoli tomu do Kutaisi je blbost :)


Dávám na tvůj tip a objednávám supr ubytko za 640kč se snídaní, které se nachází 300m od katedrály, takže ráno po snídani ji zkoukneme a pak hurá pryč z Kutaisi :) 


Až se vrátím zpátky tak zase napíšu klasicky pár postřehů a dojmů z rychlo tour gruzií ;) 

0 Citovat

Tak to ubytko budes mat v riadnom kopci zrejme :)

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@ Cali


Chačapuri mi nevadí, ale ne s masem, maso nejím asi 20 let. Když je člověk striktní vegetarián v těchto zemích, tak ti stejně zbyde chačapuri a lilek a další zelenina, ale to je tam taky dostačující. Já všude mám nejraději obyčejný chleba, ne ten bíly, ale nějaký placatý. My byli už dvakrát v Borjomi, na treku a tam je taková zapadlá pekárna a mají tam snad jen dva druhy chleba ten lobiani, plněný fazolemi, ten ani nemusím , ale pak je takový špičatý , jmenuje se šobi, obvykle se peče v peci tandoori a když je křupavý, je to fakt dobré. Prostě jen suchý chleba, když je čerstvý nebo nějaká čerstvá buchta. Podobné je to v Iránu, tam je asi nejlepší je barbari nebo sangag, což znamená malý kámen, ten se peče na kaméncích a ty se potom koštětem ometají, je to trochu nebezpečné na zuby, ale jinak dokonalé.

Raději Boržomi, prosím :-) Jinak bych taky mohl psát chachapuri a to by vypadalo, že jsem vysmátej jak po odvaru z makovic :-)))

Při mé první návštěvě byla taková bída, že lidi jedli vařený brouky v polívce. Kolega snědl, já ne... (zvedl si mi žaludek a už by to letělo ven). 

Sýr mají dobrý, záleží na hygieně, občas z toho kouká forwardovaný sraní...


0 Citovat

J0x napsal(a):

To není lež, není nutné se omezovat pouze na medicínský význam slova, můžu nejíst maso z důvodu psychické alergie na utrpení zvířat nebo tak něco, ostatně kdo nejedl 20 let maso, nemusí mu udělat jeho náhlé požití dobře, což by se taky dalo při troše dobré vůle prohlásit za alergii, ale chápu, kdo o svém vegetariánství rád konverzuje, ten se asi nebude chtít  rychle a jednoduše ze situace vykroutit. 😁

V Gruzii se chlastá dost, předem jsem si promýšlel ústupové strategie, ale naštěstí nebyly potřeba. 🙃

Kdyby jen "nemusí se mu udělat dobře". Jak vyléčený vegetarián vím, že po požití masa dostane vegouš dost silné žaludeční křeče a je rád, že je rád...


0 Citovat

tonic napsal(a):

a tak jedlo na kaukaze uz automaticky :) 

ano premavaju novsie stroje, no my sme z Batumi do Kutaisi isli klasickym "elektropojezdom"

Bagrati je Bagrati ... ked si uz v Kutaisi, tak blbost tam neist, ale ist kvoli tomu do Kutaisi je blbost :)

No, jak kde. Gruzie mi přišla v duchu předešlého příspěvku joxe jako gastro nic moc zázrak, Arménie čuňárna (ale už je to hodně let), špína, housenky v salátu, sračky po melounech apod. Ázerbájdžán tedy vynikající, byť hygiena hodně kulhá na obě zlomený nohy, Karabach vyhladovělej a Nachičevanská Republika v pohodě. 


0 Citovat

Za mě Gruzie, co se týče jídla, peklo. Po každým jídle mi bylo těžko nebo vyloženě blbě. Vykašlal jsem na místní jídlo a když jsem se konečně dostal do Tbilisi, tak hned pizza, burger, atd. prostě západní jídla a pohoda. Jedinej stát, kde jsem prostě místní jídlo nedával.

0 Citovat

Mně bylo v Gruzii blbě leda z přežrání. 🤣 Čurčchela, chačapuri adžaruli, chinkali, ostri, všechno bych si dal hned znova. 😊 Např. zde: https://goo.gl/maps/qyJT8tD5TuuNknzC6

0 Citovat

Jj tip na dobre autenticke jidlo a restauraci to je k nezaplaceni 😊  

0 Citovat

Též se přikláním k názoru, že nejlepší gruzínská restaurace je v Kyjevě: http://chacha.kiev.ua/

0