Technické mezipřistání v Urumči z Vídně s China Southern Airlines

Napsal Kryštof Hájek 2019-03-12T13:47:27+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

jaroslavh napsal(a):

Když bych teda chtěl podniknout nějaký trip VIE - URC - CAN -> někam (viděl jsem Laos a za 14 dní zpět), tak jaký je nejlepší postup s vízama?

Letět s normální aerolinkou přes normální země, kde nebude nutné tuto šaškárnu s vízy podstupovat? 

Tohle je možná odpověď na Vaše dotazy, otázky, atd. Nejde teď o koupě letenky, ale o info pro ty, co už letenku zakoupili!

Nedávno jeden cestující z Německa letěl novou linkou z Vídně (přes Urumqi)-Guangzhou do Hanoe.(Je jedno jaká je cílová destinace, hlavně cokoliv mimo Čínu).

Just a short report: I successfully flew the route Vienna -Urumqi (stopover 1h45m) - Guangzhou (layover 7h40m) - Hanoi on the 4th. Baggage was checked through from Vienna to Hanoi, so no collecting in between. Most people on that flight were Chinese, maybe 20 Western people, seemed like none of them having a transit Visa for China, most people I spoke to were not even aware of that stopover at all. As expected everyone had to leave the plane in URC and we were directed by China southern staff towards a small immigration point. Everyone got a tag by the staff that we're in transit. At immigration we got a stamp for a temporary entry permit, valid for 24h. Some passports of some westerners were given to an immigration supervisor who looked at all the Visa stamps and asked some questions, but nobody was denied to continue the journey. After that a security check and back to the same gate where we left the plane. We arrived in Guangzhou as domestic arrival, ending up directly inside the baggage claim area. So it was possibly to leave the airport freely if you'd like. It seems that China Southern got some kind of special agreement with the immigration in Urumqi, as long the stopover is below 2h and the total transit time in China is below 24h. That's probably why there's also no hard evidence to find. I just can report that it worked perfectly and I'm happy I had not spent 125€ for an unnecessary Visa.

https://answers.travelchinaguide...819895.htm

Snad to někomu pomůže v rozhodování. 100% to ale není nebo napsat může kdokoliv cokoliv...

Skoda, ze nevim anglicky :(

Ve zkratce: V URC dostal 24h transit stejně, jako to bývá jinde, víza nebylo potřeba.

Ale jeho let splňoval obě podmínky: celkový tranzit max 24 hodin a přestup v Urumqi max 2 hodiny. 

Tak to je super zpráva, MNL nebo CGK za 10k zní velice lákavě. OJ CGK+DPS za 11,7k, HAN 10,5k, PQC 11,3k

Tak dle všeho to bude v platnosti jen pro linky CZ6022 a  CZ6021 – pozor, musí být let pod tímto číslem z VIE i URC... V rezervačním systému je totiž spoustu dalších variant, kdy v URC přesedáte na jinou linku a tam samozřejmě tahle úleva 100% není.

Díky za sdílení!

ja ja napsal(a):

Asi takto

Tak jasně, že nejaká holčina na Evropském supportu CSAir(když pominem, že o tom ona vůbec něco bližšího ze své pozice ví), ti nebude doporučovat něco, co je v podstatě polooficiální dohoda mezi lokálními autoritama v Urumqi a CSAir, která platí a dle zkušeností lidí na zahraničních fórech funguje nyní, ale za pár týdnů/měsíců kdy poletíš, může být všechno jinak. Otázka zní, jestli jít do rizika. Uvidíme až tou linkou CZ6022 a CT6021 proletí více EU pasažeru na TWOV a podělí se o své zkušenti.

Přímo z CS  z Číny mi poslali kontakt na imigrační v Urumqi, které jediné o tom má mít informace.viz. příloha.

Ješte jsem tam nevolal, můžete vyzkoušet.

40d42dbb-011a-4c15-b17e-f36ca09d5fc6.png

frip napsal(a): .

Ješte jsem tam nevolal, můžete vyzkoušet

Tak fajn.Zavolej tam a pak to sem dej.Nebo tam ma zavolat někdo jiny?Nejak jsem to nepochopil ;-)

Vzhledem k mnoha zkušenostem s Číňany úplně plasticky vidím, jak někdo v Urumči bude komunikovat anglicky po telefonu:-)))

Nuny napsal(a):

Vzhledem k mnoha zkušenostem s Číňany úplně plasticky vidím, jak někdo v Urumči bude komunikovat anglicky po telefonu:-)))

A i kdyby náhodou ano,  jak se na to bude dat spolehnout? 

Napis na amsterdamsky customer care kde je aj centrala CZ v europe a pride ti uplne opacna info .Viza netreba pokial je v Urumqi len technicky stop a do 24 hod opustis cinu

Náš veľvyslanec v Pekingu mi potvrdili že sa dá ísť bez víz. Telefonovali s hranicou políciu v Urumči aj v Kantone. Len stále nemám žiadne stanovisko oficiálne a bojím sa riskovať.

Tak ono hlavne čo povedia vo Viedni, nie? :)

K oficiálnemu vyjadreniu sa asi zatiaľ nedopracujeme

screenshot-20190807-210310.png
screenshot-20190809-124932.png

8.8.2019 jsme letěli s China Southern trasu Vídeň - Kanton - Denpasar a můžu potvrdit, že v případě linky CZ6022  a odletu z číny do 24 hodin víz opravdu není třeba. Při příletu do Urumči jsou lidi pokračující do Kantonu a dále třetí země odvedeni pracovníky letiště ke speciálnímu imigračnímu bodu a zpět ke gatu, v Kantonu pak obdobně.  Jen si dejte pozor na  elektroniku v odbaveném zavazadle, museli jsme zpětně vytahovat dokonce i čelovku s AAA bateriema.

Díky, konečně hodnověrný pramen...

Super info. Já už tedy šel do rizika a koupil minulý týden, odlet v půlce října, tak snad se do té doby nic nezmění.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!