Izrael doprava Eilat-Ovda

Napsal anicka.francova 2019-01-31T14:57:46+01:00 ve fóru Co se nevešlo
15 odpovědí

Ahoj, v patek mame letet z  letista Ovda a zjistilo jsme, ze bus od patku do nedele nejezdi. Mate nekdo cerstvou zkusenost? Zkouseli jsme Eilatshuttle, ale nedostali jsme zadne potvrzeni, ani nereaguji na nase dotazy. Po precteni recenzi na jejich sluzby moc nedoufame, ze to klapne. Diky za pomoc! 

Ahoj, jak jste to zjistili? Bus jezdí denně, viz další vlákna na toto téma zde.

Bus 282 je jedna z mala veci, ktera funguje sabat nesabat. Vemte mobil (ne aplikaci), nactete jejich stranky v prohlizeci a objednejte. Jednoduche

Btw musí se objednávat dopředu?

282 Nemusi. Ale když je možnost...

Tady je spíš otázka, kdy to přiletí a abych nebooknul příliš brzy nebo pozdě.

A v opačném případě tam nezůstal, protože poslední bus toho dne odjel a už neměl místo (a na stojáka nebere). Pokud tato možnost nehrozí, je spíš otázka proč bookovat.

Tak někdy to může davat smysl, někdy ne. Každýmu vyhovuje něco jiného. Každopádně, pokud je místo, tak tě vemou i na dřívější bus.

Já jsem to bukoval primárně proto, že jsem to mohl zaplatit kartou a nemusel jsem si pak vyměňovat šekely. Totéž pro cestu zpět - dopředu zaplaceno, po starostech...

Na cas ktory mas na listku oni nepozeraju, aspon v nasom pripade to tak bolo.  Ked sa autobus naplnil tak odisiel a bolo jedno kto mal na aky cas listok.  Ostatny museli cakat na dalsi.

Fakt ty autobusy od Egged na ty lidi čekají? Let z Vídně přiletí v sobotu v 17:00 a poslední shuttle bus od nich oficiálně odjíždí v 17:30... :D

ovd.png

Zase na druhou stranu, je to "jen" oficialni jizdni rad, tak co tam maji napsat jineho, kdyz realne za tech 30 min se to da v pohode stihnout. Az odjede jeden, pojede za nim dalsi, takze bych se nebal.

Co bankomaty na letišti / ve městě - mají extra poplatek majiteli bankomatu nebo jsou s Revolut / Equa v pohodě bez příplatku?

Ja vim, ze ti to moc nepomuze, ale treba i na letisti v Tel Avivu je bankomat bez poplatku, coz se zas tak moc casto nevidi na letisti, vybirano z Revolut. Vybirano jeste nekolikrat v Jeruzaleme i Eilatu, ale nepamatuju se od koho ty bankomaty byly.

Michal napsal(a):

Co bankomaty na letišti / ve městě - mají extra poplatek majiteli bankomatu nebo jsou s Revolut / Equa v pohodě bez příplatku?

Na Ovda myslím ani nie je bankomat.

V meste - závisí od druhu bankomatu.

V Izraeli máš dva druhy bankomatov - klasické bankomaty bánk (Hapoalim, Leumi,...) ktoré sú bez poplatkov (samozrejme, pozor aby si neodklikol konverziu) a "súkromné" bankomaty zmenárnikov a pod, ktoré si poplatok účtujú (aj ti ho oznámia na začiatku, že je výber s poplatkom).

Ale klasické bankomaty bánk sú v každom väčšom meste (aj v Eilate), takže výber bez poplatku nie je problém.

Díky za info. Přibaluji dolary. Zítra se pokusím v centru sehnat pár šekelů za rozumné peníze a pokud selžu, online koupím lupen na autobus.

Zkouším koupit zpáteční lístek ovda-eilat-ovda tou 282, datum 22.3. mi to nabízí, ale nazpátek 29.3. nejde :-(. Co maj 29.3. zajímavýho za den, že by 282 nejezdila?

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!