Ahoj.v březnu se chystám do Vietnamu měla bych dotaz týkající se možného lodního výletu po Ha long bay. Hotel jsme si zajistili na pevnině přímo u zátoky, nechtěli jsme spát na lodi. Zároveň bychom se ale po zátoce rádi projeli, je možné jet jenom na nějakou půldenní cestu? Představovala bych si to tak, že ráno buď po vlastní ose nebo organizovaně přejedeme do Ha Longu a tam se nalodíme na loď, večer se vrátíme do zátoky a přespíme v zamluveném hotelu. Ráno pak přejedeme zpátky do Hanoje a budeme pokračovat v cestě po severu. Je to takhle reálný? A je možný si lodní výlet zamluvit až přímo na místě nebo spíše už v Hanoji?Moc díky!  .

Ha Long Bay - výlet lodí

Založil(a) ve fóru Cestujlevne.com

:-). Je úsměvné, jak Michal neustále hledá nějaké bezpecne lodě. Když se bojím plout, tak na loď nelezu..

 Myslim, ze ve Vietnamu se daji dělat i jiné věci, než absolvovat jednu z nejkomercnejsich sraček co tam je a ještě s tim, ze se u toho budu bát .

0 Citovat

niemandos napsal(a):

:-). Je úsměvné, jak Michal neustále hledá nějaké bezpecne lodě. Když se bojím plout, tak na loď nelezu..

 Myslim, ze ve Vietnamu se daji dělat i jiné věci, než absolvovat jednu z nejkomercnejsich sraček co tam je a ještě s tim, ze se u toho budu bát .

Bát se není asi to správné slovo. Výstižnější bude mít respekt či být opatrný.

Bezpečnou jsem myslel v první řadě, že už zdálky není vidět, jak je zrezlá, špinavá, otlučená a přeplněná. 

0 Citovat

A toto je ještě málo rezavé nebo už moc?


Samozřejmě velikost neodpovídá tvým požadavkům :-)


ts00459.jpg

0 Citovat

Nevim, jestli takto pozde stihnes verejnou dopravu, ale rychlocestovani byva drazsi v prepoctu na den, takze taxi jiste sezenes.

Lode jsou drevene a vypadaji bezpecne. Voda byva bez vln. Jako cestovatel s castym cilem plaze by ses mel naucit plavat. Pak se pri 1-dennim vylete nemuzes utopit. Kajaky (nejlepsi cast cesty) a dobre jidlo je zahrnute v cene, ne vsak predrazene pivo (ktere je jinde levne a dobre) nebo jine napoje. Najit lod neni problem, nejlepe vecer v hotelu. Ja platil loni v rijnu za 1-denni vylet z mesta Ha Long 320000.

Ackoliv se turistickym mistum spise vyhybam, Ha Long Bay pro me byl 1 z top mist Vietnamu. Behem vyletu jsem byl sam na 2 plazich, protoze jsem si doplaval o 100 m dal nez ostatni, i sam chvili na vrcholu Monkey Island.

0 Citovat

Z Hanoje do Hai Phongu je asi nejmodernejsi dalnice ve Vietnamu, cesta neni tak hrozna. Asi neni nutne kupovat cely vylet, ale staci si na baloau nebo 12goasia koupit listky na autobus.

Alternatovou na rychlou prohlidku ostruvku v zalivu je zajet na sever zatoky a vzit si trajekt z Tuan Chau na Cat Ba. Cesta trva tak 50 minut a vede mezi ostruvky severne od Cat Ba. Neprojedes tak tu nejzajimavejsi oblast na vychode od Cat Ba, ale na par kycovitych fotek to staci. Cena byla tusim tak 100k VND na osobu bez auta, za auto to bylo asi 500k. A na samotnym Cat Ba je toho taky dost k videni. Zpatky na pevninu se pak da vratit trajektem pres Cat Hai, kratka trasa bez ostruvku asi za 20k VND na osobu a odtud je to pak i rychlejsi zpatky do Hanoje
0 Citovat

@Libor_S: Díky za odpověď k tématu ;)

Takže z hlediska dostání se na druhý den do Halongu je lepší letiště Haiphong (+ bus/taxi téhož večera)  nebo Hanoj (+ tour další den)? A ideálně bez taxi. Když vidím, jak tam řídí, raději jezdím autobusem/vlakem/metrem/chodím pěšky :D Přílet mají naplánovaný na 18:05.

Trochu si dělám iluze, že když na osmou přijdu do přístavu, ještě tam nebudou ty davy z Hanoje, co o několik hodin později dorazí autobusem z Hanoje.

0 Citovat

Pokud mohu doporučit, tak dvoudenní výlet s 1 nocí na lodi. Ano, je to relativně drahý let na Asii, ale rozhodně je to lepší než jednodenní výlet.

Booking.com nabízí mnoho výletů včetně odvozu a přívozu do / z Hanoje. Na lodi je zpravidla plná penze, pití si musí člověk dokoupit (západoevropské ceny, berou jen USD). Jsou tam i recenze.

Já jsem platil 109 USD za dvoudenní výlet s přespáním, plnou penzí a cestou do /z Hanoje.

Místní Vietnamci nejezdí na tyto výlety. Maximálně si pronajmou nějakou loďku na dvouhodinou vyjíždku. Je možné začít cestu v Halong Bay a taky tam končit. Ale má to háčky:

samostatný let z / do Hanoje

pak taxíkem do přístavu z letiště a z přístavu na letiště

poplatek v přístavu

Podle mě se vyplatí zakoupit celý balíček přímo na Booking.com, vzít si hodně pitné vody s sebou + nějaké peníze na pití na lodi. Chtějí spropitně, ale ve Vietnamu na to nejsou zvyklí (takže nedávat).

0 Citovat

@Gigo15: Díky za komentář. Takový druh plavby je ale právě to, co nechci - vůbec mě to neláká.  Krom toho se nemusí letět do Hanoje, ale létá to i do Hai Phong, odkud to je autem hodina do Halong City ;)

0 Citovat

Ja riešim niečo podobné. Prílet mám do Hai Phongu, kde vyzerá že nič zaujímavé nie je. Mám tam v pláne ostať tak cca. 3 dni a plánujem skôr 2x jednodenné výlety než 1x overnight, kde zvoliť ubytovanie? Hai Phong/Halong City/Cat Ba? Cat Ba mi príde najlogickejšie, no ponuka výletov bude asi najmenšia.

0 Citovat

Ruzne moznosti dopravy jsou tady:

https://severni-vietnam.cz/jak-s...o-ha-long/

Ja jel dopoledne rychlolodi (drahe a bez ostruvku) z Haiphongu po nocnim busu z Ha Giang, ale ta vecer nejezdi. Leda prespat v Haiphongu a v 7 h. odjezd, pokud jezdi i mimo sezonu v tuto dobu. Po hodine jizdy bys mohl stacit dopoledni odjezd, ale uz si nepamatuju hodinu startu a je to pristav Ben Beo na 2. strane ostrova 1,6 km vzdaleny.

Bus asi z Haiphongu na Cat Ba nejede, jedine z Hanoje nebo Ninh Binh a Tam Coc (tam jsem pak primo jel) nebo mozna i odjinud.

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Ja riešim niečo podobné. Prílet mám do Hai Phongu, kde vyzerá že nič zaujímavé nie je. Mám tam v pláne ostať tak cca. 3 dni a plánujem skôr 2x jednodenné výlety než 1x overnight, kde zvoliť ubytovanie? Hai Phong/Halong City/Cat Ba? Cat Ba mi príde najlogickejšie, no ponuka výletov bude asi najmenšia.

Rozhodne Cat Ba. 1 den lod a 1 den projizdka na ostrove na skutru vcetne NP s vystupem na vrchol s krasnym vyhledem. Pokud nechces ridit, jiste najdes levne ridice se skutrem nebo taxi (to asi vyrazne draz). Ja tam byl dele a mel jsem i kratsi pesi vylety na plaze nebo se da jit na vrchol nad mestem.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ruzne moznosti dopravy jsou tady:

https://severni-vietnam.cz/jak-s...o-ha-long/

Ja jel dopoledne rychlolodi (drahe a bez ostruvku) z Haiphongu po nocnim busu z Ha Giang, ale ta vecer nejezdi. Leda prespat v Haiphongu a v 7 h. odjezd, pokud jezdi i mimo sezonu v tuto dobu. Po hodine jizdy bys mohl stacit dopoledni odjezd, ale uz si nepamatuju hodinu startu a je to pristav Ben Beo na 2. strane ostrova 1,6 km vzdaleny.

Bus asi z Haiphongu na Cat Ba nejede, jedine z Hanoje nebo Ninh Binh a Tam Coc (tam jsem pak primo jel) nebo mozna i odjinud.

Jezdí tedy k večeru něco z Hai Phongu na Halong nebo Bat Ca? Pokud ne, na 99% beru letenku do Hanoje, protože žádný čas při přesunech neušetřím a větší pohodlí to nepřinese.
0 Citovat

Cas usetris a pohodli bude s taxi. Jinak asi ne, pokud neco neni na tom odkazu. Mne rekli, ze bus nejezdi, ale mozna to neni pravda. Vecer ale asi nic nejede. Z Hanoje se tam budes prepravovat cim? Minivan z letiste by bylo dobre reseni, ale otazka je, jestli bezne jezdi. Mozna jen na objednani pro skupiny. Jinak bude ztrata casu v hanojske zacpe a smrad z motorek. Ja se radeji Hanoji vyhnul.

0 Citovat

niemandos napsal(a):


 Myslim, ze ve Vietnamu se daji dělat i jiné věci, než absolvovat jednu z nejkomercnejsich sraček co tam je a ještě s tim, ze se u toho budu bát .


Trebars nech skusi bumbum :)

Ja som to neskusal, bo som bol vtedy mlady,sprosty a bal som sa, ze dostanem ozaj bumbum :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):


Trebars nech skusi bumbum :)

Ja som to neskusal, bo som bol vtedy mlady,sprosty a bal som sa, ze dostanem ozaj bumbum :)

Jenom neříkej ;-))

0 Citovat

den s vyzvednutím v hotelu soukromým pohodlným klimatizovaným vozidlem a v doprovodu přátelského anglicky mluvícího průvodce. Vydejte se na Poem Mountain, nejúžasnější vyhlídku ve Vietnamu: https://tripdo.com/product/full-...vate-tour/

šek

https://tripdo.com/ 

0