Technické mezipřistání v Urumči z Vídně s China Southern Airlines

Napsal Kryštof Hájek 2019-03-12T13:47:27+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

99,9% lidí neví kde leží Urumči a ani je nenapadne při koupi letenek řešit vízovou povinnost. Už jen z prostého faktu, že v drtivé většině víza při přestupu prostě mít nemusíš.

Takže ano, 100 % lidí, co letenky koupí, neodletí :D

David Eiselt napsal(a):

99,9% lidí neví kde leží Urumči a ani je nenapadne při koupi letenek řešit vízovou povinnost. Už jen z prostého faktu, že v drtivé většině víza při přestupu prostě mít nemusíš.

Takže ano, 100 % lidí, co letenky koupí, neodletí :D

No rekl bych, ze neodletí jen ti, co nebudou mít vizum.Tudiz 100% to jistě nebude. Vzhledem ke stoupající popularitě cestujlevne, která je velmi dobre pozorovatelná především v neděli a o svátcích bych hádal, ze 10% vizum mít bude 🤩🤩

Chtělo by dát na check-in skrytou kameru... To bude protáhlých ksichtů, ale i "zápaďáků" :-)

Ti, kdo mají multiple entry tohle řešit nemusí.

Jinak na tripadvisoru jsou komentáře lidí, kteří prý projeli na 24 hodinové "transit without visa". Píšu bez záruky, nemám ověřeno, že to lze. 

No, já zase na tripadvisoru čtu, že vízum bylo nutné. Bavíme se opravdu jen o specifickém případu Urumči, na jiných letištích by 24 hodinový TWOV stačil.

Máš pravdu.

Ten příspěvek, který jsem četl, byl z roku 2016 a od té doby se podmínky změnily. 

Někde se uvádí ještě info, že přestup nesmí být delší než 2 hodiny a nesmíš opustit letiště. Ale komentáře ze 2019 píšou, že už na odletu z výchozí destinace striktně vyžadovali víza.

Áno, prestup v Urumqi iba pod dve hodiny a hneď na medzinárodný. Táto letenka obsahuje prestup vyše 4 hodín a ešte aj prelet na ďalšie čínske letisko.

Já se zkusil zeptat tady  https://www.travelchinaguide.com...24hour.htm a  neměl by tam být s vízy problém .


c3a1c015-b5ac-4546-9cad-1b79d8baea0d.png

Číst snad umíš?

To zas bude slz...

Přesně, chtít létat s čínskými aerolinkami přes obskurní letiště, běžím si pro čínské multientry víza a dám aspoň dvě dálkovky... 

cali napsal(a):

Číst nad umíš?

Asi ne, jinak by frip nemohl psát, ze to je ok, i když mu to nějaký trouba potvrdil. Je tam ta podmínka pouze dvou hodin v Urumqi. Při ceně a starostmi s vizem,dvou přestupech  a aerolince je to lákavé asi jako návštěva tchyně.

Tak třeba se čínské aerolinky rozšoupnou i z Prahy a JV Asie by mohla být s jedním přestupem za 300 euro jako byla z Mnichova.

Ha, tak i samotné aerolinie upozorňují na nutná víza...


china-easter-urumci-viza.png

ale to asi len ked kupujes priamo cez nich nie?

No nevím jak moc důvěryhodný je příspěvek od člověka, který si i ty aerolinky plete. 

Myslím, že Air China/China Airlines/China Southern Airlines/China Eastern Airlines se plete mnoha lidem, kteří se přímo v oboru nepohybují ;)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!