Technické mezipřistání v Urumči z Vídně s China Southern Airlines

Napsal Kryštof Hájek 2019-03-12T13:47:27+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Ahojte, tiež som sa počas hladania informácií dostal až na toto fórum. 

Dnes som z konzulárneho oddelenia Veľvyslanectva ČĽR v SR dostal ohľadom tohto konkrétneho letu a víz nasledovnú odpoveď:

"Dobrý deň,

Ďakujem za Váš email. Situácia sa má tak, že ak sa mení v Urumči lietadlo a tým pádom aj číslo letu a let z Urumči do Kantonu je tým pádom vnútroštátny, tak sú víza potrebné. Ak sa nemení číslo letu ani lietadlo v Urumči a pokračuje sa medzinárodným letom až do Kantonu, tak je to považované iba za 1 prestup do 24-hodín a na to víza nie sú potrebné.

Či sa bude meniť lietadlo a číslo letu v Urumči Vám vie na 100% potvrdiť iba letecká spoločnosť, takže treba kontaktovať určite ešte aj ich.

Ďakujem za pochopenie."

Na tomto základe som oslovil priamo China Southern Airlines a nechal si emailom potvrdiť, že lietadlo číslo letu v Urumči sa nemení, prestup je do dvoch hodín, čo mi obratom potvrdili.

Vyzerá to, že na základe týchto informácií víza nepotrebujeme. Vyskúšame, uvidíme, napíšem :)

Ahoj,

díky za super info, chci si jen pro sichr ověřit. Našel jsem si následující lety, kde je pouze technický stop v Urumqi (stejné číslo letu).

Přestup je pak v Guangzhou směr Manila. 

Podle toho co jsem si přečetl v tomhle vlákně by tedy neměl nastat problém s tranzitním vízem. Nebo se pletu?

1.png
2.png

Ahoj, je to tak, podle všeho vízum potřeba nebude.

Dobry den,

Vzhledem k tomu, ze cislo letu je CZ6022, tak v pohode, nepotrebujete

Marek Sourak napsal(a):

Dobry den,

Vzhledem k tomu, ze cislo letu je CZ6022, tak v pohode, nepotrebujete

Děkuju za odpověď,

Vízum nebude potřeba ani zpět? 

22c402a3-f361-48bb-b6fc-4d7f6c0dfe1b.jpeg

Pokud je jen technický stop - ať už tam nebo zpět - vízum potřeba není.

Na lety CZ6021/6022 je to ok :-)

uz len cakam na otazku ci lety CZ su ok aj pre obcanov Slovenska :)))

Ležím pod stolem :-))))))))))

tonic napsal(a):

uz len cakam na otazku ci lety CZ su ok aj pre obcanov Slovenska :)))

A lety SK jsou OK pro občany CZ? 😁 

iba ked codesharuje s OK :D

Ahoj všem, prosím o konzultaci: Kamarád má koupené letenky VIE-BKK s China Southern,

Let tam klasicky CZ6022 s technickým stopem v Urumqi, pak rychlý přestup v CAN  do BKK.

Tady by neměl být problém, akorát došlo k úpravě délky stopu v URC z 2:00 na 2:10, což přísně vzalo nesplňuje podmínky podle TIMATIC. Máte prosím někdo zkušenost, že to prochází?

Složitější je cesta zpět, je na v rámci Číny jen jeden přestup,
CZ8442 BKK URC,  čekání v Urumqi 5:50, a pak už klasika CZ6021 do VIE.

Původně mi dokonce i ambasáda potvrdila, že jeden přestup v rámci Číny do 24h je určitě v pohodě, sám jsem je upozornil na TIMATIC a vyjímky v URC, říkají že to je složité a nikdo tomu pořádně nerozumí, ať zkusím leteckou společnost nebo imigrační v Urumqi.

China Southern se k tomu opakovaně staví dost laxně, že je vízové povinnosti cestujících vůbec nezajímají a nic o nich neví, při konkrétním dotazu na centrále v Číně mi trvdí, že pro jakoukoliv cestu přes Urumqi je třeba mít vždy vizum, ale současně připouští, že to fakt moc neví, ať kontaktuju ambasádu.. a tak pořád dokola.

Rerouting zpáteční cesty přes CAN chtějí 240€/os, tedy naprosto nesmyslnou částku.

Zároveň na několika cestovatelských forech či fb stránkých lze najít zkušenosti cestujících, včetně Čechů a Slováků, kteří to projeli bez víz, i když měli delší přestupy než 2h. Současně jsem nedohledal jedinou zkušenost, kdy by někoho nepustili dál.

Takže dilema, jestli jít do tranzitních víz, nebo zda to risknout.

Pokud jde o tento itinerář, dá se spolehnout na to, že cestu je nechají proletět určitě, nebo i tam je riziko?

(kontrola rovnou i tranzitních víz pro cestu zpět? nebo problém s tou změnou délky technical stop v URC z 2:00 na 2:10?)

Děkuji všem za rady.

Tak lety CZ6022/6021 a následně CZ625/626 do Denpasaru proběhly v pohodě, zaměstnanci csair se starají a nasměrovávají své cestující kde je potřeba, případně nazpátek v Kantonu popoháněli tu Čínskou úřednickou mašinerii na kontrolách, ať není zpoždění (Evropanů bylo v tom spoji celkem značné množství).

Takové perlička z prvního přistání v Urumči - v pase čtyři turistická víza ( razítka ) z Egypta znamenaly usazení na lavičku bokem a následný výslech v separé místnosti včetně lustrace telefonních kontaktů a fotek (včetně skrytých). Tak ať to někoho nevyleká, že se něco takového může stát. Při zpáteční cestě již nic podobného neproběhlo - nejspíš už jsme byli zaznamenání jako prověření ve velké čínské databázi :-)

goro napsal(a):

Pokud jde o tento itinerář, dá se spolehnout na to, že cestu je nechají proletět určitě, nebo i tam je riziko? 

Pokud nechcete riziko, neměl jste tu letenku kupovat s transitem nekde, kde výklad pravidel záleží na momentální náladě ouřady se štemplem.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!