Začínají se ve větším množství šířit lákavé nabídky z Vídně do Asie s China Southern Airlines. Jen chci explicitně upozornit, že všechny lety z Vídně do čínského Guangzhou (Kantonu), kde je přestup, mají zároveň technické mezipřistání v čínském městě Urumči. Vzhledem k faktu, že na let z Vídně lze koupit i běžná vnitrostátní letenka z Urumči do Kantonu, indikuje to, že imigrační kontrolou se bude procházet už v Urumči a let dál bude pokračovat jako vnitrostátní...Tím pádem by bylo nutné mít předem vyřízené vízum do Číny za cca 2.700 Kč, ať je přestup jakkoliv dlouhý. Bezvízový přestup v Urumči je možný pouze při přímém letu z/do zahraničí, což není případ letů z Vídně.Viz Timatic:  .

Technické mezipřistání v Urumči z Vídně s China Southern Airlines

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

tka nemusia vas poslat tym istym letom, z kantonu toho lieta kopec, kludne sa da vynechat Urumqi a letiet priamo do Europy a odtial prestup do Viedne. 

0 Citovat

Přesně tak, nejspíš by tě poslali přes Amsterdam, Paříž nebo Řím kam létají kolem půlnoci.

0 Citovat

Slovo do pranice... Co jsem tak sledoval v poslední době, myslím procházeli i kombinace s klasickými vnitrostátními lety. Snad někomu vlije optimismus do žil:-)


screenshot-2019-12-07-21-00-25-256-com-facebook-katana.png

0 Citovat

Nechtěla bych čekat na check-in jestli to projde nebo ne.

0 Citovat

Keď tú linku zrušia, počet príspevkov v cestovateľských diskusiách naprieč ineternetom klesne o tretinu

0 Citovat

Stejně tak když začnou mít rozumnou vízovou politiku... 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Stejně tak když začnou mít rozumnou vízovou politiku... 

To dřív peklo zamrzne :-D

0 Citovat

Je možné s tím tranzitním vízem navštívit při mezipřistání (SZX Shenzhen Bao'an International) Hongkong?

Pustí mě pak zpět?

0 Citovat

Michal napsal(a):

Stejně tak když začnou mít rozumnou vízovou politiku... 

Od komunistické diktatury lze asi očekávat ledascos, ale tohle asi stěží. 

Na druhou stranu nikdo lidem nedrží u hlavy pistoli, aby si kupovali letenky s přestupem v zemi, kde se pravidla interpretují podle toho jak se kdo vyspí.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Je možné s tím tranzitním vízem navštívit při mezipřistání (SZX Shenzhen Bao'an International) Hongkong?

Pustí mě pak zpět?

Nepustí zpět. Jediná možnost (která ale asi nemá moc smysl) je přejet s tranzitním vízem do Hongkongu (nutnost splnit další podmínky) a pak letět zpět do provincie Guangdong, kde se získá další tranzitní vízum. Podrobně je to vysvětlené v odpovědích na podobnou otázku ze 4.12.2019 pod článkem: https://www.travelchinaguide.com...a-free.htm

0 Citovat

Tak já jsem to riskla s tím že nás klidně v Urumči pošlou z5. Podle všech oficiálích zdrojů by jsme měly mít vízum, ale našly se i neofiko zdroje že to tak není -aerolinky mají tichou úmluvu s letištěm..přestup jsme měly okolo 3h a zavazadla nám odbavily jen do Urumči.V Urumči opravdu většinu lidí z letadla zaměstnanci aerolinek separovaly s nálepkou "tranzit", ale nás poslaly pryč.Tak jsme normálně pokračovaly na pasovku..Tam se jen zeptaly jestli fakt do 24h vypadneme z Číny, pak vytáhly nějaký papír a ptaly se jestli jsou tam naše jména-byla, když jsem jim to ukázala už dál nic neřešily a daly nám 24h tranzit..Dál v Číně už nikdo nic neřešil.



0 Citovat

Možná to bylo tím, že jste byly ženy a jednaly zase jen se samými ženami 😉

0 Citovat

Z Vídně do Kantonu taky bez problémů. Na cestě zpět jsme dokonce byli v karanténě 13 hodin v letadle na letišti Urumči, už jsme jeli na vzletovou dráhu a pilotům nařídili návrat kvůli naměřeným teplotám. Kontrolovali nás doktoři, rozdali nám dotazníky v čínštině a pak nám oznámili, že se let ruší a nahnali nás do hotelu v Urumči, víza nám prodloužili na dalších 24 hodin. Nebyla to moc milá zkušenost :D

0 Citovat

Teda v tvy situaci bych s*al magi v kostkach, z vidiny ze me nepusti z Ciny. Ja jsem se od samyho zacatku vyjadroval negativne vuci tomuhle tarifu s China Southern, uz kvuli nejasny vizovy politice, a tenkrat jsem samozrejme netusil ze propukne tahle virova epidemie. 

Kazdopadne preju vsem ceskym (a slovenskym) cestovatelum tady z fora, ktere tenhle let ceka, aby to i pro ne dobre dopadlo. 

0 Citovat

Já bych jim spíš popřál trochu více soudnosti.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Kazdopadne preju vsem ceskym (a slovenskym) cestovatelum tady z fora, ktere tenhle let ceka, aby to i pro ne dobre dopadlo. 


Teď je ta linka zrušená, takže v blízký době to zřejmě nikoho nečeká 

0